conteaza frumusetea?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

conteaza frumusetea?

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Ian 29, 2011 1:50 pm

In iubire,in multe situatii,multi tin cont de frumusetea fizica,de aspectul fetei,ceea ce consider aici o totala greseala,greseala pe care acest lucru conteaza mult mai mult la femei decit la barbati,pentru ca pe multe femei le intereseaza mai mult cum arata barbatul la fata,decit la felule sau de comportament,la ce suflet are acel barbat.

Este bine de stiut faptul ca barbatul trebuie sa fie un pic mai frumos decit dracu,pentru ca nici femeia sau orice femeie nu este atit de frumoasa cum pare,pentru ca eu stiam inca din scoala generala atit de baieti cit si de fete,ca baietii si fetele frumoase sint destepti,si fetele si baietii uriti sint prosti,numai ca aici problema este cu totul alta,pentru ca degeaba esti frumos la fata daca esti prost si nu ai suflet in interior,si asta consider o mare greseala din partea femeilor ca se uita la barbat numai la cum arata la fata.

Barbatii nu prea tin cont de aspectul fetei unei femei,desi nici femeile nu sint toate atit de frumoase,numai ca aici barbatul pune accent la femeie pe sufletul pe care il are acea femeie,pentru ca atit unul cit si celalalt sint amindoi suflete ca orice om.
Degeaba esti frumos,aratos,muschiulos,mare cocos,increzut si mare si tare,daca esti prost si in sufletul tau zace numai interesul acelei persoane sa o faci pe ea sa se simta bine un anumit timp. Si,dupa scurta vreme,acea frumusete intruchipata pe care femeia o vede la barbat,sa se transforme dintr o data intr un monstru,care vei suferi tu singura pe pielea ta si pe viata ta de greseala pe care ai facut o atunci cind ai ales pe cine ai ales.

.O frumusete transformata in alcool,minciuna,tradare,si foarte multa violenta greu de imaginat,care aceste aspecte se intilnesc si la femeile frumoase care barbatii le intilnesc,insa frumusetea acelor femei numite frumuseti divine care le cred barbatii,ascund in spatele lor foarte multe dintre ele multa prostie omeneasca,multa minciuna,batjocura.Dar frumusetea acelor femei instiga la violenta altora,unde unii in loc sa se uite la ei insisi,ei se uita la altii,si se intreaba de ce ala este urit si ea o frumusete neimaginabila,sau ce a gasit acea femeie frumoasa la barbatul acela atit de urit de s au ales.Aceasta instigare la violenta care apare din partea acestor"grupuri"pretentioase,unde acestia spun spre exemplu ca pe ei nu i au ales ca erau frumosi,si la ales pe cel mai urit,pe cel mai sarac,vai mama lui,numai ca acea femeie care a ales astfel de barbat sa i zicem"urit",acel barbat are in el un suflet de aur.Si unde nu conteaza aici ca ea este frumoasa si el este urit peste masura,atita timp cit aici conteaza sufletul pe care il ai in astfel de conditii.

Acea femeie frumoasa,poate satula de necazurile pe care le a avut anterior in relatia anterioara,are nevoie de un astfel de suflet cald,care sa o iubeasca,si sa i ofere toate lucrurile de care ea nu a visat vreodata in viata ei,deci nu conteaza frumusetea nici din partea barbatului nici din partea femeii,desi in multe situatii,femeile frumoase sint considerate materialiste,iar barbatii frumosi sint considerati prosti.

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: conteaza frumusetea?

Mesaj  cristina la data de Lun Ian 31, 2011 1:24 pm

Frumusetea nu cred ca este atat de importanta in iubire,desi foarte multe persoane tin cont de acest aspect,la felul cum arata la fata persoana pe care o iubeste.Sunt foarte multe persoane,indeosebi femeile,care apreciaza foarte mult la barbati felul cum arata acestia la fata decat la felul cum se comporta si la sufletul pe care il are.
Frumusetea este trecatoare,iar sufletul ramane neschimbat,si frumusetea conteaza numai la acele persoane extrem de foarte pretentiose,unde prefera sa se uita le cum arata barbatul respectiv.Degeaba arata frumos la fata,daca acesta este prost si cu un suflet putred.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Feb 01, 2011 2:06 pm

Degeaba esti frumos daca in sufletul tau este numai ura si dusmanie si multa multa prostie omeneasca.
Nu conteaza frumusetea din nici un punct de vedere.
Sunt multe femei care nu suport gestul acestora de a se uita la fata barbatului la cum arata acesta la fata,si ma intreb uneori:Ele se uita intai la ele cum arata la fata,de se uita la cum arata barbatul la fata?
Cat de mult conteaza pentru aceste femei felul cum arata barbatul la fata?Fata este doar o masca,pentru ca in spatele acelei fete mirifice acelei fete nemaiintilnite se ascunde multa dusmanie si ura si foarte multa prostie omeneasca.
Vorba romanului:"Imi creste inima de bucurie,cand vad altul mai prost ca mine".

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mar Feb 08, 2011 3:57 pm

Cat de mult conteaza frumusetea pentru unii,si ce foloase sau ce realizeaza pein acest lucru?
Stiu ca in anii de demult se spunea o vorba,ca daca esti frumos,esti prost,si astfel de cazuri am intalnit si eu in aceasta lume.
Frumusetea este trecatoare,dar mai sunt o categorie la noi femeile,care barbatii o apreciaza foarte mult,ca noi ne uitam la barbatii la cat de frumosi arata la fata,si daca arata frumosi la fata asta inseamna ca sunt si virili.
Am o prietena care se uita la barbati numai la frumusetea lor fizica,la cum arata la fata,si mi-a spus ca aceti barbati frumosi la fata ar fi si virili,ceea ce mi-a venit sa rad in hohote,cand am auzit o asemenea afirmatie
... Degeaba esti frumos daca esti prost...

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Feb 16, 2011 4:51 pm

Frumusetea conteaza pentru majoritatea femeilor pretentioase,care in loc sa se uite la frumusetea interioara-la suflet,se uita la frumusetea exterioara,la cum arata barbatul la fata,ceea ce consider aici o mare prostie,pentru ca degeaba esti frumos,daca esti prost si ai un suflet de piatra,si inima ta vede numai sex,nicidecum sa iti traiesti viata asa cum se cuvine...
Conteaza si la barbati frumusetea femeilor,la fel cei pretentiosi...
Nu inteleg,si nu am inteles niciodata,cat de mult conteaza aspectul fetei pe care il are femeia sau barbatul,cat am inteles ca frumusetea sufletului omului este mai presus de orice pe lumea asta.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Feb 27, 2011 4:23 pm

Conteaza pentru unii frumusetea exterioara,care foarte multi asta urmaresc.Trebuie sa conteze in primul si in primul rand frumusetea interioara,pentru ca daca ai frumusetea interioara,adica a sufletului,automat ai si un caracter care in foarte multe cazuri este un caracter foarte rar intalnit,in sensul bun al cuvantului,pentru ca frumusetea exterioara a felului cum arati la fata,ascunde foarte multe necunoscute aici,necunoscute care daca nu suntem atenti,o sa avem de regretat dupa aceea.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Sam Mar 12, 2011 10:59 am

Nu conteaza frumusetea...Daca esti frumos si ai un suflet de piatra...Frumusetea este trecatoare si schimbatoare,pe cand sufletul omului este neschimbator toata viata cat traieste.
Din pacate in ziua de azi sunt foarte multi care apreciaza frumusetea fizica decat sa aprecieze frumusetea interioara a unui om.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mar 15, 2011 1:16 pm

Pentru unii conteaza foarte mult frumusetea fizica,dar aceasta frumusete fizica nu este de durata,pentru ca oamenii nu pot ramane si nu pot avea acelas aspect fizic toata viata.In randul femeilor,acestea aplica aceasta procedura de prost gust,pentru ca intalnim foarte multe femei care auzim de foarte multe ori de la ele expresia"nu esti genul meu",ceea ce inseamna ca genul acestora este reprezentat prin frumusete fizica,ceea ce consider o mare greseala din partea acestora,pentru ca frumusetea interioara,cea a sufletului,foarte multe nu vor sa o vada,ceea ce eu cred ca este o mare greseala si o mare prostie din partea acestora...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  lacrima1 la data de Vin Mar 25, 2011 12:06 am

Frumusetea sufletului are efect asupra aspectului nostru...deci nu conteaza daca esti frumos...iar sufletul lipseste...Frumusetea este o calitate izvorata din interior. "Farmecul feminin" este un mod de trai civilizat cu semenii din jur, provine dintr-o viata sanatoasa, curata si face legatura direct cu viata de familie spre a creste copii frumosi si bine educati.

lacrima1
VIP
VIP

Puncte : 1215
Reputatie : 927
Data de inscriere : 17/01/2011
Varsta : 49
Localizare : London

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Sam Mar 26, 2011 10:41 pm

Importanta e frumusetea sufletului unui om nu aspectul exterior pentru ca frumusetea exterioara e trecatoare ramane frumusetea interioara.In general majoritatea barbatiilor a femeilor conteaza frumusetea exterioara.Sa fii iubit din suflet e foarte important dar cat de mult conteaza frumusetea lui.Sunt unii oamenii frunosi dar prosti si fara suflet si datorita comportamentului par urati ,Cateodata oamenii nu apreciaza dargostea din suflet si te ranesc neavand incredere cea ce te face sa nu mai arati la nimeni ce simti in suletul tau.

Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 46
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mar 31, 2011 4:46 pm

In general,frumusetea nu conteaza atat de mult,desi in dragoste mai ales,exista fel si fel de pretentiosi si pretentioase care se uita la felul cum arata omul atat la fata cat si la aspectul fizici,dar niciodata nu se uita si nu vrea sa cunoasca sufletul omului...Frumusetea este trecatoare,si este o mare greseala cine face acest kucru de se uita la felul cum arata omul la fata,pentru ca frumos la fata nu poti sa fii toata viata,atata timp cat sufletul iti ramane acelas toata viata.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Apr 22, 2011 8:02 pm

Eu cred ca frumusetea conteaza foarte mult la majoritatea femeilor,care,in loc sa descopere barbatul la felul sau de comportament si la sufletul pe care acesta il are,femeia se uita la cat de frumos arata fizic pe exterior,nu in interior,de parca figura omului ar ramane neschimbata toata viata cat traieste,si din aceasta cauza,am auzit prin prietenii mei,ca foarte multe femei iau pe acesti barbati de fraieri,ceea ce inseamna ca foarte multe femei de acest gen pretentiile acestora este intereseul si frumusetea fizica exterioara,nu frumusetea interioara...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Lun Apr 25, 2011 1:50 pm

Frumusetea conteaza mai ales la femei,care se uita la barbat cum arata acesta la fata.Femeia trebuie sa se uite intai la frumusetea interioara,la frumusetea sufletului,nu la frumusetea fizica,pentru ca astfel de femei care au astfel de pretentii total iesite din comun,au pe langa toate acestea si un interes chiar si de ordin sexual.Nu sunt de acord sa conteze frumusetea fizica...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Apr 28, 2011 3:01 pm

Frumusetea conteaza numai la femei,pentru ca noi femeile ne uitam foarte mult la aspectul fizic al barbatilor.In cazul meu,eu umblu dupa frumusetea interioara,adica sufletul omului.Sunt foarte multe femei care pe ele le intereseaza la barbati felul cum acestia arata la fata,dar felul cum arata barbatii la suflet-niciodata.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Mai 03, 2011 6:37 pm

Frumusetea sufletului conteaza foarte mult intr-o relatie de iubire,dar sunt foarte multi la care conteaza frumusetea fizicului,fizic cu care nu o sa ramanem toata viata,pentru ca in viata,frumusetea sufletului conteaza foarte mult.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mai 08, 2011 10:59 am

Frumusetea conteaza la persoanele pretentioase,unde in dragoste,nu ar trebui sa conteze frumusetea.Bine,in cazul femeilor.nu toate sunt frumoase,dar daca nu sunt frumoase la fata,inseamna ca in interiorul lor,sufletul acestora este poleit cu aur.La barbati,nu cred ca exista barbati urati,pentru ca este o vorba in care se spune ca"barbatul trebuie sa fie mai frumos decat dracu".Si este...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Mai 23, 2011 10:49 am

Intr-o relatie de dragoste,nu conteaza frumusetea,conteaza caracterul si sufletul pe care il ai,iar frumusetea ar trebui sa conteze mai putin,numai ca sunt multi care la ei conteaza aspectul fizic sau frumusetea,iar caracterul si sufletul nu conteaza deloc pentru foarte multi care nu vor sa cunoasca sufletul omului.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Sam Mai 28, 2011 12:24 pm

Intr-o relatie de dragoste,frumusetea nu conteaza,dar sunt foarte multe persoane care tin cont de acest lucru,adica intereseaza numai partea fizica a omului,ceea ce nu mi se pare corect,pentru ca frumusetea nu tine o viata sau nu tine toata viata cum cred femeile care umbla numai dupa aspectul fetei unui barbat,frumusetea este trecatoare,iar sufletul nu este niciodata trecator.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Iun 06, 2011 4:49 pm

Nu conteaza frumusetea care este in zadar,si multe femei nu vor sa vada acest lucru,cat conteaza caracterul,care este foarte rar.Frumusetea este trecatoare,si nu ramai toata viata cu fata pe care o ai,pentru ca pe parcursul timpului omul imbatraneste iar figura,fata acestuia se schimba,pe cand frumusetea sufletului ramane toata viata cat omul traieste.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Iun 16, 2011 3:56 pm

Nu conteaza frumusetea in relatiile de dragoste,cum tin cont de acest lucru foarte multe femei,ca si barbati de altfel,numai ca unii barbati nu prea se uita la cum arata femeia la fata,asta in cazul barbatilor in care acestia au suflet mare,si tin cont numai de suflet,iar frumusetea fizica conteaza la ei foarte putin,pe cand la femei este cu totul altfel...

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iun 30, 2011 5:42 pm

Frumusetea conteaza mai ales la femei,care se uita la cum arata barbatul la fata,la exterior,unde consider cu draga inima aici o mare prostie omeneasca din partea lor,pentru ca acestea,in loc sa se uite si sa caute sifletul,acestea cauta fizicul.Multe femei de acest gen intalnim in lume...Mare ti-e gradina Doamne...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Iul 20, 2011 3:31 pm

Frumusetea este in zadar,dar pentru unii,conteaza foarte mult,si nu inteleg ceea ce vad prin acea frumusete estettica,cand frumusetea sufletului este cea mai importanta.Sunt foarte multe femei in acest caz,care umbla dupa frumusetea estetica,dar nu stie sa umble aici dupa frumusetea sufletului,care pe mare parte din ele nu le intereseaza,si apoi tot ele raman cu regrete,ca a gresit cand a ales pe cine a ales.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Noi 29, 2011 3:16 pm

Din punctul meu de vedere,cei care se uita la frumusetea exterioara,consider aici termenul de parsivitate din partea acestor persoane,mai exact spun-ar iubi conditionat si cu diferite pretentii din toate punctele de vedere.Nu conteaza frumusetea,pentru ca frumusetea este trecatoare si multi nu vor sa vada acest lucru,la cit de mult conteaza caracterul omului,educatia si dufletul oamenilor,care multi nu vor sa le vada decit estetic si nimic mai mult!

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Feb 28, 2013 2:43 pm

de ce sa conteze frumusetea?sunt foarte multi care considera frumusetea aspectului fizic ceva normal,dar daca vorbim despre acest lucru,inseamna ca una din cele 2 persoane a intalnit o fiinta care pune multe conditii si cere prea mult,iar din punctul meu de vedere,nu este ceva normal...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 3:48 pm

Continut sponsorizat