Sinceritatea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Sinceritatea

Mesaj  cristinaioana la data de Sam Ian 29, 2011 8:55 pm

Nu poti fi tot timpul sincer...cateodata sunt bune si necesare mici minciunele nevinovate.

cristinaioana
VIP
VIP

Puncte : 2388
Reputatie : 854
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Ian 30, 2011 1:22 pm

Sinceritatea este una dintre cele mai frumoase momente ale vietii,indeosebi pentru persoanele care sunt sincer,si nu ascund nimic fata de nimeni,sau fata de persoana iubita.Desi pentru multi sinceritatea reprezinta o greseala pentru faptul ca ii dezvalui anumite secrete,te trezesti mai tarziu ca nu trebuia sa ii spui acelei persoane toate secretele tale,pentru ca multi spun ca sunt sinceri si nu dezvaluie nimanui secretele tale,dar acestia te"lucreaza"pe la spate,spunindu-le altor persoane ceea ce ai tu de spus.Sinceritatea mai reprezinta si o descarcare a sufletului si a tot ceea ce te doare,spunindu-i persoanei respective aceste lucruri.

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sinceritatea...

Mesaj  lacrima1 la data de Dum Ian 30, 2011 6:49 pm

E minunat sa fii sincer, sa spui adevarul, sa fim cinstiti cu noi insine si cu cei din jur...In lumea de azi, deseori sinceritatea are un punct negativ asupra celor dragi...pentru ca ii porti pierde...de aceea, este necesar sa o aplicam cu tact si la momentul potrivit...in cuvinte calde si f. atenti spre a nu rani...Se spune, ca nu e bine niciodata sa dezvalui totul despre tine...a ramane in mister si fara a minti...iti creaza o imagine irezistibila...(mai ales in dragoste).

lacrima1
VIP
VIP

Puncte : 1215
Reputatie : 927
Data de inscriere : 17/01/2011
Varsta : 49
Localizare : London

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Ian 31, 2011 1:27 pm

Sinceritatea nu te costa nimic,desi foarte multi fug de acest lucru,adica incearca sa ascunda un adevar din foarte multe puncte de vedere,desi nici acest lucru nu cred ca este normal ca sa spui absolut tot ceea ce te doare anumitei persoane in care ai incredere,pentru ca nu stii ceea ce iti poate ascunde si acea persoana care ai mare incredere in ea.
Sinceritatea este buna,dar nu in toate cazurile,pentru ca putem sa fim tradati oricind.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Feb 01, 2011 2:02 pm

Sinceritatea sau marele adevar este ceva frumos mai ales in dragoste,cand spui persoanei iubite totul fara a-i ascunde ceva,si fara ca in afara de cei doi sa nu mai stie absolut nimeni secretele pe care acestia si le spun.
Pentru altii sinceritatea este si o considera o mare greseala,pentru ca persoanei respective ii spune un adevar care numai el sau ea stiu,adevar care il dezvaluie cealalta persoana altor prieteni,ceea ce aceasta sinceritate o considera foarte multi un lucru extrem de banal.
Sinceritatea este ceva frumos,dar nu pentru toti.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Feb 16, 2011 5:11 pm

Cat de frumoasa este sinceritatea,mai ales atunci cind iubesti,pentru ca fara sinceritate,multi pierd foarte mult,desi sinceritatea pentru unii reprezinta o mare greseala,ceea ce,din punctul meu de vedere,a fi sincer cu cineva nu este ceva rau,atata timp cat ai incredere in persoana iubita,si persoana iubita are si ea incredere in tine,deci sinceritatea este ceva frumos si placut in relatiile de dragoste.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Feb 23, 2011 3:46 pm

Sinceritatea conteaza foarte mult in relatiile de dragoste,unde cu aceasta sinceritate,omul se gandeste in sinea lui ca daca este prea sincera cu persoana iubita,sa nu aibe de suferit din cauza acestui lucru,in sensul ca respectivei persoane ii spune tot,si sunt foarte multe persoane sau cupluri care se iubesc,si acestea isi spun toate ceea ce se discuta in casa respectiva(familia lor),ceea ce acest lucru nu este deloc bine vazut,pentru ca nu trebuie sa stie persoana respectiva ceea ce discuti tu in casa ta sau cu familia ta,pentru ca in relatiile de iubire se discuta numai si numai despre cei doi,nicidecum ceea ce se intimpla in casa familiei respective.
Sinceritatea este buna in toate cazurile,dar trebuie sa avem grija ca acestei sinceritati sa nu ii depasim limitele.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Mar 02, 2011 6:13 pm

Sinceritatea este considerata pentru multi extrem de foarte complicata,uar ca sa fii sincer in ziua de azi cu persoana iubita sau in general,iti trebuie foarte multa concentrare,pentru ca sinceritatea mai este considerata si o anume greseala,fapt pentru care,foarte multi ascund sinceritatea,si nu spun la modul cel mai sincer tot ceea ce le doare pe persoanele respective.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mar 15, 2011 1:19 pm

In ziua de azi sinceritatea este un termen foarte rar intalnit,pentru ca a fi sincer cu cineva,este foarte greu de dedus.Daca esti sincer,in foarte multe situatii pici in altfel de categorie,insa eu stiu ca in dragoste,sinceritatea este cel mai frumos lucru in aceste relatii,pentru ca inseamna ca persoanei respective nu ii ascunzi absolut nimic,si o iubesti cu adevarat,asa cum se cuvine.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Mier Mar 16, 2011 10:37 pm

Sinceritatea este foarte importanta atunci cand iubesti .Sa fii sincer sa spui ce simti ce gandesti si cu calm si incredere sa poti ca impreuna cu fiinta iubita sa treci peste obstacole si sa fii fericit.Fiind sinceritate dragostea devine tot mai puternica.Este nevoie de ceva timp sa cunosti persoana respectiva pentru a putea sa spui sincer tot ce simti.Eu cred ca si in general in relatiile cu ceilalti trebuie sa fii sincer iar daca nu poti ,sa nu spui nimic incercand sa vorbesti doar de complezenta fara sa spui tot ce ai pe suflet.In general oamenii buni sunt si sinceri si merita apreciati.

Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Varsta : 46
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Apr 22, 2011 6:53 pm

In anumite situatii,in dragoste,sinceritatea ii costa foarte scump pe unii,unde incep sa dezvaluie persoanei iubite fel si fel de lucruri,unde acestia ajung sa spuna chiar si despre lucruri din casa ori despre familia sa,sinceritate care pe multi ii costa foarte scump.Daca cineva este sincer cu persoana iubita,asta nu inseamna ca orice miscare sau lucru pe care il face,trebuie sa il spuna persoanei sale iubite.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Lun Apr 25, 2011 1:30 pm

Sinceritatea in iubire te poate costa uneori foarte scump,si este posibil sa pierzi iubiri adevarate,in sensul ca sinceritatea pe care o exprimi persoanei iubite,poate sa te aduca in starea de despartire definitiva,adica sa fii atat de sincer incat sa ii spui orice miscare pe care tu o faci in lipsa persoanei iubite,un lucru care nu arata bine deloc in acest sens...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Apr 28, 2011 2:30 pm

Multe persoane care se afla in relatiile de iubire,pun mare baza pe sinceritate,numai ca sinceritatea acestora o vor regreta pe mai tarziu,pentru ca relatia respectiva nu v-a dura o vesnicie,atata timp cat una din persoane a fost sincera,iar cealalta crede ca are un punct slab,si in acest caz sinceritatea te v-a face sa regreti pe mai tarziu,pentru ca ai fost prea sincer si ai fost luat de fraier in acest caz.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Mai 03, 2011 6:34 pm

La ora actuala,sinceritatea ii costa foarte scump pe multi care sunt prea sinceri cu persoana lor iubita,si le spun anumite lucruri care nu ar trebui sa le spuna de fapt.Sinceritatea trebuie facuta cu mare interes,in asa fel incat sa fii sincer,dar ca sa fii sincer cu persoana iubita,asta nu inseamna sa ii spui orice miscare facuta de tine,pentru ca nu e bine,si vei pica apoi in alta parte,si apoi tu vei regreta.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mai 08, 2011 11:43 am

In dragoste,sinceritatea ii costa foarte scump pe multi care sunt prea sinceri cu persoana iubita,le spun fel si fel de lucruri pe care poate nu ar trebui sa le spuna,unde sa fii sincer in ziua de astazi cu persoana iubita,constituie o mare mare greseala,care poate rezulta si despartirea.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Mai 16, 2011 1:20 pm

Sinceritatea ii costa foarte scump pe multi,mai ales in relatiile de iubire.Daca esti sincer sii ii spui persoanei iubite anumite lucruri care numai tu si ea le stiti,inseamna ca iubesti cu adevarat persoana respectiva,dar ai mare grija ca increderea poate sa dispara in orice clipa in cazul de fata,pentru ca sinceritatea nu este buna peste tot,si trebuie sa mai tii si pentru tine anumite lucruri care nu ar trebui sa le spui persoanei iubite.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Mai 23, 2011 10:52 am

Sinceritatea este mai rar intalnite,si multi fug de sinceritate,pentru ca uneori,sinceritatea costa foarte scump.Sa ii spui persoanei iubite toate lucrurile indiferent de natura acestora,inseamna a-i spune tot,iar acest lucru nu suna bine,intrucat poti inrra in situatia in care sa ramai singur.Chiar si daca nu esti atat de sincer,este cam aceeasi situatie,deci,cum o dai,nu e bine deloc aceasta problema.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Sam Mai 28, 2011 11:54 am

Sinceritatea,pe atat de frumoasa,pe atat de riscanta,pentru ca daca esti sincer cu persoana iubita si ii spui absolut toate lucrurile chiar si din casa,inseamna ca ti-a cunoscut punctele slabe ale tale, si face ce vrea cu tine,te inseala de voie fara sa stii,si pana o prinzi la locul faptei mai ai de cules cu ea un pic de prostie omeneasca.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Iun 06, 2011 5:15 pm

Sinceritatea este un lucru frumos in dragoste,dar sunt foarte multi in care vad prin sinceritate ca si cum ar fi luati peste picior.Nu trebuie sa ii spui persoanei iubite toate lucrurile care se intampla la tina in casa sau in familie,pentru ca s-ar putea sa pici pe locul doi,si sa iti pierzi relatia respectiva,mai ales daca esti sincer peste limitele normale.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Iun 16, 2011 3:27 pm

Sinceritatea ii costa oarte scump pe multi care sunt prea sinceri cu persoana iubita.Ii costa foarte scump,pentru ca le spun persoanelor iubite anumite lucruri care nu le convin acasa sau in alte parti,ceea ce inseamna ca sinceritatea in acest sens al cuvantului poate duce uneori la destramarea relatiei respective.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iun 30, 2011 5:22 pm

Sinceritatea este din ce in ce mai rara in dragoste,si foarte multi se feresc sa fie sinceri cu persoana iubita,dar unii sunt prea sinceri si exagereaza prea mult cu sinceritatea,unde nici acest lucru nu este bine vazut.Trebuie sa fii sincer cand iubesti,dar sa nu fii sincer in asa fel incat sinceritatea ta sa fie tradata si apoi sa regreti.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Iul 20, 2011 2:54 pm

Sinceritatea reprezinta pentru foarte multi o mare greseala,uneori chiar fatala.Degeaba esti sincer si ii spui persoanei iubite fel si fel de lucruri care nu ar trebui sa le spuna persoanei iubite,daca persoana iubita care crezi ca te iubeste,te lucreaza pe la spate si te ia drept fraier ca esti prea sincer cu ea...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Noi 22, 2011 3:47 pm

Sinceritatea,este marea greseala a oamenilor mai ales in dragoste.Daca esti sincer cu persoana iubita,inseamna ca ti-a cunoscut punctele slabe,si te determina in asa fel incat sa fii sincer numai cu persoana iubita,sinceritate care pe foarte multi ne costa extrem de foarte scump.
Daca esti sincer esti luat de prost,daca nu esti sincer esti luat de mincinos si tradator,deci,indiferent cum este sinceritatea,in general,din punctul meu de vedere,nu este deloc buna.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Dec 29, 2012 12:27 pm

sinceritatea ne costa pe foarte multi foarte scump,iar acest lucru trebuie sa il facem cu cap...nu trebuie sa raspundem la orice intrebare pe care ne-o pun anumite persoane,pentru ca nu suntem la interogatoriu la politie,dar greseala oamenilor este aceea ca isi descarca sufletul sanumitor persoane necunoscute,care acestia ii iau de fraieri,ii trag de limba sa spuna orice lucru chiar din casa,si nu este bine deloc,pentru ca nu trebuie sa spunem oricui si orice...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Joi Feb 14, 2013 11:33 am

As vrea sa va spun un lucru sa aveti incredre in persoana iubita sa puteti sa ii spuneti sunt eu sa poata sa va strige pe nume sa vorbeasca c voi cand se intalneste sa stiti sa patrati dragostea doar pt voi sa nu stie nimeni .Nu dati cu piciorul unei dragoste adevarate nu o intalniti decat odata in viata si iertati acele certuri si lucruri marunte nu distrugeti tot pt o cerata si vorbe la nervi.Intr-o seara am fost suparat pe cinevala care tineam mult fff mult numam iubit pe nimeni aa ma durea lipsa de incredre,si eram bulversata aveam proleme la servici acasa nervii intnsi nu am observa cat de mult ma iubea eram geloasa vream sa il vad era un fo la pasiun ce ardea in mine nu pueam gandi limpede.La nervii pt ca vorbea putin cu mine credeam ca vrea sa renunte am spus renunt la tine si ca m-ai mimntit eu ma refeream ca imi ascundea identitatea desii a fost sicersi m-a iubit mult nu merita asa ,am sunat sa spun iarta-ma nu vreau sa pleci din viata mea dar nu a raspuns a inchis tel cand suna m-a jignit spunand du-tela altul am plans si am gemut mereu de fapt si acum plang si imie dor de el aba dupa ce nu a mai fost am realizat cat de mult imi lipseste cat de placut era cat ma iubea cat de sincer a fost dar nu am putu sa vorbesc cu el ma respinge macar sa pot spune iarta-ma am gresit te iubec inca si e voi iubi mereu mnimeni nu a fos si nu va fi in inima mea vreodata As vrea sa te intorci inapo sa poti iera o vorba la nervi dar e hotarea ta .Imi pare rau ca am distrus cea mai frumoasa dragoste care mia rasarit in cale .ASTAZ TOTI SUNT FERICITI SI SE FELICTA SE IUBESC EU DOAR PLANG ATAT MI-A MAI RAMAS .

Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Varsta : 46
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 3:48 pm

Continut sponsorizat