Destramarea relatiilor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Destramarea relatiilor

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Ian 30, 2011 1:25 pm

Destramarea relatiiloe intervine in momentul in care in acea relatie nu mai exista iubire,si nu in ultimul increderea dispare,ceea ce duce in mare masura la destramarea relatiilor,plus faptul ca destramarea relatiilor mai este caracterisata si prin anumite fapte care persoanele respective ar trebuie saa le faca si nu le fac,ori ca nu vor,ori ca nu pot,insa in mare parte acele persoane nu vor,pentru ca lipsa de incredere a disperut in totalitate.

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Ian 31, 2011 1:33 pm

Destramarea relatiei tine in mare parte de comportamentul unuia din cei doi parteneri care se iubesc,adica relatia se destrama numai atunci cind intervine neincrederea,si in foarte mare parte violenta,principalul aspect al distrugerii tuturor relatiilor existente pe fata pamantului.
Gelozia este un alt mare aspect al distrugerii sau destramarii,unde si alcoolul contribuie in mare parte la distrugerea acesteia,rezultand de aici neincredere.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Feb 01, 2011 1:54 pm

Destramarea unei relatii se produce din cauza neintelegerilor dintre cei doi parteneri,si cred ca in primul rand gelozia este principalul aspect al acestor destramari,pentru ca gelozia aduce multa violenta,si foarte multe persoane fug de astfel de oameni.
De asemenea,neincrederea in persoana respectiva este si acesta un lucru neprielnic,pentru ca acea persoana respectiva isi bate joc de dragostea si de sentimentele pe care le porti pentru el sau ea,ceea ce duce aici automat la incheierea relatiei respective.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mar Feb 08, 2011 4:39 pm

Destramarea unei relatii poate avea loc oricand,oriunde,indiferent ca persoanele respective se iubesc de ani si ani de zile,si poate avea cauzele intalnite in majoritatea relatiilor,precum minciuna,ura,gelozia,cele 3 mari aspecte negative in relatiile de dragoste,si,odata cu acestea,nu se mai tine cont de ceea ce a fost in urma cu cuplul respectiv,daca aceste aspecte se intalnesc in relatia respectiva in mod abundent.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Feb 16, 2011 5:20 pm

Destramarea relatiilor se produce atunci cand nu mai exista incredere in persoana iubita,si in primul rand din cauza neintelegerilor dintre cei doi,unde,alcoolul,minciuna si gelozia reprezinta principalele caractere ale destramarii relatiilor,ceea ce persoanele respective sunt pur si simplu speriate de aceste caractere,care pot duce in timp foarte scurt,pe langa destramarea relatiei,si alte fapte foarte greu de imaginat.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Sam Feb 19, 2011 8:30 am

Eu cred ca o relatie se destrama atunci cand pe cei doi nu i-a unit o dragoste adevarata cand cei doi nu au nimic in comun.Normal ar fi sa se maturizeze amandoi.La inceput cand esti tanar nu gandesti ai impresia ca daca vorbeste si se poarta frumos e un om bun si n-ai rabdare sa-l cunosti sa comunici Alcoolul si gelozia este o alta cauza de destramare a unei relatii.Cateodata te gandesti cum sa fie cineva gelos atata timp cand stai langa el nu intarzii daca o faci ii spui nu il refuzi niciodata .Relatiile care nu se bazeaza pe dragoste,sinceritate,incredere,
respect nu dureaza.E important ca cei doi sa aiba aceaiasi educatie, sa gandeasca sa simta la fel

Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 46
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Feb 23, 2011 4:31 pm

Destramarea relatiilor intervine in cea mai mare masura din cauza neintelegerilor dintre cele doua persoane,unde aspectele negative de aici le constituie ca in foarte multe parti,alcoolul,minciuna si gelozia,aspecte sigure care duc la distrugerea si destramarea celor mai frumoase relatii de dragoste,distrugere care nu dureaza decat cateva clipe,si toate acestea,iscate chiar din senin.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mar 15, 2011 1:55 pm

Alcoolul,violenta si minciuna reprezinta principalele caracteristici ale destramarii relatiilor,si de aceea oamenii au inceput sa faca schimbari masive in viata acestora,si sa isi caute altfel de relatii decat precedentele,indiferent ca sunt divortati,casatoriti...
Destramarea relatiilor incepe de la alcool,continua cu neintelegerile dintre cei doi,si se termina cu o violenta de nedescris,unde foarte multi incearca sa isi gaseasca linistea si sa isi schimbe viata alaturi de un alt partener.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mar 31, 2011 5:23 pm

Destramarea relatiilor intervine din cauza neintelegerilor dintre cei doi parteneri,unde,odata cu aceasta,unul din cei doi nu mai vrea sa continue relatia respectiva,neintelegeri care aduc dupa ele si alte conflicte uneori fizice(violenta),pe langa alcool,iar relatia respectiva nu mai are nici un rost ca sa mai fie continuata in aceasta masura.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Apr 22, 2011 8:09 pm

Datorita neintelegerilor dintre cei doi parteneri,lipsa indatoririlor conjugale,in toate cazurile minciuna si tradarea,pe langa alcool,rezulta de aici destramarea relatiilor,indiferent ca vorbim despre un cuplu casatorit sau necasatorit,iar in cazul cuplurilor casatorite,indiferent ca au avut o casnicie de ani sau zeci de ani,destramarea relatiei poate interveni in orice clipa,depinde aici de natura situatiei create...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Lun Apr 25, 2011 1:57 pm

Destramarea relatiilor este la fel ca si ideea de a nu-i mai spune ca nu o mai iubesti,si aici relatia se destrama in cel mai rapid mod.Pentru multe femei,destramarea relatiilor nu inseamna nimic pentru ele,pe cand barbatul pe care a iubit femeia respectiva si a fost parasit pentru altul fara motiv,este singurul care sufera aici din toate punctele de vedere.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Apr 28, 2011 2:59 pm

Relatiile nu se destrama atat de simplu,desi sunt anumite cupluri care relatiile lor se prabusesc foarte simplu.Destramarea relatiilor poate sa se produca in orice clipa,chiar daca a fost dragoste mare intre cei doi,insa,prin greseala unuia prin minciuna mai ales,relatia respectiva se distruge in totalitate,si nu se mai tine cont de ceea ce a fost in urma,si ce i-a legat pe acestia in relatia pe care au avut-o.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Mai 04, 2011 12:56 pm

Destramarea relatiilor in ziua de astazi este la moda,pentru ca foarte multi din ziua de azi cauta numai relatii pentru aventuri si nimic mai mult.Acestea intervin dupa cum bine se stie din cauza minciunii in primul rand,atunci cand una din cele 2 persoane se ascunde de cealalta fara ca ea sa stie...De aici rezulta inselatoria si tradarea,si se discuta automat despre destramarea relatiilor.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mai 08, 2011 12:03 pm

Relatiile se detrama intr-un mod foarte complicat,si este de foarte scurta durata.Destramarea relatiilor are loc numai atunci cand minciuna se cuibareste atunci cand unul din cei doi parteneri comite aceasta greseala prin minciuna,si,pe langa minciuna,urmeaza surorile acesteia,tradarea si inselaciunea.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Mai 16, 2011 1:13 pm

De ce tine destramarea relatiilor?In primul rand de minciuna si de neincredere.Ce fel de relatie este aceea in care nu exista incredere?Daca minciuna isi atinge nivelul,automat intram in notiunea de neincredere,si de aici rezulta incet si treptat destramarea relatiei respective,indiferent ca relatia a fost de o perioada de timp foarte lunga.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Mai 23, 2011 10:56 am

Relatiile se destrama atunci cand una din cele doua persoane apleaca urechea la fel si fel de oameni,care spun fel si fel de lucruri,unele neadevarate.Destramarea relatiilor are loc in majoritatea cazurilor atunci cand minciuna si tradarea se instaleaza in persoana respectiva,si in acest sens relatia se considera incheiata.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mai 31, 2011 12:44 pm

Minciuna,inselaciunea,tradarea si neincrederea,reprezinta foarte clar destramarea relatiilor respective,chiar daca relatia a fost de o durata de ani si ani de zile.O relatie se poate destrama in orice clipa,si de aceea trebuie sa avem grija fiecare cum iubim si ceea ce facem,pentru ca sa nu pierdem relatia respectiva.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Iun 07, 2011 11:19 am

Destramarea relatiilor are loc si din cauza geloziei excesive a persoanelor respective,fapt pentru care,gelozia reprezinta aici marea greseala a acestor persoane,care fac in asa fel incat sa urmareasca prin diverse mijloace persoanele iubite.De asemenea,principala cauza a destramarii relatiilor respective o constituie minciuna,care duce aici la o totala lipsa de incredere.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Iun 16, 2011 4:00 pm

Destramarea relatiilor poate interveni in orice clipa,dar ca relatia sa se destrame,ar trebui aici motive serioase si solide,pentru ca o relatie nu se destrama asa din senin.Destramarea relatiilor tine mult de minciuna si de tradare...

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iun 30, 2011 5:40 pm

Mai bine sa termini sau sa destrami relatia,decat sa iubesti o persoana care te minte si te inseala prin diverse forme.Destramarea relatiilor pentru unii inseamna foarte mult,iar pentru altii nimic.Unii se afla chiar in al noualea cer cand termina o relatie sau cand se destrama o relatie,dar altii fac gesturi anormale,ajungand in aceste situatii la notiunea de sinucidere,de parca nu ar mai exista barbati si femei in Romania sau in lume...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Iul 20, 2011 3:29 pm

Destramarea relatiilor,il vad ca pe un lucru normal din foarte multe puncte de vedere.Relatiile se destrama si se incheie din cauza minciuni,inselaciunii si nu in ultimul rand al geloziei.Inselaciune si minciuna mai ales o vad din partea femeilor,iar gelozie din partea femeilor.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Dec 14, 2011 6:24 pm

Destramarea relatiilor tine in primul rand de neintelegerile care se produc in relatia respectiva,alcoolul,minciuna si inselaciunea din partea unuia din parteneri.Din punctul meu de vedere,multe femei ascund adevarul in relatia respectiva,unde aici acestea nu spun ca relatia nu mai poate continua,si nu mai dau nici un semn de viata in acest sens.Am intilnit si eu astfel de"ciudate",care,fara sa le gresesc cu nimic,au plecat si nu m-au mai bagat in seama,am incercat sa iau legatura cu acestea prin intermediul internetului,care rezolvarea lor a fost simplul ignore.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Joi Feb 23, 2012 12:14 pm

Cateodata lipsa increderii unei persoane in celalta sau minciuna destrama o relatie.Sunt momente de disperare cand apelezi la persoana iubita sa fie langa tine sau sa te ajute iar aceasta te trateaza cu indiferenta sau te alunga si atunci realizezi ca dragostea ta nune importta sau tu esti important pt el.Iti spune ca sunt numai vorbe dar dw fapt acele vorbe aufost sufletl tau.Nimeni nu e obligat sa te ajute dar eu consider ca cel mai bun prieten sau iubitul trebuie sa faca asta pt ca si tu l-ai ajutat cat ai pututr macar cu vorebe bune si dragoste daca nu poate mai mult pooate ai gresit de multe ori pt ca nu l-ai inteles dar e vina lui pt ca nu a putut explica cu sinceritate ce are .Pacata ca marile iubiri se pierd pt certuri minciuni pt frica unora ptca nu te poti vedea dar eu cred ca astea nu ar trebui sa fie ostacolele in calera unei mari iubiri .

Ana
VIP
VIP

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Mar 27, 2012 5:24 pm

Destramarea relatiilor este foarte simpla pentru unii,unde,din punctul meu de vedere constituie o mare greseala,iar razbunarea aici este la fel de simpla,insa nu este gandita cum trebuie.Nu trebuie sa destrami o relatie din cauza ca te-a parasit iubita sau iubitul,ci mergi inainte,pentru ca viata este frumoasa,si nu este corect sa distrugi altre relatii,pentru ca ajungem la vorba romanului"ce tie nu-ti place,altuia nu-i face".

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Lun Noi 05, 2012 11:07 pm

Un timp am avut sufletul zdrobit de oameni dezamagisri si deziluzii am aflat cume rautatea oamenilor si cat de mare dar in nantul acesta a fost un far un om care m-a iubit nu mam apreciat si nu am inteles nimic n-am inteles la timp ca ma iubea ca era sincer cand insa la nervi am spus lucruri aiurea ca m-a mintit desii nu o facuse ascundea identitatea pt a nu face rau cuiva si l-am pierdut am inteles cat a insemnat pt min e cata nevoie am de el si cat il iubesc in zadar am cerut iertare el nu s-a mai intors dar totusi vreau sa i spun ceva daca vreodata il voi intalni iarta-ma te iubesc cum n-am iubit pe nimeni si nimeni nu v-a putea sa imi daruiasac ce mi-ai daruit tu.

Ana
VIP
VIP

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 3:42 pm

Continut sponsorizat