Prostia

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Prostia

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Feb 02, 2011 7:46 pm

Prostia omeneasca o intalnim peste tot in aceasta lume.A fi prost nu e o greseala,dar a crede pe cineva de prost,este o greseala fatala,pentru ca acea persoana pe care noi o consideram proasta,acea persoana poate este cu mult mai inteleapta,mult mai intelegatoare si mult mai inteligenta decat ne putem imagina,ceea ce acest aspect ne duce la aparente,care acestea inseala in foarte multe situatii.
Ca omul este prost,asta nu este o rusine.Sa furi este o rusine,dar sa fii prost nu e o rusine,desi multi rad de aceste persoane care le considera proaste.
Sa faci pe prostul este o alta clasificare aici,pentru ca se zice ca faci pe prostul ca sa iti mearga bine,dar sa fii atat de prost sa nu intelegi chiar nimic din ceea ce iti spune cineva,chiar ca este de tot rasul.
Acea persoana care crede despre alta persoana ca este prost sau proasta,este mult mai proasta decat persoana care crede acest lucru,si mai este o vorba buna:"Imi creste inima de bucurie,cand vad altul mai prost ca mine",vorba spusa de foarte multi in ziua de azi.

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Feb 09, 2011 4:05 pm

Prostia este intalnita in mare parte din oameni,prostie care ei nu o vad,si considera faptele facute de ei ca fapte bune,care in realitate sunt total de prost gust,ceea ce inseamna ca prostia atinge din ce in ce mai multa omenire,atat prin vorbe,cat si prin fapte,si de aceea se spune si expresia"prostia omeneasca".

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Feb 19, 2011 7:41 pm

Prostia este un lucru legat de viata,care nu cred ca acest lucru este o rusine,fata de rusinea de a fura.
In cazul de fata,prostia o intalnim la ambele sexe,si nu cred ca notiunea de a face pe prostul are vreo legatura cu prostia omeneasca,pentru ca a face pe prostu inseamna sa-ti fie bine,pe cand la prostie,prostia nu iti lasa loc de bine.
Mare greseala fac si anumite persoane care cred despre o alta prersoana ca are prostie omeneasca in el sau in ea,insa acest lucru nu este deloc sigur,pentru ca cei pe care ii cred de prosti,au mai multa minte decat cei care afirma despre un anumit om ca este prost.
Rau e sa fii prost... Si lumea este plina...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mar 06, 2011 1:26 pm

Am intalnit foarte multa prostie pe foarte multe situri de pe internet,mai ales pe 2 forumuri care mi-au creat mari probleme,adica premonitii si orator,unde acolo prostia domina mai mult decat toate prostiile omenesti intalnite pe restul forumurilor si siturilor de pe internet.
Prostia o intalnim in foarte multe situatii nu numai pe internet,ci si in general,unde marile prostii ale lumii si ale omenirii le intalnim la alcoolisti,mincinosi si la aceia care nu stiu ce vor de la viata in general.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Sam Mar 12, 2011 1:41 pm

Prostia este intalnita in foarte multi dintre noi oamenii,unde in anumite cazuri ne expunem prostia cateodata prin cele mai bizare forme,atat prin expresii sau vorbire,cat si prin comportament.
Se zice ca faci pe prostul sa iti mearga bine...Omul are in multe cazuri si o prostie prefacuta,dar in spatele acestuia se afla multa intelepciune de ordin major,dar,sunt foarte multe persoane care isi exprima prostia lor mai ales prin faptele pe care acestia le fac,mult mai mult prin fapte,decat prin vorbe...

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mar 15, 2011 7:35 pm

Prostia este intalnita in anumite situatii,unde majoritatea oamenilor fac anumite greseli fara voia lor cateodata,insa,prostia pe care am intalnit-o pe 2 forumuri de ras,sau prostia intalnita de membrii,administratorii si moderatorii acestor doua forumuri,mai ales pe ultimul forum in care am fost izgonit de curand,a depasit orice imaginatie a prostiei omenesti,peste limitele prostiei omenesti,care se cred intelepti,inteligenti,dar cata prostie omeneasca am vazut in unii din ei,am ramas uimit,unde ei au crezut ca daca imi dau voturi cu minus si daca m-au exclus din forumul respectiv,plang dupa ei,sau ma doare undeva de ei,si nu am unde sa stau sa scriu...
Pe scurt,o mare adunatura de prosti... premonitii(prostitii)...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Joi Mar 31, 2011 6:36 pm

Prostia este un lucru normal in viata,insa sunt foarte multe persoane care cred despre altele,ca au o prostie enorma in ei,ceea ce eu nu sunt de acord cu acest lucru.

Ultima editare efectuata de catre Ana in Dum Apr 03, 2011 1:18 am, editata de 1 ori

Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 46
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mar 31, 2011 7:48 pm

prostia poate avea aici mai multe intelesuri,din care unul care este foarte bine cunoscut,iar celalalt,care face parte cam tot din aceeasi categorie,este legat de prostia pe care o facem foarte multi din noi,si apoi regretam amarnic pentru ca nu trebuia sa facem gestul respectiv,ceea ce inseamna ca prostia are asadar mai multe intelesuri si sensuri...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Apr 23, 2011 7:51 pm

Prostia este la fel,in foarte multa parte din populatia globului,dar acesti oameni asa au fost facuti sa fie,desi foarte multi in foarte mare parte mai fac pe prostii ca sa le mearga bine.Lumea este plina de prosti,dar sunt si anumite persoane care se uita la fata oamenilor,si cred despre aceia ca sunt prosti.Mai prosti sunt aceia care cred despre altii ca sunt prosti...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Lun Apr 25, 2011 2:07 pm

Prostia este un aspect al vietii noastre,si foarte multe persoane cred despre altele ca ua o mare prostie in ele,ceea ce cred ca este o mare prostie cu adevarat sa crezi acest lucru despre multe persoane,mai ales ca foarte multe persoane fac pe prostii.Prostia exista in multi,uneori se arata pe fata,dar asta nu inseamna ca sunt prea naivi si cred orice li se spun...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Vin Apr 29, 2011 3:02 pm

Prostia este caracterizata prin minciuna si alcool.Prostia ce aceste 2 genuri o intalnim la astfel de persoane,care reprezinta cele mai proaste defecte ale omului in viata sa,intitulate prostie omeneasca,pe langa lipsa bunelor maniere si violenta fizica si verbala,care toate acestea la un loc reprezinta notiunea de prostie.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Mai 04, 2011 2:52 pm

Prostia omeneasca mai are o caracteristica,cu foarte multe semne de intrebare:expresia a face pe prostul ca sa iti mearga bine.Ce reprezinta si ce inseamna de fapt aceasta fraza?cum adica omul face pe prostul ca sa ii mearga bine?Am auzit de foarte multe ori aceasta expresie,si niciodata nu am inteles-o.Daca omul sau o anumita persoana isi reprezinta prostia prin ceea ce face,atunci inseamna ca face acele prostii,facand pe prostul?Nu am inteles aceasta formula,iar daca cineva are vreo explicatie,va rog sa o confirmati"faco pe prostul sa iti mearga bine".

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Sam Mai 07, 2011 4:46 pm

Prostia este intalnita la foarte multe persoane,insa in aceasta situatie se afla persoanele care nu stiu ce vor de fapt de la viata.Prostie intalnim mai ales la o mare parte din alcoolisti,si am auzit recent ca minciuna nu tine de prostie,dar daca mini,oare nu este prostie sa minti pe cineva in cel mai mare hal de nedescris?

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Mai 16, 2011 11:24 am

Prostia o intalnim in general la foarte multe persoane,indiferent de varsta si de sex,si nu neaparat o intalnim la alcoolisti,unde la alcoolisti,prostia depaseste chiar orice limita a prostiei omenesti.Nu putem sa spunem despre copiii mici ca prostia in ei este mare,dar si copiii mici au minte poate mai multa decat a celor adulti sau maturi...

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mai 26, 2011 2:32 pm

Prostie intalnim in multe situatii mai ales la persoanele care nu stiu ce vor de fapt in general,sau nu stiu ce vor de la viata.Prostia o intalnim din ce in ce mai des,pentru ca sunt multi care promit si nu fac nimic,multi care au ceva cu altii dar nici ei nu stiu ce au,deci prostie intalnim in foarte multe situatii,in cea mai mare pearte pe net,si pe anumite forumuri,din care 2 bine cunoascute,care prostia pe acele forumuri depaseste chiar orice limita a prostiei omenesti.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mai 31, 2011 4:21 pm

Prostia este intalnita la foarte multe persoane.A face anumite greseli,asta nu inseamna ca esti si prost,dar a avea cineva ceva cu tine fara nici un motiv intermeiat,asta chiar prostie omeneasca se intituleaza,asa cum intalnim acest gen de prostie extrema pe saitul premonitii.ro,marea adunatura de prosti de moderatori si VIPI...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iun 09, 2011 6:21 pm

Prostia o intalnim in foarte mare parte pe internet,pe anumite saituri de socializare si pe unele forumuri.Cat despre forumuri,exista 2 forumuri in care am fost inscris impreuna cu Mircea,acolo unde am fost izgoniti de acolo,mai ales de moderatorii forumului de acolo,unde in forumul respectiv,se afla o mare mare adunatura de prosti,atat de moderatori cat si de membri Vip,un forum de tot rasul,unde acolo chiar ca s-au adunat toti prostii,mai ales moderatorii de acolo,adunatura de prosti care nu au voie sa se inregistreze in acest forum... Ban direct...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mar Iun 21, 2011 2:24 pm

Ar fi bine sa nu mai radem de altii,pentru ca prostia doare uneori foarte tare,desi am inteles destul de clar ceea ce s-a intamplat pe forumul respectiv.Daca ar avea leac,prostia s-ar vindeca,dar din pacate acest lucru nu are nici un leac,mai ales persoanele care v-au "tratat" cum se cuvine,indeosebi o moderatoare de acolo,si cativa asa zisi "VIP",care nu inteleg cum au ajuns VIP...Mare ti-e gradina de prosti Doamne...

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Iul 06, 2011 4:23 pm

Prostia este la baza in ziua de azi,pentru ca multi se dau increzuti,muschiulosi,intelgenti si mari batausi,dar in realitate sunt niste prosti facuti gramada,chiar daca au scoala pe care o au.Nu conteaza ca esti director,ca asta nu inseamna ca directorii sunt toti mari inteligenti intelectuali,numai ca mandria in acest sens bate toate recordurile,o mandrie prefacuta,si bine spune spune acela care spune:"imi creste inima de bucurie cand vad altul mai prost ca mine",sau"esti mai prost ca mine daca tu crezi ca eu sunt prost".

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Joi Iul 21, 2011 12:33 pm

Prostia atinge din zi ce trece cele mai ridicate niveluri,prostie care o intalnim in foarte multe situatii la anumite persoane.Din punctul meu de vedere,singurul lucru pe care il urasc si ma deranjeaza cel mai tare si nu pot sa il inghit,este acela ca prostia la femeile care se uita la barbati dupa cum arata la fata si nu la suflet,este putin spus prostie omeneasca,cat si acelora care spun ca vor o relatie serioasa si in spate mai au in carca vreo 2-3...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Noi 23, 2011 3:23 pm

Prostia este un lucru extrem de foarte negativ in viata,unde ne intilnim cu anumite persoane care fac niste gesturi sau niste fapte care depasesc uneori si limitele prostiei.Aici prostia nu mai tine cont de liceul sau de facultatea pe care o are cine o are,ca degeaba ai atata scoala in tine,daca habar nu ai sa te descurci in viata si faci lucrurile aiurea.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Iun 26, 2012 2:09 pm

Era bine daca exista pentru prostie un leac,un tratament ceva!Din pacate nu exista nici un medicament din acest punct de vedere,iar prostia a depasit cele mai inalte culmi,din care una,cea mai importanta a prostiei omenesti o intalnim in mare masura la cei increzuti,care se dau mari cocosi,dar in realitayte sunt prosti facuti gramada!

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Aug 29, 2012 3:13 pm

era bine daca prostia durea si exista o cale de vindecare a acesteia...din pacate,needucatia este principala forma a prostiei,dar multi sunt aceia care aplica prostia mai ales prin scris,si de ce nu,chiar si in fapte,lucru care pe acestia ii costa extrem de foarte scump,unde binenteles lumea se v-a feri de acestia.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Lun Sept 30, 2013 5:08 pm

in foarte multe situatii,prostia ne costa foarte scump...in afara de toate acestea,suntem si noi trasi la raspundere pentru prostia pe care o fac altii,si platim foarte scump din cauza inconstientei unora.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 9:21 pm

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus