Mincinosii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Mincinosii

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Feb 03, 2011 4:01 pm

Mincinosii reprezinta o categorie de oameni care incearca sa o duca bine numai prin minciuna,minciuna care la un moment dat este in foarte scurt timp demascata,dar aici depinde de felul cum acea persoana minte.
Minciuna are mai multe caractere si aspecte,mai bine spus omul minte ca sa traiasca bine,dar acea minciuna poate sa te aduca si in mari esecuri,aici vorbind in general de toate categoriile de mincinosi,adica atat cei care stiu sa minta,cat si cei care nu stiu sa minta.
Nu este un lucru normal ca sa te simti tu bine mintindu-i pe altii in fel si chip,cu toate felurile de minciuni gogonate si traznite,unde nici in filme sau in basmele cu copii nu auzi asemenea baliverne.

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mar Feb 08, 2011 6:28 pm

Mincinosii sunt acele persoane care fac abuz de increderea anumitor persoane,si,odata mintite,mincinosii profita de aceste persoane in mod abuziv,pentru ca sunt foarte multe persoane credule in ziua de azi,care cred orice prostie auzita de la unul sau de la altul.
Mincinosii ii intalnim mai ales in relatiile de dragoste,atat la barbati cat si la femei,si,pentru a pastra si tine pe picioare relatia respectiva,nu stiu cum sa faca sa minta chiar peste puterile omenesti.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Feb 09, 2011 4:02 pm

Acet gen de oameni ar trebuie evitati,ocoliti,numai ca omul nu stie cu cine se ia in vorba,si ajunge ca in cel mai scurt timp sa fie tradat de aceste persoane,in sensul ca omul respectiv incepe sa aibe incredere in acest gen de oameni,incredere oarba care ii v-a costa scump in cel mai scurt timp,unde vor fi mintiti sub orice chip de aceste persoane,care ii vor crede in cele mai bizare expresii,asta ca sa isi gaseasca victime,si odata gasite aceste victime,acesti mincinosi profita de ele,si ajung sa ii pacaleasca si sa ii lase chiar si fara locul lor de casa,adica aruncati in strada.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Feb 24, 2011 4:07 pm

Mincinosii sunt persoane care aduc in discutii anumite evenimente care nu s-au intamplat niciodata;mincinosii sunt persoane care nu au pic de respect fata de alte persoane,si mint uneori extrem de foarte increzatori;mincinosii sunt persoane care nu stiu sa iubeasca,si practica lor de cucerire a femeilor sau a barbatilor este minciuna sfruntata,gogonata,sau cum vine si vorba"minte de ingheata apele".
Mincinosii reprezinta o categorie de oameni care,ca sa scape de anumite belele sau prostii pe care le fac,aduc in discutii pe moment ca atat ii duce mintea atunci,aduc asadar minciuni de-a dreptul iesite din comun,pentru a iesi din situatia respectiva"basma curata".

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mar 06, 2011 1:07 pm

Mincinosi intalnim la tot pasul,iar eu caracterizez acest gen de oameni ca oameni care nu stiu pur si simplu ce vor de la viata,dar foarte multi incep sa promita ca fac marea cu sarea,si in realitate ei nu fac nimic,pentru ca a doua tehnica a mincinosilor este aceea de a tine sau a duce omul cu vorba de azi pe maine...Asa fac si angajatorii,care noi ne facem diverse CV-uri la diverse firme ca sa ne angajam,si la urma nje spun ca ne vor contacta telefonic...Daca stam dupa aceasta poveste sau basm ca ne vor contacta ei,murim de foame.
Asta este Romania,o tara de mincinosi...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mar 31, 2011 8:58 pm

Mincinosi intalnim in mod abuziv la cei care ne conduc si ne guverneaza tara asta,unde au niste minciuni in ei politicienii,unde azi zic una maine zic alta,plus minciunile care ne-am saturat noi de ele din partea acelorasi politicieni,care promit ca fac marea cu sarea,si in realitate Romania se duce la fund cu aceasta guvernare de nimic...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Apr 23, 2011 7:48 pm

Mnicinosi intalnim la orice pas si la orice colt de strada,si intalnim categorii de mincinosi care scot niste povesti si niste minciuni gogonate,care te fac sa crezi ca prin minciunile lor ingheata si Antarctica la cat de inghetata mai este.Mincinosii nu stiu cum sa isi scoata camasa din anumite situatii,si scornesc niste expresii de chiar ii fac pe unii sa creada asemenea prostii...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Apr 26, 2011 2:23 pm

Minciuna reprezinta un caracter necontrola al anumitor persoane de a iesi din anumite situatii in care acestia se afla.Mincinosi gasim cam peste tot,si aplica niste minciuni catre alte persoane,astfel incat acesti mincinosi profita de naivitatea acestora,si in cel mai scurt timp le provoaca anumite pagube de orice fel de natura.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Vin Apr 29, 2011 3:00 pm

Mincinosii au devenit din ce in ce mai multi in ziua de azi.Fara minciuna se zice ca omul nu poate trai,nu poate sa isi duca traiul de azi pe maine si nu poate sa puna ceva pe masa.Sunt multi mincinosi,si o categorie de mincinosi care habar nu au sa minta,si se dau singuri de gol in minciunile lor proaste.Cei care stiu sa minta,sunt crezuti de fel si fel de naivi,ceea ce inseamna ca mkinciuna este o arma de baza a multora din noi oamenii.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Mai 04, 2011 2:19 pm

Mincinosii reprezinta o categorie sociala de oameni,in care meseria lor de baza a multora este minciuna,singura lor sursa de a iesi din anumite situatii critice,minciuna care se vede abia mai tarziu,si chiar si atunci cand acestia vad tarziu ceea ce au facut,si atunci isi continua seria minciunilor lor total iesite din comun.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Sam Mai 07, 2011 4:58 pm

Sunt anumite persoane care mint peste limitele omenesti,dar si persoane care mint intr-un fel mai domol,adica tot mincinosi.Mincinostii isi exprima niste texte si niste expresii total iesite din comun,si sunt foarte multe persoane care ii cred,adica naivii.Mincinosii trebuiesc evitati din toate punctele de vedere.Ar trebui eliminati,dar nu stim cine minte si cine nu minte.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Mai 16, 2011 11:14 am

Mincinosi intalnim la orice pas,la orice colt de strada.Minciuna rezolva multe probleme ilicite ale multora care aplica minciuna,dar mai tarziu ii vor astepta regrete amarnice pentru faptele lor,pentru ca prin minciuna,foarte multi rezolva cel mai usor chiar si cele mai complicate probleme pe care acestia le au.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mai 26, 2011 2:57 pm

Mincinosi se gasesc la orice pas in ziua de astazi,si nu stiu cum sa iasa din anumite situatii critice,si mint de ingheata apele.Nu suport acest gen de oameni,asa cum nici pe alcoolisti nu-i suport,pentru ca mincinosii spun niste lucruri total iesite din comun,mai ceva decat in filmele paranormale,si niciodata nu i-am crezut pe acestia,pentru ca se cunosc de la sine acesti oameni,la felul cum se exprima si la"gogosile"care acestia le spun.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mai 31, 2011 4:14 pm

Urat mi-a fost in viata de alcoolisti si de mincinosi.Mincinosii inventeaza niste "gogosi" care iti dai seama inca de la inceput ca persoana respectiva minte de ingheata apele.Pe langa toate astea,sunt foarte multi care nu stiu sa minta,si scot niste minciuni total iesite din comun,care imediat ii dau de gol...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Iun 10, 2011 1:46 pm

Mincinosii sunt la moda in ziua de azi,ceea ce inseamna ca acestia aplica aceasta metoda pentru a scapa din anumite situatii critice.Sunt foarte multe persoane care mint fara pic de gandire,si alta vategorie de mincinosi,care stiu sa minta.Indiferent de pozitia acestora,mincinosii vor fi descoperiti treptat,dar pana sunt descoperiti trebuie sa treaca ceva tim...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mar Iun 21, 2011 2:40 pm

Cat de simpla si cat de usoara este minciuna,iar mincinosi intalnim la orice colt de strada sau la orice pas...Mincinosii isi rezolva problemele sale prin "gogosile" pe care le scornesc,pentru a iesi din anumite situatii critice,asa cum se intampla de obicei in ziua de azi...

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Iul 06, 2011 4:31 pm

Mincinosii reprezinta o categorie de oameni in care traiul lor si scaparea lor este minciuna.Mint de ingheata apele,chiar si atunci cand fac fapte legate de anumite crime sau furtuti,si nici atunci nu se potolesc cu minciuna.
Multa minciuna o intalnim la femei,care si acestea mint in fel si fel de chipuri,mai ales atunci cand se afla intr-o anumita relatie de dragoste,sau in general.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Joi Iul 21, 2011 12:36 pm

Mincinosi intalnim in ziua de astazi din ce in ce mai des.Oamenii mint in cele mai bizare scopuri,mai ales in dragoste,numai ca in dragoste aici minciuna se descopera imediat,asa cum s-a intamplat si cum se intampla cu femeile in general,care mint barbatii in cele mai variate forme,fapt pentru care minciuna femeilor aici reprezinta faptul ca femeile respective nu stiu ce vor de la o relatie,zic ca numai cu unul vrea sa ramana,dar in realitate aceasta minte de ingheata apele si mai are in spate chiar si un sot,inca unul si inca unul de rezerva.Rusine.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Dec 09, 2011 3:00 pm

Minciuna in ziua de azi este singura cale de a iesi si de a scapa anumite persoane,din prostiile sau rautatile pe care acestia le fac.Mincinosii nu i-as considera ca o clasa sociala,ei ar trebui evitati si ocoliti,numai ca ne dam seama cu greu,sau prea tarziu de mincinosii de care am luat noi cunostinta,si apoi ne vor urma regretele,care ne vor presa pe parcursul intregii vieti.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Iun 26, 2012 2:23 pm

Mincinosii sunt o categorie de oameni care pentru a iesi din situatii critice,nu stiu cum sa gaseasca o portita usoara de a rezolva problema,astfel incat acestia aplica minciuna,minciuna care nu tine peste tot.Minciuna se intilneste in mare masura in relatiile de dragoste...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Aug 29, 2012 3:15 pm

Mincinosii reprezinta o categorie de oameni care incearca sa isi salveze pielea sau ceea ce au facut,prin minciuna,numai ca minciuna are picioare scurte,iar urciorul nu merge mereu la apa,ceea ce rezulta ca mincinosii ii intalnim la orice pas,mai ales cand auzim de la acestia lucruri extrem de foarte bizare,mai ceva ca in filmele s.f.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Joi Iul 18, 2013 9:02 am

Ma intreb uneori de ce oamenii care spun ca nu mint fac asta dar fara sa realizeze .De exemplu cineva cu care am vorbit mult timp la telefon pe mes tineam foarte mult unul la celalalt imi ascundea identitatea .Nu e forma de minciuna oare? Sa te intalnesti cu cineva sa te faci ca nu il cunosti nu e prefactorie .Daca celalat ar face la fel ai fi suparat nu? Lipsa increderii duce la lucruri rele .E rau sa nu intelegi ca aceea persoana dorea din tot sufletul sa te vada ca fugi de ea si o ranesti ,ca te iubeste asa cum esti si are tot respectul pentru tine si toata increderea. Oamenii vad numai ce faci tu niciodata ce fac ei .De aici proverbul "Ce tie nu iti place altuia nu-i face".

Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 46
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat