Cat de bine te cunosti pe tine insuti

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Cat de bine te cunosti pe tine insuti

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Feb 03, 2011 4:05 pm

Cunoasterea de sine sau cum ne cunoastem noi insine la toate caracterele noastre,are un caracter foarte important in viata noastra,pentru ca daca noi ne cunoastem bine si foarte bine si stim ca anumite lucruri stim sa le realizam cu propriile noastre puteri,inseamna ca am stiut sa gestionam acele puncte esentiale,si avem incredere in noi insine,si numai asa,prin ceea ce facem noi insine fara sa fim impinsi de la spate de cineva,vom fi vazuti cu ochi buni de lumea din societatea in care traim.
cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Feb 18, 2011 5:10 pm

Eu unul ma cunosc destul de foarte bine ce fel de persoana sunt,numai ca in momentele in care sunt atacat,in foarte multe cazuri prefer sa tratez persoana cu aceeasi moneda,desi in realitate,cel mai intelept cedeaza,numai ca daca sunt tratat de astfel de persoane in mod abuziv,si mai ales ilegal fara sa aibe dreptate la ceea ce face cu mine,tin sa spun ca am reactii extrem de foarte complicate asupra acelei persoane,fapt pentru care in acel moment cedeaza si persoana respectiva,si binenteles si eu...
wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Feb 24, 2011 12:42 pm

Daca te cunosti pe tine insuti foarte bine,inseamna ca esti foarte bine pregatit sa faci fata anumitor probleme,fapt pentru care,daca ai incredere in tine,in propriile tale puteri,inseamna ca esti un luptator foarte bun.Fiecare om isi cunoaste propria sa fiinta si vointa,fiecare om se cunoaste pe sine,dar sunt foarte multi care inca nu isi cunosc inca propria fiinta,si de foarte multe ori acestia,fac foarte multe lucruri care le dau gres.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mar 06, 2011 12:59 pm

Cat am lucrat la politia comunitara,degeaba am aratat pentru altii respect si stima,daca sefii si colegii m-au tratat cu nonsalanta,dar i-am lasat sa creada ceea ce au vrut despre mine,pentru ca eu ma cunosc pe mine foarte bine,si in ceea ce eu vreau sa fac reusesc intotdeauna,pentru ca am incredere in propria mea vointa,propriul meu caracter...
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mar 10, 2011 5:37 pm

Si eu la politia comunitara am fost tratat in acelas fel ca si colegul meu mircea,unde eu la fel m-am cunoscut extrem de foarte bine si am avut incredere in propriile mele interese,in sensul ca eram foarte sigur pe mine ceea ce trebuia sa fac in timpul serviciului de garda,ceea ce inseamna ca ma cunosteam foarte bine in sensul ca eu ceea ce faceam,eram sigur ca fac in asa fel incat sa iasa bine,adica niciodata cat am lucrat la ei nu am ramas dezamagit de propria mea incredere.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Vin Mar 11, 2011 4:01 pm

Ma cunosc destul de foarte bine,in sensul in care pe mine daca ma supara cineva,si am zis nu,atunci NU tamane,si nimeni nu imi ppate sta in cale,pentru ca asa este felul meu,genul meu,si nimeni nu ma poate obliga sa fac ceea ce eu nu vreau sa fac pentru persoana respectiva sau pentru lucrul respectiv.Sunt libera sa gandesc si sa fac ce vreau eu,nu sa gandeasca altii in locul meu si sa faca altii ceea ce vreau eu...
cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Mar 16, 2011 6:48 pm

Fiecare din noi oamenii ne cunoastem in felul nostru,si este bine sa ne cunoastem numai pe noi insine,nu sa ne intereseze de altii...
Daca noi dispunem de cuvinte frumoase,un comportament atragator si avem educatia necesara,inseamna ca ne cunoastem destul de foarte bine,si avem incredere in propriile noastre idei,unde numai asa ne vom castiga increderea si in fata altora,desi acest lucru conteaza mai putin pentru unii din noi.
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mar 31, 2011 8:34 pm

La avicola Slobozia cat am lucrat din 2002 pana in 2006,numai probleme am avut cu anumiti colegi de la echipa de depopulare,care incercau sa ma dirijeze asa cum voiau ei,insa aici s-au inselat,pentru ca atata timp cat eu ma cunosteam destul de bine in ceea ce faceam in general,nu aveam nevoie de sfaturile lor,pentru ca ziceau ca ei si tot ca mine faceam,ceea ce rezulta ca ma cunosteam extrem de foarte bine in ceea ce faceam.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Apr 23, 2011 7:43 pm

Ma cunosc destul de foarte bine pe mine,stiu ceea ce imi doresc,stiu ceea ce vreau de la viata,gandesc pozitiv,si sunt hotarat in foarte multe privinte sa realizez,iar daca nu reusesc sa realizez ceea ce mi-am propus,merg pana cand lucrul respectiv imi iese asa cum vreau eu,si de foarte multe ori cand sunt pe cale sa renunt,atunci imi reusesc foarte multe.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Apr 26, 2011 2:21 pm

Cunoasterea de sine a propriei persoane,reprezint principalul aspect al sau,in sensul ca daca propria persoana se cunoaste bine,inseamna ca v-a avea foarte multe lucrurui de castigat din toate punctele de vedere.Sa te cunosti bine si foarte bine pe tine insuti,este ceva frumos,si nu trebuie sa te intereseze parerile altora care cred anumite lucruri false despre tine,si nici sa iei in seama parerile gresite ale altora despre propria ta persoana.
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Vin Apr 29, 2011 2:31 pm

Ne cunoastem pe noi insine,si avem incredere in propriile noastre valori.O data cu acest lucru,inseamna ca increderea respectiva si optimismul,dar in mare parte si succesul ne reprezinta in acest caz si ne arata foarte bine cat de bine ne cunoastem pe noi insine,desi pe alte persoane le intereseaza felul nostru de a fi,persoane care nu ar trebui sa ne intereseze din nici un punct de vedere.
cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Mai 04, 2011 1:51 pm

Daca te cunosti pe tine insuti,si ai incredere in propria ta vointa,inseamna ca ai toate motivele sa reusesti multe lucruri care vrei sa le realizezi.Cunoasterea de sine este foarte principala mai ales pentru propria persoana,si,multi spun ca se cunosc ei insisi destul de bine,numai ca de foarte multe ori,se cunosc atat de bine,incat comit uneori niste fapte facute fara cap,fara pic de gandire,ceea ce inseamna ca persoanele respective nu se cunosc atat de bine asa cum au spus.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Sam Mai 07, 2011 8:12 pm

Este foarte bine sa te cunosti pe tine insuti,si sa ai incredere in propriile tale idei.Eu unul ma cunosc destul de foarte bine,si respect oamenii din jurul meu,si tratez cu aceeasi moneda tratamentul pe care altii mi-l aplica mie.
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Mai 16, 2011 9:47 am

Ma cunosc destul de foarte bine,am incredere in propriile mele puteri,lupt pana in capatul puterilor din toate punctele de vedere,mai ales legate de casnicie si de viata,si pot spune cu draga inima ca ma cunosc destul de foarte bine,prin ceea ce fac,si prin ceea ce vreau sa realizez pe viitor.
cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mai 26, 2011 2:53 pm

Eu unul ma cinosc destul de foarte bine,stiu ceea ce vreau de la viata,nu imi place minciuna si alcoolul,nu imi place tradarea si inselaciunea,nu imi place sa imi bat joc de oameni,insa tratez si eu felul cum sunt tratati de altii,adica cei care imi fac rau,tratez si eu cu aceeasi moneda,pana sunt lasat in pace...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mai 31, 2011 4:11 pm

Ma cunosc foarte bine.Stiu ceea ce vreau,stiu ceea ce imi doresc de la viata,nu sunt un naiv si nu am incredere in toata lumea.Sunt sufletist,dar persoanele care imi fac sau imi vor raul si mai iau sau incearca sa ma ia peste picior,acest lucru nu tine la mine,deci rezulta ca ma cunosc destul de foarte bine in ceea ce fac.
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Iun 10, 2011 1:41 pm

Ma cunosc foarte bine.Nu uit foarte multe lucruri,nu uit pe cei care mi-au facut rau chiar daca a trevut o perioada de ani si ani de zile,si nu uit persoanele care mi-au facut bine in acest sens.De asemenea,promisiunile pe care le fac sunt acelea in care le fac numai atunci cand stiu ca sunt in stare sa le fac,iar in cazul in care am anumite juraminte extreme,dar si juraminte simple,niciodata nu le incalc,indiferent de ce ar fi...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Iun 20, 2011 3:52 pm

Ma cunosc destul de foarte bine,pentru ca orice om trebuie sa se cunoasca bine si foarte bine in ceea ce vrea sa faca in viata sa.Daca omul se cunoaste pe sine insusi,inseamna ca are incredere in el,iar realizarile sale vor fi mai mult decat succese.In asa situatie sunt si eu,unde ma cunosc foarte bine,si am incredere in propriile mele puteri...
cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Iul 06, 2011 4:20 pm

Ma cunosc foarte bine:nu imi place minciuna,nu imi place alcoolul,nu imi place tradarea si inselaciunea,nu imi place sa imi bat joc de oameni,nu imi bat joc de sentimentele pe care le are cineva pentru mine,stau in banca mea si imi vad de treaba,si nu ma intereseaza foarte multe lucruri ale altor persoane,deci nu ma intereseaza decat de mine si atat,nicidecum alte persoane.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Joi Iul 21, 2011 12:20 pm

Orice persoana se cunoaste foarte bine din toate punctele de vedere.Eu ma cunosc destul de bine,si,cei care imi fac rau le platesc inzecit cu aceeasi moneda,adica inca de 10 ori cat mi-au facut figura.Cat despre persoanele carora mi-au facut bine,aici am tot respectul si toata stima,pentru ca isi merita cu adevarat numele pe care il poarta.
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Apr 28, 2012 1:31 pm

Multi din noi oamenii,spunem ca ne cunoastem destul de foarte bine,numai ca in ziua de azi,oamenii ii judeca la fel de prost pe altii,si nu ii cunosc decat dupa aspectul fetei,unde isi fac anumite pareri extrem de foarte proaste,unde se uita la fata omului si judeca omul dupa cum arata la fata,numai ca omul,daca arata a prost,asta nu inseamna ca este si prost,asa cum fac majoritatea oamenilor,care nu vor sa cunoasca omul la suflet,ci la aspectul fizic,o mare prostie omeneasca.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Iul 30, 2012 5:26 pm

Ma cunosc destul de foarte bine pe mine,stiu ceea ce vreau de la viata,si nu renunt la planurile care le am de indeplinit,sunt un luptator chiar daca am esecuri,pentru ca o sa iasa soarele si pe strada mea,pentru ca imi pun sperante si am incredere in mine.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat