Obsesia

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Obsesia

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Feb 04, 2011 8:17 pm

Obsesia este un aspect negativ in viata noastra,unde aceasta caracterizare o intalnim in cele mai multe cazuri la cei obsedati sexual in primul rand.
Obsedatii sunt de mai multe categorii,unii de muzica,altii de sex(cea mai mare parte),dar mai sunt si obsedati de lucruri deosebit de ciudate,care nu le pot trece deocamdata aici in forum.
Obsedatii sexuali sunt cei mai la moda in ziua de azi...

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Feb 17, 2011 3:19 pm

Oamenii au fiecare obsesiile lor,obsesii care poarta denumirea de vicii,care acestea nu stiu cat de importante sunt,insa omul are obsesii in toate felurile de domenii,unele chiar bizare,si aceste obsesii trebuiesc scoase din oameni,numai ca asa ceva este imposibil,si fiecare are obsesie asupra unui lucru sau unei persoane...

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Feb 18, 2011 4:45 pm

Obsesia este un lucru important legat de viata,unde omul are diverse obiceiuri sau tabieturi,foarte multe din acestea,greu de controlat,astfel incat,sa ai o obsesie supra unui lucru in mod abuziv,nu este un lucru normal,sa ai acea obsesie numai pe acea persoana,lucru sau obiect...

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Feb 24, 2011 1:41 pm

Obsesia este un"fix"al multor persoane,care aceasta obsesie este indreptata mai ales asupra tabieturilor sale,adica sunt foarte multe persoane care nu vor sa isi piarda anumitele tabieturile la anumite ore fixe,spre exemplu la cafea sau la tigari,unde acestia,indiferent ca sunt la munca sau in alte locuri,fac in asa fel incat ca la ora fixa stabilita de ei,sa isi satisfaca nevoile lor principale,ceea ce inseamna ca obsesia este un lucru cu care foarte multi se invata cu acest aspect,dar mai exista aici si posibilitatea ca"invatul are si dezvat".

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mar 15, 2011 2:08 pm

Obsesia reprezinta asa zisele tabieturi ale diferitilor oameni care au o anumita obsesie de a nu pierde momentul orei fixe de a-si bea cafeaua,a-si fuma tigara,desi aici cafeaua si tigarile reprezinta mai putin obsesie,fata de obsesiile care sunt mai greu de imaginat,unde obsesia de a avea relatii sexuale cu anumite femei este o totala banalitate;obseii intalnim in fel si fel de domeniu de activitate,numai ca obsesia nu reprezinta un aspect negativ,in sensul ca acesta nu cred ca aduce la violenta,desi obsesia este uneori periculoasa.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Mar 30, 2011 2:02 pm

Pana nu demult,eu aveam o obsesie la nes...Dimineata cind ma trezeam beam p ceasca de nes dintr-un pliculet,apoi seara in jur de ora 18 faceam acelas lucru,asta mai ales cind intram in turele de noapte pe cand lucram unde lucram.La cafea nu aveam obsesia pe care o aveam la nes,si nu demult am inlocuit nesul cu un alt obicei,alt fix sau alta obsesie,adica bauturile racoritoare care contin cofeina,adica pepsi si coca cola.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Apr 23, 2011 2:21 pm

Fiecare din noi avem cate o obsesie,ca orice om,numai ca exista anumite persoane,care au niste obsesii total iesite din comun,ceea ce inseamna ca unele din aceste obsesii impiedica aceste persoane sa isi atinga anumitele sale scopuri in viata,ceea ce rezulta ca si obsesia reprezinta pentru multi un aspect la fel de negativ ca si alte aspecte sau lucruri importante legate de viata.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Apr 26, 2011 11:22 am

Sunt foarte multe persoane in lume,care au fel si fel de obsesii,care mai de care banale,astfel ca in dragoste,sunt foarte multi barbati care au obsesia de a cauta femei mai ales pe internet,pentru satisfacerea acestora a nevoilor sale sexuale.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Vin Apr 29, 2011 9:57 am

Obsesia reprezinta un obicei prost gandit din partea multora,mai ales din partea obsedatilor sexuali,desi obsesia are mai multe caracteristici.In cazul de fata,obsedatii sexual reprezinta o categorie de oameni care vad numai si numai sex,sunt plini de interese si de pretentii,ceea ce reprezinta ca obsedatii sexuali nu vad nimic in fata ochilor decat sex.Ei nu stiu ce este acela respect si sinceritate...

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mai 05, 2011 12:38 pm

Acum cativa ani,aveam obsesii indreptate asupra cafelei,nesului,si a sucurilor adria cola.Erau fixuri in care nu ma scotea nimeni,mai ales cand lucram la avicola slobozia pana in anul 2006,unde dimineata beam un nes,mincam(era 3 fara un sfert dimineata),ajungeam acasa pe la 11 sau 12,mai imi faceam un nes,iar in jur de ora 18 imi mai faceam un nes sau o cafekuta,obsesii la care cu greu am scapat de acestea in urma cu aproape 3 ani de zile.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mai 08, 2011 1:59 pm

Exista in lume foarte multe persoane care sunt extrem de obsesive pe anumite persoane,si ca sa scapi de astfel de persoane este foarte greu.Asta depinde de ce persoana ai gasit,si sa nu faci greseala sa intalnesti astfel de persoane,ca nu vei scapa de ele atat de simplu.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Dum Mai 15, 2011 4:34 pm

In general,oamenii au fiecare din ei anumite tabieturi sau fixuri din foarte multe puncte de vedere,unde foarte multe persoane nu isi incep lucrul spre exemplu,pana nu isi fac siesta lor,obiceiul lor care nu il pot lasa,adica sa se trezeasca din pat,nici nu se trezeste bine,si baga tigara in gura cau cafeaua,ceea ce in acest caz,discutam clar ca este o adevarata obsesie acest lucru,sa nu faci nimic,pina nu iti termini tu siesta sau obiceiul tau in general.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Mai 23, 2011 11:36 am

Sunt foarte multe persoane,care au fiecare obsesiile lor,dar unele din aceste obsesii sunt de-a dreptul iesite din comun,in sensul ca sunt foarte multe persoane mai ales in randul tinerilor,care consuma abuziv substante etnobotanice,ceea ce inseamna ca obsesia acestora persoane la asemenea substante,este foarte greu de trecut.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mai 31, 2011 1:19 pm

Oamenii au fiecare in viata,obsesiile lor.Sunt foarte multi obsesivi,care au fel si fel de fixuri din multe puncte de vedere.Obsesia mea generala sunt tigarile si sucurile,obsesii destul de normale,fata de altii care au fel si fel de obsesii total iesite din comun.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mier Iun 15, 2011 2:17 pm

Obsesiile mele erau lucrurile care le faceam dupa ceas,adica mancam si beam cafeaua la ora stabilita de mine de pe ceas,fara sa depasesc sau fara sa raman in urma cu nici un minut,ceea ce inseamna ca aveam obsesia de a face lucrurile dupa ceas...

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Iun 25, 2011 7:47 pm

Obsesia difera de la om la om,pentru ca fiecare om are obsesiile sale,indiferent de varsta pe care acestia o au.Obsesia o consider pentru mine ca fiind tabietul fiecaruia,sau mai exact fiecare isi are obiceiurile sale,asa cum aveam si eu inainte obiceiul de a bea inainte 2 nesuri pe zi si o cafea,la ore fixe...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Iul 26, 2011 10:30 am

Oamenii au fel si fel de obsesii sau fixuri,care cu greu se lasa de acestea.Sunt anumite persoane care vor sa manance spre exemplu la o anumita ora fixa,cei care vor sa isi bea cafelele la o anumita ora fixa.Fiecare persoana are in viata sa fiecare,obsesia sa,si nu cred ca exista in lume vreo persoana sa nu aibe aceste"fixuri"...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 7:56 pm

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus