Amintirile

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Amintirile

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Feb 06, 2011 5:51 pm

Amintirile cele mai placute nu cred ca se uita atat de usor,chiar niciodata,mai ales daca acele momente le-ai trait cu adevarat,si care te-au marcat.
Amintirile sunt cel mai bine pastrate in scris,in caiete sau jurnale,amintiri care cu anii,ne vom uita cu mare bucurie la ceea ce a fost atunci cu adevarat in viata noastra.
Amintirile frumoase nu se uita niciodata,chiar daca a trecut o perioada de timp de zeci de ani de zile...

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mar Feb 08, 2011 5:47 pm

Cat de frumoase sunt amintirile,mai ales cele din copilarie,dar si cele care le-am trait cu adevarat in viata,si nu in ultimul rand daca acele amintiri extraordinar de frumoase le-am pastrat undeva in scris intr-un caiet.
Amintirile nu se uita niciodata,mai ales daca au fost si au avut ca scop cele mai frumoase momente placute din viata noastra.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Feb 09, 2011 3:42 pm

Amintirile reprezinta cel mai frumos mod de a-ti aduce aminte cu drag de ceea ce te-a marcat in viata aceasta,amintiri care nu se uita atat de usor,si care le pastrezi in suflet si in gand cu mare drag.
Sa iti scrii amintirile cele mai frumoase din viata ta este ceva frumos,dar sunt foarte putini aceia care isi scriu amintirile,si,chiar daca isi mai amintesc de amintiri placute,niciodata nu este prea tarziu de a le scrie intr-un carnetel,si cand le vor citi isi vor aminti cu mare drag,ca evenimentele respective au ramas cu adevarat cele mai frumoase amintiri.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Feb 16, 2011 8:19 pm

Cele mai frumoase amintiri le intalnim in dragoste,dar amintirile se rezuma si la alte aspecte din viata,pentru ca ramanem cu amintiri frumoase si atunci cand mergem in excursii la munte mai ales,unde ne raman in gand cele mai frumoase peisaje pe care le-am vazut,mai ales daca in acele excursii avem in dotare si un aparat de fotografiat,si acele poze vor ramane cu adevarat amintiri peste ani si ani...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Mar 05, 2011 8:22 pm

Amintiri frumoase intalnim in foarte multe relatii de iubire,mai ales daca relatia respectiva este durata,si intre cei doi s-au legat amintiri frumoase si nemuritoare.
Spre exemplu,eu am cele mai frumoase amintiri in dragoste,unde anul trecut in luna septembrie 2010,am fost impreuna cu iubita mea la balci,acolo unde am facut diverse poze si inregistrari video,ne-am dat in sky-lift si masinute care se tamponeaza,cat si la aniversarea zilelor orasului Calarasi in toamna anului trecut,in octombrie 2010,unde acolo a fost la fel ca in balci,unde ne-am dat la fel in sky-lift si in masinute care se tamponeaza,si foarte multe poze,unde am ramas cu cele mai frumoase amintiri,care nu se vor uita niciodata.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mar 06, 2011 4:13 pm

Sunt foarte multe persoane in ziua de azi,care traiesc din amintirile care le-au avut odinioara,unde nu cred ca este atat de bine acest lucru,desi fiecare om isi traieste viata asa cum vrea fiecare,si nu putem obliga pe nimeni sa traiasca prezentul simplu,atata timp cat pe persoana respectiva a marcat-o foarte mult amintirea sau amintirile pe care le-a avut odata in vremuri demult apuse...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Mar 07, 2011 8:03 pm

Sa traiesti numai din amintiri,ar insemna ca in prezent sa nu traiesti cum se cuvine.Sunt foarte multe persoane care traiesc din amintiri,care,desi nu cred ca este atat de rau sa ai amintiri,nu inteleg cum ar putea sa traiasca din amintiri,care acelea la randul lor au fost odata la vremea lor,si nu vor mai fi niciodata...Poate in alta viata...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Sam Mar 12, 2011 2:03 pm

Toti din noi avem diverse amintiri frumoase,care intr-un fel sau altul ne-au schimbat viata,amintiri pe care nu putem sa le uitam atat de usor.
Unii au trait si au trecut prin amintiri frumoase,altii au trecut si au trait amintiri mai putin frumoase sau tragice,ceea ce inseamna ca amintirile reprezinta un aspect in care viata noastra ne este reprezentata prin anumite evenimente care au avut loc intr-un timp,si nu putem sa le uitam pe acestea niciodata.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Mar 30, 2011 7:53 pm

Nu numai in dragoste exista amintiri frumoase,pentru ca viata este facuta sa o traiesti cu adevarat,dar intalnim foarte multe persoane care traiesc numai din amintiri,ceea ce nu cred ca este ceva normal sa traiesti din amintirile pe care le-ai avut in vremurile demult apuse...Amintiri frumoase poate avea oricine,in locurile unde a fost si se v-a mai duce,deci amintirile trebuiesc tinute si in suflet,si scrise undeva pe un caiet,dar nu sa traim numai din amintiri.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Apr 23, 2011 5:06 pm

Pentru mine unul,amintirile reprezinta cel mai frumos lucru pe care il avem in viata.Desi nu este bine sa traim din amintiri si mult fac acestlucru,este bine ca uneori sa traim amintirile pe care noi le-am avut o data in viata,in vremuri demult apuse,care vor ramane intiparite ani si ani de zile in sufletul nostru.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Apr 26, 2011 12:46 pm

Amintirile noastre pe care le-am avut odata demult,nu avem cum sa le uitam,pentru ca acestea in primul rand ne-au marcat in viata.Amintirile nu au cum sa se uite,chiar daca a trecut o perioada chiar si de cativa zeci de ani,mai ales daca amintirile pe care le am avut si le-am trait au fost amintiri nepieritoare in viata noastra.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Vin Apr 29, 2011 1:27 pm

Fiecare din noi avem amintiri in viata,caracterizate prin amintiri placute si amintiri neplacute.Amintirile neplacute mai ales nu se uita decat foarte greu,pe cand amintirile placute nu se uita niciodata,desi sunt foarte multe persoane in lume,care,indiferent de amintirile pe care acestia le-au avut,nu le uita atat de usor.Amintirile au fost traite odata,la vremea lor.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mai 05, 2011 2:13 pm

In foarte multe situatii,pe noi oamenii,amintirile ne chinuiesc,asa cum vine si vorba unui cantec.Sunt foarte multi care amintirile ii chinuiesc extrem de foarte greu,amintiri care le-a avut in viata cu o anumita persoana,si care acele amintiri il vor presa pe parcursul intregii iveti,ceea ce inseamna ca amintirile nu vor fi uitate niciodata,indiferent ca au fost placute sau neplacute.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mai 08, 2011 2:58 pm

Pe foarte multi ii chinuiesc amintirile,amintiri care le-au avut o data la vremea lor,si care nu vor mai fi niciodata.Multe persoane traiesc cu ideea de a trai viata din amintirile pe care le-au avut in vremurile demult apuse ale sale.Amintirile sa le traiesti,dar nu asa abuziv.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Dum Mai 15, 2011 5:42 pm

Amintirile,mai ales daca au fost cu adevarat frumoase,binenteles ca nu se uita niciodata.Cele mai frumoase amintiri sunt acelea in care stii sa traiesti clipele la maxim,si apoi dupa scurt timp sa le notezi pe o foaie sau prin alta metoda,si cand le vei regasi citindu-le,le vei trai din nou cu adevarat.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mai 26, 2011 2:01 pm

De-a lungul anilor,am strans si am cules amintiri,care le-am scris pe caietele mele referitor la viata mea.Am strans si am adunat la timp,deso multer lucruri si obiecte au fost aruncate demult,dar au ramas totusi niste amintiri frumoase,unde mai am pe langa jurnale si oracole si caiete de memorii,am fel si fel de casete audio si video,placi de vinil,pick-up,poze,si alte lucruri si obiecte pastrate foarte bine de mine,plus caiete din primii ani de scoala generala,si multe multe altele.
Pastrati,nu aruncati...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mai 31, 2011 3:09 pm

Amintirile,precum se stie foarte bine,in multe situatii ne chiuie,mai ales daca au fost amintiri placute in viata noastra anterioara.Amintirile sunt in viata cel mai frumos lucru,care,odata cu trecerea anilor,acestea nu se pot uita niciodata.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iun 09, 2011 6:16 pm

Amintirile pe care le am pastrate in caietele mele de memorii si in cele 8 jurnale ale mele,sunt cele mai frumoase lucruri pe care le pot citi acolo,unde am scris toata viata mea pana in prezent,amintiri care vor ramane vii pentru totdeauna in sufletul meu,atat cat voi trai pe fata pamantului.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Iun 20, 2011 2:55 pm

Amintirile ne framanta pe tot parcursul vietii noastre,mai ales daca au fost perioade de timp in care ne-au legat cele mai frumoase amintiri atat in dragoste,cat si in familie sau chiar cu prietenii nostri,la scoala,la servici,sau in alte locuri si locuri neuitate,amintiri care nu se uita niciodata.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Iul 06, 2011 3:36 pm

Amintirile nu se uita niciodata...Citeam recent in jurnalele mele si in caietele mele de memorii vremurile pe care le traiam odata,vremuri demult apuse,si traiam acele momente cu care nu o sa ma mai intalnesc niciodata,ceea ce inseamna ca amintirile pe care le scriem in jurnalele noastre sau pe anumite caiete din cei care se ocupa cu asa ceva,reprezinta un remediu bun,si te fac sa te simti mai altfel.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Joi Iul 21, 2011 10:55 am

Amintirile sunt cele mai frumoase mai ales daca stii sa le traiesti cu adevarat.Amintirile nu se uita asa de usor,si sunt foarte multe persoane care traiesc din amintiri,si acest lucru nu este rusinos,pentru ca daca in prezent sunt anumite persoane care nu au inteles nimic din prezentul simplu,este bine sa traiasca din amintiri.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Noi 25, 2011 2:23 pm

Amintirile pastrate in mintea omului,sunt foarte bine determinate,mai ales daca au fost amintiri frumoase,si,mult mai deosebite raman amintirile scrise pe fel si fel de caiete sau agende,unde cu trecerea timpului,acele amintiri scrise,vor fi retraite pe parcursul a zeci si zeci de ani.Din pacate,sunt foarte multi care au amintiri neplacute in trecut...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Iun 19, 2012 9:00 am

Amintirile nu se uita niciodata,indiferent de valoarea acestora,si sunt foarte multi care au avut esecuri si nereusite in viata,si prefera mai bine sa traiasca din amintiri.Asta este viata,si fiecare face asa cum doreste si cum gandeste.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 3:43 pm

Continut sponsorizat