Prieteni adevarati

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Prieteni adevarati

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Feb 06, 2011 4:27 pm

Prietenii adevaratiexista numai acolo unde noi stim sa ii cautam si sa si ii gasim,pentru ca prietenii adevarati nu sunt ca prietenii simpli,care in afara de un salut si"ce faci"nu mai intreaba nimic.
Prietenii adevarati te ajuta in cele mai grele momente ale tale,te sprijina in cele mai dificile momente prin care treci,si incearca de asemenea sa faca in asa fel sa se comporte cu tine ca si cum ati frati sau surori.
Am prieteni adevarati,si cred in prietenii adevarati.

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mar Feb 08, 2011 3:34 pm

Prietenii adevarati sunt acei prieteni care stiu sa te ajute in cele mai grele momente pe care le treci,numai ca astfel de prieteni intalnim in ziua de azi din ce in ce mai rar.Prietenii adevarati sunt acei prieteni care au stiut alaturi de tine sa tineti acea prietenie,indiferent ca va cunoasteti din copilarie sau de cateva zile.
Deci prietenii adevarati trebuie sa ii tinem,sa nu ii izgonim,asa cum si nici acestia nu ne izgonesc si sunt alaturi de noi,asa cum si noi la randul nostru suntem alaturi de ei.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Feb 09, 2011 1:21 pm

Un prieten adevarat stie sa te inteleaga,si este cu totul foarte diferit de altfel de prieteni obisnuiti.Prietenii adevarati trebuie sa stii sa ii gasesti,sa comunici cu ei,si sa discuti cu ei probleme foarte strans legat chiar si de problemele tale persoanela,pentru ca la acest gen de prieteni adevarati conteaza foarte mult respectul,si nu in ultimul rand increderea.
Asa cum au ei incredere in tine,asa si tu trebuie sa ai incredere in tine.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Mar Feb 15, 2011 10:06 am

Prietenia adevarata e legatura stransa intre doua suflete.O prietenie adevarata e bazata pe sinceritate,incredre si respect.Un prieten isi va face griji pt tine va fi langa tine la bine si la rau.Iti va spune cand gresesti si cand e bine.Poti spune orice simti si vei fi inteles dar asta trebuie sa fie reciproc si spus in fata.Un prieten va stii intodeuna sa-ti aline suferinta si sa-tidea puterea sa mergi mai departe ,iti va simti lipsa si te va iui mereu asa cum esti.

Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 46
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Feb 23, 2011 12:01 pm

Adevaratii prietenii stiu sa te asculte si sa te inteleaga din toate punctele de vedere,si binenteles sa te ajute atunci cind dai de greu,si numai asa adevaratii prieteni ai tai se pot numi adevarati.Nu neaparat sa te sprijine financiar,pentru ca o prietenie se bazeaza mai ales pe respect,iar prietenii adevarati sunt aceia care stiu sa respecte acest gen de prietenie.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Vin Mar 11, 2011 2:28 pm

Adevaratii prieteni se cunosc destul de foarte bine prin felul lor de a fi si de a ajuta in cele mai grele momente.Sa ai un prieten sau sa ai prieteni adevarti,consider ca acestia sunt o comoara de mare pret,atata timp cat comportamentul lor si gesturile lor nu le face orice prieten sau orice persoana...

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Lun Mar 14, 2011 1:57 pm

Prietenii adevarati nu sunt numai aceia care te ajuta atunci cand ai nevoie,dar pe langa aceasta,prietenii adevarati stiu sa te scoata din"sedentarismul"in care te afli,unde cu acestia participi la diverse evenimente,iesiri in aer liber.Prieteni adevarati nu iti trebuie sa ai sute,pentru ca daca ai un prieten adevart cu adevarat bun,inseamna ca ai totul...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristinaioana la data de Joi Apr 07, 2011 8:50 pm

Prieteni adevarati sunt putini..ii putem numara pe degetele de la o mana...sunt cei care te ajuta indiferent de situatie...care nu asteapta nici o rasplata in schimb...

cristinaioana
VIP
VIP

Puncte : 2388
Reputatie : 854
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Apr 22, 2011 10:37 am

Desi prietenii adevarati exista in cazuri extrem de exceptionale,aceasta categorie de prieteni este mult mai ridicata si de o mai mare valoare decat prietenii nostri simpli sau obisnuiti.Un prieten adevarat consider acela care a tinut legsatura cu celalalt timp de ani si ani de zile,in foarte mare parte acestia avindu-i din copilarie,si din copilarie putem tine astfel de prieteni,care intr-adevar sunt foarte putini,si tin prietenia aceasta o perioada de ani si ani de zile,si de ce nu,chiar toata viata.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Lun Apr 25, 2011 10:53 am

Prietenii adevarati sunt aceia care tin legatura cu tine,si care te ai bine cu acestia inca din primii ani de viata,desi foarte multi prieteni adevarati ii putem face si la orice varsta,dar ca sa gasesti un prieten adevarat in ziua de azi,iti trebuie foarte mare bataie de cap...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Apr 28, 2011 12:00 pm

Prietenii adevarati sunt acei prieteni care am tinut cu acestia o stransa legatura,si ne cunoastem de ani si ani de zile.Prieteni adevarati se intalnesc din ce in ce mai rar in ziua de astazi,iar daca acesti prieteni trebuiesc pastrati foarte bine si cu mare bagare de seama,pentru ca nici unul din noi sa comita vreo greseala,si apoi amandoi sau unul din noi sa regretam ca am pierdut o adevarata prietenie.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Sam Mai 07, 2011 12:37 pm

Prietenul adevarat este acel care,indiferent de problema cu care tu ai nevoie,te ajuta din toate punctele de vedere,si la acesta nu exista cuvantul "nu pot" sau "nu vreau".Prietenul adevarat nu trebuie sa te ajute numai financiar,ci prietenul adevarat trebuie sa iti fie alaturi in fiecare secunda.Asta este valoarea adevaratului prieten,din ce in ce mai rar astfel de prieteni...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Mai 22, 2011 2:31 pm

Oare exista sau mai exista prieteni adevarati?Cred ca da pentru ca am si eu astfel de prieteni,si merita toata stima si tot respectul cuvenit,atata timp cat au aratat pe fata adevrata lor valoare a adevaratilor prieteni,din toate punctele de vedere,ceea ce inseamna ca astfel de prieteni,trebuiesc respectati si pastrati foarte bine,si sa avem mare grija sa nu ii pierdem.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Mai 27, 2011 12:57 pm

Cam rar gasim in ziua de azi prieteni adevarati,dar prietenii adevarati ii putem avea inca din copilarie,si sa ii tinem pana la adanci batraneti.Prietenii adevarati nu ii intalnim la orice colt de strada,sunt rari,dar foarte buni,si stiu sa te ajute atunci cand te afli in impas.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iun 05, 2011 3:51 pm

Prietenii adevarati se cunosc dupa felul in care acestia tin legatura cu tine,si felul in care te ajuta atunci cand ai nevoie.Nu toata lumea si nu toti prietenii au nevoie numai si numai de sprijin financiar,pentru ca omul nu este facut numai pentru bani,desi sunt foarte multe persoane care tin cont de acest lucru,dar o prietenie adevarata se cunoaste acolo prin adevaratele lor fapte.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mier Iun 15, 2011 12:42 pm

Prietenii adevarati se numesc cu adevarat prieteni,si asta nu numai atunci cand ai nevoie de ei,ci si in general.Prietenii adevarati nu te uita niciodata,indiferent de situatia in care esti tu sau ei,pe cand prietenii simpli nu tin cont de acest lucru,si de aici se vede si se cunoaste valoarea celor doua tipuri de prieteni,unde prietenii adevarati se numesc cu adevarat...adevarati...

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iun 26, 2011 2:19 pm

Prietenii adevarati sunt acei prieteni care stiu sa respecte prietenia respectiva,si binenteles pe noi...Prieteni adevarati gasim din ce in ce mai rar,dar tot prietenii adevarati sunt cei pe care ii avem de zeci de ani,din copilarie,de o viata de om,si ii pastram pe tot parcursul vietii noastre.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Iul 15, 2011 3:14 pm

Adevaratii prieteni sunt aceia in care increderea aici este maxima.Prieteni adevarati intalnim din ce in ce mai rar in ziua de azi,dar cei mai adevarati prieteni sunt aceia pe care ii avem de ani si ani de zile,care au stiut sa colaboreze,si sa tina prietenia respectiva cu adevarat.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Mar 17, 2012 3:52 pm

Prietenii mei adevarati sunt cei mai bine cunoscuti in jurnalele mele,numarandu-se aici si marii prieteni ai mei din clasele de liceu sau scoala generala,dar si in mica masura consider prieteni adevarati cateva persoane care tin legatura cu acestea pe messenger de peste 5 ani de zile.Oricum prietenii adevarati sunt cei care au ramas din copilarie si pana in prezent.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Noi 29, 2012 6:49 pm

prietenii adevarati sunt acei prieteni care stiu sa pastreze relatia respectiva timp de ani si ani,poate chiar din copilarie,si aceasta este definitia adevaratei prietenii,dar sunt foarte rare aceste cazuri,insa reprezinta un foarte frumos aspect in viata noastra de zi cu zi.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 3:43 pm

Continut sponsorizat