Secretele

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Secretele

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Feb 06, 2011 2:05 pm

Secretele raman o alta mare parte a caracterului uman,unde omul are si el secretele sale,secrete care le spun in intimitate numai acelor persoane care au o incredere imensa in ei.
Secretele nu trebuiesc dezvaluite oricarei persoane,pentru ca acele secrete te pot costa scump,si nu stii daca persoanei respective carre i-ai spus secretele tale,persoana respectiva sa te tradeze,si mai tarziu sa ajungi prin tribunale.
Secretele trebuiesc tinute si foarte bine pastrate de persoana respectiva,numai pentru propria sa persoana,nu secretele tale sa le afle toti,ca apoi sa regreti.

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mar Feb 08, 2011 5:45 pm

Femeile sunt cele care tin cel mai bine cele mai mari secrete,dar,in general,secretele reprezinta un lucru in care trebuie sa avem mare grija cum si in ce fel dezvaluim acele secrete,pentru ca nu cumva sa ajungem in situatia sa ne trezim fara sa vrem ca spunem anumite secrete care nimeni nu trebuie sa le stie,deci,ca sa spunem anumite secrete,trebuie sa avem o gandire extrema,adica sa ne gandim bine si foarte bine la ceea ce vom spune cui vom spune secretele noastre.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Feb 09, 2011 3:26 pm

Secretele trebuiesc foarte bine pastrate mai ales de propria persoana,si in cazuri mai rare,secretele ar trebuie spuse atunci cand simti nevoia,prietenilor tai,dar ai mare grija ca acele secrete sa le stii numai tu si persoana respectiva,dar acea persoana respectiva trebuie sa ai ai mare incredere in ea pentru a-i putea spune anumite lucruri care te dor cu adevarat...
Secretele daca le spui cui nu trebuie,inseamna ca ai intrat singur in propria ta cursa.Asa iti faci dusmani.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Feb 16, 2011 11:47 pm

Secretele constituie un element de baza in sufletul nostru,secrete care binenteles trebuiesc tinute sub stricta supraveghere,in mare parte in sufletul nostru,dar aceste secrete se mai clasifica si in alte domenii decat in suflet,astfel incat exista si diverse secrete care se pastreaza ascunse in diverse arhive ale statelor,secrete militare,si alte si alte genuri de secrete intalnite pe suprafata pamantului.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Feb 17, 2011 4:43 pm

Secretele pe care le ai despre cineva,trebuie sa le tii bine ascunse in tine,si acele secrete nu trebuie sa le dezvalui oricui,pentru ca poate acele secrete poate sa ii aduca mult mai mult decat suferinta,adica sa stii tu mult mai multe lucruri despre cineva decat stia persoana care il sau o cunostea.Secretele trebuiesc bine pastrate,numai ca sunt foarte multi care uita chiar si de aceste secrete,si,fara sa isi dea seama,incepe sa spuna lucruri care nu trebuia sa le spuna niciodata.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Feb 24, 2011 2:52 pm

Secretele au mai multe caracteristici in foarte multe activitati sau institutii,dar in general,secretele tin in foarte mare parte de comunicare in general,insa in comunicare,notiunea de secret este uneori riscanta,pentru ca daca spui unei persoane un secret extrem de foarte bine pastrat si ascuns,acea persoana poate sa te denunte in orice fel vrea,si de aceea secretele trebuiesc spuse in moduri mai codificate,sau in cel mai fericit caz sa le stie numai si numai persoana respectiva,pentru ca lipsa de incredere asupra altor persoane din acest punct de vedere al secretelor,este foarte riscanta.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Secretele...

Mesaj  lacrima1 la data de Vin Feb 25, 2011 11:13 pm

Cand incredintezi un secret cuiva inseamna ca ai mare incredere in acea persoana...de aceea trebuie sa fii precaut cui te destainui...Un prieten adevarat iti va pastra cu strasnicie secretele...

lacrima1
VIP
VIP

Puncte : 1215
Reputatie : 927
Data de inscriere : 17/01/2011
Varsta : 49
Localizare : London

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mar 06, 2011 3:42 pm

Orice om are secretele sale,care si le tine foarte bine in sinea lui,dar sunt foarte multe persoane care isi dezvaluie secretele sale personale altor persoane,si rau face din acest punct de vedere,pentru ca persoanelor la care noi le spunem secretele noastre,acestia pot sa intinda aceste necunoscute si altor persoane,si de aici rezulta ca lumea ne v-a ocoli,si in foarte multe cazuri ne facem de aici foarte multi dusmani.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Mar 07, 2011 7:37 pm

Nu numai secretele oamenilor reprezinta notiunea de secret.Exista foarte multe lucruri in lume,din toate domeniile de activitate,unde sunt foarte multe secrete pe care omul inca nu le-a descoperit,astfel incat,spre exemplu,triunghiul bermudelor,pe langa faptul ca este un mister,este si un mare secret al acestuia,pentru ca totusi cineva ar trebui sa stie ceea ce se intampla acolo in acea zona.
Mai sunt alte si alte secrete greu de deslusit in lumea plantelor si animalelor,care multi le stiu,dar inca nu au fost dezvaluite...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mar 15, 2011 7:47 pm

Secretele reprezinta un aspect cheie din viata noastra,unde secretele constituie o importanta deosebita pentru foarte multi dintre noi muritorii de rand.Sa ai secrete fata de cineva nu este bine,dar daca consideri ca ai secretle respective despre cineva,trebuie sa incerci sa le pastrezi undeva bine sa nu le pierzi,sau in cel mai nefericit caz,sa te apuci din greseala si fara sa vrei,sa incepi sa dezvalui secretele respectuve,ca apoi tot tu sa regreti amarnic...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mar 31, 2011 3:26 pm

Numai prietenilor adevarati si care ai adevarata incredere in ei poti sa le destainui secretele tale,desi foarte multi au foarte multe banuieli din acest punct de vedere,pentru ca lipsa de incredere este principala baza a dezvaluirii secretelor.
Chiar si la anumite persoane din familie,secretele nu trebuiesc dezvaluite acestora,decat in cazuri extrem de foarte rare,mai ales in situatiile in care nu se poate iesi dintr-o problema extrem de foarte complicata.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Apr 23, 2011 4:48 pm

Secretele mari sunt dezvaluite de anumite persoane care ajung la notiunea de santaj,unde aceste persoane profita de naivitatea celeilalte persoane,ii spune anumite secrete sau in anumite situatii au relatii de iubire in secret,iar dupa despartirea acestora,aceste secrete le dezvaluie altora,iar ca acele secrete sa nu fie dezvaluite,anumite persoane le santajeaza pe acestea contra unor sume de bani... ilegali...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Apr 26, 2011 12:32 pm

Secretele constituie o alta baza principala a vietii noastre in general,dar aceste secrete trebuie sa avem grija de acestea la felul cum noi le pastram,si ,intr-un caz mai exceptional,cui le adresam.Sa avem mare grija cui dezvaluim anumite secrete extrem de foarte importante,pentru a nu ne crea noua insine probleme care mai tarziu vom avea de suferit de pe uram altora,dar mai ales de pe urma noastra,ca am spus anumitele secrete persoanei care nu trebuia sa i le spunem.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Vin Apr 29, 2011 1:24 pm

Orice persoana are fiecare secretele sale,indiferent de varsta sau de sex.Secretele reprezinta un aspect important in viata noastra,desi acestea trebuiesc tinutee sub stricta supraveghere,mai ales in sufletul fiecaruia,si secretele sa nu fie dezvaluite oricarei persoane,pentru ca nu avem de unde sa stim ca persoana respectiva v-a dezvalui secretele respective altora,chiar daca avem mare incredere in aceste persoane.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mai 05, 2011 1:55 pm

Secretele reprezinta o alta stare emotionala a omului in anumite situatii.Nu vorbim aici de alte secrete precum secretele militare sau de stat ca nu ma intereseaza asa ceva,dar vreau sa spun despre secretele pe care le au oamenii fata de alti oameni/Secretele trebuiesc pastrate,si nu sa fie spuse oricui,pentru a nu avea probleme majore in cea mai scurta perioada de timp.Secrete au multi fata de altii,si,indiferent din ce puncte de vedere au astfel de secrete,acestea trebuiesc tinute sub stricta supraveghere.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mai 08, 2011 2:43 pm

Secretele bine pastrate si bine tinute in mintea sau in sufletul omului,reprezinta un lucru important pentru oameni,pentru ca daca se numesc secrete,atunci secretele trebuiesc foarte bine tinute,mai ales daca ar fi secrete care nimeni de pe fata pamantului nu le-ar sti...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Dum Mai 15, 2011 5:59 pm

Secretele nu mai sunt ata de importante pentru multi,pentru ca toti spun lucruruilor direct pe nume,iar secretele nu mai constituie un remediu important din acest punct de vedere.Inainte se mai pastrau secrete,dar acum exista cazuri foarte izolate in care secretele se pastreaza foarte bine,fara ca nimeni sa stie.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mai 26, 2011 1:58 pm

Ceea ce am scris in calculator si am copiat pe cduri sai dvduri,reprezinta cele mai stricte secrete ale mele,unde acolo am scris lucruri care nu le vede nimeni si nu le va vedea nimeni niciodata nicicand,pentru ca acolo am scris cele mai personale lucruri la ceea ce mi-a convenit si ce nu mi-a onvenit in viata,iar acest lucru este strict secret,si eu si numai eu stiu ceea ce am acolo.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mai 31, 2011 2:45 pm

Secretele trebuies foarte bine pastrate,iar cel mai bine pastrate sunt in suflet aceste secrete,numai ca uneori intalnim anumite persoane care uita sa spuna foarte multe lucruri,dar si persoane care le dezvaluie.Secretele trebuiesc pastrate cu mare bagare de seama,si nimnei si nimic nu trebuie sa stie acele secrete.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iun 09, 2011 6:15 pm

Citeam zilele trecute in jurnalul VIII al meu,unde acolo am scris niste chestii in care nici in blogul meu si nicaieri nu le voi scrie,pentru ca sunt niste chestii foarte importante,desi anumite pasaje sunt extrem de complicate in expresii,fapt pentru care,aceste lucruri le voi pastra numai si numai pentru mine...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Iun 20, 2011 3:37 pm

Secretele trebuiesc tinute si foarte bine pastrate in sufletele oamenilor.Sunt foarte multi "uituci" in ziua de azi,care uita anumite lucruri importante,dar sa uiti anumite secrete,este chiar ceva culmea...Secretele,nu ar trebui uitate,sau cel putin sa fie scrise pe undeva in care sa nu vada nimeni,daca persoana respectiva uita atat de mult...

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Iul 06, 2011 3:42 pm

Din punctul meu de vedere,am foarte multe secrete care binenteles nu am sa le dezvalui nimanui niciodata,si,chiar daca anumite secrete le-am scris in jurnalele mele,in nici un caz acele secrete nu vor fi date publice,pentru ca nu cred ca intereseaza atat de tare pe cineva viata mea,chiar daca am publicat jurnalele mele pe net,ceea ce acest lucru pentru mine nu conteaza,atata timp cat am avut grija sa nu scriu marile secrete ale vietii mele.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Iul 20, 2011 4:51 pm

Secretele trebuiesc foarte bine pastrate mai ales in suflet,si nu trebuiesc spuse oricui,pentru ca este posibil sa infruntam mari greutati din foarte multe puncte de vedere.Se spun multe secrete pe net sau oamenilor in realitate,insa nimeni din ziua de azi isi spune cele mai mari si mai importante secrete,pentru ca asa ceva nu se poate.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Mar 14, 2012 3:35 pm

A spune cuiva anumite secrete foarte personale in care s-au petreecut anumite evenimente care nu ar trebui spuse,inseamna a avea aici un mare curaj,dar din pacate sunt foarte multe persoane care reusesc sa isi descarce ofurile celor mai buni prieteni de viata,numai ca aici acestia nu realizeaza ca in ziua de astazi,neincrederea in oameni atinge cele mai inalte nivele,chiar daca le spui prietenilor sau rudelor tale...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Iun 26, 2012 1:51 pm

Secretele nu mai sunt asa de importante pentru multi din noi oamenii,pentru ca daca ne intalnim in viata cu ce nu ne-am mai intalnit niciodata,multi din noi incepem sa deslusim colegilor sau prietenilor nostri fel si fel de secrete,care nu ar trebui spuse la oricine,pentru ca lumea e rea,si interpreteaza secretele respective in alte forme,ca apoi sa inceapa problemele...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 3:48 pm

Continut sponsorizat