Prietenii de pe internet

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Prietenii de pe internet

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Feb 06, 2011 4:55 pm

Prietenii de pe internet sunt o categorie de prieteni pe care ti-i faci de pe diferitele situri de socializare,si care comunici cu acestia atat pe situl respectiv,cat si prin alte metode de comunicare pe net,precum mesenger.
Prieteni de pe internet se numesc si aceia care tu ii consideri prieteni,crezi in minciunile lor,si cand ajung la anumite momente sa va intalniti in orasul in care sunteti chemat de acela sau aceea,va treziti cu o mare teapa,adica nu v-a asteptat nimeni,ceea ce inseamna ca trebuie sa aveti mare grija cu ce perosne comunicati pe internet.

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mar Feb 08, 2011 3:26 pm

Nu am asa mare baza in prietenii de pe internet,pentru ca nu stii cu cine te iei in vorba,dar mai sunt si anumite exceptii cand mai intalnim si oameni de omenie,dar foarte rar.
Prietenii de pe internet exista,numai ca este o diferenta mult mai mare decat prietenii reali.Pe internet totul este virtual,este demo cum s-ar zice,dar prietenii adevarati din realitate nu se compara cu acestia.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Feb 09, 2011 1:30 pm

Prietenii de pe internet nu reprezinta o asa mare categorie de prieteni,tinand cont si de faptul ca acesti prieteni sunt doar virtuali,si foarte multi mint in descrierile lor sau in pozele lor,unde noi credem ca vorbim spre exemplu cu o fata si in spatele acelei fete se aflla un baiat sau invers,sau si ca noi credem ca este cineva batran,in varsta,dar in spate se afla un copil de 13-14 ani,pina in 20 de ani.
Deci,prietenii de pe internet exista in cazuri extrem de foarte rare,adica aceia care au cu tine comunicare foarte multa,si buna dispozitie.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Feb 23, 2011 12:10 pm

Prietenii de pe internet nu sunt neaparat prietenii pe care noi ii avem neaparat in listele noastre de mesenger.Exista anumite situri de socializare,in care ne facem prieteni care nu ii cunoastem deloc,si ii adaugam in acel site in care noi avem contul facut,si treptat,pe acestia incercam sa ii cunoastem,binenteles cu conditia ca si acestia sa fie de acord sa ii cunoastem.
Prietenii de pe internet reprezinta pentru multi ceva riscant,pentru ca pe acele situri,nu stii ce fel de prieteni iti faci,insa in majoritatea cazurilor,prietenii de pe internet reprezinta un avantaj mai ales pentru aceia care se simt singuri.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Vin Mar 11, 2011 1:41 pm

Cred ca mare parte din prietenii de pe internet pe care noi ii credem prieteni,nu sunt cei care par a fi mai ales in pozele pe care acestia s-i le expun,numai ca daca ii consideram prieteni,ei nu ar trebui sa procedeze in asa fel cu noi,mai ales daca acestora in primul rand nu le-am gresit cu nimie.Astfel de prieteni,pe langa pozele false pe care si le pun,mai aplica si alte tehnici si metode care binenteles ei insisi isi inlatura prietenii pe care acestia ii au...

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Lun Mar 14, 2011 2:14 pm

Trebuie sa avem mare grija ce fel de prieteni ne facem pe internet,pentru ca in majoritatea siturilor de socializare intalnim fel si fel de oameni,care mai de care pretentiosi,si de asemenea trebuie sa avem mare grija ceea ce le spunem acestoe"prieteni",sa nu dam gres cu ceva in ceea ce vorbim cu ei si ceea ce credem in ei,pentru ca naivitatea pe net a atins cote maxime,si foarte multe persoane isi pun pe aceste situri fel si fel de poze care nu ii reprezinta,au profil de barbat si isi pun poza de femeie sau invers...
Mare grija la naivitatea oamenilor de pe net cu asa zisi prieteni de pe internet.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Prieteni pe internet...

Mesaj  lacrima1 la data de Joi Mar 24, 2011 11:03 pm

Poti sa-ti faci prieteni pe internet...atata timp cat esti sincer si aceeasi persoana din realitate...

lacrima1
VIP
VIP

Puncte : 1215
Reputatie : 927
Data de inscriere : 17/01/2011
Varsta : 49
Localizare : London

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Apr 22, 2011 10:43 am

O mare parte din prietenii pe care ii facem pe internet,sunt de neincredere,si foarte rare cazuri in care iti gasesti aici un prieten sau citiva prieteni foarte buni.Din pacate,internetul nu este atat de sigur in a iti face prieteni,pentru ca sunt foarte multe persoane care isi ascund identitatea,in sensul ca noi credem ca este fata sau femeie,dar in realitate este un baiat sau barbat sau invers,ceea ce inseamna ca trebuie sa deschidem foarte bine ochii la prietenii pe care dorim sa ii avem de pe internet,pentru ca in anumite situatii suntem expusi din partea acestora si la anumite pericole.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Lun Apr 25, 2011 10:46 am

Prietenii de pe internet ii consider mult mai mult decat oameni simpli,intrucat cu acestia discuti mai ales pe mesenger,anumite probleme strict personale,mai atunci cand te afli intr-o stare nervoasa,esti suparat,si in acest fel ai cui sa-i spui durerea ta,ceea ce inseseamna ca prin acestia te descarci sufleteste,daca nu ai cui te descarca.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Apr 28, 2011 11:58 am

Nu am atat de mare incredere in prietenii de pe internet,decat in cazuri exceptionale,si pe internet nu vorbesc cu prietenii atat de mult,pentru ca nu ii cunosc decar dandu-mi buna ziua pe mesenger,si mai departe nu ma complic,pentru ca nu stiu ce fel de persoana ar fi,si de aceea nu consider prieten pe cineva sau pe oricine intra in vorba cu mine sau invers.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Sam Mai 07, 2011 12:32 pm

Consider anumiti prieteni de pe internet ca prieteni falsi.Prietenii de pe internet sunt aceia care in momentele in care se plictisesc,isi mai aduc aminte si de tine sa vorbeasca si cu tine vazandu-te on line pe mesenger sau pe chatul unui sait de socializare.Prietenii de pe internet reprezinta prieteni virtuali,iar neincrederea ocupa aici primul rang.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Mai 22, 2011 2:25 pm

Sa ai incredere in prietenii de pe internet intr-i foarte mica masura,pentru ca acestia,foarte multi dintre ei sunt de neincredere,si este posibil sa fie considerati prieteni doar asa ca sa le treaca lor plictiseala,si sunt foarte periculosi,nesiguri pe ei,cu nume false,si isi cauta prieteni care sa isi bata joc de ei,ceea ce inseamna ca sa ne ferim de astfel de oameni inca de la inceputul discutiilor.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Mai 27, 2011 1:06 pm

Mi-am facut foarte multi prieteni de pe internet,dar internetul niciodata nu este cel mai sigur loc de a-ti face prieteni.Prietenii de pe internet pot fi in acest sens mascati,nu isi pot sa numele real,nu isi pun pozele ca sa vedem cu cine stam de vorba,de unde rezulta de aici ca prietenii de pe internet nu sunt atat de siguri.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iun 05, 2011 3:44 pm

Prietenii de pe internet ii consider numai pe aceia care dupa socializarea pe care acestia o fac scurt timp pe anumite saituri,ajung sa tina legatura pe messenger,si numai in acest caz putem discuta despre prietenii de pe internet.Si pe messenger sunt anumite persoane care te adauga in listele lor,iar dupa o perioada de timp in care nu s-a mai purtat nici o discutie cel putin o saptamana,acestia nu mai stiu cine suntem,iar eu stiu ca prietenii adevarati nu te uita niciodata,chiar daca esti pe internet.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mier Iun 15, 2011 2:08 pm

Prietenii de pe internet reprezinta o clasa de prieteni in care acestia ar trebui selectati,pentru ca nu toti prietenii de pe internet sunt buni,asa cum internetul din ziua de azi este plin numai si numai de minciuna,batjocura si multa prefacatorie,si foarte multi evita a-si face prieteni pe internet,desi sunt cazuri exceptionale cand se realizeaza o prietenie adevarata pe net...

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iun 26, 2011 2:13 pm

Prietenii de pe internet nu or fi niciodata prieteni adevarati,pentru ca pe internet,prieteni exista numai acolo in luea virtuala,pentru ca in realitate acestia nu exista.Prietenii de pe internet,sunt in mare parte prieteni total falsi,cu identitati false,si,chiar daca vorbim cu acestia,nu stim care este pana la urma realitatea.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Iul 15, 2011 3:10 pm

Nu este siguranta din foarte multe puncte de vedere privind prietenii de pe internet.Aici exista foarte multa neincredere,iar ca sa ai siguranta adevarata in prietenii de pe internet,trebuie sa ai cu acestia o comunicare activa.Am fel si fel de prieteni pe messenger,prieteni care ii am de 5 ani de zile,prieteni care ii pot numai cu adevarat prieteni.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Mar 17, 2012 3:24 pm

Prietenii de pe internet sunt acei prieteni care nu ne-am intalnit decat atunci cand am scris despre acestia undeva pe un site sau un blog.Prietenii de pe internet,in majoritatea cazurilor sunr de neincredere,referitor la aceia care ii cunoastem aici in lumea internetului,fara a sti pana la urma cu ce persoane discutam,si apoi sa ne confruntam cu mari probleme din acest punct de vedere.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Noi 29, 2012 6:51 pm

prietenii de pe internet nu cred ca exista,in afara prietenilor nostri care ii cunoastem deja...prietenii de pe internet reprezinta o mare naivitate pentru multi,multi isi pun increderea in astfel de prieteni,ca pana la urma acesti prieteni care ii stiam de pe internet,in realitate sa fie altii decat ii stiam noi...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 3:45 pm

Continut sponsorizat