unde si cum ne gasim colegii din anii de scoala?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

unde si cum ne gasim colegii din anii de scoala?

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Ian 10, 2011 6:38 pm

Unde ne mai gasim colegii nostri de scoala,care nu mai stim de acestia de ani si ani de zile?
Eu spre exemplu am terminat scoala in 1990,unde in 1978 am invatat la scoala generala nr.6 din Slobozia pina in anul 1980,apoi din 1980 pina in 1986 am invatat la scoala generala nr.2 din Slobozia,iar din 1986 pina in 1990 am invatat la liceul industrial nr.2 din Slobozia,actualul liceu Mihai Viteazul,sau fostul liceu de constructii.

Din colegii de la scoala generala nr.6 din Slobozia,ii caut de ani si ani de zile pe:Oprea Gigi,Vasilescu Iulian,Lazar Marian,Petre Cristian,Bucurica Bogdan,Bucurica Florin,Udrea Catalin,Neagu Costel,Nastase Lucian,Tanasescu Felix,Florea Mihaela,Munteanu Vasilica,Munteanu Dania,Mihalcea Cornelia,Radu Ergii Orlando,IosifNicolae,Balan Aurel Vali,Boanta Georgeta,Zagan Nicoleta.
Cei pe care i-am gasit sunt Caldararu Cami,Cotofana Margareta,Iosif Marian,Vlad Nedelcu si Damu Viorel,pe care i am gasit cu ajutorul blogului meu personal.Ideea este ca mare parte dintre acestia nu au sursa de internet,si ideea principala este ca numele de familie al fetelor l-am scris asa cum le stiam eu numele lor de fata.Daca aceste persoane au surse de internet,ma vor gasi cu siguranta pe acest forum.Este valabil si pentru ceilalti colegi.

Din colegii de la scoala generala nr.2 din Slobozia,ii caut de ani si ani de zile pe:Ion Florian,Oprea Victor,Comsa Ion Dan,Sandu Marius,Sofronescu Alina,Gheorghe Magdalena,Mihai Maria Carmen,Voicila Cristina,Mocanu Iulian,Mocanu Nicu,Barbu Adrian,Constantin Norocel,Ciobanu Marius,Stoian Eduard,Cerbureanu Florin,Tudora Florin,Meszaros Violeta,Manole Viorica,Marin Mirela,Ion Daniela,Pogor Daniela.

Din colegii de la liceul de constructii de la mine din clasa din perioada 1986-1990 nu mai stiu de ani de zile de:Morosanu Vasilica,Dragan Georgeta,Ion Dumitru(clasa a IX-a C),apoi Sima Mariana,Lancea Angelica,Dusa Cristina,Danciu Iuliana,Stroe Liliana,Ene Nicoleta,Dumitru Daniela,Ceganeanu Fanel,Drajneanu Costel,Chitu Mircea,Tinta Mitel,Bosnigeanu Iulian,Presura Laurentiu,Costache Tache,Gabor Nicu,Calcan Marius.

Si voi,care nu va gasiti colegii de scoala,puteti sa le scrieti numele si prenumele,si numai asa probabil vom reusi impreuna sa ne regasim cu ei.

Ultima editare efectuata de catre Admin in Mier Feb 16, 2011 5:55 pm, editata de 1 ori

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Colegii mei

Mesaj  crystyna la data de Mar Ian 11, 2011 2:26 pm

Bucuroiu Robert,Codreanu Ionut,Turea Daniel,Codreanu Costin,Banu Liviu,Bucuroiu Corina,Chirica Andreia,Chirica Iuliana,Cojoianu Andra,Cozma Luminita,Dumitrescu Mihail,Dumitru Mihail,Dumitroaia Simona,Duta Raluca,Haiu Maria-Cristina,Lazarescu Ion-Cosmin,Mihai Cristina,Moraru Mihaela-Elena,Motaianu Angelica,Nica Alina,Negut Alina,Pascu Alexandru Ionut,Popescu Andrei,Pupezescu Catalin,Slugoi Liviu,Simionescu Gabriela,Spoiala Bianca,Spoiala Ramona,Serboi Andreia Irina,Mihai Alina

crystyna
VIP
VIP

Puncte : 543
Reputatie : 374
Varsta : 31
Localizare : Wolfsburg,Germania

http://fanclubbodyandsoul.forumgratuit.ro/

Sus In jos

colegii din ultimul an de liceu

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Ian 20, 2011 9:00 pm

Clasele XI-XII E,liceul industrial nr.2 Slobozia:1988-1990(cei mai frumosi ani de liceu),am avut colegi pe: Drajneanu Costel,Sima Mariana din Urziceni,Lancea Angelica,Ene Nicoleta,Dusa Cristina,Dumitru Daniela,Ceganeanu Fanel din Fetesti,Toma Dragos,Costache Tache,Gabor Nicolae,Chitu Mircea,Ion Dumitru,Bosnigeanu Iulian,Neda Petrica,Tinta Mitel,Suciu Elena,Stanciu Costel,Dobrinescu Victor,Iacob Petre,Danciu Iuliana,Mocanu Ioana,Stroe Liliana,Achim Monica,Calcan Marius,Presura Laurentiu si Moisescu Ion.din toti acestia,cei mai importanti au fost Drajneanu Costel si Sima Mariana.Diriginte Dan Dragomir.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Re: unde si cum ne gasim colegii din anii de scoala?

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Ian 21, 2011 2:04 pm

Desi colegele de scoala sunt foarte greu de gasit pentru ca mare parte din acestea sunt casatorite si si-au schimbat numele de familie cu un alt nume,ar trebui totusi sa specificam intr-un fel numele si prenumele pe care noi il stiam in anii de scoala,si poate asa ne vom gasi cumva,intr-un fel si colegele pe care le cautam de ani si ani de zile.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mar 10, 2011 4:44 pm

Pentru a ne putea gasi colegii din anii de scoala generala sau de liceu,este foarte complicat in primul rand sa ii cautam sau sa ii gasim pe internet,intrucat foarte multi dintre acestia poate nu au internet,iar ca sa ii gasim la localitiile sau unde isi au domiciliul in localitatea respectiva este mult mai complicat,pentru ca foarte multi dintre ei s-au mutat din localitatea pe care noi o stiam,s-au stabilit in strainatate,la colege este foarte greu sa le gasim pentru ca multe din ele sunt casatorite si nu le mai gasim decat dupa numele de fata(eventual parintii acestora),deci operatiuni extrem de foarte complicate de a ne regasi colegii in aceasta situatie;prin prietenii nostri actuali aflati in diverse localitati din tara ar fi posibila regasirea acestora.
Complicat,foarte complicat...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Mai 01, 2011 6:42 pm

Intrucat ne este foarte greu sa ne gasim colegii de scoala,totusi ar trebui sa luam legatura cu anumiti colegi cu care noi ne-am intalnit recent,si sa ii anuntam cumva sa ne ajute sa gasim si ceilalti colegi de care noi nu mai stim de ei de foarte multa vreme.Sunt multe persoane care nu au calculator sau internet,sunt multe persoane care au parasit domiciliul in care noi stiam ca se afla,multi din ei s-au raspandit prin diverse zone ale tarii sau in anumite tari din afara Romaniei,unde,pentru cei care au internet pot cauta dupa numele pe care il stiau,persoanele respective.Este o operatiune foarte complicata,dar merita.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iun 05, 2011 12:46 pm

Dupa intrunirea colegilor din acest an din 28 mai unde am fost acuzat ca nu am participat la intrunire nefiind vinovat,cei care s-au intalnit la intrunirea respectiva ar putea gasi si alti colegi care nu se mai stiu de acestia de ani si ani de zile,astfel incat,cu ajutorul blogului meu [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] il am de aproape 4 ani,am reusit sa imi gasesc o mare parte din colegii de la scoala nr.6,printre care Cotofana Margareta,Caldararu Cami,Damu Viorel,si inca ii mai caut atat prin intermediu blogului meu,cat si prin intermediul acestui forum.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mier Iun 15, 2011 3:18 pm

Reagsairea colegilor din anii de scoala,pare un lucru extrem de foarte complicat in ziua de azi,mai ales daca a trecut o perioada de timp foarte indelungata,si legatura cu acestia am pierdut-o demult,dar sunt destui care abia asteapta sa termine scoala,sa uite si de scoala si de colegii respectivi.Colegii de scoala cei vechi,ii putem gasi cu ajutorul altor colegi,mai ales pe internet,dar sunt foarte multi care nu au aceasta sursa,si este foarte complicat sa aflam de colegii respectivi.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iun 26, 2011 11:26 am

Inca mai incerc sa imi gasesc colegii de scoala prin intermediul acestui forum,cat si prin diverse saituri de pe net,cu mentiunea ca anumiti colegi pe care i-am gasit pe net,au dat de stire si altora care nu au internet acasa,si iau legatura cu acestia prin intermediul telefonului mobil.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Iul 15, 2011 12:21 pm

Pentru cei care nu au internet acasa si nu isi pot gasi colegii de scoala,acestia trebuie sa ia legatura macar cu unul sau mai multi colegi care sunt mai apropiati,si prin anumite discutii sau vorbe,prin alti prieteni,sa intrebe macar in asa fel incat sa dea de inteles despre anumitii colegi ca ii cauta,dar sunt foarte putini care aplica si sunt interesati de colegi,dar cred ca cea mai simpla metoda,este sa se intereseze la institutia sau institutiile de invatamant unde a invatat despre colegii pe care ii cauta de ani de zile.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Iul 29, 2011 4:48 pm

In ziua de azi,sunt foarte multi care nu au acasa un calculator si de asemenea internet,iar ca sa ne gasim colegii de scoala este foarte complicat;pe unii nu ii intereseaza acest lucru,altii si-au schimbat numele de familie referitor la colege care s-au casatorit si nu le mai stim decat numele de fata pe care il stiam,iar cei care nu au net este foarte greu.De asemeneasunt foarte multi plecati in strainatate,si pe aceia chiar ca nu i mai intereseaza acest lucru.Eu incerc sa imi gasesc colegii pe google,trecandu-le numele de familie pe care il stiam odata.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mar 15, 2012 4:33 pm

Cea mai simpla metoda de a cauta si gasi colegii de scoala pe net,este aceea de a scrie numele si prenumele persoanei respective pe google,si acolo poate va veti regasi colegii.Este un pic complicat in sensul ca poate multi nu au internet si calculator acasa,dar pentru cei care au,este bine si merita sa incercati acest lucru simplu.Eu am fost gasit de colegii mei de ani si ani de zile,pentru ca am scris despre acestia pe blogul meu.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 11:31 pm

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum