Inchipuirea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Inchipuirea

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Feb 06, 2011 11:50 am

Omul are diverse inchipuiri,unele stranii,altele extrem de bizare,inchipuiri care ii aduc acestor oameni mari probleme de sanatate,fapt pentru care acestia isi inchipuie ca dupa citeva minute,ore sau zile se v-a intampla ceva,numai ca aceste inchipuiri sunt considerate de foarte multi paranormale,adica foarte multa lume nu crede in aceste inchipuiri,si considera persoanele respective drept"paranoia".

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mar Feb 08, 2011 5:10 pm

Ne inchipuim anumite lucruri,si auzim de foarte multe ori ca cineva ne spune anumite lucruri bizare,iar noi reusim sa spunem persoanei respective'imi inchipui",adica aceasta inchipuire nu se stie daca are sau nu vreun efect.
Avem inchipuiri sau anumite momente poate chiar premonitoare ca ceva se v-a intampla,dar aceasta inchipuire nu trebuie sa o avem numai noi insine,si sa nu incepem sa ne apucam sa spunem acea"inchipuire"anumitor persoane,pentru ca unele poate chiar vor crede ceea ce ne-am inchipuit noi,si,odata cu aceasta,persoana respectiva v-a spune si altor persoane,care binenteles aici se v-a crea panica.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Feb 09, 2011 1:52 pm

Omul are fel si fel de inchipuiri,unele chiar bizare,astfel ca fiecare isi inchipuie in felul sau cum ar trebui sa arate sau ce ar trebui sa faca pentru a fi bine.Aceasta inchipuire a noastra nu are nici o legatura cu realitatea,dar asa ne place noua,sa ne imaginam anumite lucruri care nu se vor intampla niciodata,nicicand.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Feb 24, 2011 1:31 pm

Inchipuirile oamenilor au mai multe caracteristici,desi toate aceste inchipuiri sunt"false",in sensul ca acele inchipuiri pe care noi le avem in mintea noastra,nu vor avea nici un final,pentru ca aceste inchipuiri ar face parte din subconstientul nostru,asa cum am auzit si eu acest lucru desi nu sunt de acord,ca inchipuirea face parte din subconstientul nostru.
Ce inseamna acest subconstient?Stie cineva?Exista asa ceva?Eu unul nu cred in asemenea aberatie.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Feb 27, 2011 3:36 pm

Ne inchipuim ca vrem sa avem o viata frumoasa si fara griji...Acest gen de inchipuire,cat si alte genuri de stefel de inchipuiri le avem in mintea noastra sub diverse forme,fapt pentru care,acestea nu se stie daca se vor realiza vreodata,pentru ca daca exista numai in mintea noastra,problema este ca aceste inchipuiri ale noastre nu se vor realiza niciodata,indiferent de gandirea pe care noi o avem.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Mier Mar 02, 2011 1:57 pm

Unii oamenii au tot felul de inchipuiri isi fac vise traiesc intr-o lume a lor fara sa vada realitatea pt ca nu le place fara sa faca nimic sa o schimbe asemenea strutului care baga capul in nisip ca sa se ascunda .Toti visam,dar visele trebuie sa fie dorinte care sa devina realitate.E important sa traim in realitate chiar daca uneori mai visam .Daca vrem ca realitatea sa fie frumoasa trebuie sa facem totul sa rezolvam problemele dar sa judecam bine consecintele faptelor noastre.

Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 46
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Mar 30, 2011 1:58 pm

Inchipuirile pe care noi oamenii le avem uneori,depasesc orice limita a paranormalului,desi foarte multe pesoane traiesc cu aceste idei total iesite din comun.Desi nu pare chiar o banalitate,orice om are in imaginatia sa sau in viziunea sa anumite inchipuiri care se transforma in cazuri extreme poate chiar si in realitati,desi eu nu cred in astfel de inchipuiri.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Apr 23, 2011 11:58 am

Inchipuirile noastre cred ca reprezinta in mare parte ceea ce vedem noi in viitor,sau in alt caz,trairile pe care le-am avut in vremurile de demult,si traim cu acele inchipuiri care ne-au marcat la timpul respectiv,inchipuiri care nu ne vor da pace ani si ani de zile.Nu cred ca inchipuirea are vreo legatura cu visele pe care le avem noi noaptea in somn...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Apr 26, 2011 10:55 am

Unii au inchipuiri ca vad oznuri si extraterestrii,unii ca vad fel si fel de fantome,altii ca au fel si fel de inchipuiri din ce in ce mai bizare,dar toate acestea fac parte numai din inchipuirea noastra,din subconstientul nostru.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Vin Apr 29, 2011 10:41 am

Inchipuirea mai reprezinta si visele noastre care le visam cu ochiul liber,ceea ce inseamna ca in acest caz,oamenii traiesc cu adevarat in realitatea abslouta a lor,unde rezulta de aici ca inchipuirea noastra are fel si fel de aspecte.Daca vrem sa traim realitatea respectiva,trebuie sa gandim pozitiv,si in acest caz sa ne scoatem din minte inchipuirile noastre.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mai 05, 2011 11:53 am

Anumite persoane au diverse inchipuiri,care mai de care bizare,care tin cu adevarat de domeniul paranormalului,astfel ca foarte multe persoane isi inchipuie ca vad fel si fel de fantome-aici nu am nimic de contestat pentru ca in fantome mai cred,dar si alte persoane care au fel si fel de inchipuiri in care spun ca au vazut ozn uri sau vad ozn uri,ceea ce in acest caz nu cred.Imi inchipui cum reactioneaza aceste persoane care au astfel de inchipuiri.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mai 08, 2011 12:39 pm

Inchipuirile noastre reprezinta ceea ce ni se pare noua ca vedem,atat ziua cat si noaptea,inchipuiri care uneori ne sperie din foarte multe puncte de vedere.Avem mai ales noaptea fel si fel de inchipuiri,care mai de care bizare,si cu greu adormim din aceasta cauza...Inchipuirile fac parte din viata noastra...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Dum Mai 15, 2011 4:27 pm

Pentru mine,inchipuirea constituie o eroare umana greu de scris in cuvinte.Multe persoane cred despre alte persoane anumite lucruri care nu sunt niciodata adevarate,si isi fac fel si fel de inchipuiri total false despre alte persoane,ceea ce inseamna ca aici,inchipuirea ii costa foarte scump pe multi oameni,intrucat aceste inchipuiri sunt doar in mintea unora,insa in mintea bolnava a celor care isi fac fel si fewl de inchipuiri total aiurea despre alte persoane.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Mai 23, 2011 11:56 am

Inchipuirile noastre sunt uneori extrem de ciudate,desi acestea sunt doar inchipuiri,inchipuiri care in anumite situatii,o mare parte din noi le avem inainte de culcare.Inchipurilie noastre uneori ne streseaza,nu putem scapa de acestea,dar sunt si alte persoane care le ignora din foarte multe puncte de vedere.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mai 31, 2011 1:28 pm

Oamenii isi inchipuiesc fel si fel de evenimente,care in mare parte nu au avut loc sau poate se vor produce.Sunt alte persoane care au inchipuiri din trecut,trecut care le rascolesc fel si fel de amintiri,si abia atunci isi inchipuiesc ceea ce trebuia facut si ceea ce nu trebuia facut la timpul si la momentul respectiv.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iun 09, 2011 5:39 pm

Inchipuiri avem fiecare din noi oamenii in diverse forme,iar a vorbi despre vise,despre ceea ce visam noaptea in somn,nu cred ca tine de domeniul inchipuirii,pentru ca visele de noapte se petrec nu in inchipuirea noastra,ca inchipuirile noastre le avem numai atunci cand suntem trezi,in nici un caz atunci cand visam anumite vise.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mier Iun 15, 2011 2:48 pm

Multi avem in viata noastra fel si fel de inchipuiri,unde ni se pare ca vedem anumite lucruri ca se misca in imaginatia noastra,lucruri sau obiecte care le vedem miscandu-se numai in inchipuirea noastra,lucruri care binenteles nu se misca,dar din cauza oboselii sau anumitor altor probleme,avem astfel de inchipuiri.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Iul 15, 2011 12:49 pm

Inchipuirile noastre uneori,le avem din cauza neodihnei sau a somnului,ceea ce rezulta ca inchipuirile pe care noi credem ca le avem,le avem doar in imaginatiile noastre,astfel incat,din lipsa somnului,vedem sau avem impresia ca vedem fel si fel de lucruri care noi credem ca sunt reale,dar toate acestea sunt numai in inchipuirile noastre.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 7:51 pm

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus