Norocul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Norocul

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Feb 06, 2011 1:45 pm

Norocul nu exista peste tot,oriunde in viata.Norocul tine si de felul in care acesta il avem.
Spre exemplu la loto,cei care joaca la acest sistem,joaca la loto si ori castiga ori pierd,deci aici totul depinde de norocul fiecaruia.
Cat despre mine,care joc la loto de ani de zile si abi imi iese un numar si altii vad ca le ies cel putin 4 numere sau chiar toate 6 numerele,nu pot sa imi imaginez cum acestia aseaza acele numere incat le ies toate,pe cind eu joc saptamanal aceleasi numere de ani si ani,si abia daca imi iese un numar.

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mar Feb 08, 2011 5:24 pm

Ca sa te consideri un om norocos,trebuie in primul rand sa ai mare curaj,pentru ca norocul nu il intalnim la orice colt de strada,si referitor la curaj,trebuie sa si risti ca sa ai acel noroc,adica pina sa ai noroc sa castigi ceva,trebuie sa si pierzi,insa sunt foarte multi care pierd,si cu aceste pierderi,persoana respectva nu mai crede in noroc,si renunta la foarte multe actiuni...

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Feb 09, 2011 1:43 pm

Norocul are un rol negativ din foarte multe puncte de vedere pentru anumite persoane,care nu cred in noroc,sau de ce nu,nu au avut niciodata noroc,facand aici referire la acele persoane care nu au avut noroc nici in bani si nici in dragoste.
Norocul nu il intalnim si nu il avem in fiecare zi sau in fiecare clipa,dar ca sa avem acel noroc,trebuie sa facem si sacrificii...Sacrificii cu rost,iar daca nu am avut nici de aceasta data acest noroc,asta nu inseamna ca trebuie sa renuntam...
Ca sa castigi,trebuie sa si pierzi...

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Feb 24, 2011 1:23 pm

Se aude vorba peste tot ca daca nu ai noroc in dragoste ai noroc la bani,dar acest lucru il vad ca o aberatie total iesita din comun,pentru ca am intalnit foarte multe persoane care imi spuneau ca nu au avut noroc nici la bani si nici in dragoste,fapt pentru care dragostea nu este pe"noroc",ci dragostea este caracterizata prin sentiment,pe cand la bani,la fel,banii nu sunt bazati pe noroc,atata timp cat munesti si castigi banii tai pe munca cinstita,care nu are nici o legatura cu norocul.
Cat despre jucatorii de loto sau alte feluri de jocuri,nu consider castigul acestora un noroc,ci il consider mai degraba"nimereala".

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Sam Mar 12, 2011 2:06 pm

Te consideri norocos,numai atunci cand in viata ai noroc de oameni adevarati si de omenie.Norocul nu cred ca exista peste tot la orice pas,insa sunt foarte multi care considera norocul ca ceva iesit din comun,ceva paranormal,care nu are legatura cu ceea ce se intampla in interiorul nostru.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Mar 30, 2011 2:09 pm

Cat traia bunica mea pina in vara anului 2007,aceasta imi s[unea ca norocul nu exista,desi foarte multi folosesc aceasta expresie,numai ca daca norocul nu exista,atunci ghinionul exista?Se zice ca norocul tine de reusita si ghinionul de nesansa.Norocul nu pot si nu inteleg cum s-ar putea exprima,atata timp cat eu nu am incredere in acesta.Norocul mai bine s-ar numi cu totul altfel,pentru ca foarte multe persoane nu au aceasta sansa,si de aceea spun multi ca norocul nu exista.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Apr 23, 2011 10:54 am

Desi norocul nu cred ca exista,totusi exista persoane norocoase din foarte multe puncte de vedere,unde se zice vorba ca daca nu ai noroc la bani,ai noroc in dragoste.Cunosc un caz similar de acest gen,unde un foarte bun prieten de al meu nu are noroc nici la bani si nici in dragoste,si de aceea nu pot sa inteleg cum altii au noroc,si altii nici habar nu au ce este acela.Cazul meu este simplu,la loto,unde joc de atata vreme la loto,si daca imi iese un numar,si altii cistiga toate numerele.Nu am inteles si nu am sa inteleg asta niciodata.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Apr 26, 2011 10:52 am

Nu am crezut si nu cred in noroc,atata timp cat eu am jucat la loto,nu castigam absolut nici un numar unde jucam aceleasi numere,si altii castigau toate numerele,ceea ce inseamna ca pentru mine acest gen de noroc nu a existat.La fel s-a intamplat si la jocul bingo,aceeasi poveste.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Vin Apr 29, 2011 10:51 am

Pentru multi oameni,norocul nu exista.De ce nu exista norocul?Pentru ca multi oameni se considera norocosi numai atunci cand acestia au noroc din foarte multe puncte de vedere,iar altii nici habar nu au ce este acela noroc,unde intalnim oameni care nu au noroc nici in dragoste,nici financiar,si din nici un alt punct de vedere nu au noroc,si de aceea foarte multi spun ca norocul nu exista.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mai 05, 2011 12:25 pm

Norocul in bani si in dragoste,asa cum isi are denumirea,pentru foarte multe persoane acest noroc este inexistent,ca sunt foarte multe persoane care nu au noroc nici in dragoste si nici in bani.Pentru mine unul,norocul nu exista,unde in acest caz ma refer la faptul ca la lotot spre exemplu,am jucat ani si ani la rand aceleasi numere la joker,6 din 49 si 5 din 40 si abia daca imi iesea un numar,ceea ce pot sa spun in acest caz ca doar la loto nu am avut noroc de nici un fel...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mai 08, 2011 1:38 pm

Sa vorbim despre norocul altora,nu cred ca ar avea rost,atata timp cat foarte multi au noroc din toate punctele de vedere,si altii nici nu au luat seama de acest lucru.Ma refer aici in mare parte la jocurile de la loto,unde dam bani saptamanal,nu ne iese nici un numar,si dam banii nostri altora care joaca prima data si castiga.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Dum Mai 15, 2011 4:41 pm

Pentru multi,norocul nu a existat si nu v-a exista niciodata.Norocul este un lucru total iesit din comun,unde anumite lucruri se petrec numai la"plesneala",la intamplare,si de aceea foarte multi spun ca anumite persoane au noroc sau au avut noroc.Totul se intimpla la nimereala,nicidecum ca ar fi vorba de noroc,unde binenteles nici eu nu cred ca norocul exista...Pura intamplare.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Mai 23, 2011 12:13 pm

Sunt foarte multe persoane care le spun altora ca au avut noroc in viata,si foarte multe persoane care se autocaracterizeaza si se plang ca nu au avut noroc in viata,in dragoste si in bani,adica nu au avut noroc din nici un punct de vedere.Acest lucru nu trebuie luat in ras,pentru ca nu trebuie sa radem de raul altora.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mai 31, 2011 1:38 pm

Daca ar fi sa vorbim despre norocosii de la jocurlie loto,as preciza faptul ca sunt anumite persoane care joaca la loto ani si ani de zile aceleasi numere si daca abia le ies un numar,si altii care joaca prima data anumite numere,si le ies toate odata,ceea ce inseamna ca norocul acestora este pus sub semnul intrebarii,ca multi se intreaba acelas lucru,de ce unul care joaca de atitia ani nu ii iese nimic,iar altul joaca prima data si ajunge multimilionar peste noapte.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mier Iun 15, 2011 2:37 pm

Unii au noroc in bani si alti nu au noroc in dragoste,sau invers.Eu cred ca acest lucru este o totala aberatie,mai ales cand aud acest lucru,pentru ca norocul pentru mine nu cred ca exista,asa cum nici pentru multi norocul nu exista,si nu stiu cum s-a ajuns la aceasta ipoteza si comparatie ca daca ai noroc in ceva,nu ai noroc in altceva...Totala aberatie...

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Iun 25, 2011 7:43 pm

Consider un mare noroc pentru cei care au in ziua de astazi un loc de munca,pentru ca in ziua de azi,sa gasesti un loc de munca este extrem de foarte greu,chiar daca tu cauti in continuu,si iti faci fel si fel de cerei de angajare,si nu te angajeaza nimeni,si angajeaza doar pe aceia cu pile mari...Eu ma consider un mare norocos ca am gasit de munca in urma cu aproape 2 luni,si asta fara pile sau relatii,ci prin insistentele mele.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Lun Iul 25, 2011 3:38 pm

Jocurile de la loto reprezinta pentru unii un mare noroc,in sensul acelora care castiga imens anumite sume de bani.Noi jucam la loto anumite numere de ani si ani de zile saptamanal,ne iese abia un numar sau doua unde nu facem nimic cu ele,iar altii care joaca o singura data prima data,castiga sume uriase de bani,ceea ce norocul la ei a sosit peste noapte,unde tot peste noapte,fara sa isi dea seama,au ajuns multimilionari.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iul 31, 2011 1:21 pm

Si la mine la loto se intampla acelas lucru,unde joc de ceva ani aceleasi numere la joker mai ales,si,daca imi iese un numar pe luna,numar care binenteles nu imi foloseste la nimic,iar altii joaca o singura data si castiga.Nu am inteles si nu am sa inteleg niciodata acesti oameni,dar,indiferent ca imi iese un numar sau nici unul,mai joc mai departe in continuare aceleasi numere...Nu se stie de unde sare iepurele,desi am inceput sa joc mai rar numerele mele,pentru ca daca am vazut ca ies numai numere aiurea,am cam renuntat.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 7:54 pm

Continut sponsorizat