Aniversari si alte evenimente importante

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Aniversari si alte evenimente importante

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Feb 13, 2011 10:35 pm

In viata noastra,am participat ca multi oameni din lumea aceasta,la diverse momente aniversare,la aniversarile zilelor de nastere ale prietenilor sau apropiatilor,am participat la diverse nunti,botezuri si cununii unde am fost invitati de catre colegii nostri de la servici sau de catre prietenii nostri,deci viata ne-a creat si acest gen de distractie,distractie care fara aceasta ne-am incuia singuri si nu am mai face nimic pe lumea aceasta,si de aceea omul in viata participa si la astfel de evenimente,unde,se simte foarte bine cu lumea care se afla la evenimentele respective.
Din pacate,in ziua de azi,au inceput sa devina cam rare astfel de evenimente,pentru ca viata este scumpa,si numai cine isi permite cu adevarat sa participe la aceste evenimente,participa cu mare drag...

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Feb 18, 2011 4:54 pm

Am participat si eu ca tot omul la diverse aniversari ale zilelor de nastere,majorate,nunti si botezuri,si de asemenea am participat in vara anului 1986 inainte de examenul de treapta 1 de liceu,am participat impreuna cu mama si cu tata la promotia de 20 de ani a tatalui meu,promotie care s-a tinut pe o salupa,unde a fost o zi extraordinara pe malul Borcei.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Feb 24, 2011 3:12 pm

Ultima nunta la care am participat,a fost in toamna anului 2002,in luna septembrie,unde am participat cu mare drag la nunta baiatului finilor nostri de la Slobozia,pe nume Cliseru Daniel,impreuna cu sotia acestuia,Cliseru Corina,unde a fost o nunta de nota 20,unde m-am simtit extraordinar de bine.
De atunci am mai participat si la alte aniversari ale zilelor de nastere ale prietenilor si colegilor mei.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Vin Mar 11, 2011 4:34 pm

Ca aniversari la care am participat fiecare din noi in viata aceasta,cat si la alte evenimente care ne-au marcat,au fost la fel ca la toata lumea,numai ca in ziua de astazi foarte putini isi mai permit sa mai mearga la astfel de evenimente,din cauza ca foarte multa lume nu isi mai permite anumite lucruri,plus ca viata a devenit din ce in ce mai scumpa.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Mar 30, 2011 1:35 pm

Un eveniment important il consituie petrecerea de revelion,dar pentru foarte multe persoane,in ziua de azi,revelionul,pastele si craciunul au devenit pentru toti o zi obisnuita,o zi ca oricare alta.Nu toti oamenii sunt la fel,pentru ca daca este noaptea de revelion asta nu inseamna neaparat ca trebuie sa fim cu cineva,asta din mai multe motive.Spre exemplu,daca suntem de servici in noaptea de revelion,nu putem trata acea noapte decat singuri,sau in cel mai rau caz,foarte multe persoane,mai ales cele care sufera de singuratate si nu au pe nimeni in comun sau prieteni,prefera sa aibe libertatea respectiva asa cum se cuvine,pentru ca nu toti oamenii sunt la fel.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Apr 23, 2011 2:36 pm

Evenimente importante le consider sarbatorile de craciun si de paste,alaturi de noaptea de revelion,pe langa diversele zile de nastere,majorate,nunti sau botezuri,unde am participat cu mare succes la toate acestea pe parcursul vietii mele,unde ultima oara cind am fost la nunta s-a intamplat in toamna anului 2002 la slobozia in ialomita,unde baiatul finilor parintilor nostri a avut nunta lui.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Apr 26, 2011 10:30 am

Aniversarea zilei de nastere,reprezinta cea mai importanta zi pentru persoana care implineste o anumita varsta la data in care acesta a fost nascut,fiind cea mai importanta zi din an pentru persoana respectiva,mai ales daca aceasta si-o si serbeaza impreuna cu familia ori prietenii.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Vin Apr 29, 2011 11:18 am

Aniversarile zilei de nastere inseamna foarte mult pentru mine,din toate punctele de vedere,mai ales ziua baietelului meu si ziua mea de nastere,cat si a anuymitor colegi de la servici.La alte aniversari sau evenimente nu am mai participat de foarte multi ani,si ma multumesc doar cu aniversarile zilelor de nastere...

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mai 05, 2011 12:55 pm

In afara aniversarilor zileleor de nastere,cred ca nunta si botezul reprezinta principalele aniversari ale omului in viata de zi cu zi.Alte aniversari se mai intalnesc si la locul de munca,unde intreprinderea respectiva implineste o anumita varsta.Evenimente importante le mai numesc si pe acelea cand ne mai ducem la taierea motului unui bebe,si binenteles,evenimentele care se produc de craciun si de paste,cat si intrarea in noul an-revelionul.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mai 08, 2011 12:56 pm

Evenimentele importante sau aniversarile la care participam,reprezinta o sursa a noastra de relaxare,alaturi de foarte multe persoane la un loc.Cande eram in vremurile mai demult,participam la majorate sau la diverse zile de nastere ale prietenilor nostri,dar acum,cand viata aceasta este scumpa,sa participi la o nunta sau la un botez,este foarte complicat.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Dum Mai 15, 2011 4:51 pm

Cele mai frumoase aniversari le consideram in vremurile de demult de cand eram la scoala,aniversarile anumitor colegi,care isi serbau ziua de nastere,sau mai ales majoratul.De asemenea mi-au placut foarte mult in timpul anilor de liceu banchetele,si binenteles spectacolele la care mergeam cu clasa sau cu liceul la casa de cultura.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Mai 23, 2011 11:32 am

Intre 1985 si 1989,in fiecare data de 30 decembrie,eram invitat la aniversarea zilei de nastere a verisoarei mele Nicolae Adriana,iar in martie 1986 am fost invitat impreuna cu parintii mei la taierea motului verisorului meu Nicolae Ionut,fratele Adrianei.In iunie 1986 am participat impreuna cu parintii mei la aniversarea promotiei tatalui meu la Calarasi.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mai 31, 2011 1:52 pm

Principalele aniversari ale omului in viata sunt in primul rand ziua sa de nastere,care si-o aniverseaza din ce in ce mai rar desi acest eveniment se intampla o singura data pe an,dar sunt foarte multi care nu isi mai permit o adevarata aniversare a zilei de nastere,si prefera sa se intalneasca la un gratar cu mai multi,iar buna dispozitie exista,chiar daca ziua de nastere a respectivului a trecut demult.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Iun 07, 2011 11:47 am

Pentru mine,aniversarea zilei mele de nastere a insemnat in fiecare an,ceva extrem de foarte mult pentru mine,chiar daca am fost de servici sau chiar daca am fost acasa,si ziua mea de nastere mi-am respectat-o de fiecare data,si de fiecare data mi-a fost bine de ziua mea de nastere.In fiecare an imi aniversez ziua de nastere,iar daca ziua de nastere a picat in cursul saptamanii,am facut-o in urmatoarea sambata,deci ziua mea de nastere a fost in fiecare an serbata.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iun 19, 2011 6:25 pm

Intrucat astazi este ziua de duminica 19 iunie 2011,ziua mea de nastere in care am implinit frumoasa varsta de 40 de ani,tin sa amintesc faptul ca ziua mea de nastere,reprezinta pentru mine un simbol,fiind principala zi din an,mult mai importanta decat alte zile sau evenimente din an.Imi doresc pe aceasta cale multa sanatate si bucurie,si implinirea tuturor dorintelor mele.LA MULTI ANI ... MIE

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Iun 19, 2012 8:52 am

A mai trecut un an din viata mea,si iata-ne din nou dupa inca un an de zile,in ziua de azi,marti 19 iunie 2012,unde am implinit frumoasa varsta de 41 de ani,unde imi doresc pe aceasta cale multa sanatate si tot binele din lume.LA MULTI ANI,MIE...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Iun 19, 2013 2:36 pm

a mai trecut inca un an din viata mea,astazi,miercuri 19 iunie 2013,unde am implinit frumoasa varsta de 42 de ani,cea mai principala si cea mai importanta zi din viata mea,unde imi doresc pe aceasta cale multa liniste din toate punctele mele de vedere,si tot binele din lume...LA MULTI ANI MIE,DE ZIUA MEA DE NASTERE...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 3:45 pm

Continut sponsorizat