carti

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Paranormal si Spiritualitate

Mesaj  Gemini27 la data de Mier Ian 12, 2011 4:51 pm

Viitor cu cap de mort de Radu Cinamar

http://www.scribd.com/doc/31846348/Radu-Cinamar-Viitor-Cu-Cap-de-Mort

Radu Cinamar...scrie despre Cezar Brad...care a fost de mic copil..o persoana..cu o misiune speciala....posedand niste puteri paranormale...a fost recrutat de Departamentul Zero (departamentu infiintat de Ceausescu pentru a cultiva , controla si masura puterile oameniilor paranormali) .Actiunea principala se petrece in Bucegi...la o baza secreta..construita de trupele N.A.T.O...pentru a proteja secretele detinute de munti si a le tine oculte publicului larg .

*( Daca nu merge sa cititi incercati pe Mozila Fire Fox cu pluginul adobe intalat )*
*( Stiu ca nu puteti sa downloadati...fara sa aveti ''Premium account''...dar faceti un fisier .txt cu ajutorul note pad-ului scrieti orice , uploadati..si 24 de ore aveti mana libera la downloadat...bafta la citit )*

Ultima editare efectuata de catre Gemini27 in Mier Ian 12, 2011 5:29 pm, editata de 1 ori
Gemini27
membru
membru

Puncte : 73
Reputatie : 62
Data de inscriere : 11/01/2011
Varsta : 25
Localizare : Brasov

Sus In jos

Re: carti

Mesaj  Gemini27 la data de Mier Ian 12, 2011 5:09 pm

Radu Cunamar - Misterul din Egipt > Primul Tunel

http://www.scribd.com/doc/5576344/Radu-Cinamar-Misterul-din-Egipt-Primul-tunel

Cel de-al treilea volum al seriei initiate de Radu Cinamar reprezinta mult asteptata continuare la best-seller-ul "Viitor cu cap de mort". Misterul, stilul alert si mai ales bogatia subiectelor tratate în carte îl impun pe acest autor foarte ocultat în rândul celor mai reprezentativi scriitori ai genului. Relatarea lui biografica aduce în atentia noastra multe semne de întrebare cu privire atât la trecutul, cât si la viitorul omenirii. În text descoperim uluitoare dezvaluiri despre un grup secret de fiinte care conduc din umbra si manipuleaza viata oamenilor, dar de asemenea aflam si despre metodele cele mai potrivite pentru a contracara acest grup, perceput ca un veritabil guvern mondial secret. Evenimentele prezentate se îmbina elegant cu fine observatii de ordin psihologic si spiritual, care de multe ori ofera solutii practice si eficiente pentru ca viata noastra sa devina mai buna. Descrierile remarcabile ale unor realitati din trecutul îndepartat al istoriei si mai ales claritatea cu care sunt expuse anumite aspecte initiatice fac din aceasta carte o bijuterie a cunoasterii ezoterice.
Gemini27
membru
membru

Sus In jos

Mesaj  Gemini27 la data de Mier Ian 12, 2011 5:52 pm

Radu Cinamar - 12 Zile. O initiere secreta in taramul tainic al zeilor

http://www.scribd.com/doc/46564594/RC-12-zile-o-initiere-secreta

Fragmente: "Este uimitor cum lantul de evenimente care a inceput cu marea descoperire din Muntii Bucegi si a continuat cu expeditia de amploare prin tunelurile subpamantene a modificat aproape integral atat gandirea, cat si destinul unor oameni. Printre acestia ma numar si eu, care am fost nevoit sa ma adaptez cu rapiditate la o transformare de proportii in existenta mea. (...) Aproape sunt tentat sa cred ca intalnirile si discutiile mele cu Cezar, explicatiile initiatice pe care el mi le-a oferit, chiar prezenta mea la locul marii descoperiri din Muntii Bucegi si aflarea elementelor principale ale expeditiei pe care el a condus-o, nu au constituit la urma urmelor decat un fel de "antecamera", o pregatire absolut necesara pentru ceea ce aveam sa traiesc ulterior. (...) Evenimentele cu care m-am confruntat au depasit cu mult chiar si "iluzia" pe care o traim in timpul unui vis. Marturisesc faptul ca pe tot parcursul acestor evenimente, care au avut loc intr-o perioada de aproximativ doua saptamani, starea de totala uluire aproape ca nu m-a parasit nici o clipa.
Gemini27
membru
membru

Sus In jos

Mesaj  Gemini27 la data de Mier Ian 12, 2011 5:58 pm

Radu Cinamar - Pergamentul Secret

http://www.scribd.com/doc/46025695/Pergamentul-Secret

Pergamentul secret. Cinci tehnici initiatice tibetane. Cartea va prezenta intr-o succesiune incitanta revelarea celor cinci tehnici speciale continute in pergamentul tibetan primit de la zeita Machandi, uluitoarea descoperire din Antarctica, revenirea neasteptata a doctorului Xien, precum si misterul insondabil din Muntii Orastiei care a provocat mari dureri de cap Serviciilor Secrete din Romania in deceniul trecut.
Gemini27
membru
membru

Sus In jos

carti

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Ian 20, 2011 12:40 pm

Daca mai ai si altfel de carti,le poti pune in acest topic,mai ales daca ai cumva carti ceva mai vechi din anii "70-80",pe acest domeniu de activitate,pentru ca poate cineva ar fi interesat sa citeasca astfel de volume de carte.

Ultima editare efectuata de catre Admin in Vin Feb 11, 2011 2:48 pm, editata de 1 ori
cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 46

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  zu.zu la data de Lun Feb 14, 2011 3:41 pm

Eu am citit si citesc foarte multe carti de dragoste ..din editura ALCRIS colectia EL SI EA , am mai citit Mândrie și prejudecată”de Jane Austen care ma cucerit , a fost prima mea carte citita, sunt foarte multe pe care le-am citit + cele care ni le da la scoala..."Ciresari" , "La Medeleni" "Invitatie la vals " " Descult" ...mai era si Doamna raului..da nu mai stiu de cine e scrisa...chiar sa caut pe net si poate imi cumpar cartea..ca am citit-o de la o vecina :X Sper sa gasesc cv bun pe la voi sa iau sa citesc
zu.zu
membru
membru

Puncte : 144
Reputatie : 111
Data de inscriere : 13/02/2011
Varsta : 24
Localizare : braila

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Vin Feb 25, 2011 1:23 pm

Cartea e cel mai bun prieten al unui om alaturi de muzica e "hrana" pentru suflet.Am citit foarte multe carti dar sunt cateva care mi-au placut mai mult de ex .Mandrie si prejudecata ( o femeie inteligenta cucereste un barbat) ,Pe aripile vantului (curajul si puterea de a lupta pt viata a unei femei in lumea barbatilor),Doctorul misterios ( ce poate face vointa si puterea mintii a unui om),La rascruce de vanturi,Scrisoare de dragoste, Quo vadis domine.In special carti scrise de Henrich Senchiewich.Alexander Dumas .Victor Hugo,Waler Scott,Heliade Radulescu etc .Dar e important sa citim printre randuri sa intelegem mesajul si sentimentele transmise de autor .
Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 47
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Sam Apr 30, 2011 2:18 pm

Cartile reprezinta sursa noastra de cultura generala,unde din anumite carti invatam foarte multe lucruri.Sunt carti de specialitate,carti tehnice,fel si fel de romane si carti de aventuri politiste,povesti pentru copii,povestiri,fabule,ghicitori,proverbe,poezii,deci fel si fel de diverse carti,unde omul are de invatat foarte multe lucruri pe care acesta nu le stia.
cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Mai 02, 2011 11:57 am

Literatura noastra este prezentata prin carti,de o mare sau de o mica valoare pentru multi dintre noi.Cartile reprezinta cultivarea noastra a cunostintelor generale,unde,din aceste carti avem de unde ne inspira din fel si fel de domenii.Cartile de aventuri,mai ales cele ale lui Jules Verne,operele lui Shakespeare,multe romane de toate felurile si domeniile,reprezinta principalele carti care pe mine ma intereseaza,alaturi de poezii,si diverse carti tehnice sau de specialitate.
cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 46

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat