casete audio si casete video

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

casete audio si casete video

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Feb 18, 2011 12:26 pm

Casetele audio si casetele video erau la moda imediat dupa 1989,dar in ziua de azi nu mai sunt la moda asa ceva...Erau vanzatori de casete audio in piete,fel si fel de casetofoane si combine muzicale,iar pe vremea lui Ceausescu aparatul video era luat pe sub mana...Ce vremuri.
In prezent,detin sute si sute de casete audio,colectionate dupa 1990,si cateva casete video,care am sa le prezint pozele acestora in acest forum in viitorul apropiat.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Re: casete audio si casete video

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Feb 19, 2011 8:05 pm

Din casetele audio mai detin si in prezent zeci si zeci de albume,fel si fel de melodii disco,pe care le mai ascult si in prezent,si am o colectie insemnata de casete la colectia"disco",facute de mine,unde cuprind peste 40 de casete audio,cu muzica anilor'80 si inceputul anilor'90,deci numai aceasta colectie are 40 de casete,cu melodii adunate de la diversi prieteni de ai mei.
Cat despre casetele video,detin aici in jur de 15 casete video,din care 8 casete video cu muzica disco,si 7 casete cu filme,insa chiar daca nu mai sunt la moda,le pastrez impreuna cu aparatul video Funai...

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

poze casetele mele audio

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Feb 26, 2011 12:48 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Apr 24, 2011 2:14 pm

Am avut foarte multe casete audio,care din pacate au fost aruncate,si mi-a ramas doar casetofonul,care il folosesc pentru alte scopuri.Cat despre casetele video,nu am avut asa ceva,dar ma duceam la diversi colegi si prieteni,unde urmaream cu drag la video,fel si fel de filme.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Mai 01, 2011 5:41 pm

Casetele audio au reprezentat pentru mine foarte mult pana in anul 2006,unde in perioada anilor 1991-2006 aveam sa strang zeci si sute de casete audio,unde,un alt foarte bun prieten al meu,Ion Florian,care a stat cu mine in banca la scoala generala nr.2 din Slobozia,avea sa imi dea zeci de casete audio,in schimbul unui casetofon rosu al meu cu casti.In anul 1993 am inceput sa adun muzica de la diversi prieteni,printre care s-a numarat si Gavrila Dan din Slobozia,care statea langa linia ferata,ca apoi sa incep sa imi fac diverse casete cu selectii,si sa tin selectiile respective fara dublura numai cu muzica disco,si pana in prezent.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Mai 22, 2011 12:56 pm

Am recuperat in proportie de 95 % casetele mele audio care nu mai stiam de ele de cativa ani,si de asemenea,am regasit si casetele video care le vedeam la aparatul video in anii'90.Este bine si frumos sa pastrezi astfel de obiecte,pentru ca se gasesc din ce in ce mai rar,tinand cont si de faptul ca am foarte multe casete audio din anul 1990-1991.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iun 05, 2011 2:45 pm

Atat casetele audio cat si casetele video le-am transformat in alte formate pe calculator,si,desi se aud mai mult mono,se pot face si stereo.Casetele audio si video au fost si au ramas o pasiune frumoasa pentru mine,trecandu-le si pe acestea in randul colectiilor mele.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Iun 16, 2011 1:51 pm

Casetele audio erau la moda imediat dupa anul 1989,unde aparuse casete audio si fel si fel de casetofoane,unde se asculta muzica disco,unde imi amintesc ca se asculta pe atunci Technotronic,Snap,Ice Mc,Vanilla Ice,unde avea sa inceapa o noua era a muzicii disco,pop,rap...

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iun 26, 2011 1:21 pm

Casetele audio au insemnat o parte importanta pentru mine mai ales din 1992.In 1991 parintii cumpara un casetofon,impreuna cu casetele formatiei Albatros care ascultam melodiile lor pe cand eram in armata,iar dupa ce am terminat cu armata,am inceput cu muzica rap si disco,si cu timpul am inceput sa imi fac colectii de casete audio,avand in prezent sute de astfel de casete.Cat despre castele video,pe acestea le-am transformat in cd si dvd,precum am mai spus si in alt subiect,adica unde preferam filmele...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Iul 15, 2011 2:14 pm

Casetele audio erau la moda la inceputul anilo'90,unde aparuse fel si fel de casete audio,casetofoane,apoi combine muzicale.Caetele audio inca mai sunt pastrate cu drag de multe persoane,si cred ca in ziua de azi sunt foarte multe persoane care nu au calculator,si asculta cu drag muzica la casetofon,indiferent ca muzica este veche sau noua.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Aug 04, 2011 2:30 pm

Pentru mine,casetele audio au insemnat foarte mult,mai ales dinspre sfaristul anilor'80 cand am vazut pentru prima data cum arata o caseta audio,si abia in 1992 cum arata o caseta video.Casetele audio au insemnat pentru mine foarte mult,unde pe acestea am inregistrat fel si fel de muzica disco.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat