colectii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

colectii

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Feb 18, 2011 2:09 pm

Colectiile reprezinta si acestea amintiri foarte frumoase din viata noastra,unde inca din copilarie incepem sa strangem si sa adunam anumite obiecte sau lucruri care ne plac,astfel incat,exista colectii de carti,reviste,jucarii,jocuri,ceasuri,si in foarte mare masura colectii de timbre,care pe parcursul anilor le strangem,desi din cand in cand mai le pierdem prin anumite schimburi de timbre,insa daca la acele timbre avem cumva dubluri sau de 2 ori acelas timbru,am fi in mare avantaj.
Colectiile de timbre ale mele am sa le prezit intr-un viitor foarte apropiat in acest forum,cu rugamintea ca si ceilalti,care detin sau mai au si altfel de colectii,sa le prezinte in acest forum.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Re: colectii

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Feb 20, 2011 12:24 pm

Colectiile de timbre au fost principala mea colectie,unde am mii si mii de timbre filatelice,clasoare pline cu timbre,stampilate si nestampilate,fel si fel de colite romanesti si straine,sute si mii de serii complete si incomplete romanesti si straine,diverse FDC-uri,si alte materiale din domeniul filatelic.

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

timbrele mele 1

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Mar 02, 2011 12:49 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
clasorul meu albastru din 1987

clasorul meu rosu

clasorul verde

Sunt prezentate parti din anumitele serii de timbre pe care le am in colectie.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Vin Mar 11, 2011 3:00 pm

Cunosc si eu colectiii de vederi din tara si din strainatate,colectii de diverse casete audio si video,colectii de ceasuri,asa cum am intalnit la muzeul ceasului din Ploiesti.Sunt foarte multi colectionari care colectioneaza fel si fel de obiecte de arta sau de alte domenii,tablouri,statuete;altii care colectioneaza si le respect dorinta-colectionarii de carti de diversi scriitori...

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Apr 24, 2011 1:51 pm

Colectiile de carti sunt acum la moda,dar mai ales carti scoase de pe internet,unde citesc foarte multe carti on line de pe diverse situri,foarte multe romane,majoritatea scrise de jules verne.Colectionez si carti,si am foarte multe carti in biblioteca,foarte multe romane de aventuri...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Mai 01, 2011 5:44 pm

Pe langa colectiile de timbre,din anul 1991 incepusem sa imi fac colectii de casete audio,care au tinut pana in anul 2006,unde am strans sute si sute de caste audio(peste 600),unde am diverse selectii disco,si fel si fel de albume de muzica disco,atat veche cat si mai noua,in afara de muzica populara si exclus manele,unde nu ascult asa ceva.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Mai 22, 2011 12:54 pm

Colectii de casete audio,colectii de carti si colectii de timbre,reprezinta principalele mele hobbiuri in ziua de astazi.Am regasit casetele audio care nu mai stiam de ele de vreo cativa ani,insa mai imi lipsesc foarte multe,dar este bine ca 95 % din ele le-am recuperat,gasindu-le intr-un saculet din alta camera.Timbrele au ramas intacte,la fel ca si clasoarele,cartile,o mare parte din ele aruncate,au mai fost regasite cateva carti pe cand eram copil.
Deci,am recuperat o mare parte din ele,si am sa mai caut,sa fac poze si sa le pun aici pe forum.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iun 05, 2011 2:43 pm

Este frumos sa colectionezi anumite obiecte sau lucruri,pentru ca in timp acestea vor fi foarte cautate,si de aceea exista fel si fel de colectionari de diverse lucruri si obiecte,unde eu m-am indreptat pe filatelie,unde am o colectie imensa de mii si mii de timbre romanesti si straine si colite,singura colectie care am pastrat-o inca de pe vremea copilariei mele.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mar Iun 21, 2011 2:52 pm

Colectiile reprezinta un hobby foarte frumos pentru persoanele care se ocupa cu colectionarea a fel si fel de obiecte sau lucruri,unele chiar foarte vechi de pe timpul lui Ceausescu...Colectii de jucarii,colectii de ceasuri,colectii de obiecte din bronz sau statui,reprezinta alte tipuri de colectii extraordinar de frumoase,care sunt de o valoare foarte mare pe langa colectiile de tablouri...

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iun 26, 2011 1:16 pm

Colectii de timbre,casete audio si carti,reprezinta principalele mele colectii la ora actuala,cu mentiunea ca timbrele ma pasioneaza si le colectionez inca de pe vremea copilariei.Cu casetele audio am inceput colectiile inca din 1991,dar mai ales din 1992,unde la fiecare salariu imi cumparam cate o caseta cu o anumita trupa sau un anumit interpret,iar pana in anul 1995 aveam peste 300 de casete audio,cu ajutorul lui Ion Florian si a lui Gavrila Dan.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Iul 15, 2011 2:28 pm

Colectiile reprezinta pentru multi ceva frumos si chiar nemaiantalnit,pentru ca sunt anumite persoane care au fel si fel de lucruri sau obiecte colectionate,care nu le mai gasesti pe nicaieri,si,prin colectia acestora,cei care le colectioneaza nu isi permit sau chiar nu vor sa vanda lucrurile respective nici la cele mai mari preturi,pentru ca nu se merita,atata timp cat acele lucruri sau obiecte nu le gasim pe nicaieri.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Aug 04, 2011 1:23 pm

In momentul de fata,imi adun toate timbrele pe care le am in prezent,si care le voi prezenta in acest forum.Casetele audio le-am adunat pe toate,si acum sunt in cautare de foi lipsa din caietele mele de memorii.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 9:20 pm

Continut sponsorizat