Conteaza ceea ce cred ceilalti despre tine?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Conteaza ceea ce cred ceilalti despre tine?

Mesaj  cristinaioana la data de Dum Feb 20, 2011 9:39 pm

Am invatat in cei 7 ani de acasa ca trebuie sa ne comportam frumos in societate. Pentru voi cat de mult conteaza parerea pe care o au cei din jur despre felul in care va imbracati, va comportati?Ce va face sa va schimbati felul vostru de a fi? Sau exista un motiv pentru care ati face asta?
Conteaza mai mult sa te simti tu bine in pielea ta sau parerea celor din jur?

cristinaioana
VIP
VIP

Puncte : 2388
Reputatie : 854
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Re: Conteaza ceea ce cred ceilalti despre tine?

Mesaj  Ana la data de Mar Feb 22, 2011 3:03 pm

Nu conteaza ce cred altii despre tine ci sa te simti bine in pielea ta.Conteaza doar parerea celor care tin cu adevarat la tine.Gusturile nu se dicuta.Conteaza foarte mult compotamentul.Trebuie sa fii sociabil sa te faci placut si respectat in societate , sa-ti respecti cuvantul dat .Dar asta presupune educatie ,bun simt , sa cunosti arta conversatiei si codul bunelor maniere .

Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Varsta : 46
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Feb 24, 2011 11:50 am

Nu conteaza ceea ce cred altii despre tine,pentru ca in primul rand acestia trebuie sa se uite la ei in primul rand,sa isi faca o parere proprie despre ei insisi,apoi sa isi faca anumite pareri despre altii.Eu din punctul meu de vedere,omul sa stea in banca lui,sa isi vada de ale sale,si sa nu se bage in treburile altora.

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Feb 28, 2011 1:16 pm

Eu cred ca nu conteaza ceea ce cred altii despre tine...Sa se uite intai la ei,sa creada intai despre ei anumite lucruri,sa se judece pe ei insisi,si apoi sa treaca sa judece si sa creada despre alte persoane anumite lucruri,ceea ce nu este bine si nu este frumos din partea acestor persoane sa creada cine stie ce fel de lucruri sau ganduri despre tine.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mar 01, 2011 2:00 pm

Nu conteaza ceea ce cred altii despre tine...Sa stea fiecare in banca lui,sa isi vada de viata lui,sa se uite bine intai la propria sa persoana,si apoi sa inceapa sa judece pe altii,pentru ca acest caracter al oamenilor care gandesc despre altii si ii judeca pe altii,il vad un caracter de foarte proasta calitate.
Nu conteaza ce cred altii despre tine...Faci ce vrei cu viata ta-esti liber sa faci ce vrei in viata.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Mar 04, 2011 1:10 pm

Cat de mult ne intereseaza pe noi daca altii cred despre noi cine stie ce?Pe mine unul,din punctul meu de vedere,nu ma intereseaza acest lucru,pentru ca in primul rand sa conteze ceea ce cred despre ei insisi,si apoi sa creada despre altii.Sa se judece intai pe ei,apoi sa judece pe altii,iar despre faptul ca altii care cred diverse lucruri in general despre alte persoane,nu sunt de acord,atata timp cat omul isi face viata si gandeste asa cum vrea el,nu asa cum vor altii...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Sam Mar 12, 2011 2:49 pm

Nu ar trebui sa ne intereseze ceea ce cred altii despre noi,deci nu ar trebui sa ii luam in seama pe acesti oameni,care totodata devin stresanti pentru noi,pentru ca ne simtim stresati de aceste persoane din cauza ca acestia isi fac anumite iluzii de proasta calitate despre noi,si eu cred ca ar fi mai bine sa conteze ceea ce cred despre ei insisi decat sa conteze ceea ce cred acestia despre altii...

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mar 15, 2011 2:11 pm

Nu ma intereseaza ceea ce cred altii despre mine...Imi este total egal cu zero,pentru ca ceea ce cred altii despre mine,vor crede total gresit,asa ca pentru mine unul nu ma incannta cu nimic daca cineva crede despre mine anumite lucruri rele.Sa se uite intai la ei,sa creada intai despre ei ceea ce cred,si apoi sa creada despre altii total eronat,asa cum fac foarte multi in ziua de azi,unde isi pun impresii total de proasta calitate despre anumite persoane...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Mar 30, 2011 1:13 pm

Ceea ce cred altii despre noi,nu conteaza atat de mult din punctul meu de vedere.Omul a fost creat dupa chipul si infatisarea sa,insa rautatea oamenilor a facut in asa fel incat acestia sa ii considere pe altii drept prosti,numai ca in primul si in primul rand ar trebui sa se uite intai la ei,si apoi sa creada ce vor ei despre alte persoane.Sa arati a prost asta nu inseamna sa fii si prost,numai ca cei care arata a prosti,au mult mai mult suflet si intelepciune decat cei care se cred mai inteligenti si intelectuali,ceea ce eu aici consider o greseala umana sa conteze atat de mult parerea altora.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Apr 23, 2011 2:38 pm

Pe mine nu ma intereseaza ceea ce cred altii despre mine total gresit,sau in general,pentru ca sunt foarte multe persoane care nu vor sa cunoasca omul la suflet,ci se uita numai la fata lui,ceea ce este o mare greseala din partea acestora.Sa se judece intai pe ei insis,si apoi sa judece pe altii,asa cum nici eu nu judec pe altii si nu ma intereseaza ceea ce fac altii cu viata lor si cu familiile lor.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Apr 24, 2011 2:53 pm

Nu conteaza parerea altora despre tine...Poate sa spuna despre tine si sa creada orice,tu important este sa nu iei in seama,asta in primul rand sa conteze ceea ce spun despre ei insisi,sa stea in curtea lor si sa isi vada de viata lor,si sa nu pui la suflet asta,sa nu pui la suflet ceea ce cred altii despre tine,pentru ca multi iti vor raul,in nici un caz binele...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Vin Apr 29, 2011 11:37 am

nu ma intereseaza ceea ce cred altii despre mine,si nu cred ca conteaza atat de mult acest lucru,pentru ca fiecare om trebuie sa gandeasca pentru el insusi,si parerea lor asupra altor persoane nu este atat de importanta pentru foarte multi dintre noi.Fiecare are viata sa,si este liber sa isi faca viata asa cum vrea fiecare in parte.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mai 05, 2011 1:08 pm

Fiecare om are firea ori caracterul sau,atat in comportament,cat si prin tinuta pe care o poarta acesta.In acest caz,alte categorii de oameni incep sa isi faca anumite impresii despre o anumita persoana,unde acestea incep sa creada fel si fel de lucruri,undele total iesite din comun despre anumite persoane.Este important ca persoanele care se uita la alte persoane si isi fac fel si fel de impresii,deci este important ca persoanele respective sa creada despre ele insele anumite chestii,si apoi sa creada despre altii fel si fel de lucruri...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mai 08, 2011 2:05 pm

Nu conteaza ceea ce cred altii despre mine...Nici nu ma intereseaza,asa cum nici pe mine nu ma intereseaza de altii.Ma intereseaza despre persoana mea in sine,iar cei care cred despre mine fel si fel de chestii,sa creada sanatosi,ca mie imi sunt egale cu zero parerile altora...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Dum Mai 15, 2011 4:53 pm

Nu conteaza ceea ce cred altii despre tine,in primul rand ca nu te cunosc,pentru ca sa isi faca o anumita parere despre tine,asa ca sa-i lasam pe acestia sa creada despre noi orice vor acestia,ca oricum habar nu au ce fel de persoane suntem.Nu ar fi mai bine sa isi vada de viata lor si sa creada fel si fel de lucruri despre ei insisi si apoi sa creada alte lucruri despre altii?

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Mai 23, 2011 12:26 pm

Nu ma intereseaza ceea ce cred altii despre mine,parerile altora.Sa isi vada de viata lor,sa stea in banca lor,asa cum nici pe mine nu ma intereseasa ce fac altii cu familiile lor,sau ce fac altii in general.Nu conteaza la mine nimic din toate acestea,si nu cred nimic despre nimeni,pentru ca nu ma intereseaza...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mai 31, 2011 2:01 pm

Despre mine au crezut foarte multi fel si fel de idiotenii,asa cum s-a intamplat la politia comunitara,ceea ce pentru mine nu a contat,dar m-a costat scump locul de munca in 2008 nu 2009,unde sefii si alti colegi au crezut toate neadevarurile despre mine.Nu am tinut cont de asta si nu m-a interesat acest lucru,pentru ca pe mine nu m-a interesat de altul,asa cum pe altii i-au durut capul de mine si mi-au facut rau.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Iun 07, 2011 11:56 am

Ce rezolva cei care cred despre mine anumite lucruri total iesite din comun?Ma intereseaza ceea ce cred altii despre mine?Nici nu ma complic si nici nu ma intereseaza parerea altora,desi sunt anumite persoane care ma jignesc,numai ca un singur lucru important vreau sa il precizez si sa fie foarte bine stiut:intotdeauna in viata asta.am fost cu un pas inaintea tuturor din toate unghiurile si punctele de vedere.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Iun 20, 2011 2:27 pm

Pentru mine una,nu conteaza ceea ce cred altii despre mine.Lumea este rea,gura lumii este stricata uneori,si din aceasta cauza,anumite persoane cred despre alte persoane anumite lucruri care nu sunt adevarate,si de aici se isca cele mai neplacute evenimente,scandaluri,certuri,sau fel si fel de lucruri extrem de foarte neplacute.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Iul 06, 2011 2:02 pm

Lumea din ziua de azi,precum s-a vazut si se vede,se uita la fata omului...Multi se uita la om,si cred in aparentele lor inselatoare ca omul arata a prost,numai ca aici este greseala acestora,pentru ca daca omul arata a prost,asta nu inseamna ca este si prost,mare greseala din partea acestora,care cunosc omul doar dupa cum arata,iar oamenii acestia isi fac fel si fel de impresii,impresii pe care pe multi nu ii intereseaza ceea ce cred altii despre ei...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Iul 20, 2011 4:24 pm

Precum am mai spus acest lucru,nici pe departe nu ma intereseaza ce cred altii despre mine.Sa se uita intai la ei,si apoi sa se uite la altii si sa ii judece pe altii.Si in general,sunt foarte multe persoane care nu intereseaza parerea altora despre ei insisi.Fiecare are viata lui,fiecare om este facut de Dumnezeu,dupa chipul si asemanarea sa,si sa nu ne intereseze parerea altora sau ce cred altii despre noi.Imi este total egal cu zeo ceea ce cred altii despre mine.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Noi 22, 2011 3:41 pm

Daca altii cred despre mine anumite lucruri spre exemplu dupa cum as arata la fata,as putea sa spun cu draga inima ca mi-ar creste inima de bucurie cind vad altul mai prost ca mine!Ei nu se vad pe ei insisi,dar pe altii ii vad si ajung la anumite discutii care nu au nici o valoare.
In general,sa nu ne luam dupa cum cred altii despre noi ceea ce cred,si sa nu-i bagam in seama,daca nici habar nu au sa cunoasca omul in primul rand la ce suflet are acesta.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Joi Iul 18, 2013 11:16 pm

Una dintre cele mai mari provocari in viata este sa fii tu insuti, intr-o lume care incearca sa te faca precum toti ceilalti. Cineva va fi intotdeauna mai frumos ca tine, mai destept sau mai tanar, insa nimeni nu poate fi ca tine. Nu te schimba, pentru ca oamenii sa te placa. Fii tu insuti si oamenii potriviti te vor iubi pe tine, cel adevarat. Putem iubi persoanele nepotrivite si putem plange pentru ceea ce am gresit, insa, indiferent ce intorsatura ia viata, un lucru este sigur: greselile ne ajuta sa gasim acele persoane si acele lucruri care sunt potrivite pentru noi. Toti gresim, toti ne zbatem si chiar toti regretam anumite lucruri din trecutul nostru. Orice lucru care ti se intampla, bun sau rau, te pregateste pentru un moment care urmeaza

Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Varsta : 46
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 3:48 pm

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum