Locul de munca

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Locul de munca

Mesaj  cristinaioana la data de Dum Feb 20, 2011 9:45 pm

Locul de munca ni-l alegem in general in functie de studii, de aptitudini, de benefiicile materiale pe care le avem in urma prestarii unui anumit tip de serviciu. Sunt cazuri in care ne reprofilam pentru a putea ocupa un loc de munca, mai ales in conditiile de acum in care este de multe ori foarte greu sa isi gasesti ceva de munca potrivit cu studiile pe care le-ai absolvit.
Voua va place locul actual de munca? Este ceea ce v-ati dorit?
L-ati ocupat din cauza lipsei unei alte optiuni?Daca da, unde v-ar fi placut sa lucrati?
cristinaioana
VIP
VIP

Puncte : 2388
Reputatie : 854
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 37
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Re: Locul de munca

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Feb 24, 2011 12:32 pm

Despre locul de munca pot sa spun ca in ziua de azi este foarte greu sa iti gasesti servici,indiferent de studiile pe care le are fiecare,pentru ca poti avea si 7 facultati,ca tot degeaba daca nu iti gasesti un loc de munca pe ceea ce stii sa faci.La fel si cu diferitele cursuri de recalificare,este cam tot aceeasi poveste,pentru ca dupa terminarea cursurilor acelea,tot nimic nu faci.
Este foarte greu in ziua de azi sa iti gasesti servici,mai ales din cauza celor de la guvernare,care arunca oamenii in strada de la locurile lor de munca,plus faptul ca in ziua de azi,ca sa ai un loc de munca mai stabil,trebuie sa ai mari pile,sa fii vreun nepot de primar,vreo ruda de a acestuia sau ceva de genul acesta...
cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 46

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mar 01, 2011 2:10 pm

Degeaba ai fel si fel de studii,si te crezi mare intelept si mare inteligent,daca nu ai un loc de munca pe domeniul de activitate pe care l-ai invatat pe parcursul anilor.Este foarte greu sa iti gasesti de munca in ziua de azi,mai ales de cati oameni arunca in strada actuala guvernare.
wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

politia comunitara

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Mar 05, 2011 8:11 pm

Timp de 3 ani de zile mi-am dus traiul la politia comunitara,adica din mai 2007,pana in mai 2010,atunci cand au inceput disponibilizarile majore,numai ca vreau aici sa precizez faptul ca pentru o scandura rupta la o banca din parc,am fost dat afara,asta ca sa aibe un motiv intemeiat de a ma disponibiliza,pentru ca timp de 3 ani de zile nu am fost gasit dormind,baut sau cu postul parasit,si nu am avut intarzieri sau invoiri,sau concedii medicale luate aiurea,fapt pentru care,m-a dat afara pentru o scandura rupta la o banca,ceea ce pot sa spun cu draga inima ca in politia comunitara din Calarasi au fost efectuate multe fraude,si au tinut agentii de paza cu pile,sau gen nepotisme...
In prezent se aplica aceleasi neregularitati,si nimeni nu vede,si nimeni nu ia nici o masura din acest punct de vedere.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

politia comunitara

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mar 06, 2011 12:04 pm

Daca ai spus politia comunitara,adu-ti aminte cat de bine a fost la balastiera in vara anului 2007,si cat de mult au ras de mine si si-au batut joc de mine colegii si sefii de acolo,si cat de urat m-au dat afara de acolo,pentru ca au fost discutii in legatura cu Claudia,ceea ce nu a fost adevarat,si nu a avut nici o legatura Claudia,cu faptul ca trebuia sa plec in Japonia...
Cat despre tine Cristi,ai suportat cam acelas tratament din partea sefilor,numai ca tu ai fost singurul care m-ai inteles...Sa te dea afara pentru o scandura rupta la banca din parcul Jirlau,m-i se pare ceva absurd,dar ca te-a injurat seful Gica Moraru,si Colt,aia nu s-a pus.
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Mar 08, 2011 3:50 pm

Locul de munca trebuie pastrat si tinut cu mare seriozitate si interes pentru toate persoanele care isi desfasoara activitatile la serviciul pe care il au acestia,insa degeaba ne zbatem sa ne tinem locul de munca si sa fim siguri pe locul nostru de munca,daca din senin se ivesc disponibilizari,unde vor ramane numai aceia care au cunostinte sau pile la sefi,asa cum se intampla in ziua de azi numai in Romania.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

CODUL MUNCII, VIITORUL COD AL SCLAVIEI MODERNE

Mesaj  sorin76 la data de Mar Mar 08, 2011 10:32 pm

Parerea mea personala este ca, nu suntem pregatiti ca ideologie sa avem un astfel de cod. Performantele unui angajat nu se vad foarte repede , iar ce ne vom face cu cei care ies de pe bancile scolii si nu au un dram de practica. Ce performante putem cere tinerilor fara experienta practica? Ce sanse au tinerii din ziua de azi la un trai mai bun sau macar decent cand pixul este in mana angajatorului care poate sa-ti desfaca contractul oricand si cu niste explicatii sumare.

sorin76
membru
membru

Puncte : 108
Reputatie : 54
Data de inscriere : 08/03/2011
Varsta : 41
Localizare : constanta

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Vin Mar 11, 2011 5:24 pm

Sa iti pastrezi locul de munca in ziua de azi,este foarte complicat,tinand cont de conditiile de munca in care se aplica in ziua de azi,in sensul ca in ziua de azi se tin la locul de munca anumite cunostinte,prieteni,rude,iar daca nu ai aceste conditii,este foarte posibil fara locul de munca.La o mica greseala,este posibil sa ramai fara servici,pe cand la nepotisme sau la pile,ai toate sansele sa ramai...
Traim in Romania doar...
cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

locul de munca

Mesaj  sorin76 la data de Dum Mar 13, 2011 12:38 am

Vreti un loc de munca bine platit? 1500-1800 ron. Stiti sa tencuiti, sa puneti rigips, la dulgherie va pricepeti, dar sa sudati sau sa polizati, poate stiti cum se fac sanfrenele, dar poate stiti cum se face o injectie, stiti sa sofati, dar sa zugraviti? Policalificati-va fratilor si nu va mai culcati pe o ureche.

sorin76
membru
membru

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mar 15, 2011 6:52 pm

Ce viata frumoasa am dus la balastiera cat am lucrat cu cristi_1971 administratorul acestui forum la politia comunitara...Ma duceam sa il schimb cu motocicleta la ora 15,30-16,pe cand schimbul se efectua la ora 18 30...Cat de frumos era la balastiera,cata liniste era in post,la cativa metri de Borcea,si pescuiam amandoi acolo in timpul nostru liber...
Vremuri demult apuse...
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

locul de munca

Mesaj  sorin76 la data de Mar Mar 15, 2011 11:12 pm

Poate ca pentru unii locul de munca nu a insemnat decat o parte petrecuta din viatza lor intr-un loc de unde vin banii, pentru mine locul de munca a insemnat performanta, raspundere si sacrificii. De aceea am putut oricand sa-mi negociez salariul. Intotdeauna sunt cel mai bun si cel mai apreciat fara sa-mi dau seama. Asa ca apucati-va de ceva concret, reprofilati-va pe ceeace va place si dati din voi ce-i mai bun.

sorin76
membru
membru

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Joi Mar 17, 2011 7:56 pm

Locul de munca reprezinta locul unde ne petrecem jumatate din zi.Insa cei care muncesc si stiu meserie sunt apreciati de directori dar subapreciati de sefi care nestiind meserie se simt inferiori.Incerci sa facii lucrurile cum trebuie dar te saturi sa explici ce e bine si faci ce ti se spune ca n-are rost sa-ti consumi energia ca tot banii aia ii iei.Pacat ca sunt disponibilizati oameni cu adevarat pregatiti si tinuti in functii cei cu pile care habar nu au ce au de facut si ne gandim de ce nu merg lucrurile cum trebuie in diferite intreprinderi.
Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 47
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mar 31, 2011 7:53 pm

In ziua de azi,locul de munca a devenit pentru foarte multi un lux,dar problema aici este ca nimeni nu te mai angajeaza pe ochi frumosi,iar cei care sunt in prezent la guvernarea de tot rasul din Romania,au facut ca locurile de munca sa fie valabile numai pentru aceia care au pile puternice de a intra la un servici sigur.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Apr 23, 2011 6:44 pm

Locurile mele de munca unde mi-am desfasurat activitatea in viata au fost:B.J.A.T.M. Slobozia,Avicola Slobozia si Politia Comunitara Calarasi.La B.J.A.T.M. am lucrat din anul 1990 pina in anul 1997,cu intrerupere privind satisfacerea stagiului militar in perioada mai 1991-mai 1992,unde am lucrat acolo ca muncitor necalificat;la Avicola Slobozia am lucrat la echipa de depopulare in perioada 2002-2006,iar la politia comunitara din calarasi,in perioada mai 2007-mai 2010.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Apr 26, 2011 1:38 pm

Locul de munca in ziua de azi a devenit pe zi ce trece,un mare lux.Da afara de peste tot,guvernantii promit marea cu sarea ca vor crea locuri de munca,dar aberatiile acestora indica faptul ca ei creeaza locuri de aruncat lumea in strada,traiesc in luxuri,ia oamenilor bani sin salarii si din pensii,nu creeaza nici un loc de munca,si pe ei ii intereseaza mai mult FMI decat romanul muritor de foame.
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Vin Apr 29, 2011 2:24 pm

Asa cum ne pastram locul de munca si nu avem abateri sau absente nemotivate,asa il avem.Locul de munca din ziua de azi a devenit un mare lux,unde numai cu ajutorul cuiva,cu fel si fel de relatii mai poti intra in ziua de azi la un loc de munca mai sigur,pentru ca in ziua de azi,a ajuns hotie chiar si cu locul de munca...Cine sunt vinovati?Actualii guvernanti de tot rasul.
cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Mai 04, 2011 2:54 pm

Locul de munca este foarte important pentru noi oamenii,si in fiecare zi traim cu impresia ca locul nostru de munca poate fi oricand pierdut,unde aceasta teama o avem in noi in fiecare zi,mai ales ca in toata romania,locul de munca a devenit sfant,a devenit un lux,si de asemenea angajarile din ziua de azi se fac pe baza de pile sau relatii puternice.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Sam Mai 07, 2011 4:44 pm

Locul de munca reprezinta sursa noastra de hrana a fiecaruia,unde pe langa sursa de hrana,mai constituie si plata anumitor datorii pe care le avem,si de ce nu,pentru cheltuielile noastre personale,numai ca locul de munca di ziua de azi a devenit ceva sacri,ceva sfant.In ziua de azi te da afara din orice nimic,si in multe cazuri te angajeaza numai daca esti trimis de o cunostinta ceva.
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Mai 16, 2011 9:41 am

Locul de munca este principala sursa de trai a omului in general,sursa destul de nesigura in ziua de astazi,intrucat disponibilizarile care se fac acum aiurea din cauza guvernantilor si a prostiei de FMI,te pun in situatia de a te astepta ca sa iti pierzi locul de munca,care nu se mai gaseste atat de usor in ziua de astazi.
cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mai 26, 2011 3:10 pm

Imi place locul de munca unde imi desfasor activitatea,si multora care muncesc le plac locul de munca unde sunt repartizati,pentru ca,iti place nu iti place,trebuie sa iti tii locul de munca,pentru ca in ziua de azi,locul de munca a devenit un mare lux,si locul de munca trebuie tinut si pastrat fara conditii,fara concedii medicale sau invoiri abuzive,iar daca vrei sa iti pastrezi locul de munca,trebuie sa iti lipseasca aceste motivatii,desi concediul medical trebuie luat atunci cand starea de sanatate este intr-adevar grava...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mai 31, 2011 3:54 pm

Un loc de munca in ziua de azi este foarte gasit,mai ales din cauza guvernarii actuale,care acorda locuri de munca numai prin pile si relatii,iar pe restul ii arunca in strada.Locul de munca in ziua de azi a devenit sfant,si toti trag pentru locul de munca sa si-l mentina,pentru ca la prima greseala de ordin minor,esti dat afara de la serviciul respectiv.
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iun 09, 2011 6:23 pm

Sunt foarte multumit de locul de munca in care lucrez de pe data de 12 mai a.c.,un loc de munca in care imi execut serviciul de paza la o ferma,servici care pentru mine unul merita toate laudele,tinand cont si de faptul ca patroana mi-a intins o mana in acest loc de munca pe care vreau sa il pastrez cu mare drag.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Iun 20, 2011 3:56 pm

Locul de munca reprezinta principala sursa de venit a noastra,loc de munca pe care trebuie sa il pastram si sa il tinem cu mare drag,si cu foarte mult interes,si sa avem grija in ceea ce facem la servici,sa nu comitem anumite greseli,care ne vor pune in situatia disponibilizarii,mai ales daca avem diverse datorii,mai ales la banic,sau alte si alte rate...
cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Iul 06, 2011 4:33 pm

Imi place locul meu de munca unde sunt stabilit,unde domeniul meu paza este principala mea meserie,unde am pe acest domeniu fel si fel de atestate de paza,atestat de port arma,atesta de transport valori,deci paza,este singurul loc de munca unde fac fata,mai ales ca fac numai ture de noapte,ceea ce imi place foarte mult.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Joi Iul 21, 2011 12:09 pm

Locul de munca este din ce in ce mai rar si mai greu de gasit in ziua de azi.Cursurile de formare profesionala sau de calificare nu iti aduc nici un avantaj.Cel mai important este sa tragi tare si sa fii atent la locul de munca pe care il detii,si sa nu comiti o greseala minora,ca apoi sa ramai fara locul de munca respectiv,pentru ca nu mai gasesti de munca la orice colt de strada.Pe timpul lui Ceausescu te lua la munca de pe strada,acum,la guvernarea actuala,te arunca in strada.
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul