Romania incotro?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Romania incotro?

Mesaj  cristinaioana la data de Dum Feb 20, 2011 9:52 pm

Pe la stiri auzim zi de zi guvernanti care se lauda ca am iesit din criza si ca de acum incolo o sa ne fie mai bine. Eu una nu vad viitorul prea roz cu datoriile in care ne-am bagat si pe care va trebui sa le achitam, cu lipsa locurilor de munca, cu scaderea puterii leului.
Voi cum credeti ca va fi in Romania?Vom mai ajunge si noi la pensie ca parintii nostri?
cristinaioana
VIP
VIP

Puncte : 2388
Reputatie : 854
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Re: Romania incotro?

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Feb 24, 2011 12:14 pm

Romania noastra,cu guvernantii de tot rasul,nu v-a ajunge nicaieri in saracia in care ne-au bagat,si prin distrugerea totala a Romaniei,astfel incat,Romania o sa ajunga ultima tara de pe suprafata pamantului la saracia care o avem si care ne paste,deci viitorul Romaniei este foarte sumbru,unde nu vom mai avea nimic,si toti vor pleca din tara,la felul in care suntem tratati de acesti guvernanti,care nu sunt in stare sa ne conduca tara.
cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Vin Mar 11, 2011 5:08 pm

Romania noastra o sa ajunga dupa mine,cred ca cea ma saraca tara din lume,mai les la guvernarea la care suntem pusi in prezent,unde am ajuns sclavii guvernantilor,care fac ce vor cu noi,si asa Roamnia noastra ajunge la prabusire.
Cat despre pensie,este foarte greu sa discutam in acest moment daca vom mai ajunge sau nu la pensie,pentru ca nu stim ceea ce ne rezerva ziua de maine.
cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Apr 24, 2011 12:04 pm

Guvernantii din ziua de azi promit marea cu sarea,promit ca vom iesi din criza si nu v-a mai da oameni afara de la servici,dar realitatea este alta,ca nici ei nu stiu ce vor sa faca...Cat despre FMI,nu am auzit pina acum 3-4 ani de FMI,cum acum se spune de ei...Nu inteleg de ce nu da nimeni jos acest guvern,care duce tara la o foame insuportabila...
wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Sam Apr 30, 2011 1:48 pm

In loca sa o ia inainte si cu fruntea sus,Romania a inceput sa o ia la vale de tot,mai ales de la inceputul anilor 2000,si mai ales in ultimii 2-3 ani,unde,prin guvernarea care este de tot rasul din romania si care nu face nimic epntru tara,romania o sa ajunga mai rau decat tarile africane,care erau in anii de demult intr-o saracie lucie.
cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Mai 02, 2011 12:52 pm

Romania se indreapta cu pasi repezi spre un mare drum gresit,ca urmare a guvernantilor si a celor care ne conduc aceasta tara.Romania nu o sa mai ajunga la nivelul care il avea odata,unde chiar si pe vremea lui Ceausescu,romania era cat de cat bine,fata de conditiile actuale extrem de jalnice in care guvernantii din ziua de azi au adus tara la o mare prabusire si la o mare rusine mondiala.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Mai 16, 2011 12:49 pm

Romania este interesata de FMI,de oameni dati afara de la servici,de taieri din salarii,de asta este interseata romania cu guvernarea lor de chiar tot rasul.Romania se prabuseste din ce in ce mai mult,si ajunge la fund si nimeni nu face nimic din acest punct de vedere,unde am ajuns o tara de ras din cauza guvernantilor din ziua de azi.
cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Iun 10, 2011 1:17 pm

Ca sa vorbim de viitorul mult prea indepartat,de a ne gandi daca vom mai ajunge cumva la pensie ca parintii nostri,trebuie in primul rand sa avem grija de sanatatea noastra in primul rand,si in ceea ce facem,in activitatile noastre.Din punctul meu de vedere,nu ma gandesc la pensie ca este foarte departe,insa...nu se stie niciodata...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Iun 20, 2011 4:11 pm

Daca luam subiectul de fata"Romania incotro",am ajunge din nou la politica,unde acest subiect chiar face parte din politica,pentru ca Romania,in loc sa o ia la deal,sa urce spre bine,o ia din ce in ce mai rau la vale,datorita guvernarii actuale,binenteles...
cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Iul 06, 2011 3:54 pm

Romania o sa ajunga o tara exact cum a ajuns Argentina in faliment,din cauza la FMI.Guvernarea din ziua de azi ne vinde tara desi aproape vanduta,si o sa ajungem chiar mai rau ca in Argentina,pentru ca nimeni in Romania nu face nimic,si vom ajunge cu FMI o tara mult mai saraca decat statele africane care erau odata...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Joi Iul 21, 2011 11:53 am

Romania noastra a luat-o la vale din ce in ce mai rau,si foarte multi se feresc de Romania,unde,in afara de straini,chiar si romanii nostri fug de Romania,pentru ca nu se mai poate trai in conditiile actual de jalnice.Locuri de munca nu sunt,disponibilizari in masa sunt destule,pe noi ne intereseaza FMI,cumpara fel si fel de avioane si tot felul de lucruri care nu ne da de mancare,si ajungem in situatia sa spunem la guvernanti ca"tara piere,baba se piaptana".
wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Feb 12, 2012 3:07 pm

Pana ce Romania nu aduce o noua guvernare si un nou presedinte al Romaniei decat cei care sunt in ziua de astazi la presedentie si la guvernare,nu putem sa vorbim incotro o ia Romania.Ceausescu a fost impuscat,dar nu ne-a lasat datori,pe cind presedentia actuala si guvernarea actuala,ne-a infundat in datorii care nu se stie daca vreodata vom mai iesi din ele.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Iul 30, 2012 4:43 pm

In Romania nu o sa mai fie bine niciodata,nicicand,si ne indreptam psre cele mai grele vremuri,mai ales la conditiile de trai jalnice in care traiesc majoritatea dintre romani,care prefera sa plece in strainatate decat sa mai ramana aici in tara.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat