Vantul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Vantul

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Feb 26, 2011 5:15 pm

Vantul este uneori extrem de foarte periculoe,in sensul in care acesta produce pagube materiale imense,ajungand sa dezmembreze anumite anumite acoperisuri ale locuintelor in care locuim,indiferent ca ne aflam la bloc,sau locuim la curte.
De asemenea,vantul,pe langa pagubele materiale,poate provoca si pierderi de vieti omenesti,in sensul ca pe neasteptate pot cadea peste oameni anumite bucati de tabla sau alte obiecte,unde ne vor produce rani masive,si trebuie sa fim foarte atenti la aceste caderi de la inaltime,sa nu ne provoacelovituri mult mai extreme decat ne asteptam.
Vantul este un fenomen care face si acesta parte din toate anotimpurile,pentru ca in orice anotimp,vantul este prezent.
cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Feb 28, 2011 1:24 pm

Vantul cred ca este intotdeauna neplacut pentru foarte multi dintre noi,mai ales cind acesta devine violent,si produce pagube materiale imense,pentru ca,pe linga bucatile de tabla care se desprind de pe acoperisurile blocurilor sau anumitor case,se mai pot desprinde si bucati din tencuiala...
Vantul nu este intotdeauna periculos,insa si vara,vantul violent aduce pagube imense...
cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mar 06, 2011 4:50 pm

Imi place cand bate vantulnumai ca nu imi place cand acesta este violent,si provoaca anumite pagube materiale,dar nu este bun nici pentru cei mai sensibili cu sanatatea,adica aceia care la cel mai mic curent pe care il prind de pe urma vantului,ajung da aibe gripa,raceala,ceea ce inseamna ca vantul nu este bun din nici un punct de vedere... Parerea mea...
wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Apr 24, 2011 11:38 am

Vantul violent si care sufla cu putere mare,poate provoca diverse pagube materiale,iar cand mergem pe strada,trebuie sa avem mare grija,ca din cauza vantului prea puternic,sa nu fim loviti de vreun obiect.Vantul pe timp de iarna nu pot sa il sufar,mai ales ca afara este si frig si mai bate si vantul,deci acest lucru nu imi place,dar acest fenomen asa a fost facut sa fie...
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Sam Apr 30, 2011 12:21 pm

Vantul poate crea probleme majore persoanelor care se afla pe strada,atunci cand vantul este din ce in ce mai puternic si mai violent,fapt pentru care trebuie sa egvitam mersul pe jos pe langa anumite cladiri,ca sa nu avem probleme din cauza anumitor caderi de tencuiala sau de tabla ale diferitelor zone afectate de vant.
cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Iun 11, 2011 1:51 pm

Vantul este in unele cazuri extrem de foarte periculos si de violent,si provoaca diverse pagube materiale,acoperisuri daramate de pe blocuri sau de pe case.Atunci cand bate vantul un pic mai tare vara sau iarna,eu atunci zic in sinea mea ca pe undeva a plouat extrem de foarte tare,sau a cazut o cantitate enorma de zapada...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mar Iun 21, 2011 5:16 pm

Vantul reprezinta un fenomen extrem de violent din toate punctele de vedere,unde provoaca pagube materiale imense.Vantul este prezent si pe plaje,unde si aici,violenta acestuia este una extrema,mai ales ca ne aflam la malul marii,sau la plaja anumitor rauri...
cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Lun Iul 25, 2011 3:44 pm

Vantul este un fenomen uneori extrem,mai ales inainte de inceperea unei ploi violente,vant care poate produce pagube materiale imense.Vantul este prezent in foarte multe situatii vara,dar si in alte anotimpuri,unde eu consider ca vara,vantul este extrem de foarte periculos.
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Feb 11, 2012 12:32 pm

Pe langa ninsorile abundente cazute in datele de 26 ianuarie si 4 februarie 2012,aparitia vantului foarte puternic a facut ca zapada sa fie impinsa de pe camp spre locuintele oamenilor,vant care a atins uneori si viteza de 100 km/h,unde impreuna cu zapada,au format notiunea de viscol.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat