dragoste,sex

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

dragoste,sex

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Ian 12, 2011 6:54 pm

In acest topic vom vorbi despre relatiile de iubire sau de dragoste pe care le avem cu o anumita persoana,tinind cont si de faptul ca acest subiect poate avea fel si fel de topice noi,atit legate de relatiile de iubire pe care le avem cu o anumita persoana,cit si de altfel de relatii,referitoare la sex.
Topicul acesta este deschis exclusiv legat de aceasta tematica,iar daca doriti sa faceti acest subiect in mai multe parti,aveti tot dreptul sa adaugati noile teme legate de acest subiect in topicele noi.

Ultima editare efectuata de catre cr_1971 in Sam Apr 30, 2011 4:59 pm, editata de 2 ori

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

melancolie si stres

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Ian 13, 2011 3:00 pm

In iubire,foarte multi dintre noi cadem de foarte multe ori intr o melancolie profunda.Multi spun ca melancolia are legatura cu stresul,ceea ce nu cred ca melancolia ar fi o alta boala a dragostei.Melancolia este definita nu numai in dragoste,ci aceasta melancolie exista la foarte multi,din toate punctele de vedere.
Cind sintem cu persoana iubita linga noi,chiar si atunci se intimpla sa cadem in acea melancolie,unde gindurile noastre sint foarte departe de persoana care este linga noi de fata.Vorbim cu ea,dar gindurile noastre sint indreptate spre alte probleme,care nu au nici o legatura cu relatia respectiva.De aceea se spune ca melancolia se compara cu stresul,unde in loc sa fim atenti la persoana iubita,noi ne gindim la kilometri distanta la problemele care le avem in alte parti.
Singuratatea si lipsa de comunicare,lipsa persoanei iubite,reprezinta cauzele si apectele principale ale caderii in melancolie,transfoermate in cel mai scurt timp in stres.
Cit de utila este aceasta melancolie,si ce urmari mai grave poate avea?

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

intimitatea

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Ian 13, 2011 3:49 pm

Intimitatea este cea mai frumoasa ipostaza a relatiei dintre doi indragostiti,pentru ca aici numai cei doi parteneri isi impartasesc problemele si bucuriile,fara sa mai stie nimeni in afara de cei doi.
Intimitatea mai tine si de increderea in fiecare dintre cei doi,pentru ca acela care ii spune aceleia anumite probleme intime,inseamna ca acela are incredere deplina in persoana respectiva,ca nu vor afla si alte persoane problemele care le discuta acestia in prealabil.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Re: dragoste,sex

Mesaj  cristina la data de Dum Ian 16, 2011 8:41 pm

Din cauza supararilor prea mari,intram intr-o melancolie greu de imaginat,care se transforma imediat intr-un stres foarte complicat,stres care poate sa ne aduca nopti nedormite,mai bine spus,boala.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

te accept asa cum esti

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Ian 16, 2011 11:59 pm

Indiferent in ce situatie se afla persoana iubita,trebuie sa o acceptam asa cum este ea,si cu bune si cu rele.Aceasta persoana pina sa o acceptam noi pe ea,ne a acceptat ea pe noi.Sint multe situatii in care foarte multe persoane sint foarte pretentioase din acest punct de vedere,unde in mare parte ori ascunde ca o accepta,ori ii este frica sa o accepte.
Ca persoana respectiva este casatorita,si cealalta nu este casatorita,aici este de competenta fiecaruia in parte la decizia pe care o ia unul dintre cei doi parteneri.
Nu conteaza nimic pe lumea asta,daca persoanele respective ne iubesc,si trebuie sa ne multumim ca ne accepta in primul rind pe noi,asa cum sintem noi,si cu bune si cu rele.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Varsta iubirii

Mesaj  wolfenstein la data de Lun Ian 17, 2011 12:12 am

Dragostea,iubirea,nu are virsta.Nu cred ca diferenta de virsta este problema intr o relatie atita timp cit exista sentiment,si iubire sufleteasca.Tin cont de virsta acele persoane sau sa le zic asa"cupluri"cei care dragostea inseamna pentru ei numai patul,numai sex,iar atunci cind e vorba ca unul din parteneri sa aibe situatia financiara extrem de solida,din interes,acolo chiar ca nu se mai tine cont de virsta,numai ca acea dragoste este de scurta durata.
Sa tii cont de virsta intr o relatie nu vad ceva normal din acest punct de vedere,adica eu unul cel putin nu sint de acord cu aceasta idee sa tin cont de virsta.
Daca eu am 39 de ani si ma indragostesc de o fata de 18 ani si ea ma place,ma inteleg bine cu ea si ne oferim unul altuia aceleasi sentimente,ce sa fac?sa i dau cu piciorul?este diferenta de virsta de 21 de ani,iar daca fata aia de 18 ani daca ma place si ma iubeste cu adevarat,poate cineva sa stea in calea iubirii noastre?Nu cred pentru ca de asta spuneam mai sus ca eu nu tin de diferenta de virsta.
Sau se indragosteste de mine o femeie de 60 de ani,si femeia aia ma place la nebunie.Asta inseamna ca ii spun"doamna sinteti prea in virsta fata de mine si nu imi permit la virsta pe care o am sa incep o relatie cu dumneavoastra"?Dau cu piciorul acelei femei care vrea sa si schimbe viata?In nici un caz nu voi face greseala asta sa tin cont de virsta intr o relatie de iubire,mai ales daca este o iubire in care se pune mult suflet cu adevarat.
Am trait o experienta in 2006,unde eu aveam 35 de ani si ea avea 16 ani si cu timpul relatia a avansat o perioada lunga de timp,unde ne am inteles si ne am impacat foarte bine,si nu ne am certat absolut deloc,unde ne am iubit reciproc,si nu am tinut cont de virsta si de nimic,pentru ca ea nu s a uitat la virsta inaintata pe care o aveam in fata ei,si de asemenea nu s a uitat la banii mei,ci a fost o relatie in care si eu si ea am pus foarte mult suflet.
Asadar,in iubire nu conteaza virsta si nici aspectul"fetei"ci intr o relatie conteaza foarte mult sa pui mult suflet.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

inteligenta

Mesaj  cristina la data de Lun Ian 17, 2011 12:17 am

conteaza mai mult expresiile si vorbele care sint spuse,si nu trebuie sa vorbim de o femeie inteligenta sau proasta aici,pentru ca in dragoste nu conteaza cit de prost esti,ci conteaza ce suflet ai in tine.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Dragostea

Mesaj  crystyna la data de Lun Ian 17, 2011 4:59 pm

Dragostea este un sentiment complex, manifestat prin afecţiune puternică. Definirea sa este un demers dificil, cauzat de complexitatea manifestării sale, dar şi de diversitatea legăturilor afective cuprinse de acest termen. Dragostea se poate manifesta faţă de: familie (părinţi, copii sau alte rude), prieteni, parteneri romantici, Divinitate, animale, obiecte, patrie, frumos, artă ş.a.m.d. O nevoie importantă a dragostei (care este inclusă uneori în însăşi definiţia ei) este de reciprocitate – în unele cazuri, aceasta este resimţită de către subiect fără o acţiune fizică a obiectului (de exemplu, în cazul dragostei faţă de Divinitate, faţă de obiecte ori diverse concepte neaplicate). Spre deosebire de toate celelalte cazuri, Dragostea în care sunt implicaţi parteneri romantici se serveşte de sexualitate ca dovadă a intimităţii (prin expresia „a face dragoste” se înţelege a avea o relaţie sexuală). Dragostea interpersonală poate fi platonică, concept prin care se înţelege o afecţiune purificată de gesturi sau dovezi de natură fizică.

crystyna
VIP
VIP

Puncte : 543
Reputatie : 374
Varsta : 31
Localizare : Wolfsburg,Germania

http://fanclubbodyandsoul.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Mesaj  lacrima1 la data de Mar Ian 18, 2011 2:00 am

Dragostea este cel mai nobil sentiment...prin el, noi putem deveni mult mai buni, intelegatori si frumosi sub toate aspectele...

lacrima1
VIP
VIP

Puncte : 1215
Reputatie : 927
Data de inscriere : 17/01/2011
Varsta : 49
Localizare : London

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Ian 18, 2011 3:54 pm

Dragostea este cel mai frumos sentiment din viata,mai ales atunci cind iubesti si esti iubit,niciodata mintit,niciodata inselat,niciodata tradat de persoana care te iubeste cu adevarat.
Aceasta este adevarata valoare a dragoseti.Sa iubesti curat.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mar Ian 18, 2011 4:50 pm

Dragostea este un sentiment nobil,care daca stii sa controlezi acest nobil sentiment,nu vei pierde niciodata adevarata iubire care ai cautat-o vreodata in viata,sau adevarata iubire care nu ai visat-o vreodata.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Ian 19, 2011 1:55 pm

In intimitate,numai cei doi parteneri trebuie sa stie numai ei ceea ce fac,nu dupa ce au discutat anumite probleme personale extreme,sa se apuca sa spuna aceste intimitati la prietenii sau la prietenele sale,pentru ca de aici rezulta neincrederea,si nu in ultimul rind despartirea.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

orgasmul feminin

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Ian 23, 2011 1:56 pm

Asa cum noi, barbatii, spunem ca avem dureri in momentul in care ne excitam si nu facem sex, ramanand "incarcati", asa patesc si ele. Este acelasi gen de tensiune, o tensiune sexuala care le doare si pe ele. Ei bine, orgasmul se produce in momentul eliberarii acesteti tensiuni. Si cu cat tensiunea sexuala acumulata este mai mare, cu atat orgasmul va fi mai puternic. Cel putin la femeile ce au orgasm, pentru ca circa 30% dintre ele au dificultati, iar asta datorita unor factori ce tin de psihic, de niste bariere ce exista doar in mintea lor.

Bineinteles ca au fost si sunt oameni care fac cercetari si in acest domeniu, iar aici nu ma refer la barbatii care ajung destul de des in pat cu diferite femei, iar concluzia a fost ca Alfred Kinsey a avut dreptate: un orgasm este un orgasm, indiferent de tipul stimularii. Insa, chiar daca este foarte simplu si logic ce spun, trebuie sa stim ca exista doua zone care, in urma stimularii, duc femeia in pragul orgasmului: clitorisul si vaginul. Cand ne referim la vagin, de fapt vorbim despre Punctul G (punctul Grafenberg). Acest Punct G este localizat la cativa centimetri de la intrarea in vagin, in partea de sus a acestuia. Ce este acest Punct G?

Teoria spune ca este ori o zona in care nervii de la clitoris sunt la un loc, ori o glanda ce ajuta si la lubrificarea vaginului.

Daca barbatii au tendinta sa se odihneasca dupa o partida de sex, femeia inca mai poate avea orgasm, iar asta pentru ca se crede (iata ca lucrurile nu sunt clare nici aici) ca femeia poate experimenta orgasme de o ritmicitate diferita: un singur orgasm, orgasm multiplu si orgasm secvential multiplu. Ce stim despre asta? Un singur orgasm inseamna ca femeia simte un singur val de placere ce poate dura intre cateva secunde si cateva minute. Cel multiplu (despre care chiar multe femei cred ca este un mit intretinut de barbati) reprezinta o serie de orgasme care se succed la intervale foarte scurte de timp, iar cel secvential multiplu este practic un orgasm multiplu la care diferenta de timp intre orgasme este de cateva minute.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Ian 26, 2011 12:24 pm

Cat de mult conteaza la un partener durata unei partide de sex?Ce importanta are timpul in acea partida de sex?Intrebari care nu isi au rostul,pentru ca foarte multi parteneri tin cont de durata de timp a unei partide de sex,si nu cred ca este atat de importanta acea durata,cat este important felul in care ambii parteneri ajung sa fie satisfacuti.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

iubire sau bani

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Ian 29, 2011 1:53 pm

intotdeauna o relatie este bazata pe iubire,incredere,intelegere si respect,nicidecum pe situatia finanicara a uneia din cele doua persoane care se iubesc;intr o relatie se pune suflet si foarte multa incredere,dar mai sint cazuri in care una din cele doua persoane care se iubesc profita de situatia financiara,ceea ce nu este un lucru normal ca sa te indragostesti de cineva pentru banii pe care ii are,ci sa te indragostesti de cineva unde sa pui suflet si afectiune,respect,incredere si intelegere.banii se duc,dar sufletul ramine vesnic acelas,asa ca nu vad ceva normal ca o relatie sa fie bazata pe iubire pentru bani ca multe persoane spun ca sint indragostite de o persoana anume,dar uneori realitatea este ca acele persoane sunt indragostite de banii lor,nicidecum de sufletul acestora.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

de ce oamenii se sinucid din dragoste?

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Ian 29, 2011 1:56 pm

Sinuciderea in dragoste este o totala prostie omeneasca,sa faci acest gest pentru ca te a parasit iubita sau iubitul.Daca te a parasit iubita sau iubitul,nu mai sint altii sau altele pe fata pamintului,sau nu mai sint altii sau altele in afara de el sau de ea?
Zici ca au murit toate femeile si toti barbatii de pe fata pamintului.Doamne nu pot sa sufar astfel de oameni.Prietena mea a murit in 1991 cu o luna inainte sa plec in armata,si daca a murit asta nu inseamna ca trebuie sa ma sinucid desi a fost o fata de treaba si am iubit o.
Dau alt caz cind o alta prietena de a mea s a maritat in timp ce eu eram in armata,asta insemna ca daca s a maritat,eu sa ma sinucid sa iau arma din dotare si sa ma impusc si sa ma omor pentru ce?Pentru o inconstienta?
Oamenii se sinucid din dragoste pentru ca au probleme cu capul,si de aceea mai fac sa sufere dupa ei parintii acestora si familiile acestora.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Ian 31, 2011 1:46 pm

Iubirea nu are varsta,desi unele iubiri se clasifica in 2 categorii:prima categorie este reprezentata de iubiri de scurta durata care nu stiu daca se intelege ceva printr-o astfel de relatie de scurta durata,unde poate tine 1 zi sau cel mult o saptamana;a doua categorie este reprezentata de iubir de foarte lunga durata,unde aici iubirea poate dura ani sau chiar zeci de ani.
Deci,in toate cazurile,iubirea nu are varsta,indiferent ca e iubire de scurta sau de lunga durata.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

de ce oamenii se sinucid din dragoste?

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Feb 01, 2011 1:41 pm

Oamenii se sinucid din dragoste datorita faptului ca acea persoana care a iubit-o foarte mult,l-a parasit sau a parasit-o,si din cauza acestui lucru,aceste persoane fac acest gest,gest care nu l-am inteles niciodata,de parca nu ar mai fi barbati si femei pe lumea asta,si de parca lumea a murit toata odata cu persoana care l-a parasit sau a parasit-o.
Imi vine sa rad si chiar rad cu pofta cand vad la televizor ca anumite persoane se sinucid sau incearca sa se sinucida ca i-au parasit iubitii sau iubitele,unde cred ca acest gen de oameni,au probleme cu capul,si nu se gandesc ca viata este facuta sa o traiesti asa cum trebuie.
Te-a parasit,mergi mai departe si nu te cobori la acel nivel,si nu face astfel de gesturi,pentru ca in afara de familia indurerata,pe cealalta persoana nu o doare nicaieri de gestul acesta de a te sinucide.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

de ce oamenii se sinucid din dragoste

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Feb 23, 2011 4:00 pm

Sinuciderea din dragoste o consider o mare banalitate,pentru ca sa te sinucizi ca te-a parasit persoana iubita,este chiar de-a dreptul de ras,pentru ca parca limea s-ar fi oprit numai la acea persoana,si nu ar mai exista alte persoane pe fata pamantului ca sa le iubesti.
O totala prostie omeneasca este sinuciderea din dragoste,iar cand ma uit la televizor si vad la stiri ca anumite persoane s-au sinucis ca au fost parasite,mie sincer chiar imi vine sa rad de acest lucru,pentru ca sa te sinucizi pentru persoana iubita ca te-a parasit,este mai mult decat prostie omeneasca.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Lun Mar 07, 2011 4:14 pm

Dragostea e un sentiment frumos care te face fericit atunci cand e impartasita.Esti mai bun,mai sensibil simti ca traiesti cu adevarat ca viata e frumoasa ,ca indiferent cate obstacole ar fi e cineva langa tine care
sa te sustina si sa se bucure odata cu tine.Dragostea e ca o floare dar trebuie sa stim sa-i pastram flacara aprinsa
,doua inimi care bat impreuna .Normal ca dragostea inseamna si sex pentru ca sentimentele se exprima prin cuvinte ,fapte( sa fii mereu langa cineva la bine la greu si sa-i porti grija) ,atingeri tandre mangaieri,imbratisari si pupici.Dragostea inseamna sinceritate,incredere , intelegere ,iertare,siguranta si respect.E normal sa fie si putina gelozie si mici certuri pentru ca impacarea sa fie mai dulce.

Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 46
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mar 15, 2011 1:41 pm

Indragosteste- te de cineva care sa te iubeasca, care sa te astepte, care sa te inteleaga chiar si la nebunie, de cineva care sa te ajute, sa te ghideze, sa fie speranta ta, sa fie totul ptr tine. Indragosteste -te de cineva care sa nu te tradeze, care sa-ti fie fidel, care sa viseze impreuna cu tine, la felul tau de a fii, la spiritul tau. Indragosteste-te de cineva care sa te astepte pana la final, care sa fie exact asa cum nu te-ai asteptat, cum nu ai sperat. Indragosteste-te de cineva care sa sufere alaturi de tine, care sa rada alaturi de tine, care sa te imbratiseze cand ai nevoie. Indragosteste-te de cineva care sa se intoarca la tine dupa o cearta. Indragosteste-te de cineva care te iubeste._ "nu te indragosti de dragoste"._ e atat de usor de spus...
De ce trebuie sa astepti sfarsitul cuiva sa- i spui ca ai tinut la el ?..

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

iubire sau bani

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mar 31, 2011 5:46 pm

In relatiile de iubire din ziua de astazi,multe femei se bazeaza aici pe interes,unde pe acestea le intereseaza mai mult banii decat sufletul omului,dar nu toate femeile fac aceasta treaba,ci mai sunt si femei adevarate care nu le intereseaza nici banii si nici cum arata barbatul la fata sau fizic,ci le intereseaza mai mult sufletul,iar daca sufletul este pus cu adevarat in ceva,inseamna ca este mult si cu foarte mult mai valoros decat banii,ceea ce rezulta ca in iubire banii nu conteaza,atata timp cat exosta suflet si dragoste sentimentala.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Apr 22, 2011 6:55 pm

Sa adun un mic buchet de vorbe alese care sa ajunga la sufletul tau in locul cel mai adanc al fiintei tale!!
Dar...vorbele se incapataneaza sa se adune.....caci oricum as incerca sa le potrivesc cu nebunescul joc al imaginatiei...ele nu pot defini acel CEVA misterios si tainic pastrat in adancul cel mai adanc al fiintei mele:
acel CEVA pe care poetii l-ar numi IUBIRE,
acel CEVA caruia nu-i gasesc un nume,
acel CEVA ce a crescut in mine de-a lungul timpului.....
Dar ce poate fi mai trainic si in acelasi timp mai vulnerabil?
Dar ce poate fi mai minunat si in acelasi timp mai indoielnic?
Dar ce poate fi mai bogat si in acelasi timp mai sarac?
Decat acel CEVA care a inmugurit in mine, acel CEVA caruia i-am daruit intreg timpul destinat mie, grija mea, emotiile mele si tot ce ,sufletul meu a putut agonisi in trecerea lui pe acest Pamant....
Si daca acel CEVA inseamna DRAGOSTE, ti-l daruiesc intreg, fara nici o retinere, acum si mereu si mereu...
Te simt aproape si ma cuibaresc in tine, cuminte invaluita de vapaia sentimentelor...As vrea sa-ti daruiesc razele de luna plina si stelele luminoase de pe cer picurandu-ti in suflet franturi din dragostea mea, sa simti cum curge prin vene ca o lava fierbinte.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Apr 24, 2011 2:43 pm

M-ai invata sa rad, sa iubesc tot ceea ce ma inconjoara, tu cu bunatatatea sufletului tau de aur,m-ai invatat ca dupa ploaie vine soare, ca nimic in lumea asta nu are sens fara suflet...Asa cum eu nu am sens fara tine sufletul meu, asa cum eu sunt centrul universului tau,cum viata ta fara mine pare un copac fara radacini, asa inima mea nu e intreaga in clipele cand esti departe de mine.
Ieri ma intristam, tu te bucurai.Azi din bucurie si tristete am construit fericirea noastra,sufletul meu!Fericire fara de care nu as fii eu, nu as fii ceea ce sunt azi pentru ca esti alaturi de mine la bine si la greu, pentru ca esti vocea glasului meu,esti barbatul de care am nevoie sa ma simt femeie,esti barbatul pe care il iubesc mai mult ca propria-mi viata, esti barbatul fara care nu pot trai.Am nevoie de tine sa pot visa.Am nevoie de tine pentru ca te iubesc.Da te iubesc!te iubesc asa cum spicele graului copt in arsita verii adora roua diminetii.Da te ador! Asa cum luna adora stelele si vraja noptilor.O spun si o repet la infinit: te iubesc sufletul meu!Voi fii mereu aici , doar stiga-ma,si voi venii!Voi pretui mereu caldura sufletului tau.Asa cum pamantul pretuieste stropii de ploaie.Iti multumesc pentru tot ceea ce imi oferi pentru ca mi-ai facut un loc al meu in inima ta.Iti multumesc pt ca ma iubesti.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Apr 28, 2011 2:01 pm

Pentru cele mai multe persoane, existenţa unui partener este una din condiţiile esenţiale ale unui echilibru interior. Dorinţa de a fi cu cineva face însă de multe ori dramatică perioadă în care nu eşti cu nimeni, începând să te porţi ca şi cum această perioadă ar fi doar o paranteză în viaţă ta...

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 7:53 pm

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul