Prima intalnire ..dupa lungi discutii pe internet si la telefon...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Prima intalnire ..dupa lungi discutii pe internet si la telefon...

Mesaj  cristinaioana la data de Mar Apr 26, 2011 6:56 pm

Am ajuns sa comunicam foarte mult pe internet si uneori chiar ajungem sa ne indragostim de cel/cea din partea cealalta a ecranului. Vorbim multe zile pe net, multe ore la telefon si ne hotaram sa ne vedem si fata in fata. Ca la orice prima intalnire avem cateva emotii pentru clipa in care ne vom vedea si ne facem ganduri despre ceea ce vom discuta, ce vom imbraca....ne vom place sau nu? La voi cum a decurs prima intalnire?V-a mai placut persoana de dincolo de monitor?
cristinaioana
VIP
VIP

Puncte : 2388
Reputatie : 854
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 37
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Re: Prima intalnire ..dupa lungi discutii pe internet si la telefon...

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Apr 27, 2011 2:55 pm

O singura data am avut si eu aceasta etapa,avand o intalnire cu o fata in urma cu un an jumate,unde cu aceasta am discutat cu ea numai pe telefon,neavand internet,dar mi-a facut cunostinta o colega de a mea de la servici,si dupa 2 saptamani de convorbiri telefonice,deci fara internet,am reusit sa ne intalnim...
wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cristinaioana la data de Mier Apr 27, 2011 10:26 pm

Si cum a fost prima intalnire fata in fata dupa convorbirile la telefon?Se intampla adesea ca atunci cand vorbim cu cineva la telefon sa ne facem o prima impresie, buna, despre acea persoana iar atunci cand ne intalnim fata in fata parerea sa se schimbesi sa nune mai dorim sa ne mai vedem si a doua oara.
Mi s-a intamplat sa vorbesc cu cineva la telefon si la capatul celalalt al firului sa fie o voce tare placuta iar cand ne-am vazut fata in fata nu stiam cum sa termin mai repede intalnirea pentru ca simteam ca nu aveam mai nimic in comun.
cristinaioana
VIP
VIP

Puncte : 2388
Reputatie : 854
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 37
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Apr 28, 2011 10:27 am

Intalnirile dupa anumite discutii pe internet sau la telefon,sunt in anumite situatii importante,pentru ca lipsa de incredere a multora,a facut ca mai bine persoanele sa discute pe internet si la telefon,decat sa isi propuna anumite intalniri,in care nu esti sigur daca persoana respectiva vine,su nu la intalnirea respectiva.
cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Mai 02, 2011 2:12 pm

Prima intalnire de pe internet si apoi dupa discutii telefonice,s-a produs in februarie 2008,cu cristina telu din targoviste.Internetul a devewnit intr-o anumita masura o sursa foarte buna de a te intalni cu cineva,insa nu este atat de sigur internetul privind respectivele intalniri,unde o cale mai sigura dupa internet ar fi telefonul mobil,cea mai sigura sursa de intalnire de acest gen.
cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 46

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Sam Mai 07, 2011 1:24 pm

Ca sa te vezi fata in fata cu persoana care comunici pe monitor,este cale foarte lunga.La telefon,pana iti da numarul de mobil,este la fel de complicat.Trebuie sa existe o anumita perioada de timp in care comunicarea aici trebuie sa fie foarte activa,numai ca o astfel de comunicare activa pe internet in acest caz,este foarte greu de realizat...Abia dupa o anumita perioada de timp,daca a existat intelegere in prumul rand,abia atunci se poate vorbi de intalnire...
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mier Mai 11, 2011 1:35 pm

Astfel de intalniri nu le consider atat de simple,dupa cateva discutii pe net sau pe telefonul mobil.Aceste intalniri le numesc riscante,pentru ca daca vorbesti cu persoana respectiva o anumita perioada de timp pe net sau pe telefon,asta nu inseamna ca mergi la sigur in sensul intalnirilor,pentru ca persoana care crezi tu ca este potrivita pentru tine si iti spune o anumita zona sau localitate de intalnire si nu te duci,este foarte posibil sa te trezesti luand... plasa...
cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Mai 20, 2011 3:56 pm

In anul 2009,spre sfarsitul anului,adica dupa craciunul 2009,am vorbit cu o prietena de a mea de pe mes din tecuci sa imi faca cunostinta cu o prietena de a ei,dupa care mi-a dat numarul ei de telefon,iar dupa 2 saptamani a venit la mine.Persoana respectiva nu avea internet,legatura am tinut-o numai prin telefon,iar relatia a fost foarte scurta,o luna si o saptamina,ceea ce nu este un lucru normal,mai ales ca in ziua de azi,relatiile de foarte scurta durata sunt bazate foarte mult pe interes.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Mai 27, 2011 2:10 pm

Am avut foarte multe intalniri dupa diverse discutii pe internet sau pe telefonul mobil.Consider de un bun augur ca dupa citeva discutii pe internet sau pe telefonul mobil sa ajungem sa ne intalnim macar o singura data,si numai asa,daca ne placem,putem continua relatia pe mai departe.
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Iun 06, 2011 2:16 pm

Am avut prima intalnire in 2008,pentru prima oara cu o fata de pe internet,unde prima data ne-am cunoscut pe un sait de socializare,apoi pe mes,si dupa aceea la telefon,ca in final sa ne vedem,venind la mine de la Targoviste,unde a stat la mine o perioada de 3 zile.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Iun 16, 2011 2:10 pm

Prima intalnire a fost anul trecut in luna iuile 2010,unde in a doua jumatate a lunii iunie anul trecut ne-am cunoscut pe internet,apoi a urmat sa discutam un pic pe mes,si la urma telefonul mobil,unde in luna iulie ne-am intalnit pentru prima data anul trecut...
cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iun 30, 2011 2:47 pm

Am avut o astfel de intalnire in urma cu una an jumate,unde am discutat cu persoana respectiva la telefon,pe care o cunoscusem printr-o prietena din lista mea de mes,apoi ne-am intalnit.Persoana respectiva cu care m-am intalnit a fost total egala cu zero,mai ales pentru faptul ca fara sa-i gresesc cu ceva,a plecat de langa mine,lucru pe care nu il regret din nici un punct de vedere.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Sam Iul 16, 2011 10:45 am

In prezent am o prietena pe care am abordat-o pe internet,unde cu aceasta am discutat foarte mult pe net,apoi pe telefonul mobil,si apoi ne-am intalnit,unde la intalnire am discutat despre o eventuala casatorie,care este posibil sa aibe loc abia peste un an.
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Mar 17, 2012 4:04 pm

Vorbesc cu cineva pe internet si la telefon de mai bine de un an de zile,dar nu ne-am intalnit niciodata,dar deocamdata este bine aasa doar la telefon,mai ales ca nu mai am asa mare incredere sa mai ma deplasez din localitate,asa cum s-a intamplat in octombrie 2007,cand o curvistina asa zisa din Sibiu m-a trimis pana acolo,si nu m-a asteptat nimeni,deci sa plec din localitate sa ma intalnesc cu cineva,este total exclus.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum