dragoste,sex

Pagina 2 din 2 Inapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

dragoste,sex

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Ian 12, 2011 6:54 pm

Rezumarea primului mesaj :

In acest topic vom vorbi despre relatiile de iubire sau de dragoste pe care le avem cu o anumita persoana,tinind cont si de faptul ca acest subiect poate avea fel si fel de topice noi,atit legate de relatiile de iubire pe care le avem cu o anumita persoana,cit si de altfel de relatii,referitoare la sex.
Topicul acesta este deschis exclusiv legat de aceasta tematica,iar daca doriti sa faceti acest subiect in mai multe parti,aveti tot dreptul sa adaugati noile teme legate de acest subiect in topicele noi.

Ultima editare efectuata de catre cr_1971 in Sam Apr 30, 2011 4:59 pm, editata de 2 ori

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Dragostea

Mesaj  crystyna la data de Vin Apr 29, 2011 8:57 pm

Iubindu-te am inteles pentru prima data fosnetul frunzelor iar glasul cristalin al stropilor de ploaie inca mai dainuie in inima mea.Ce inger te-a indemnat sa imi zambesti si ti-a soptit sa-mi cuceresti sufletul cu vorbe alese? Cum de te-ai ratacit printre muritori si m-ai ales tocmai pe mine sa fiu fericita?Inima mea cauta enigma unui vis si descoperindu-ti lumina din privire a renuntat la cautari.A realizat ca
dragostea e atat de aproape incat i-o simti caldura.

Privesc luna.Zambetul ei e atat de misterios incat parca e o intruchipare a viitorului ce-si intinde plasa sa ne inghita sau sa ne faca mai puternici. Imbratisarea ta pare o implorare catre destin.Care acesta ne va asculta ruga sau ne va strivi sub nepasare si ura? Spui ca dragostea e o inclestare a doua spirite insetate de liniste si frumos.Si atunci de unde pasiunea atat de furtunoasa in trairile noastre?

Imi amintesc si acum durerea ce-mi apasa pieptul,inca simt arsura lacrimilor si deznadejdea ce-mi strangea inima de parca vroia sa-i sufoce pana si speranta. Cine ar fi banuit ca aceea e ziua eliberarii?Ce ar fi fost viata daca intr-o seara de mai nu te-ai fi apropiat spunandu-mi ca frumusetea unui om vine din interior iar in privirea mea e concentrate puritatea celor mai minunate flori?Am plans de bucurie iar tu mi-ai ascuns lacrimile in causul palmelor tale si le-ai sarutat.

crystyna
VIP
VIP

Puncte : 543
Reputatie : 374
Varsta : 31
Localizare : Wolfsburg,Germania

http://fanclubbodyandsoul.forumgratuit.ro/

Sus In jos

Dedicatie pentru...F.

Mesaj  crystyna la data de Vin Apr 29, 2011 9:22 pm

Ochi tai albastri ca doua perle ma fac sa ma simt la malul marii.Pribitea ta ma invaluie cu dragoste.Eu te privesc neincetat si as vrea sa raman cu tine mereu.Atingerile tale ma duc in paradis.obrajii tai rosii sunt ca si doua inimi despartite de un mic zid.Buzele tale sunt ca si apusul soarelui de rosii.Dragostea mea pentru tine nu are hotare si nu se va sfarsi niciodata.

crystyna
VIP
VIP

Sus In jos

Dragoste

Mesaj  crystyna la data de Vin Apr 29, 2011 9:23 pm

Iubire, gandul ma poarta la tine mereu,
Si nici nu stii cat mi-e de greu,
Cand vad cum noaptea iarasi vine,
Si tu nu esti langa mine,
Si visez, visez ca te iubesc,
Adorm si iarasi ma trezesc,
Cu gandul la tine.

crystyna
VIP
VIP

Sus In jos

Re: dragoste,sex

Mesaj  crystyna la data de Vin Apr 29, 2011 9:24 pm

te yubesc cel mai mult pe lumea asta tu esti cea mai scumpa comoara esti k o raza rupta din suare dragul meu te yubesc,te-am iubyt si te voi yuby cat voi trai

crystyna
VIP
VIP

Sus In jos

MESAJE DE DRAGOSTE

Mesaj  crystyna la data de Vin Apr 29, 2011 9:26 pm

"Daca as putea inchide timpul intr-o sticla, primul lucru pe care l-as face ar fi sa salvez fiecare zi pana cand eternitatea nu va mai fi, doar ca sa le petrec cu tine.Daca as putea face zilele sa dureze la nesfarsit, daca cuvintele ar face visele realitate, as pastra fiecare zi ca pe-o comoara si apoi le-as petrece numai cu tine.In inima mea am inchis stralucirea ochilor tai, tandretea calda a zambetului tau, vocea ta dulce, amintirile clipelor fierbinti...timpul nu pare a fi de ajuns pentru tot ceea ce vrem sa facem, dar tu esti unica cu care vreau sa-mi petrec tot restul vietii mele.

crystyna
VIP
VIP

Sus In jos

Mesaj  crystyna la data de Vin Apr 29, 2011 9:28 pm

"Tu esti soarele ce-mi lumineaza fiecare zi, Tu esti steaua ce ma vegheaza noapte de noapte... Iubesc felul in care ma tii de mana si ca imi esti mereu aproape, iubesc sa-ti spun toate gandurile mele si sa-mi impartasesc zambetul si lacrimile cu tine, iubesc felul cum imi zambesti, fiecare privire si atingere de-a ta, iubesc felul tau de-a fi si ca faci parte din viata mea!

Cu fiecare clipa care trece ma simt mai departe de tine, mai departe de insusi sensul existentei mele. Sunt nefericita pentru ca ne-am indepartat atat de mult si nu gasesc cale de a ajunge din nou langa tine. Si cred ca vor trece ani pana ne vom regasi, dar niciodata nu e prea tarziu atunci cand iubesti!

Te caut in fiecare lucru pe care il fac si parca astept sa apari din nou fara sa iti cer asta, s-o simti... Unde esti, viata mea? Unde te-ai ascuns de nu pot ajunge la tine sau poate cineva te tine departe de ceea ce eram candva pentru tine: fata ta! Daca as putea sa dau timpul inapoi ca sa iti spun tot ce nu ti-am spus inca... Macar sa stii ce insemni pentru mine. Uneori cred ca nu te intereseaza, dar imi revin si ma mint pentru a suporta mai usor despartirea... Ai disparut de prea multe ori si ai revenit, dar acum stiu ca nu am sa te mai vad niciodata asa cum te stiam numai eu. Sufletul meu a murit cand tu ai uitat ca exist, cand tu ai plecat si ai luat cu tine tot ce aveam eu mai bun- dragostea. Si poate nici nu ai avut nevoie de ea, te-ai jucat un pic si te-ai plictisit... Oare am fost doar o actrita care a jucat pentru un moment un rol secundar? Oare am fost un alt nume de pe lista ta de cuceriri sau poate mai putin de atat?

Speranta moare ultima... Inca te astept... Asa cum roua asteapta dimineata, iar nisipul incins asteapta valurile marii, sau poate asa cum doar eu stiu sa te astept doar pe tine...

crystyna
VIP
VIP

Sus In jos

Si iata ca a rasarit si la mine soarele

Mesaj  crystyna la data de Vin Apr 29, 2011 9:30 pm

Si iata ca a rasarit si la mine soarele. Straduta mea a fost innorata prea mult timp, insa niciodata nu-mi pierdusem speranta. Totul a venit pe neasteptate. Nu am stat nici o secunda sa ma gandesc…dar daca nu este el asa cum vreau eu?! Dar cum vreau eu? Asa cum este el: dulce, respectuos, grijuliu, atent, glumet, sensibil, optimist. Si atunci am realizat ca nu reusesc sa-i descopar defectele, chiar si daca le-ar avea cu siguranta il voi iubi si mai mult doar pentru ca nu este perfect. Imi place cand rade, ador zambetul sau si vocea lui calda cand imi zice :”Neata!”. Ador sa ma trezesc langa el, sa-i aud respiratia, sa-i simt pielea pe pielea mea si sa ii simt mirosul de care nu ma satur. Langa el am invatat sa fiu mai buna, mai iubitoare si mai fericita. Datorita lui am invatat sa privesc doar partile frumoase ale unui om, am invatat sa inving orice, sa-mi depasesc limite. Imi place ca are incredere in mine, ma respecta pentru ca il sustin in ceea ce face si ca ii sunt alaturi. Cu el rad des, cu el merg oriunde, inima mea nu se poate dezlipi de a lui si viata mea a renascut odata ce a intalnit-o pe a lui. Imi place sa il sarut pe gropitele lui minunate, sa il alint in bratele mele si sa-i declar infinita dragoste. Imi place cand e curios si cand se gelozeste. Langa el eu sunt unica, sunt femeie si viitoare mama. Langa el nimic nu este greu, totul vine de la sine si trecutul dureros il arunc intr-un sertar. Langa el fiecare zi este diferita si speciala, ziua ploioasa este cea mai minunata, iar cea insorita este brilianta. Il ador pentru ca nu ii este teama sa planga atunci cand simte.Il ador pentru ca stie sa-mi dea libertate atunci cand am nevoie. Pentru mine el este totul, chiar si mai mult, iar viata este si mai minunata de cand l-am cunoscut. Ador fiecare minut petrecut langa el si imi este dor de el in fiecare clipa in care nu este langa mine. Miile de minute langa el mi-au dat energia de care am nevoie pentru a merge inainte, veselia care ma invadeaza, speranta ca totul va fi si mai frumos. Ador noptile in care ne soptim “Te iubesc” in timp ce suntem imbratisati si ne iubim. Imi place cand ma priveste atunci cand dorm si imi saruta mana cand vrea sa-mi declare iubirea sa. Ador ca nu se supara usor si este intelegator. Imi place cand se poarta ca un copil si cand se entuziasmeaza. Imi place cand atrage privirile oamenilor cu povestile lui si este centrul atentiei.
Descopar cu fiecare zi ca in sufletul meu nu mai incape atata dorinta de a fi langa el si aproape ca imi vine sa plang de fericire ca viata a fost atat de darnica cu mine si mi-a adus langa mine o comoara, de care voi avea mare grija sa nu o pierd. Iti multumesc Doamne ca te-ai gandit si la mine si mi-ai trimis ingerul vietii. Te iubesc dragul meu pentru tot ce reprezinti in viata mea si pentru tot ce ai facut pentru noi. Te-am iubit, te iubesc sit e voi iubi!!!

crystyna
VIP
VIP

Sus In jos

Mesaj  crystyna la data de Vin Apr 29, 2011 9:31 pm

M-am trezit intr-o dimineata,gandindu-ma la viata mea.Ce aveam eu in ea? Aveam o mama, un tata frati si surori...dar mai presus de toate aveam un suflet.Sufletul meu.Un suflet fara culoare care isi dorea sa traiasca.Ma uitam pe cer si ma intrebam: ce-am sa fac eu azi?Nimic. Erau doar nori si vant, se pregatea de furtuna, de parca era inainte de razboi...simteam ca imi doresc sa stau doar pe margine sa privesc vietile altora, clipele de fericire si de iubire,parca totul se invartea in jurul meu, auzeam doar rasete de bucurie, oameni care se iubeau si isi purtau de grija unul altuia, era o lume din care imi doream sa fac parte, sa nu mai traiesc in singuratate in tristetea inchisa in sufletul meu ,tristete pe care nu am vrut sa o recunosc ca exista si doare,imi doream un univers al meu si al lui.A lui cine?Ma intrebam si imi raspundeam singura: a lui cel care sa ma iubeasca.Dar cine sa ma iubeasca pe mine? Cine ?Cine poate sa ma readuca la viata sa simt caldura razelor de soare, sa simt ploaia si furtuna motiv de bucurie?
Doar tu. Pe tine te-am zarit ,stateai si priveai dintr-un colt de bucurie,te bucurai ca traiesti,ca poti sa zambesti...curios, s-a apropiat bucuria de tristete ,s-au privit, si-au dat mana, pentru o clipa tristetea a cunoscut bucuria sufletului tau,iar tu ai varit o raza de soare in sufletul meu fara culoara,te-ai intristat vedeam asta in ochii tai..iar eu zambeam si simteam ca viata mea capata un sens,ca de azi bucuria cu tristetea vor merge alaturi una langa alta zambind , fara regrete...si asa s-a nascut dragostea noastra...din clipa aceea am constriut universul de care aveam atata nevoie. Acum era universul nostru...si totusi norii nu se razbunau,si-au varsat lacrimile asupra noastra,erau lacrimi de fericire sufletul meu! Lacrimi pe care le-am varsat doar alaturi de tine,lacrimi pe care le-as varsa in fiecare clipa,azi de fericire maine de de dor,si-apoi de tristete pentru minutele in care iiti simt absenta si iti doresc mangaierea sa o simt pe obrazul meu.
Doar azi simt ca am suflet,simt ca traiesc doar pentru ochii tai pe care nu i-as mai face niciodata sa planga pentru zambetul tau care imi alunga tristetea , pentru vocea ta care imi alina inima, pentru tine sufletul meu , pentru tine! Tu care imi dai putere sa vad viata ca o poveste.
M-ai invata sa rad, sa iubesc tot ceea ce ma inconjoara, tu cu bunatatatea sufletului tau de aur,m-ai invatat ca dupa ploaie vine soare, ca nimic in lumea asta nu are sens fara suflet...Asa cum eu nu am sens fara tine sufletul meu, asa cum eu sunt centrul universului tau,cum viata ta fara mine pare un copac fara radacini, asa inima mea nu e intreaga in clipele cand esti departe de mine.
Ieri ma intristam, tu te bucurai.Azi din bucurie si tristete am construit fericirea noastra,sufletul meu!Fericire fara de care nu as fii eu, nu as fii ceea ce sunt azi pentru ca esti alaturi de mine la bine si la greu, pentru ca esti vocea glasului meu,esti barbatul de care am nevoie sa ma simt femeie,esti barbatul pe care il iubesc mai mult ca propria-mi viata, esti barbatul fara care nu pot trai.Am nevoie de tine sa pot visa.Am nevoie de tine pentru ca te iubesc.Da te iubesc!te iubesc asa cum spicele graului copt in arsita verii adora roua diminetii.Da te ador! Asa cum luna adora stelele si vraja noptilor.O spun si o repet la infinit: te iubesc sufletul meu!Voi fii mereu aici , doar stiga-ma,si voi venii!Voi pretui mereu caldura sufletului tau.Asa cum pamantul pretuieste stropii de ploaie.Iti multumesc pentru tot ceea ce imi oferi pentru ca mi-ai facut un loc al meu in inima ta.Iti multumesc pt ca ma iubesti.

crystyna
VIP
VIP

Sus In jos

Iubi meu F.

Mesaj  crystyna la data de Vin Apr 29, 2011 9:32 pm

Te iubesc!Te iubesc!Te iubesc!Stii prea bine ca tu esti viata mea,ca te voi iubi mereu.Tu esti totul pentru mine!Cand vei suferi ,voi suferi si eu!
Te vises noaptea,te doresc!Deabia astept sa ne reintalnim pentru ,ca sa te pot strange in brate,sa te sarut,sa te ating,sa te simt aproape si sa-ti spun cat de mult te iubesc.Nu ma intereseaza de altcineva decat de tine pentru ca tu esti ingerul meu pazitor.Si sper sa fi toata viata de acum inainte.
As face orice pentru tine.Eu traiesc odata cu tine,esti o parte din mine.Te simt inauntrul meu,infiltrat in toate gandurile mele......Imi pare bine ca ai intrat in sufletul meu....
Mi-e frica sa traiesc fara tine,tu esti tot ce am mai scump pe lume.Mor de dorul tau....As vrea cand ma trezesc sa fi langa mine ca sa-ti pot spune "BUNA DIMINEATA,IUBIRE!"
M-ai facut cea mai fericita fata din aceasta lume.Nu am mai fost niciodata asa de fericita din cauza unei fete,asa ca floarea mea.Dar tu esti speciala,meriti tot ce e mai bun din lumea asta. Fara tine nu exista pamant…fara tine nu exista apa…fara tine nu exista NIMIC pentru mine … Esti cel mai pretios lucru din viata mea … ca cel mai pretios diamant din lume si cel care il are daca il pierde plange sau moare ca l-a avut si l-a pierdut…asa esti tu pentru mine fara tine viata mea numai are sens…Sunt ca o lumanare ce tot arde dar cand esti langa mine nu ma mai sting si cand vei pleca ma voi stange…

crystyna
VIP
VIP

Sus In jos

Ce este dragostea:

Mesaj  crystyna la data de Vin Apr 29, 2011 9:34 pm

Dragostea este energia care se extinde, se deschide, trimite departe, stă pe loc, scoate la iveală, împarte cu alţii, vindecă.

crystyna
VIP
VIP

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Apr 29, 2011 9:52 pm

…te-as culca pe perna norilor…cand oboseala te rapune… …as cersi bucurie…pentru a ti-o oferi… …ti-as umple buzunarele cu sperantele adolescentei……as ucide cosmarurile…sa ai somnul linistit… … ti-as lumina ochii cu visele copilariei…te-as imbata cu miresme de iubire…te-as trezi cu clinchete de voiosie… …te-as mangaia cu petale de dragoste…sa-ti parfumez pielea… …as transforma in poem …fiecare cuvant al tau… …as face cantec de bucurie …din zambetul tau… …mi-as vinde sufletul…ca sa-l salvez pe-al tau… …te-as astepta o viata… pentru o clipa de iubire… …te-as iubi…cum te iubesc acum…cum nu te va mai iubi nimeni… …doar pentru ca existi…

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Apr 29, 2011 9:57 pm

Iubirea este aripa daruita de Dumnezeu sufletului pentru a urca la El. Ca un om să iubească pe altul e probabil cea mai grea sarcină care ne-a fost încredinţată, sarcina supremă, examenul final, opera pentru care toate celelalte sunt doar un preludiu… iubirea e un imbold pentru fiecare să se desăvârşească, să devină o lume el însuşi de dragul cuiva.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Sam Apr 30, 2011 1:14 pm

Sa adun un mic buchet de vorbe alese care sa ajunga la sufletul tau in locul cel mai adanc al fiintei tale!!
Dar...vorbele se incapataneaza sa se adune.....caci oricum as incerca sa le potrivesc cu nebunescul joc al imaginatiei...ele nu pot defini acel CEVA misterios si tainic pastrat in adancul cel mai adanc al fiintei mele:
acel CEVA pe care poetii l-ar numi IUBIRE,
acel CEVA caruia nu-i gasesc un nume,
acel CEVA ce a crescut in mine de-a lungul timpului.....
Dar ce poate fi mai trainic si in acelasi timp mai vulnerabil?
Dar ce poate fi mai minunat si in acelasi timp mai indoielnic?
Dar ce poate fi mai bogat si in acelasi timp mai sarac?
Decat acel CEVA care a inmugurit in mine, acel CEVA caruia i-am daruit intreg timpul destinat mie, grija mea, emotiile mele si tot ce ,sufletul meu a putut agonisi in trecerea lui pe acest Pamant....
Si daca acel CEVA inseamna DRAGOSTE, ti-l daruiesc intreg, fara nici o retinere, acum si mereu si mereu...
Te simt aproape si ma cuibaresc in tine, cuminte invaluita de vapaia sentimentelor...As vrea sa-ti daruiesc razele de luna plina si stelele luminoase de pe cer picurandu-ti in suflet franturi din dragostea mea, sa simti cum curge prin vene ca o lava fierbinte.
Iti trimit pe o felie din inima mea iubitoare,ganduri luminoase,zambete increzatoare,tandre armoniei divine.
De fapt, iti daruiesc inima mea , cu totul si as vrea sa ma iei in brate si sa ma duci departe, la un capat de curcubeu, pentru ca te iubesc enorm,acum,azi,untotdeauna...
Pana la infinit .......si dincolo.
As vrea sa te mangai cu salbe de ganduri in fiecare clipa...sa-ti astern la picioare, petale de amor...Cazuti prizonieri sub a lui Cupidon aripa, ne pregatim pt visul etern..
Imi era dor de multa caldura si dragoste....iar sufletul meu tanjea dupa noptii si zile de primavara, dupa mireasma florilor de tei si salcam.
Pana cand tu ai venit in viatza mea ca o binecuvantare, atunci cand Toamna, parea.... ca pentru intaia oara, sa-mi spulbere si ultimii muguri de iubire pe care-i purtam in mine si sa-i adune laolalta.....
De atunci, viatza mea este ca o primavara lunga si nesfarsita. Iar daca inchid ochii si-mi tin respiratia, te simt atat de aproape de mine.Ai improspatat totul din jurul meu, asa precum o ploaie de "flori ..de frunze si Soare!".
Din clipa in care te-am cunoscut as scrie tot timpul despre iubire.....si flori albe....si vise....si as vrea sa dansez cu tine pe nori;aproape de albastrul cerului...as vrea ... toate acestea numai....de cand te-am intalnit.
Iar langa mine sa te simt atat de libera...incat sa poti zbura pana la cer si sa te joci cu nori...
Gandindu-ma la tine...si la noi creez miliarde de luni in care tu esti singurul lucru aproape de sufletul meu..Fara tine noptile sr fi mai lungi.....zilele mai friguroase...
S-a dilatat timpul de soare si de tine pt ca eu te aflu, te stiu, te gasesc si te regasesc,te ard, te cuprind, te plang si te cant, te ning, te aspir, te iubesc si te doresc....

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Mai 03, 2011 6:14 pm

Ar fi ciudat sa imi fie dor de tine acum. Insa imi e dor de ceva si nu stiu de ce poate de o privire, de un sentiment, de cineva si vreau sa nu-mi mai lipseasca atat de mult.
Cred ca momentul e de vina sunt prea melancolica, sau poate ca stiu ce imi lipseste, de ce imi e dor si nu vreau sa accept realitatea. Imi e dor de sarutul tau, de zambetul tau, de ochii tai, de privirea ta. Imi e dor de imbratisarea ta si nu vreau sa imi mai fie dor de tine dar nu pot face nimic. Ca desi sunt langa tine, tu nu ma vezi, nu ma simti, nu ma auzi. Iar indiferenta ma reneste tot mai multi iar lucru acesta ma indeparteaza cu fiecare zi ce trece tot mai mult de ochii tai. Tu nu vezi cat sufar atunci cand tu esti trist si cat sunt de fericita atunci cand zambesti.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mai 08, 2011 10:34 am

Cand am plans, mi-ai sters lacrmile cu batista ta; cand am ras, ai fost ecoul rasului meu; cand am zambit, am vazut pe fata ta inflorind un suras; cand am fost la un pas sa cad, ai fost acolo si m-ai sprijinit; cand m-am inaltat pe culmi, ai fost aripa care m-a ridicat; inca o viata de-as avea, n-ar fi de ajuns sa-ti rasplatesc bunatatea si devotamentul; nu pot decat sa-ti multumesc ca existi si ca esti prietena mea...
Prietenia adevarata ne ajuta sa trecem peste clipele grele... E refugiul unei inimi obosite,farul care ne lumineaza calea in momentele intunecate ale vietii... De aceea,un prieten reprezinta una dintre comorile cele mai de pret pe care le putem gasi...
A iubi inseamna a inceta sa traiesti pentru tine, a face ca toate sentimentele omenesti, teama, speranta, durerea, bucuria, placerea sa nu depinda decat de o singura fiinta; inseamna a te cufunda in infinit, a nu gasi nici o limita simtirii, a-ti inchina viata unei fiinte in asa fel incat sa nu traiesti si sa nu gandesti decat pentru a o face fericita; a turna maretie in injosire, a gasi alinare in lacrimi indurerate, placere in suferinta si suferinta in placere; adica a intruni in sine toate contradictiile.....
Sa iubesti inseamna sa-ti asumi cel mai mare risc.
Inseamna sa-ti pui viitorul si fericirea in mainile altuia.Inseamna sa crezi fara rezerve.Sa accepti sa fii vulnerabil.Astfel te iubesc eu pe tine...
In tine sunt florile si lumina focului,stelele si cantecul pasarilor, mireasma verii,linistea dinaintea zorilor.Te iubesc astazi cand stralucesti,Te voi iubi mereu suparacios si obosit,curajos si infricosat,vesel, temator, triumfator.Te voi iubi in toate anotimpurile.
Oricum ai fi, mi-esti draga.Si fiecare zi langa tine, iubita de tine.E un dar de pret...

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Mai 22, 2011 3:11 pm

M`am rugat si cerului si lunei si lui
Dumnezeu....dar toti parca si`au astupat urechile la rugamintile mele.I`am implorat sa ma ajute sau macar sa nu`mi rapeasac clipele placute petrecute cu tine...dar au fost nepasatori si rugamintile mele nu i`au induplecat.
Pe obraji imi curg lacrimi ce reprezinta doar o picatura din durerea mea fara sfarsit.Imi va fi dor de tine...deja imi este...deja imi doresc sa-ti simt din nou buzele...sa ma stragi din nou in brate...sa-mi zici din nou ca ma iubesti si ca ti-e dor de mine...imi doresc...sa sterg tot ce s-a intamplat si sa nu mai repet aceleasi greseli..imi e dor de tine...fara tine viata mea e goala...inima mea doar pe u te vrea.Departare de tine ma doare....dar ma doare si mai rau gandidu`ma ca te`am pierdut..poate pt totdeauna.:(Ce ai de gand sa faci cu viata mea?
Te iubesc ...te iubesc acum..te-am iubit si ieri si te voi iubi mereu...Pt u as fi stins si stele de pe cer...as fi despicat pamantul sau as fi desfacut marea ..as fi facut in asa fel ca soarele sa nu mai apuna niciodata sau as fi fura si luna ca sa ti-o aduc tie..doar tie..doar pt u as fi fost in stare de toate acestea.
Langa u am descoperit comori ascunse ale lumii in care traim...langa u am aflat cat de minunata este luna si cat de placut este sa o privesti cu persoana iubita langa tine.Acum sunt singura..stau si privesc luna pe fereastra camerei mele.Cat este de frumoasa!Dar mi se pare trista...atat de trista...ca si cum inima i-a murit..sau poate ca doar eu simt asta.Poate ca inima mea e moarta de durere..pt ca sufar.. si plang de dorul tau si mi`e dor de u..imi doresc ata de mult sa intorc timpul..dar nu se mai poate.Poate ca intr-o zi...iti vei aminti de mine..iti vei aminti ca te-am iubit si ca inca te iubesc..poate ca te vei intoarce...poate ca va fi din nou ce a fost....acel basm frumos.Ce pacat ca sunt doar niste vise..ce pacat ca inima mea nu va mai putea sa ofere iubire...
Chiar daca inima mea plange de durere...chiar dc sufletul imi e sfasiat...mereu voi gasi putere ca sa te iubesc pe tine..mereu voi putea sa-ti daruiesc iubire...mereu te voi purta in inima si`n sufletul meu..pt ca te iubesc cum n`am mai iubit,iar povestea noastra de iubire mereu va avea un loc aparte in inima mea..mereu o voi pastra ca pe o comoara de nepretuit pt ca u esti comoara sufletului meu pui mic si drag

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Sam Mai 28, 2011 11:59 am

Ce e iubirea?
Un vânt care adie printre trandafiri.
O luminita fosforescenta ce trece prin sânge.
E o muzica fierbinte a infernului care face sa bata chiar si inimile împietrite.
Ea poate sa-l distruga pe om, sa-l ridice din nou apoi sa-l stigmatizeze iar.
Poate sa ma cuprinda în mrejele ei astazi pe mine, mâine pe tine si mâine seara pe el, atât e de nestatornica.
Dar poate sa fie si trainica, la fel ca o pecete rezistenta ce nu se desface, poate sa arda cu aceeasi flacara vie pâna la sfârsitul vietii.
Si cum e?
E ca o noapte de vara cu stele pe cer si parfum pe pamânt.
Ea-l face pe tânar sa aleaga cararile tainice, pe batrân sa umble în vârfurile degetelor în odaia sa singuratica. Îndeamna la pacat pe calugarita si îl scoate din minti pe întelept. Iubirea apleaca pâna si capul regelui în tarâna facându-l sa sopteasca vorbe nerusinate si sa râda prosteste.
Asa e iubirea.
Nu, e totusi altceva si nu are seaman pe lume.
Ea a coborât pe pamânt când un tânar a vazut doi ochi, s-a cufundat în ei si în inima lui s-au întâlnit doua raze de lumina, un soare care-si trimite stralucirea catre o stea.
Iubire.
E primul cuvânt pe care l-a rostit Dumnezeu. Primul sau gând. Când a spus "sa fie lumina" s-a facut iubire.
Si astfel iubiea a fost originea lumii, si stapâna lumii si toate caile ei sunt pline de flori.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Iun 06, 2011 4:37 pm

DRAGOSTEA este ca o fiinta salbatica. Când încercam s-o tinem în frâu, ea ne distruge. Când încercam sa o închidem, ea ne înrobeste. Când încercam sa o întelegem, ea ne tulbura profund ! …
Si mereu, un dram foarte mic de speranta este suficient pentru a cauza reaparitia iubirii. În toate povestile de dragoste exista întotdeauna ceva care ne apropie de eternitate si de esenta vietii, pentru ca povestile de amor pot contine toate tainele lumii.
Prietenia adevarata ne ajuta sa trecem peste clipele grele.E refugiul unei inimi obosite,farul care ne lumineaza calea in momentele intunecate ale vietii.De aceea,un prieten reprezinta una dintre comorile cele mai de pret pe care le putem gasi.
O floare sa-ti atinga sufletul si seninul sau sa-ti lumineze gandurile , privirile sa-ti scanteieze bunatate si inima sa se rasfete de iubire …sa iti reversi prinosul de fericire si bucurii asupra tuturor oamenilor care iti sunt apropiati si dragi si care te iubesc si te pretuiesc si ei cu adevarat …

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Iun 16, 2011 3:12 pm

Am adunat un buchet de vise din miezul florilor de la marginea sufletului meu si alaturi de un salut cald si un zambet de fericire iti doresc o saptamana minunata , clipe de bucurie si un suflet fericit.Pentru ca prietenia nu are varsta si nici timp, pentru ca viata este un sir de obstacole pe care trebuie sa le treci alaturi de cei dragi, pentru ca zi de zi prietenia noastra a devenit mai puternica si mai frumoasa iti trimit in dar zambetul meu care sa iti aduca in suflet multa bucurie.
Iubirea este sentimentul cel mai pur..sentimentul care inalta spre cei mai inalti nori si poate aduce cele mai fericite momente din viata unui om ,sa ai parte de iubire inseamna sa traiesti cu adevarat, ¦se spune ca a iubi inseamna a trai si ca un om care nu a iubit niciodata nu a trait .si este adevarat pentru ca iubirea te face sa vezi partea frumoasa a vietii, te face sa traiesti cu adevarat, sa vezi tot ce este minunat in jur, sa simti vibratiile sentimentului atat de cald. A iubi este ceva magnific este ceva ce se intalneste o data in viata si atunci este pentru totdeauna!
Oricat de dureroase ar fi experientele iubirii, patrunde in iubire fara sa eziti, pentru ca , daca o eviti - asa cum fac majoritatea oamenilor - vei ramane blocat in ego. Atunci viata nu iti va mai fi un pelerinaj, nu va mai fi un rau care curge spre ocean, ci va deveni o mlastina....
Draga prietena, singurul lucru care te face fericita, va fi sa fi fericita cu tine insuti, nu cu ceea ce cred oamenii ca esti. Sa fi plina de admiratie si departe de orice invidie, sa te inveselesti in mare masura de binele altora, sa iubesti cu o asemenea generozitate a inimii incat dragostea ta sa fie o posesiune draga in absenta rautatii, acestea sunt daruri ale sortii pe care banii nu le pot cumpara...
Bucurate, fi fericita, astfel ii vei face si pe altii fericiti alaturi de tine...

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iun 30, 2011 4:56 pm

Azi scriu despre NOI! Nu ne cunoastem prea bine, de fapt, nu ne cunoastem deloc, dar ne stim. Nu ne vedem dar ne este dor… nu ne atingem, nu ne îmbratisam dar, cu toate astea, ne simtim. Suntem foarte departe unul de altul dar în fiecare zi mai aproape…
Ca sa dai o sansa trebuie sa crezi în ea si ca sa crezi în ceva trebuie sa îti doresti. Probabil ca, multi ar fi spus altfel: cred în ce vad pentru ca vad, pentru ca ating, pentru ca simt. Eu cred pentru ca îmi doresc si acel lucru pe care mi-l doresc prinde forma, prinde viata, ocupa loc în mine. E trist ca nu pot sa-l ating, sa-l simt, dar cu toate astea stiu ca exista iar lucrul acesta devine suficient… Sunt atâtea lucruri pe care nu le vad, nu le ating, nu îmi vorbesc dar despre care ?tiu ca exista, pentru ca îmi doresc.
Nici vântul nu îl simt dar ma bucur de el când îmi mângâie fata si se joaca în parul meu, nici lumina nu pot sa o vad, vad doar ce atinge, nici aerul dar stiu ca ma tine în viata… Sunt atâtea lucruri pe care nu le vad dar stiu ca exista. Lucrul acesta ma fericeste, ca pe o persoana care se multumeste întotdeauna cu foarte putin, nestiind ca putinul ei este suficient, de ajuns încât sa nu fie coplesita.
Dragostea! cu toti am trait-o,am alunecat vartos prin desisurile sale,ne-am lasat perpeliti,invinsi,ne-am facut sclavi sau ne-am inchis in orgoliu.Cred,ca in poeziile tale,fiinta iubita este un infinit,acel infinit de iubire,care nu poate fi perceput decat cu ochii inchisi...cand inchidem ochii suntem in iubire si suntem in infinit.
Tot ce vine de la tine sunt sentimente, expresii, emotii,esti coltul nostru de poezie,de frumos de suflet.. toate însotite de o personalitate fermecatoare si carisma magica.....un suflet care trebuie pastrat...
Cea mai frumoasa floare care creste la umbra sufletului este prietenia....ea se masoara in amintiri, iti aduce bucurii si te face sa mergi mai departe acolo unde cineva drag te asteapta .... Traieste , iubeste, bucura-te de tot ce e frumos in jurul tau!

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Sam Iul 16, 2011 1:56 pm

Se spune ca omul iubeste o singura data in viata...Am auzit ca in viata fiecarei persoane exista sau au existat persoane speciale, care i-au schimbat intr-un fel sau altul cursul vietii. Au aparut de undeva si au plecat spre ceva, dar au reusit sa lase multe in urma lor. Persoanele speciale nu se cauta, ele vin singure. Nu trebuie sa spui tu "a fost special", iti vei da seama sigur, si e special numai pentru tine, pentru ceilalti nu inseamna nimic. Bunatatea, loialitatea, increderea, dragostea nu sunt sentimente care se schimba de la o zi la alta, si nu vin si pleaca cum am vrea noi sa credem. Ele ori sunt ori nu sunt. Bineinteles ca in multi dintre noi exista toate acestea, dar le tinem ascunse, deoarece ne e frica sa nu fim raniti. Dar in cele din urma va aparea cineva care va scoate la lumina toate acestea chiar daca asteptarea poate dura o viata; tot ceea ce conteaza este sa stii sa astepti.....O noapte plina de vise ..realizabileKiss Si nu uita....cineva..undeva...te iubeste...
Am batut la usa ta,sa-ti aduc in dar...un strop de fericire,un zambet de prietenie....sper sa le primesti cu drag.....Daca le-ai primit,plec...o alta usa ma asteapta...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Mar 27, 2012 5:35 pm

Pe anumite saituri de socializare de pe net,intalnim foarte multi barbati care spun ca vor o relatie serioasa cu o anumita femeie,dar in realitate,cind ajung la proba contrarie,ajung la pat,acesta isi satisface poftele cu persoana respectiva,ca apoi sa nu o mai intereseze nimic.La femei,exista anumite situatii,notiunea de curva sau panarama.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Joi Iul 18, 2013 12:46 pm

Nu stiu daca vi s-a intamplat asa ceva vreodata DOAMNELOR? Sa iubesti neconditionat un om..sa nu poti respira o zi fara sa-i vezi chipul, sau sa-i auzi vocea la telefon? Ce sa fie oare? Este iubire adevarata sau viata imi joaca iarasi feste? Pe scurt..voi crede doar in aceasta iubire adevarata. E treaba lui ce va face el cu viata lui? Este un om in varsta si destul de destept. Mi-a vorbit la fel de sincer si la obiect. Testarea mea a luat sfarsit. Spun cu sinceritate ca l-am iubit si-l mai iubesc.

Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 46
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Lun Iul 22, 2013 10:42 pm

"Stiti ce inseamna sa iubesti pe cineva?
Sa-l aduci in tine.Sa nu-l lasi.Sa nu-l lasi de langa tine.Sa nu-l lasi departe de tine.Sa-l aduci aproape de tine.Sa-l imbratisezi.Sa-l transferi din afara in inlauntru.Sa-l aduci in suflet.Sa-i poti zice:
"Te port in mine,te port in suflet,te port in visuri,te port in brate "
Si daca nu spui lucrul acesta si daca nu poti spune lucrul acesta,sa stii ca nu iubesti.Nu-i iubesti nici pe cei despre care crezi ca-i iubesti.......................................................................................
Sa luam aminte la toate lucrurile acestea si sa stim ca iubirea aduce si durere cand nu poti face ceva pentru omul pe care il iubesti."
Parintele Teofil Paraian

Ana
VIP
VIP

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Lun Iul 22, 2013 10:42 pm

"Stiti ce inseamna sa iubesti pe cineva?
Sa-l aduci in tine.Sa nu-l lasi.Sa nu-l lasi de langa tine.Sa nu-l lasi departe de tine.Sa-l aduci aproape de tine.Sa-l imbratisezi.Sa-l transferi din afara in inlauntru.Sa-l aduci in suflet.Sa-i poti zice:
"Te port in mine,te port in suflet,te port in visuri,te port in brate "
Si daca nu spui lucrul acesta si daca nu poti spune lucrul acesta,sa stii ca nu iubesti.Nu-i iubesti nici pe cei despre care crezi ca-i iubesti.......................................................................................
Sa luam aminte la toate lucrurile acestea si sa stim ca iubirea aduce si durere cand nu poti face ceva pentru omul pe care il iubesti."

Ana
VIP
VIP

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 9:45 pm

Continut sponsorizat