visele,sau ce visam noaptea.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

visele,sau ce visam noaptea.

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Apr 27, 2011 12:04 pm

In acest topic,vom scrie anumite vise pe care le visam noaptea in somn.
Sunt anumite vise ciudate pe care noi le avem,ciudate in sensul bun al cuvantului,adica vise care ne-au placut foarte mult,si aici vom povesti cele mai frumoase pe carenoi le-am avut.
Visele mai au si alt inteles in viata noastra,ceea ce visam noi sa realizam,dar in cazul de fata,vom discuta numai despre ceea ce s-a intamplat in visele respective.

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: visele,sau ce visam noaptea.

Mesaj  cristinaioana la data de Joi Apr 28, 2011 12:28 am

De multe ori mi se intampla sa visez evenimente care s-au petrecut peste zi si pentru care nu am gasit o rezolvare, iar in somn sa gasesc raspunsul/rezolvarea la o anumita problema care ma framanta.
Imi amintesc ca visul cel mai urat pe care l-am avut a fost cel in care am visat moartea bunicii mele cu 3 saptamani inainte ca aceasta sa se intample. Am visat in detaliu locul in care va fi amplasat cosciugul, locul in care vor sta florile, lumanarile si absolut tot ce se va intampla in acea zi. M-amtrezit speriata si i-am zis mamei ce am visat. Intr-adevar bunica mea se simtea foarte rau iar in 3 saptamani de cand am visat acel cosmar bunica mea a murit si totul a decurs asa cum am visat. Din acea clipa nu imi mai doresc ca niciodata sa mai visez ceva ce se va intampla cu cineva drag mie. Pur si simplu am avut un soc si mult timp dupa aceea si nici acum nu imi pot explica ce am visat si motivul pentru care s-a intamplat asta.
Pe de alta parte anul trecut am visat de vreo 2 ori dar la o anumita perioada de timp ca merg spre aeroport, urc in avion si langa mine sta o femeie si ca plecam undeva in afara tarii. La inceputul lunii decembrie am aflat ca voi pleca de Craciun in fara tarii si intr-adevar la asezarea in avion langa mine a stat nasa. A doua oara, din cate imi amintesc, cand ceea ce visez chiar se intampla.

cristinaioana
VIP
VIP

Puncte : 2388
Reputatie : 854
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Apr 28, 2011 3:25 pm

Visele noastre de noapte pe care le avem,intr-adevar unele din ele sunt chiar ciudate,in sensul ca in visele respective vedem locuri in care nu le-am vazut niciodata.Oamenii pe care ii vedem,la fel sunt foarte multi care nu i-am vazut niciodata.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Sam Apr 30, 2011 1:39 pm

Din cauza oboselii,in foarte multe situatii nu putem sa dormim,sau daca reusim sa dormim,avem vise care mai de care ciudate,in sensul ca in acele imagini ale viselor,intalnim locuri si oameni care nu i-am intalnit niciodata,sau ramanem inaite de somn cu gandul la cineva,care ne v-a aparea in somn in visul nostru.Mai sunt anumite vise in care ne apar anumite persoane care au decedat demult,ceea ce inseamna ca ceva se intampla.Deci,fel si fel de vise ciudate,care nu o sa ne intalnim cu acestea niciodata in realitate.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Mai 02, 2011 4:43 pm

In 27 ianuarie 2010,un vis ciudat m-i se arata in somn...Era noapte,si eram in bucatarie,urmand ca apoi sa intru inapoi la mine in camera;oana sa ajung la mine in camera,trebuia sa trec de camera parintilor mei,care acestia dormeau,si am trecut prin camera lor;am trecut de camera lor,si mai aveam de trecut holul,ca apoi sa intru la mine in camera,unde avem un hol foarte mare;dupa ce am iesit din camera parintilor,am vazut de la departare,lumina calculatorului care lumina la mine in camera;trebuia sa vorbesc cu anca din calafat pe mes,care ma astepta.Deodata,imi vine sa ies afara la o tigara la marchiza casei;era noapte,afara ningea,si era lumina aprinsa la a doua usa a casei;am incercat sa intru in casa,si deodata cineva imi spune ca marele cutremur incepuse,desi nu era nimeni;am lasat usa de afara intredeschisa,si am auzit de pe hol,vitrina din sufragerie zdranganind,iar in acel moment cind sa ma apropii de sufragerie si apoi la mine in camera,cineva im spuse ca marea durere si marele cutremur a inceput;ceasul era 23,12 in vis,iar cand cutremurul din vis ajunse la 5,2 grade pe scara richter,atunci m-am trezit din somn,trezindu-ma la ora 4 si 10 jos pe podea,deci nu eram in pat...
Visul a fost aproape identic cu cutremurul din dimineata zilei de 1 mai 2011...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Mier Mai 04, 2011 10:31 pm

Printre visele mele cel mai real a fost sa visez o cladire veche din Calarasi.Stiam fiecare sertar si coltisor din acea casa era un pian cu coada si sus la etaj o persoana cu parul alb iar sus pe perete un tablou cu marea.S-a repetat acest vis de multe ori iar intr-o seara am visat ca eram acolo la masa cu un barbat pe care l-am iubit si am avut incredere in el din prima clipa desii eu nu am incredere in oameni.In ultimul vis am visat o cladire noua si am aflat ca e noul sediu al ziarului din Calarasi.Dupa un timp m-am intalnit cu o persoana din Calarasi care mi-a confirmat ca atat cladirea veche si cea noua existase si existau spre mirarea mea caci nu fusesem niciodata acolo.

Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 46
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mai 08, 2011 2:48 pm

Noaptea in somn avem fel si fel de vise ciudate,unde de foarte multe ori acestea nu au legatura cu realitatea in sine,pentru ca avem acolo niste locuri care nu le-am vazut niciodata,si fel si fel de persoane care habar nu avem cine sunt in realitate.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Dum Mai 15, 2011 5:38 pm

Sunt vise de noapte in care filmul noptii ne arata in somn anumite imagini care in realitate nu le-am intalnit niciodata,si poate nu o sa ne intalnim cu acestea vreodata,desi sunt anumite vise in care apar anumite parti sau portiuni ale unor locuri pe care noi le cunoastem,dar in cea mai mare parte,locurile care noi le visam,nu le-am vazut niciodata...case,gari,blocuri,fete si baieti necunoscuti in viata reala...

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mai 26, 2011 1:51 pm

Mai am unele vise ciudate,unde ma visez in jocul half life,dar si in mare parte visez locul in care am locuit pana in 2006 la apartamentul de la blocul 43 din Slobozia.Sunt anumite vise in care vad si persoane cunoascute dar si locuri cunoscute,desi in majoritatea viselor locurile si persoanele care ne apar acolo,nu le-am vazut niciodata in realitate.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mai 31, 2011 3:01 pm

Am avut si eu vise ciudate,ape foarte adanci,fel si fel de cutremure de pamant,locuri in care nici nu stiu in ce zona sunt,si raman dimineata cand ma trezesc de ceea am visat.Sunt persoane in randul fetelor si baietilor in care nu i-am vazut niciodata in viata mea...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iun 09, 2011 5:56 pm

In urma cu un an parca,am visat-o pe mamaia Angela care este moarta din 2007,unde am ajuns in curtea casei sale de pe strada Stadionului nr.5 din Calarasi,casa demolata in august 1987,unde era lumina doar de la casa,iar dupa ce am vazut-o pe mamaia,am imbratisat-o,si i-am spus"mamaie ce dor mi-a fost de tine".Mamaia umbla numai in costumatie neagra,afara era noapte,iar dupa ce o imbratisasem,incepusem sa plang in vis...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Iun 20, 2011 3:33 pm

Anumite vise urate sau total aiurite in care nu stim unde ne aflam,avem cam majoritatea oamenilor,care atunci cand ne trezim,realizam ca totusi a fost un vis.Sunt si foarte multe vise frumoase,unde cel mai bine sa visezi este sa iti visezi parintii,si binenteles zapada...

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Iul 06, 2011 2:05 pm

Pana nu demult,pana aproape acum un an de zile mai visam apartamentul de la slobozia care am stat in el pana in 2006,apartament si bloc care intr-adevar de aceasta data este intalnit si in realitate...De asemenea,cutremurele de pamant in visele mele sunt foarte dese,ajungand ca la 1-2 saptamani sa visez cutremure de pamant,foarte multe de intensitate mica,exceptional de intensitate mare in visele mele...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Iul 20, 2011 4:49 pm

Sunt foarte multe vise care nu stim unde ne aflam in majoritatea acestora.Vise avem si in cursul zilei cand dormim,mai ales daca am avut o tura de servici de noapte,ajungem acasa dimineata si ne culcam,si in timpul somnului avem fel si fel de vise,la fel ca cele de noapte.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Dec 09, 2011 2:51 pm

Pe parcursul acestei veri 2011,am avut niste vise extrem de foarte ciudate,cu care nu m-am mai intalnit pina acum cu asa ceva,unde ursii au inceput sa imi apara in vis,inca de la inceputul lunii august 2011,unde pina in acest an nu am avut vise cu ursi,mai ales primul in care eu faceam niste sapaturi pe virful unui munte,un baiat imi spuse ca este ursul acolo,tot baiatul acela fluiera,ursii ies din birlog de acolo,in fata mea nu imi fac nimic,si se duc catre acel baiat sa-l sfasie,vise care reprezinta pentru mine mai mult decit o ciudatenie.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Iun 19, 2012 9:11 am

Daca anul trecut in 2011 m-am confruntat cu vise cu ursi,ceea ce am visat in ziua de 14 iunie a.c.a pus capac la toate,astfel incat am avut unul din cele mai groaznice vise,in care am fost atacat de o leoaica,unde ma sfasia,trezindu-ma si auzindu-ma tipand in somn,la ora 14...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 7:52 pm

Continut sponsorizat