trecut,prezent si viitor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

trecut,prezent si viitor

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Apr 27, 2011 12:26 pm

Viata noastra,asa cum o avem,a fost marcata de evenimente pe care le-am avut in trecut;ne gandim apoi cum viata noastra o traim in prezent,si ce ganduri avem cu viata noastra in viitorul apropiat.
Ce puteti spune despre viata pe care o avem?Traim din amintiri,ne gandim ca trecutul ne-a marcat,sau privim cu mare bagare de seama prezentul simplu si viitorul care ne asteapta in viata noastra?

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: trecut,prezent si viitor

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Apr 27, 2011 3:03 pm

Multe persoane traiesc din amintirile pe care acestea le-au avut in trecut,dar omul trebuie sa se gandeasca mai ales la prezentul in care se afla,si la viitorul care ii bate la usa.Sunt multi oameni care traiesc din amintiri,amintiri care le creeaza o stare de neliniste,pentru ca se intreaba de ce in vremurile de demult au dus-o bine,si in vremurile de acum nu mai merge nimic?

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Apr 28, 2011 3:20 pm

Trecut,prezent si viitor,este intrebarea care noi o puneam odata in vremurile de demult.Trebuia sa traim in prezent,si sa privim cu ochi buni viitorul care ne asteapta,desi conditiile actuale din ziua de azi ne fac sa ne schimbam parerea,mai ales ca viata este scumpa,si viitorul nostru este foarte greu de explicat,pentru ca in primul si in primul rand,noi ne gandim la viitorul copiilor nostri.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Sam Apr 30, 2011 8:20 pm

Trecutul reprezinta cea ce am trait de-a lungul anilor viata noastra cu bune si cu rele la unii numai cu rele in care fericirea sau norocul nu au avut loc,.Sa pastram din trecut doar amintirile frumoase si din cele urate sa invatam sa nu mai gresim incercand sa ne maturizam si sa avem nota mare la "scoala vietii" .Sa incercam sa traim frumos prezentul luptand pt fericirea si linistea noastra dorindu-ne pt viitor sanatate ,putere de munca si prietenii aproape de suflet.

Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 46
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mai 05, 2011 1:17 pm

Trecutul nostru a fost important pentru fiecare din noi,pentru ca prin trecut suntem cam toti marcati de anumitele evenimente pe care le-am trecut.Despre prezent,multi traim in prezentul simplu,prezent care ne duce la gandul ca trebuie sa ne facem din acest moment planuri pentru viitorul care bate la usa.Pentru multi,trecutul nostru este extrem de foarte important.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mai 08, 2011 12:43 pm

Intr-adevar,trecutul este marcat de foarte multe persoane,trecut care i-au marcat toata viata.Trecutul reprezinta pentru multi ceva extrem de important in viata fiecaruia,si multi traiesc din acest trecut.Multi nu mai au incredere in prezentul si in viitorul lor,mai ales ca oamenii traiesc de azi pa maine,asta datorita celor pe care oamenii i-au votat,guvernantii nostri de tot rasul,care acestia nu se gandesc decat la ei.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Dum Mai 15, 2011 5:08 pm

Trecutul il intereseaza pe foarte multi,la fel ca si viitorul,insa prezentul este mai greu de gandit,pentru ca sunt foarte multe persoane care se gandesc la prezentul simplu,decat la viitor,pentru ca viata a devenit din ce in ce mai grea,si pe foarte multi ii auzim ca isi duc traiul de azi pe maine,intrucat nu stii ce iti rezerva ziua de maine.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Mai 23, 2011 12:22 pm

Am avut un trecut foarte luminat mai ales in perioada anilor 1986-1990,iar din 1991,odata cu moartea celei mai bune prietene a mea din din viata pe nume Burlan Liliana Luminita din Slobozia,care a murit in 19 mai 1991,viata mea a luat o intorsatura neasteptata.Cel mai bine o duc atunci cand am servici...In prezent lucrez la o firma de paza...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mai 31, 2011 1:12 pm

Foarte multa lume vorbeste despre trecut,care intr-adevar trecutul a fost foarte frumos pentru toata lumea,iar despre prezent mult mai putini,pe cand despre viitor,aproape nimeni,pentru ca neincredrea a atins si chiar depasit cele mai mari cote,tinand cont ca guvernarea actuala distruge in totalitate populatia romaniei,unde,in acest sens sa vorbim despre viitor cu guvernarea actuala,l-am numi... soc...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Iun 07, 2011 11:41 am

Intr-adevar,suntem foarte multi care traim din amintiri,amintiri care nu le vom mai avea niciodata.Aici vorbim in acest caz de trecut,unde trecutul ne-a marcat si ne-a placut la toti.A vorbi despre prezent si viitor in ziua de azi,ne-ar fi extrem de foarte greu,la conditiile de trai actuale,unde saracia si foamea din Romania a atins si a depasit nivelul critic de saracie.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Iun 20, 2011 2:31 pm

Despre trecut,fiecare din noi oamenii avem de spus foarte multe lucruri,tinand cont ca perioada aceea din trecut nu se poate uita.Cat despre prezent,este foarte greu sa ne pronuntam,atata timp cat prezentul,ne poate oferi surprize placute sau neplacute,la fel ca si viitorul,unde nu stim la ce ne putem astepta.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Iul 01, 2011 4:19 pm

Am avut un trecut foarte stralucit,mai ales in perioada mea de aur a adolescentei,adica intre anii 1986-1991,pana la plecarea mea in armata...Despre prezent pot sa spun ca in momentul de fata este bine ca am servici,iar despre viitor imi doresc acelas lucru,sa fiu sanatos,si sa imi tin serviciul asa cum trebuie,pentru ca merita.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Iul 20, 2011 3:43 pm

Orice om are trecutul sau,bun sau rau,si pe foarte multi ii intereseaza trecutul pe care acestia l-au avut,pentru ca anumite persoane in prezent au mari probleme,sau,chiar si in trecut persoanele respective au avut probleme.Sunt totusi multe persoane care au avut trecuturi sumbre,si s-au ridicat treptat treptat.Despre viitor,fiecare si-l face asa cum stie si cum crede de cuviinta.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Dec 19, 2011 3:07 pm

Trecutul fiecaruia este foarte bine pus la punct,pentru ca daca in prezent nimic nu le merge persoanelor respective,acestea traiesc din trecut sau din amintiri,ceea ce rezulta ca nu traiesc nici in prezent si nici in viitor,atata timp cat viata trece,si nu au realizat nimic in viata pana la o varsta un pic mai inaintata.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 7:53 pm

Continut sponsorizat