Parfumul.....dulce, floral, un strop sau un pic mai mult....

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Parfumul.....dulce, floral, un strop sau un pic mai mult....

Mesaj  cristinaioana la data de Mier Apr 27, 2011 10:51 pm

Si parfumul pe care il folosim poate sa trasmita un mesaj celui sau celor cu care intram in contact. Poate ca o dara de parfum lasata in urma noastra sa atraga sau din contra sa indeparteze pe cei din jurul nostru.
Eu prefer ca parfumul pe care il folosesc sa fie unul dulce, dar nu puternic si sa fie dat doar putin cat sa se simta un iz placut si nu foarte puternic. Uneori atunci cand simt un anumit tip de parfum imi amintesc de o anumita persoana pe care am intalnit-o de-a lungul timpului.
Vi s-a intamplat ca simtind mirsoul unui parfum sa va amintiti cu placere sau nu de o anumita persoana?
Ati oprit pe cineva sa intrebati ce parfum foloseste doar pentru ca v-a placut mirosul pe care il degaja?
Mie mi s-a intamplat sa imi placa foarte mult parfumul cu care era data o tipa care a venit la mine la serviciu si fara sacunosc acea persoana am intrebat-o cu ce parfum s-a dat spunandu-i ca imi place foarte mult mirosul acestuia.
Dupa ce criterii va alegeti parfumul? V-ati cumparat vreodata unul doar pentru ca asa ii placea partenerei sau partenerului?
cristinaioana
VIP
VIP

Puncte : 2388
Reputatie : 854
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 37
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Re: Parfumul.....dulce, floral, un strop sau un pic mai mult....

Mesaj  cristina la data de Joi Apr 28, 2011 10:25 am

Nu umblu dupa parfumuri de lux sau din acelea scumpe,insa imi place sa ma parfumez.Imi plac toate felurile de parfumuri,mai ales acelea in care le primesc de la cineva.Florile,la fel imi plac,tinand cont de faptul ca din acestea se fabrica parfumurile din ziua de azi.
cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Mai 02, 2011 2:02 pm

Desi in acest forum mai exista un subiect asemenator cu acesta intitulat"florile,parfum si culoare",tin sa precizez faptul ca nu sunt adeptul parfumurilor,si,ca barbat,singurul parfum pe care il folosesc este acela care il aplic dupa ce ma barberesc.Nu imi plac atat de mult parfumurile,intr-adevar au un miros placut,dar parfumul este foarte ideal pentru toate femeile din lume.
cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 46

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Sam Mai 07, 2011 1:11 pm

Nu sunt adeptul parfumurilor,dar acestea imi plac in anumite situatii,mai ales la intalniri,si incerc sa imi dau cu un parfum cat de cat relaxant,nu foarte puternic.Mie imi plac florile foarte mult,si mireasma acestora,iar din flori imi plac foarte mult trandafirii,prin coloritul lor extraordinar,mai ales trandafirii de culoare roz.
wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mier Mai 11, 2011 1:21 pm

Parfumul florilor,consider ca este cel mai principal in fabricarea diverselor produse de tot felul.Multora nu le plac florile in general,dar nu cred ca exista vreo persoana in lume care sa nu miroasa si sa fie dispusa,atunci cand miroase o floare,si de aceea sunt anumite persoane carora le plac florile,mai ales pentru mirosul acestora.
cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Mai 20, 2011 3:48 pm

Imi placeau inainte parfumurile,dar acum nu mai sunt adeptul acestora,desi parfumurile sunt facute din plante,plante si flori care le apreciez si imi plac foarte mult.Parfumurile femeilor le plac,desi mai sunt si anumiti barbati care sunt adepti ai parfumurilor,dar foarte multi prefera sa isi dea cu parfum mai ales dupa ce acestia se barberesc...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Mai 27, 2011 2:06 pm

Mai este pe undeva subiectul acesta legat de flori,parfum si culoare.Precum am spus si anterior data trecuta,nu imi plac parfumurile decat atunci doar cand plec sa ma intalnesc in oras cu buna mea prietena,binenteles cu o floare sau cu un buchet de flori,iar cand ofer cadou unei fete,niciodata nu i-am oferit parfumuri,decat flori frumoase...
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Iun 06, 2011 2:07 pm

Recunosc ca imi plac parfumurile puternic mirositoare,desi cand plec in oras sau undeva folosesc foarte rar asa ceva,si imi plac enorm de mult persoanele care se parfumeaza,pentru ca anumitele arome ale parfumurilor,uneori chiar te pot ameti...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Iun 16, 2011 2:06 pm

De obicei obisnuiesc sa ma parfumez atunci cand plec undeva,desi acest lucru nu il fac mereu.Parfumul florilor,adica atunci cand miros in natura florile,este ceva minunat,si parca as ramane numai acolo cu acele arome ale florilor,ca mirso tare frumos.
cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iun 30, 2011 2:33 pm

Nu prea imi plac parfumurile asa de mult,decat doar atunci dupa ce ma barberesc,unde acolo ma parfumez foarte mult.In oras ma parfumez destul de foarte rar.Imi place parfumul florilor frumos mirositoare,subiect care am mai scris in acest forum...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Sam Iul 16, 2011 10:35 am

In prezent,la ora actuala,parfumurile imi plac mai mult sa le privesc,pentru ca nu imi plac atat de mult acestea,cu mentiunea ca florile reprezinta principalul remediu al parfumurilor.Ma dau foarte rar cu parfumuri,pentru ca nu imi place sa ma parfumez asa de mult,decat in anumite conditii sau situatii.
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Mar 17, 2012 3:55 pm

Singurul parfum pe care il folosesc,este acela care ma dau dupa ce ma barberesc.Cat despre a ma parfuma cand plec in oras,nu am folosit asa ceva decit in cazuri extreme,in primul rand ca nu imi plac parfumurile,chiar daca acestea au un miros extraordinar...Fiecare cu ce ii place...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum