Drept la tinta...sau un pic pe ocolite?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Drept la tinta...sau un pic pe ocolite?

Mesaj  cristinaioana la data de Mier Apr 27, 2011 11:04 pm

Il/o vezi pe strada de mai multe ori, pe holurile institutiei in care lucrezi, in grupul de cunostinte si ti-ar placea sa comunici cu el/ea.....dar nu sti daca e singur/a, daca si-ar dori sa se implice sau nu intr-o relatie...cum faci ca sa intri in vorba cu el/ea ca sa nu fi respins de la inceput? Incerci sa afli cate ceva despre el/ea de la apropiati sau intri direct in discutie cu persoana care iti place?
cristinaioana
VIP
VIP

Puncte : 2388
Reputatie : 854
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 37
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Re: Drept la tinta...sau un pic pe ocolite?

Mesaj  cristina la data de Joi Apr 28, 2011 10:22 am

De comunicat comunic,mai ales cu colegii de la servici,insa la mine,un salut imi este de ajuns de a intra cu cineva in vorba.Am o foarte buna prietena Liliana,cu care ma inteleg bine cu aceasta.In alte discutii nu ma implic,pentru ca nu vreau sa infrunt anumite probleme.
cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Mai 02, 2011 1:59 pm

Este complicat sa te iei in vorba cu cineva in ziua de astazi.Anumite persoane,mai ales tineretul din ziua de azi,se ia in vorba cu foarte multa lume,si de multe ori exista grupuri in care nu se poate ca un baiat sau o fata sa nu se afle prin preajma,si sa intri in vorba,si,eventual,sa se construiasca o anumita relatie,bazata pe dragoste,intelegere,incredere si respect.
cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 46

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Sam Mai 07, 2011 4:30 pm

Nu orice persoana pe care o intalnim pe strada trebuie sa ne placa.Noi barbatii suntem un pic mai activi si mai"smecheri"in fata anumitor fete,dar si aici trebuie sa avem grija ce fel de fata intalnim sa o cunoastem spre exemplu,si aceasta numai si numai daca vrea sa poarte o discutie cu noi barbatii.Important este sa stim sa vorbim,sa stim sa luam persoana respectiva la vorba.
wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mier Mai 11, 2011 1:32 pm

Daca mergem pe strada si intalnim colegi mai vechi sau prieteni,aste nu inseamna ca nu trebuie sa ii bagam in seama,unde aici rine de bunele maniere.Ca femeie nu am cum sa abordez barbati,dar daca vorbesc cu barbati reprezentand cunostinte,colegi sau prieteni,asta nu inseamna ca nu trebuie sa il salut...
cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Mai 20, 2011 3:53 pm

Sunt anumite persoane care intra direct la subiect,mai ales in randul femeilor unde barbatii le abordeaza sub diverse forme,iar daca femeile sau fetele ar fi prea naive sa ia in serios anumite chestii legate de ceea ce spune barbatul,pentru barbat ar fi un succes si ceva simplu de a aborda astfel de femei,care poarta denumirea de femei usoare.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Mai 27, 2011 2:08 pm

Atunci cand vreau sa cunosc o fata,eu intai le abordez pe internet pe anumite situri de socializare,apoi pe mes,dupa care o sa fie vorba sa ne intalnim,numai ca pana la intalnire este cale lunga,pentru ca incepe sa ridice fel si fel de pretentii si intentii sau diverse motive de a nu ne putea vedea.
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Iun 06, 2011 2:14 pm

Ca sa intru in vorba cu o anumita persoana de pe strada spre exemplu,trebuie in primul rand sa calculez pe loc daca persoana respectiva este libera sau mai este cu cineva,pentru ca exista riscul ca persoana respectiva sa te ameninte cum fac in ziua de azi unele fete inconstiente de 18-20 de ani,care ameninta pe unii si pe altii cu bataia de la altii daca nu le lasi in pace...Minte si gandire de 2 bani...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Iun 16, 2011 2:12 pm

Ca femeie,nu ma pot exprima in acest sens,pentru ca stiu ca anumite femei sau fete fara minte se iau in vorba cu barbati aiurea,mai ales...cirvele fac acest lucru sa se ia in vorba cu anumiti barbati pe care nu-i cunoaste,numai ca aici exista riscul sa ai mari probleme daca te iei in vorba cu orice barbat pe care il intalnesti la orice colt de strada...
cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iun 30, 2011 2:44 pm

Inainte sa fac acest lucru,calculez persoana in cel mai scurt timp,iar daca este genul meu,indiferent de situatie,ma risc si intru in vorba,cu exceptia faptului ca renunt in cazul in care persoana respectiva este casatorita,iar daca nu este casatorita,o abordez prin cuvinte frumoase,fara fel si fel de talente sau smecherii,asa cum mai fac unii..
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Sam Iul 16, 2011 10:40 am

Ma iau in vorba cu fel si fel de fete,numai ca aici fetele pe care le abordez fac parte din anturajul prietenilor mei,astfel incat abordez fetele in diverse moduri,numai ca foarte multe dintre acestea nu sunt multumite de mine,ceea ce aici mi se pare un lucru extrem de ciudat,tinand cont ca vorbesc frumos cu acestea.
wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Mar 17, 2012 3:59 pm

La mine la servici exista comunicare cu toti angajatii de acolo,dar nu are rost sa ma complic intr-o relatie cu una din femeile de acolo,pentru ca sunt casatorite,desi acest lucru l-am incercat atunci cand m-am angajat,si am propus ca mai bine sa fie doar comunicare,si nimic mai mult.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum