Cardul de sanatate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Cardul de sanatate

Mesaj  cristinaioana la data de Mier Apr 27, 2011 11:38 pm

Din toamna fiecare persoana asigurata va primi prin posta carduri de sanatate pentru care va trebui sa plateasca 2 euro. Pe ele vor fi trecute datele de identificare ale posesorului, istoricul bolilor si anumite observatii pe care medicul le considera importante despre fiecare pacient.
Consider ca este bun un astfel de card mai ales daca este actualizat de medic la fiecare vizita la acesta mai ales in cazul persoanelor cu afectiuni grave si care au un risc mai ridicat de a li se face rau pe strada. Este important pentru ca medicii sa ii dea mai usor primul ajutor.
Vi se pare util acest card? Este justificata suma pe care tb sa o platim pentru emiterea lui?

cristinaioana
VIP
VIP

Puncte : 2388
Reputatie : 854
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Re: Cardul de sanatate

Mesaj  cristina la data de Joi Apr 28, 2011 12:22 pm

Ce as putea sa spun despre cardul de sanatate,este aceea ca vom plati mai multi bani,desi sanatatea din romania a luat-o la vale,si ne lasa sa murim pe strada,mai ales prin desfiintarea anumitor spitale importante din tara.Maine poimaine o sa avem carduri de mincare,exact cum erau cartelele pe vremea lui ceausescu.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Mai 02, 2011 3:28 pm

Cardul de sanatate nu cred ca si-l permite orice persoana in acest caz,tinand cont de conditiile actuale de saracie ale oamenilor,si parerea mea este ca pentru a avea un astfel de card,in primul rand ai nevoie de bani,si multi nu isi permit.Asta nu inseamna ca daca nu am cardul de sanatate asa cum spun ei,obligatoriu,asta nu inseamna sa mor pe strada.Murim pe strada oricum,pentru ca actuala guvernare desfiinteaza spitalele,si oamenii mor in cele mai ciudate conditii...card de sanatate ne mai trebuia...

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Lun Mai 09, 2011 11:32 am

Sunt foarte multe persoane care nu vor fi de acord cu acest card de sanatate,mai ales pentru faptul ca multi nu isi pot plati datoriile pe care le au de fapt,iar ca sa isi permita si acest card de sanatate,trebuie neaparat sa platesti,care foarte putini isi permit acest lucru.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Iun 11, 2011 1:30 pm

Cardul de sanatate este util si bun numai pentru aceia care au venituri,si se afla cu plata salariilor sau a pensiilor respective,iar pentru cei care nu au nici un fel de venit,cardul de sanatate este total inexistent pentru acestia.Nu sunt nici eu de acord cu acest card de sanatate,chiar daca am servici si un venit...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Sam Iun 25, 2011 11:44 am

Cardul de sanatate,acest lucru ne mai lipsea din partea guvernarii actuale care nu stie ce sa mai faca sa ia bani din buzunarul saraciei oamenilor,ca sa traiasca ei bine.Nu sunt de acord cu acest card de sanatate,si sunt foarte multi care nu sunt de acord,pentru ca din punctul meu de vedere,cardul de sanatate este total inutil.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iul 10, 2011 3:25 pm

Despre cardul de sanatate pot sa spun ca nu sunt de acord cu acesta,la fel ca si multe alte pesoane din tara,numai ca aici nu este dupa cum vrem noi,ci dupa cum ne obliga acest guvern de ras sa facem acest lucru...Oricum murim cu totii si nimeni nui scapa,si cu card si fara card de sanatate.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Lun Iul 25, 2011 2:57 pm

Cardul de sanatate reprezinta alti bani pe care trebuie sa ii scoatem noi din buzunarul nostru,si sa le dam guvernantilor si celor de la FMI,de parca acestia,impreuna cu cardul de sanatate ne scot din foame sau ne fac imuni la orice boala.Nu sunt de acord cu acest card,pentru ca sunt foarte multe persoane fara servici,si nu isi permit acest lucru.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Apr 30, 2013 5:15 pm

cardul de sanatate reprezinta pentru mine si pentru foarte multi o mare prostie,pentru ca daca nu ai acest card de sanatate,risti sa nu iti poti cumpara medicamentele care iti sunt necesare,dar traim in lumea moderna,si trebuie sa mai gaseasca cineva ceva sa ne mai ia bani din buzunarele noastre.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 7:56 pm

Continut sponsorizat