....ideale

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

....ideale

Mesaj  cristinaioana la data de Sam Apr 30, 2011 5:33 pm

Cum arata vacanta ideala pentru voi?Dar o zi din viata voastra?Dar o relatie de dragoste ideala?
Credeti ca exista momente in care sa zicem ca ceea ce se intampla este idealul pentr noi?

cristinaioana
VIP
VIP

Puncte : 2388
Reputatie : 854
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Re: ....ideale

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Mai 02, 2011 4:55 pm

Idealul pentru mine reprezinta ceva simplu,indiferent ca face parte din viata mea,din relatiiile de dragoste sau din timpul liber.Viata imi place sa mi-o traiesc liber,fara sa mi-o dirijeze cineva,si acel cineva sa nu fie stapan pe propria mea viata,pentru ca acest lucru nu tine la mine;relatiile de dragoste sa fie concentrate pe incredere,sentiment,fara minciuna si tradare,iar timpul liber este asa cum vreau eu sa mi l fac.Deci,nimeni nu trebuie sa ne dirijeze in ceea ce vrem noi sa facem,sa nu ne faca viata un cosmar,ajungand stapani pe propria noastra viata.Acestea toate la un loc prezentate anterior reprezinta pentru mine ceva ideal.

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mai 08, 2011 3:09 pm

Orelatie de dragoste ideala nici nu mai stiu cum se manifesta...Exista astfel de relatii ideale pentru unii,si parerea mea este aceea ca o dragoste ideala se intalnesc numai la vedete...Cat despre o vacanta ideala,as putea sa spun ca as pleca cu mare drag in germania si in japonia,desi japonia a trecut printr-o persioada foarte complicata privind marele cutremur din 11 martie si apoi cu explozia centralei nucleare.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Dum Mai 15, 2011 5:40 pm

Pentr mine,o vacanta ideala este aceea in care ma simt cu adevarat in largul meu,uit de toate problemele,iar distractia si buna dispozitie sa fie la ea acasa,si cu toate astea,vacanta de acest gen este cu adevarat ideala.Cat despre iubire sau dragoste ideala,nu ma pronunt...

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mai 26, 2011 1:56 pm

Pentru mine,cea mai ideala vacanta o reprezinta sa plec la munte pe Valea Prahovei,sa ma simt bine,sa respir aerul curat de acolo,si sa vad cele mai frumoase zone turistice de acolo.La fel as vrea in acelas sens si in Delta Dunarii,unde consider aceste 2 locuri ca fiind pentru mine cele mai ideale pentru petrecerea timpului meu liber.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mai 31, 2011 2:58 pm

Pentru mine,o vacanta ideala este aceea in care merg la munte impreuna cu prietenii mei,facem un gratar acolo,ne simtim bine cu totii.In viata mea de zi cu zi,cel mai ideal pentru mine reprezinta linistea sufleteasca si nimeni sa nu se amestece in viata mea...

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iun 09, 2011 6:07 pm

Atata timp cat in viata esti liber si ai libertatea necesara si esti liber sa faci ce vrei fara sa te deranjeze nimeni,cred ca pentru mine este ce mai ideala viata,mai ales daca vreau sa imi fac viata mea asa cum vreau eu nu cum vor altii sa o am.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Iun 20, 2011 3:30 pm

Vacanta ideala pentru mine este sa plec la munte cateva zile bune,si sa uit de absolut toate problemele.O relatie de dragoste ideala este aceea in care nu exista minciuna si tradare,iar prietenii ideali sunt prietenii care stiu sa te ajute si sa iti fie alaturi atunci cand esti suparat sau ai anumite probleme.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Iul 06, 2011 3:15 pm

Nimic in ziua de astazi nu mai pare ideal,indiferent ca suntem in concedii sau in relatii de dragoste...Acestea erau odata demult,dar sa vorbim in ziua de azi de lucrurile ideale,la cat de scumpa este viata in ziua de azi,la locurile de munca in care nu se gasesc,la disponibilizarile masive care se fac,ne este frica pur si simplu sa discutam ca ar mai exista ceva ideal in ziua de azi,privind conditiile de trai actuale...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Iul 20, 2011 5:14 pm

Vacanta ideala pentru mine este sa ma duc la munte,sa respir aer curat,si sa uit de anumitele probleme.De asemenea,ideal vad si partidele de pescuit la care sunt invitat de prietenii si colegii mei,unde buna dispozitie este la ea acasa.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Mar 14, 2012 3:46 pm

Nu imi pot permite o vacanta ideala in ziua de azi,atata timp cat multe persoane vad vacanta ideala numai ca un lux pe care multi nu si-l permit,dar sunt foarte multi profitori din acest punct de vedere,multi naivi,care fac din vacantele lor ideale un lucru de care sa se simta bine cealalta persoana,ca dupa ce vacanta respectiva s-a incheiat si nu s-a ales mai cu nimic din aceasta,ajunge la concluzia ca o vacanta ideala este mult mai bine determinata cand nu exista oameni de bani"gata".

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Iun 26, 2012 1:28 pm

Cea mai ideala vacanta pentru mine mai ales pe timp de vara,o reprezinta cateva zile petrecute la munte,desi nu am mai fost la munte de ceva ani buni

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Vin Feb 07, 2014 9:35 am

,,Fericirea nu poate fi cumpărată cu bani şi dragostea nu poate fi dobândită cu forţa.” Într-adevăr, cred ca banii nu pot cumpăra sentimente frumoase şi emoţii valoroase, iar dragostea se oferă doar celui care are nevoi de ea şi nu se obţine recurgând la manipulare, ameninţări, santaj emoţional, pentru că dragostea e un sentiment pur şi liber. Inima nu ascultă de comenzi, reguli şi constrângeri. Dragostea fie există, fie nu... În iubire, nu sunt jumătăţi de măs...Acesta e idealul pentru mine.

Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 46
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 3:43 pm

Continut sponsorizat