calatoriile

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

calatoriile

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Mai 09, 2011 2:57 pm

Calatoriile reprezinta o sursa de relaxare,care si acestea depind la fel de timpul liber pe care noi il avem,mai ales la sfarsit de saptamana din cei care isi permit astfel de calatorii,sau in concediile noastre,din cei care au servici.

Ce parere aveti despre calatoriile acestea?Vorbim de calatorii in general,indiferent ca le facem pe jos,sau cu diverse mijloace de transport.

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: calatoriile

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Iun 01, 2011 12:55 pm

Calatoriile reprezinta o sursa de relaxare si de buna dispozitie,nu neaparat la sfasit de saptamana,pentru ca nu mergem la plimbare numai la sfarsit de saptamana,pentru ca numai cei care isi permit in ziua de azi pot sa mearga la munte sau la mare.Pentru mine,calatoriile in oras imi sunt de ajuns...

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Iun 10, 2011 2:27 pm

Calatoriile reprezinta miscarea noastra in aer liber,indiferent ca vom calatori la munte,la mare,in Delta Dunarii sau in alta tara.Calatoriile reprezinta ceva frumos si divers,unde prin calatoriile pe care le facem,vedem fel si fel de lucruri cu care poate nu ne-am intalnit niciodata,ceea ce rezulta ca aceste calatorii te fac sa te simti extrem de foarte bine mai ales pentru sanatatea noastra...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mar Iun 21, 2011 3:51 pm

Este bine sa calatoresti in excursii de fel si fel,in concedii sau vacante,chiar si la distante foarte mari,indiferent ca suntem in afara tarii,dar intotdeauna sa revenim in tara noastra in care ne-am nascut,desi in anumite multe situatii,multora ne este pur si simplu rusine sa ne numim romani,la guvernarea actuala care ne conduce in prezent...

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Iul 06, 2011 5:06 pm

Calatoriile la munte imi plac foarte mult,mai ales mersul pe jos.De asemenea,imi place sa calatoresc foarte mult cu trenul,iar cu masina mai putin,pentru ca in anumite situatii,in masina,atunci cand soferii mai franeaza uneori brusc,imi aduc o stare de ameteala si uneori imi vine chiar rau dupa ce cobor din masina...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Joi Iul 21, 2011 12:45 pm

Calatoriile cu trenul imi plac foarte mult,mai ales pe Valea Prahovei,si sa merg cu trenuri prin tunele,imi place foarte mult.Calatoriile imi plac in general,orice calatorie imi place,numai la mare nu imi place pe litoral.In rest,vara,la racoare,as merge numai la munte,sa vizitez fel si fel de zone,in care raman acolo cu cele mai frumoase amintiri.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Apr 28, 2012 1:57 pm

Mie cel mai mult mi-au placut in viata calatoriile la munte,atat pe Valea Prahovei mai ales,cat si pe Valea Oltului.Am facut calatorii in diverse locuri pitoresti din tara,singurele locuri in care nu am fost fiind in partea de nord-vest a tarii,adica de la sibiu in sus.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Ian 31, 2014 3:24 pm

calatoriile reprezinta cel mai frumos mod de a face miscare,pe langa faptul ca prin calatorii intelegem acele persoane care se plimba in diverse zone din tara si din lume,unde intalnesc acolo oameni noi,peisaje frumoase si amintiri placute,unde foarte multi revin dupa o perioada scurta de timp sau in anul urmator in aceleasi locuri in care au mai fost.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Vin Feb 14, 2014 1:07 pm

Toți am vrea să petrecem mai mult timp în călătorii, să savurăm pe îndelete locurile frumoase la care visăm, să plonjăm cu totul în slow travel. Doar că perfecțiunea e departe pentru mulți dintre noi și suntem forțați să gustăm în viteză minunile lumii.Orice om isi doreste sa calatoreasca,desi nu oricine constientizeaza importanta acestor experiente si rolul lor in formarea personalitatii si contributia acestora la imbunatatirea unei culturi.Orice calatorie in plus te invata ceva nou,interesant,chiar inedit.Pentru mine calatoriile inseamna foarte mult deoarece sunt atrasa de tot ce este nou si vreau sa descopar cat mai multe.Vazand si alte mentalitati iti schimbi gandirea, privesti lucrurile altfel si vezi lumea cu alti ochi.La mare sau la munte,iarna sau vara oriunde este frumos daca stii intr-adevar sa te bucuri de tot ce te inconjoara si iti este benefic.

Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 46
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 3:44 pm

Continut sponsorizat