medicamentele

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

medicamentele

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Mai 10, 2011 5:55 pm

Cat de bune sunt medicamentele pentru organismul nostru,mai ales atunci cand suntem bolnavi?Ce facem in situatia in care ne lipsesc medicamentele necesare si ne trezim noaptea ca nu le avem?
Medicamentele sau anumitele antibiotice pe care le consumam,o sa ne aduca in situatia ca aceste antibiotice sau altfel de medicamente,sa ne puna in situatia de a consuma aceste pastile,si deodata acestea sa nu isi mai faca efectul,ca urmare a consumului excesiv zilnic.Medicamentele pe care le luam mai ales zilnic,ne vor aduce in situatia in care vom fi imuni,si le vom lua degeaba,fara ca acestea sa isi faca efectul.

Ce parere aveti despre medicamente sau antibiotice?

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: medicamentele

Mesaj  cristina la data de Lun Mai 16, 2011 12:57 pm

Medicamentele sunt bune,dar nu luate excesiv,pentru ca putem sa ajungem in situatia in care vom ajunge imuni la medicamente sau antibiotice,si le vom consuma degeaba,unde acestea nu isi vor face efectul,pentru organismul nostru a fost invatat cu astfel de medicamente,luate in exces.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Iun 01, 2011 3:38 pm

Medicamentele ne fac bine in anumite situatii,pentru ca sunt foarte multe persoane care sunt bolnave,iau medicamentele necesare,si acestea nu isi fac efectul,asta datorita faptului ca persoanele respective au consumat in mod abuziv medicamentele,si in acest sens s-a ajuns in situatia de imunitate la medicamente sau antibiotice.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Iun 11, 2011 1:48 pm

Daca folosim medicamentele in mod regulat atunci cand ni le prescriu medicii,atunci nu vor exista probleme cu organismul nostru,dar cand folosim medicamente abuziv si total aiurea,ne vom trezi intr-o zi ca suntem bolnavi,luam medicamente peste medicamente,si acestea nu isi vor mai face efectul,intrucat am invatat organismul nostru prost,care acesta va deveni imun la medicamentele pe care le vom consuma.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Sam Iun 25, 2011 12:53 pm

Medicamentele reprezinta un remediu partial bun pentru persoanele care sunt bolnave,adica partial pentru cei care consuma medicamentele acasa,pentru calmarea anumitor dureri de dinti,stomacale,si nu in ultimul rand la gripa,unde anumite persoane consuma anumite medicamente peste limitele normale atunci cand sunt racite,lucru deloc bun,pentru ca isi supun organismul la imunitate la medicamente,ceea ce rezulta ca medicamentele pe care le consuma,sunt total inutile,pentru ca si-a invatat organismul la aceste pastile...

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iul 10, 2011 3:48 pm

Medicamentele reprezinta un remediu foarte bun in diverse boli,numai ca si aici medicamentele trebuiesc consumate cu un rost...Sunt anumite persoane care consuma fel si fel de medicamente,multi care nu cer sfatul medicului,si acestia ajung la spital,pentru ca au fost inconstienti de au consumat medicamente care nu au fost prescrise de medicii respectivi.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Lun Iul 25, 2011 3:29 pm

Medicamentele sunt bune,dar nu in toate situatiile,pentru ca unele medicamente,luate excesiv sau abuziv,iti pot crea mari probleme.Medicamentele trebuiesc luate regulat,la timp,iar daca medicul de familie sau orice medic ni le-a prescris,trebuie sa urmam tratamentul respectiv,pentru a ne insanatosi,desi sunt foarte multe boli in care consumam medicamente...degeaba...

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Feb 12, 2012 3:32 pm

In 31 decembrie 2011,am avut probleme majore la stomac din cauza abuzului de carne si grasimi din acea perioada,unde mi-a fost foarte rau,astfel incat,pentru a evita alte probleme majore la burta,am facut un abuz minor de medicamente,dicarbocalmul fiind singura pastila care am luat-o in mod abuziv in acea zi,medicament care mi-a calmat in mare parte durerea de burta extrema,si alte probleme nu am mai avut dupa acest abuz de medicamente.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 3:45 pm

Continut sponsorizat