soarele si luna

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

soarele si luna

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Mai 10, 2011 7:27 pm

Soarele este astrul zilei,iar luna este astrul noptii.Soarele poate deveni periculos mai ales la persoanelor care se supun razelor solare in mod excesiv,de foarte multe ori la cei care stau la plaja mai multe ore si se supun acestor raze extrem de foarte periculoase.
Cat despre luna,astrul noptii,provoaca fel si fel de suspiciuni,unde foarte multe persoane cred ca atunci cand v-a fi luna plina,atunci se produc mari cutremure,unde eu acest lucru il consider o aberatie totala,desi cutremurul din 4 martie 1977 a fost pe timp de luna plina.

Ce parere aveti despre persoanele care se expun in mod excesiv razelor solare extrem de periculoase,sau ce parere aveti despre ceea ce se intampla in timp ce avem luna plina?
cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: soarele si luna

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Iun 01, 2011 3:47 pm

Nu pot sta foarte mult timp in soare,indiferent de ce anotimp este-mai putin iarna,dar vara mai ales este foarte periculos sa te expui la soare mai multe ore,si nu inteleg cum pot suporta oamenii care se duc la plaja,sa stea atatea ore in soare,unde se pot expune la diverse boli.
Cat despre luna,imi place luna sa o vad cand este plina...
wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Sam Iun 25, 2011 1:10 pm

Nu cred in aberatiile care se spun despre luna plina,ca atunci cand avem nopti cu luna plina vom avea cutremure mari.Desi la cutremurul din 4 martie 1977 era luna plina,de atunci s-a ramas la aceasta idee,iar punctul meu de vedere in acest sens,il vad ca mai mult decat o aberatie din partea celor care cred acest lucru despre luna plina...
cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iul 10, 2011 4:05 pm

Soarele nu este atat de bun asa cum multi considera ca soarele face bine.Din contra,soarele creeaza mari probleme,mai ales persoanelor care se duc la plaja,si se expun la caldurile toride la soare,si nu inteleg astfel de oameni care pot sta atatea ore in soare,unde nu se gandesc ca razele solare le vor crea mai tarziu probleme extrem de majore.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Iul 26, 2011 10:41 am

Despre luna s-au scris si s-au gandit fel si fel de aberatii total iesite din comun,cum ca pe timp de luna s-ar produce mari cutrtemure de pamant.Ei s-au orientat dupa luna plina care a fost in seara cutremurului din 4 martie 1977,si de atunci au ramas cu acest lucru.Sunt foarte multe aberatii care se discuta pe forumul care am fost alungati de acolo.Nu are nici o legatura luna cu alte lucruri.
wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Mar 16, 2012 1:26 pm

Soarele este astrul zilei,care de foarte multe ori vara ne provoaca mari probleme,unde sunt foarte multe persoane inconstiente care se supun abuziv razelor soarelui mai ales la plaja,de unde rezulta mai tarziu diverse probleme ale pielii.Cat despre aberatiile privind luna plina care influenteaza mari cutremure de pamant,acestia s-au orientat ca in seara zilei de 4 martie 1977 cand a fost luna plina,s-a produs cutrmurul de pamant,ceea ce din punctul meu de vedere,nu are nici o legatura una cu alta,pentru ca luna plina este in fiecare luna,si nu s-a intamplat nimic...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat