toamna

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

toamna

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Mai 10, 2011 7:59 pm

Ce inseamna toamna?Toamna stiam ca inseamna un anotimp rece si ploios,numai ca din pacate,toamna nu mai este anotimp atat de ploios cum era o data.Toamna acum apare prin luna noiembrie,tine cateva zile,si intram direct in iarna,ceea ce inseamna ca anotimpul toamnei este demult trecut.Intr-adevar,sunt anumite perioade de timp foarte ploioase si foarte friguroase,dar acestea nu sureaza atat de mult,si sa nu uitam ca anul trecut,luna noiembrie 2010,s-au inregistrat temperaturi de peste 20 de grade celsius in foarte multe localitati ale tarii,foarte neobisnuit pentru luna noiembrie.

Ce parere aveti despre anotimpul toamnei?
cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: toamna

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Iun 11, 2011 2:25 pm

Toamna imi place foarte mult mai ales cand ploua,si cand cad frunzele din copaci.De ceva vreme,anotimpul toamnei nu se mai cunoaste ca fiind unul chiar de toamna,pentru ca schimbarile de clima a facut ca toamna sa arate mai mult a vara,asa cum s-a intamplat anul trecut in luna noiembrie in jurul datei de 21 noiembrie 2010,unde temperaturile au ajuns la 25 de grade,si anumite ploi de vara foarte violente,cu grindina,tunete si fulgere.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Sam Iun 25, 2011 1:34 pm

Imi place toamna,mai ales ca vremea se mai racoreste un pic,si nu este ca vara,calduri insuportabile.Toamna incepe ziua sa scada si noaptea sa se mareasca,dar nu mai sunt toamnele care erau odata demult...Oeicum,ploile din ce in ce mai rare,si racoare incepand din octombrie0noiembrie,referitor la cei care stau in partea de ses a Romaniei...
cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Iul 26, 2011 11:31 am

Nu mai sunt toamnele care erau odata.Toamna imi place cand ploua,dar aici se instaleaza frigul.Tin minte si eu anul trecut,prin noiembrie,temperatura ajunse la 27 de grade,unde nu stiam daca este vara sau toamna,de zici ca venea vara,nu iarna.Toamna stiu ca zilele ar trebui sa fie mai racoroase,dar nu mai sunt nici acestea racoroase,desi ziua incepe sa scada.
wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Mar 16, 2012 1:37 pm

I9mi place si toamna,mai ales cand cad frunzele...si cand ploua imi place,pentru ca nu este chiar atat de frig,iar atunci cand este soare,mai ales dupa-amiaza,imi place cum arata umbra soarelui la amiaza,si este pentru mine un lucru placut si frumos.Nu este atat de frig toamna,dar in ultimii ani nu stim daca mai avem toamna sau vara,pentru ca din senin,din toamna pe care noi o stiam blanda si linistita,ne trezim cu un frig de toate zilele.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat