primavara

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

primavara

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Mai 17, 2011 1:53 pm

Primavara este anotimpul florilor,anotimpul in care natura invie dupa perioada inghetului si a frigului.Calendaristic,primavara incepe in luna martie,si se termina la sfarsitul lunii mai,numai ca primavara cea adevarata vine abia din luna aprilie,pentru ca mai avem anumite persioade de frig si zapada.

Ce parere aveti despre anotimpul de primavara?

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: primavara

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Iun 11, 2011 2:31 pm

Desi primavara este anotimpul in care natura invie,mie acest anotimp nu imi place.de fapt,primavara este ca si toamna,unde nu stim aici daca este primavara sau vara,caci aici ba este prea cald,ba este prea frig,si nici nu stim despre ce fel de anotimp sa vorbim.Adevarata primavara am vazut in ultimii ani ca vine abia spre sfarsitul lunii aprilie,dar acolo intram direct in vara,si este foarte greu sa spunem ca mai avem primavara.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mar Iun 21, 2011 5:18 pm

Primavara nu este numai anotimpul florilor,ci este anotimpul in care natura invie definitiv,iar pasarile calatoare revin la locurile din care au plecat toamna,iar majoritatea animalelor ies din starea de amorteala a iernii.Primavara este si anotimpul ploilor,numai ca primavara acum nu mai stim daca o putem numi primavara,vara sau iarna...

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Lun Iul 25, 2011 3:46 pm

Nu imi place atat de mult primavara,desi natura incepe sa isi revina la normalPrimavara imi place cum ploua,si florile.Primavara este un anotimp care foarte multe persoane au mari probleme de sanatate,mai ales ale cailor respiratorii,in sensul ca in unele zile de primavara care noi credem ca e primavara,vremea ne joaca feste.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Mar 16, 2012 1:14 pm

Nu imi place atat de mult primavara,pentru ca imi creeaza anumite probleme de sanatate,lunile martie si aprilie fiind singurele luni din an care nu imi plac,chiar daca nici vara nu imi place,pentru ca in aceste 2 luni,vremea se manifesta cind calda cind friguroasa,si niciodata nu mi-au placut aceste 2 luni,martie si aprilie.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat