viata la oras

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

viata la oras

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mai 19, 2011 12:42 pm

Ce reprezinta pentru noi viata la oras,indiferent ca locuim la bloc sau la curte,pentru ca si la oras oamenii isi au locuintele la curte.Este bine sa stai la oras.Ce parere aveti din acest punct de vedere,despre vecinii dvs,si cum vedeti in acest sens viata la oras,indiferent de locuinta.
cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: viata la oras

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Mai 27, 2011 1:23 pm

Viata la oras este frumoasa pentru cei care nu au avut niciodata o casa la curte sau la tara,dar nu exista cineva care sa nu fi avut o casa cu curte chiar si la ora.La oras,la apartament sau garsoniera este mult mai multa cheltuiala decat la tara,si mai putina liniste decat la tara.Cei de la oras vor sa plece la tara,dar eu unul,din punctul meu de vedere,as prefera mai mult sa stau la oras decat la tara.
wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iun 05, 2011 4:08 pm

Viata la oras mi-a placut atat de mult,incat am stat in Slobozia in oras la bloc pana in anul 2006 in vara,unde am facut marea greseala de a ma muta de la Slobozia de la apartamentul de acolo,la Calarasi la parintii mei la curte.Viata la oras este frumoasa,dar la casa nu mi-a placut niciodata.Am facut greseala de a pleca din Slobozia,si de 5 anio de zile regret ziua in care am plecat de la bloc la curte.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Iun 16, 2011 1:14 pm

Viata la oras imi place cel mai mult,pentru ca toata viata mea am trait numai si numai la oras,cu mici,foarte mici exceptii am stat la casa,dar acest lucru numai la bunicii mei in vacantele de vara si de iarna.Imi place foarte mult viata la oras,unde,desi este multa galagie,pentru mine este ceva normal,atata timp cat m-am obisnuit cu acest mediu de trai.
cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iun 26, 2011 2:35 pm

Imi place foarte mult sa stau la oras,dar sa stau la bloc,nu la curte,asa cum stau acum in oras la curte.La bloc este alta viata,ai cu cine discuta,comunica,pe cand la curte,chiar daca stai in oras,nu ai cu cine discuta,pentru ca majoritatea oamenilor care locuiesc la curte,chiar si in oras,sunt de varste foarte inainteate,oameni batrani...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Iul 15, 2011 3:31 pm

Este foarte frumoasa viata la oras,mai ales ca o mare parte din viata mea mi-am petrecut-o la oras.Este intr-adevar multa galagie si multa cheltuiala cu datoriile de la bloc.Mi-a placut la bloc foarte mult,as vrea din nou sa traiesc la bloc.Chiar daca locuiesc in oras,am locuinta la curte,unde nu imi place la curte asa cum imi place la bloc.Cei de la tara vor sa vina la oras,iar cei de la oras vor sa plece la tara.Eu as pleca la bloc...
wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Mar 14, 2012 4:56 pm

Nu este atat de grea viata la oras,desi pentru cei care locuiesc la apartamente sau garsoniere,este foarte greu cu acestia la intretinere.Viata la oras mie imi place,chiar daca locuiesc la curte in oras,dar mai mult mi-a placut sa locuiesc la bloc,unde la bloc este mai multa buna dispozitie decat la curte.Parerea mea...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Mar 31, 2013 4:03 pm

viata la oras se pare ca este usoara,asta depinde de fiecare persoana in parte,desi la oras se intalnesc familii care au si case la curte,si oricm nu se compara cu cei de la bloc...la curte intretnerea este mai scumpa fata de cea de la bloc,dar pentru multi,viata la oras se rezuma numai la familiile care stau la bloc,dar oamenii sunt diferiti,si fiecare locuieste acolo unde se simte cel mai bine,si ii place cel mai mult...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat