cronica greselilor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

cronica greselilor

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mai 19, 2011 1:06 pm

In acest topic vom scrie fiecare din noi care sunt greselile care le-am facut in aceasta viata,ce am facut dupa comiterea acestora,si cum vom proceda in perioada imediat urmatoare,pentru a evita din noi aceleasi greseli sau alte greseli.
cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 46

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: cronica greselilor

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Mai 27, 2011 1:57 pm

Toata lumea a facut greseli in viata,si nu este nimeni care sa nu fi facut cea mai mica greseala.Abia dupa ce comitem greseala,ne dam seama ca am gresit,dar greseli sunt la tot pasul,atat in comportament,cat si in exprimare,dar in mare parte si in scris,pentru ca sunt anumite persoane care nu tin cont de gramatica limbii romane,dar aici,persoanele respective care scriu,ori nu pun virgule si liniute ca nu stiu,sau este la ei rea intentie...
wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iun 05, 2011 4:02 pm

Consider o mare greseala fatala a acelora care se grabesc in anumite actiuni sau lucruri pe care acestia vor sa le realizeze imediat,iar dupa ce au realizat lucrul respectiv in graba,pe acestia ii urmeaza regretele.Sunt foarte multi care au facut greseala de a casatori cu cine nu trebuie in graba,fara sa isi dea seama de consecintele care ii asteapta,asa cum se intampla in ziua de azi cu majoritatea celor care fac acest mare pas total gresit si fara pic de gandire.
Acestia cand se casatoresc,se gandesc ca vor avea o casnicie cum nu a avut-o nimeni,si apoi se ajunge la discutia ca femeia lui este insarcinata,ceea ce v-a rezulta un copil;multi se bucura de acest lucru ca v-a veni un copil pe lume,sunt in al noualea cer,numai ca sunt foarte putini care realizeaza acest lucru,pentru ca un copil nu este o asa mare bucurie cum cred unii,la ceea ce ii asteapta dupa ce se naste copilul respectiv,si ei cred ca un copil se face si se creste batand din palme,dar nu realizeaza vremurile pe care ii asteapta pe acestia,si,nici nu apuca bine sa nasca,si renunta la casnicia respectiva,pentru ca nu poate face fata copilului care urmeaza sa se nasca.
Habar nu au cei care spun in culmea fericirii ca asteapta un copil,habar nu au ce vremuri ii asteapta...E atat de simplu sa zici ca sotia e insarcinata si astepti un copil...Ce simplu...Dar cat de greu si ce vremuri urmeaza... Pfff...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Iun 16, 2011 12:47 pm

In viata noastra.fiecare din noi oamenii,facem anumite greseli,din care una singura inseamna pentru noi cea mai mare greseala a vietii noastre,si acest lucru il spunem cu totii.Multi se plang ca au facut greseala ca s-au casatorit,iar acest lucru l-am auzit de la foarte multe persoane;apoi sunt altii care se plang ca au facut greseala ca au facut un copil sau mai multi,unde si acest lucru l-am auzit destul de foarte des.Altii insa,incearca sa corecteze greselile altora in scris,in loc sa isi corecteze greselile lor,si de foarte multe ori am auzit si eu de la wolfenstein cum pe 2 anumite saituri care a fost inscris,cei de acolo l-au reclamat ca nu pune virgule si linioare de unire la anumite expresii pe care le scrie,insa,fiecare scrie cum vrea fiecare,nu scrie dupa cum vor altii sa scrie,ca asa vor ei...Fiecare scrie cum vrea in felul sau...Asta nu o consider o greseala,sa scrie fiecare cum vrea...Cat despre situl si forumul respectiv,sa stea in banca lor,si sa isi vada de forumul lor,si sa nu incerce sa faca ordine aici,ca aici este un forum despre prieteni,nu un forum de toate prostiile si tampeniile care sunt in acel forum,impreuna cu moderatorii de acolo.Aici nu au ce cauta...
cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iun 30, 2011 1:58 pm

Pe langa greselile pe care le fac unii care se casatoresc legal si apoi regreta toata viata,in viata noi oamenii mai facem si altfel de greseli,uneori mult mai mari si mai complicate decat casatoria,greseli care ne vor face sa regretam mult mai accentuat fata de greseala casatoriei.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Iul 15, 2011 3:34 pm

Greselile pe care noi le facem in viata,le vedem dupa ce faptul este consumat,si apoi ne asteapta regretele,care ne vor stresa chiar toata viata.Nu exista om pe lumea asta sa nu fi comis vreo greseala,dar sunt anumite persoane care fac niste greseli care o sa-i coste foarte scump,si o sa regrete toata viata...
wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Noi 22, 2011 1:30 pm

Marea greseala pe care am facut-o in anul 1995 atunci cand m-am casatorit,cat si greseala pe care am facut-o in 1996 cind m-am casatorit legal cu acte la biserica si la primarie,constituie una din cele mai mari greseli facute de mine in viata,unde am ajuns la concluzia ca nu trebuia facut acest pas,si ca si in ziua de astazi puteam sa nu fiu casatorit,desi sunt divortat legal din anul 2009.
In anul 1994 o vedeam in fata ochilor mei numai si numai pe fosta mea nevasta pe numele ei real Ristea Veronica,dand cu piciorul unei alte relatii care intervenise in acelas timp in luna august 1994.Pe Veronica o cunosteam din 14 mai 1994,iar relatia de rezerva era in 17 august 1994,relatie care binenteles i-am dat cu piciorul,unde am regretat amarnic,si abia in anul 2002 mi-am dat seama ca relatia din 17 august 1994 cu Marcela din Calarasi trebuia continuata.
Parintii mei,mai ales mama a fost impotriva relatiei mele cu Veronica inca dinainte de august 1994,astfel incat mama incearca sa ma debaraseze de Veronica si sa nu o iau in seama,si sa imi continui relatia cu ea.
Aparitia Marcelei din 17 august 1994 putea sa schimbe datele problemei,numai ca eu eram prea orb dupa Veronica,si mare greseala am facut.
In decembrie 1994,Marcela vazand ca nu este nici o cale de a ramane cu ea si stia ca o iubesc pe Veronica mult mai mult decat pe ea,aceasta renunta la mine,pleaca fara urma si fara sa ma anunte nimic,iar eu ramin aici cu Veronica,unde acest lucru am sa il regret toata viata mea.
Unde este Marcela,ce s-a intamplat cu ea de nu a mai aparut din decembrie 1994,si de ce a renuntat la mine,desi eu am fost cel care nu am mai cautat-o,si de ce a plecat din viata mea fara veste,chiar daca o voiam mai mult pe Veronica?Este o disparitie subita,la fel ca disparitia lui Caraiman Valentina in 1991,intrebari care nici in ziua de azi nu si-au gasit rezolvarea,si care voi mai reveni pe aceasta tema...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Mar 31, 2013 3:42 pm

greselile pe care le facem in viata,dupa o anumita perioada de timp acestea revin chiar daca vrem sau chiar daca nu vrem...in viata,daca nu gresesti inseamna ca nu traiesti,dar sunt foarte multi care comit greseli enorme care ii costa foarte scump,greseli care ii vor macina pe intreg parcursul vietii...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat