pareri despre windows si messenger.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

pareri despre windows si messenger.

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Mai 20, 2011 1:32 pm

In acest topic vom discuta despre anumite tipuri de sisteme de operare windows,in care veti spune ce sistem de operare folositi la calculatorul dumneavoastra,ce probleme ati infruntat sau infruntati la sistemul de operare,ce fel de programe folositi dupa instalarea windowsului,iar despre messenger vom discuta despre persoanele pe care le avem in listele noastre de mes,si ce parere avem despre aceste persoane.

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: pareri despre windows si messenger.

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Mai 27, 2011 1:31 pm

Cel mai practic sistem de operare folosit de majoritatea posesorilor de calculatoare,este windows xp.Sistemul de operare vista,este pe atat de prost,pe atat de complicat,si parerea mea persoanala este ca sistemul de operare windows'98 este mult mai simplu si mai usor decat vista,care,pe langa faptul ca are si o capacitate mare de spatiu,nu este bun de nimic.Sistemul de operare xpsp1 sau sp2 sunt cele mai practice.
Cat despre messenger,prefer ca messenger 8 sa fie mai mult luat in considerare,unde messenger 10 este foarte complicat si conditionat.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Iun 07, 2011 10:51 am

Eu folosesc inca din anul 2005 sistemul de operare windows xp,desi la inceput nu ma pricepeam,iar cand am cumparat calculatorul in luna mai 2005,habar nu aveam ce este acela windows si cum se instaleaza,dar in 3 luni de zile am invatat sa-l instalez,si nu mai era o problema,numai ca imi lipsea cdul de instalare.Cat despre messenger,am net din vara anului 2007,si de atunci folosesc sistemul messenger 8,foarte bun.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Iun 16, 2011 1:19 pm

Despre windows nu cunosc mare lucru,decat stiu ca sistemul pe cae il folosesc este windows xp,dar nu ma pricep la instalare si la programe de acest gen.Cat despre messenger,pot sa spun ca am foarte multe prietene si colege pe mesenger,si prieteni,cunoscuti,sau mai putin cunoscuti.Cred ca messengerul este o cale de comunicare foarte buna,mai ales cand discutam cu anumite persoane aflate la distanta foarte mare de noi.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iun 26, 2011 2:40 pm

Messengerul reprezinta o comunicare simpla si mult mai usoara cu prietenii nostri pe care ii adunam de pe diverse saituri.Messengerul nu dureaza mult instalarea acestui program,insa dupa instalarea acestui program,mai ne trebuiesc si unele conditii pe care trebuie sa le indeplinim,asta in cazul in care folositi alta varianta de mesenger.Eu folosesc precum am spus messenger 8,si este foarte bun,unde il folosesc din anul 2007.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Iul 15, 2011 3:28 pm

Windows xp este cel mai popular windows.Aparuse windows vista,care multi au crezut ca este de actualitate,dar multi s-au inselat.Eu unul folosesc de ani buni numai windows xpsp2,iar ca mesenger folsesc numai mesenger8,nicidecum messenger 10 sau 11,care sunt de foarte proasta calitate,unde acolo,chiar daca ii vezi si pe cei de pe invizibili,nu este bun.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Mar 14, 2012 4:46 pm

Am instalat in luna ianuarie a.c. windows 7,si il consider dupa vista,cel mai prost windows aparut,unde acest windows 7 mi-a creat mari probleme,si are niste programe foarte conditionate,unele jocuri sau programe nu merg,astfel ca nu l am tinut mai mult de 12 zile si l-am dezinstalat,unde am reinstalat windows xpsp2,care nu am cu acesta nici un fel de problema.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Mar 31, 2013 3:53 pm

cel mai frumos si cel mai util pentru mine reprezinta sistemul de operare windows xp,indiferent de unitatea pe care o am,pentru ca este un sistem de operare simplu si usor,la fel ca si la windows,unde folosesc de 6 ani de zile numai messenger 7,care nu am probleme nici aici...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat