tolba cu amintiri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

tolba cu amintiri

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Mai 20, 2011 1:41 pm

In acest topic ne vom ocupa de diversele amintiri care ne-au placut sau nu in viata,deci toate amintirile placute sau neplacute,vorbind la modul general.Ce ne-a marcat sau ce ne-a distrus in vremurile de demult,reprezinta titlul acestui subiect.
cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 46

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: tolba cu amintiri

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Mai 27, 2011 12:35 pm

Cele mai frumoase amintiri le-am avut la politia comunitara cu administratorul acestui forum,unde in perioada 2007-2009,ne-am impacat foarte bine,si mergeam impreuna cu motoreta mea amandoi la servici,unde locul de la balastiera a ramas cea mai frumoasa amintire cu cristi,la politia comunitara.
wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iun 05, 2011 2:52 pm

Cele mai frumoase si mai placute amintiri din viata sunt acelea in care mai ales reusesti sa ti le scrii pe un caiet,asa cum am scris eu 8 jurnale pana acum,si am acolo cele mai frumoase amintiri,unde traiesc cu drag acele amintiri,care nu le voi mai avea niciodata,nicicand...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mar Iun 21, 2011 2:57 pm

Amintiri frumoase am avut in timpul anilor de liceu,unde in clasa a XII-a am participat la un spectacol in care la liceu a fost prezenta Marina Florea in anul 1989.Amintiri frumoase au fost cele mai placute in ultima zi de liceu,atunci cand am terminat clasa a XII-a...
cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iun 26, 2011 1:12 pm

Cele mai frumoase amintiri ale mele,le-am avut in perioada de aur a vietii mele,adica perioada gloriei mele,unde in perioada anilor 1986-1990,au avut loc cele mai importante evenimente din viata mea,perioada de glorie ridicata in slavi in toate jurnalele mele.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Aug 04, 2011 12:45 pm

Anii 1986 si 1990 au insemnat pentru mine foarte mult,la fel ca si anul 1989.In 1986 au fost 9 mari evenimente de o importanta numerica,anul 1990 a avut 8 mari evenimente,iar anul 1989 a avut 7 evenimente remarcabile.Vara anului 1990 a fost cea mai slaba vara din toata acea perioada 1986-1990,unde nu a avut nici un eveniment deosebit,fata de cum a fost in vara lui 1989,1988,1987 si 1986.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Dum Feb 09, 2014 3:16 pm

,,E ciudat cum ne întâlnim ca să ne spunem lucruri, iar când stăm la un metru de omul căruia i-am înșirat în gând mii de cuvinte, atent selectate și puse în fraze special construite, nu putem scoate niciun sunet. Nu ne lasă mâinile, ochii, amintirile, gura, să scoatem nimic din tot ce e de spus.
Dar e de spus? Sau știu mai bine mâinile, ochii, amintirile, gura …
Cuvinte. Adevărate, otrăvite, dureroase. Cuvinte care ar trebui să schimbe situații, definitiv sau pentru o oră. Cuvinte despre stări toxice, imposibile, bolnave, care-ți omoară sufletul. Cuvinte de mărturisire, de recunoaștere, spuse cu voce tare, repetate, zâmbite, asumate. Cuvinte duioase, de eliberare, de adio … Cuvinte.
Am construit castele, orașe, chiar lumi, cu aceste cuvinte. Le-am dăruit altora, m-am rugat cu ele, le-am scris pe margini de cărți despre mine, pe geamuri înghețate și chiar pe pielea unui străin. Străin cu totul. Dar nu am reușit să le scot din mine când trebuie, aproape niciodată. Le-am înlocuit, le-am făcut moi, le-am transformat în glume sau drame, dar nu am reușit, aproape niciodată, să le iau de pe gândul meu brut, din inima mea vie, și să le pun în propoziție, mai ales când eram la un metru distanță de omul căruia voiam să i le spun. Căruia trebuia să i le spun.
Le-am scris, uneori, ca să nu le uit, iar când le-am găsit, peste ani, mi-au adus mirare. Se poate trece peste atâtea … Se poate trăi fără atâtea …
Cred că aș putea să răspund punctual, dacă cineva m-ar întreba. Dar nu de la un metru distanță. Și numai dacă m-ar întreba …
Odată, demult, sau ieri, nu mai știu … m-a întrebat cineva cum am știut că l-am iubit. Nu i-am răspuns. Nu pentru că nu știam ce să-i răspund, nu pentru că nu știam dacă l-am iubit sau nu. M-am temut de cuvintele mele.
„Auzi? După ce am tras linie, mai întâi tu, apoi noi împreună, și abia peste mult timp, și eu, am avut de o sută de ori șansa să te rănesc. Dar nu am făcut-o niciodată. Așa am știut că te-am iubit.”
Așa i-aș răspunde. Dar nu de la un metru distanță…''
Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 47
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat