gradini si parcuri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

gradini si parcuri

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Mai 20, 2011 2:24 pm

In romania si in lume,exista diverse gradini si parcuri,care mai de care extraordinar de frumos ingrijite.Exista gradini zoologice si gradini botanice,unde intalnim aici specii de plante si animale care poate nu o sa le vedem niciodata in realitate,dar cu ajutorul acestor gradini,le putem vedea ca si cum le-am vedea in mediul sau in tara lor de origine.
Cat despre parcuri,acestea din urma nu mai sunt atat de ingrijite,unde intalnim fel si fel de topogane,leagane,balansoare stricate,care pot pune viata in pericol a copiilor,si foarte multe parcuri neingrijite,banci rupte,si foarte multe gunoaie.

Ce parere aveti despre gradinile si parcurile din romania?
cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 46

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: gradini si parcuri

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Mai 27, 2011 1:18 pm

Nu mai sunt parcurile care erau odata demult la noi in Romania,decat in marile orase,la fel si gradinile zoologice sau botanice,care acestea din urma au ramas active,Oricum,sunt foarte multe parcuri infecte,neingrijite,gunoaie aruncate peste tot,banci cu scanduri rupte,leagane care aproape sa se darame,deci parcurile nu mai sunt atat de sigure pentru copii.
wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Iun 07, 2011 10:48 am

Cat am stat in Slobozia,am frecventat foarte des parcul mare de acolo,parc in care am fost de foarte multe ori si in vremurile demult apuse,adica in anii'90,cu o mare parte din prietenele mele.La fel si parcul mic din Slobozia,care se afla langa stadionul municipal,am fost si in acel parc,unde la fel am fost cu prietenele mel.De asemenea,in ambele parcuri din Slobozia,am fost sa prind pasari salbatice cu o cursa din lemn.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Iun 16, 2011 1:23 pm

Nu mai sunt parcurile care erau odata demult...Erau parcuri bine ingrijite,nu erau gunoaie,nu erau banci rupte sau topogane ori leagane si cumpene ruginite...In ziua de azi,parcurile au devenit demult un"tomberon",in care majoritatea tinerilor arunca fel si fel de resturi pe unde apuca in parcuri...
cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iun 30, 2011 1:15 pm

In Slobozia,unde am locuit pana in anul 2006,mi-a placut foarte mult parcul mare din preajma pietii mari,sau aflat imediat linga clubul tineretului din Slobozia,un parc frumos,cu fel si fel de statuete,si un mare foisor,in care se tinea odata fanfara.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Sam Iul 16, 2011 10:28 am

Parcul Jirlau din Calarasi,care se afla in fata spitalului,este un parc neingrijit,un parc in care bancile rupte sunt foarte multe,parc in care administratorul acestui forum a fost dat afara,un parc destul de mizerabil,cu conditii extrem de mizere,unde la fostul restaurant chinezesc din incinta parcului,frecventeaza fel si fel de prostituate,care isi satisfac placerile sexuale,atat femei din spitalul mare,cat si femeile care stau cu copiii in plasament.
wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mar 15, 2012 3:16 pm

Din punctul meu de vedere,parcurile din bucuresti,chiar daca nu sunt din bucuresti,reprezinta cele mai frumoase parcuri,mai ales parcul cismigiu;parcuri frumoase am mai vazut si in iasi si in constanta.Cait despre parcurile si gradinile din calarasi,nu prea am mare lucru sa spun de acestea,pentru ca nu imi plac,cu exceptia parcului de langa faleza malului borcea.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Mai 31, 2013 11:30 am

parcurile de odinioara nu mai sunt cele din zilele noastre,unde multe reguli nu se respecta in parcuri,unde ne-am obisnuit cu acest gen de inconstienta a tinerilor,care isi fac de cap in parcuri,unde acestia la bautura rupa banci si arunca gunoaiele respective pe oriunde apuca...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat