cronica vietii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

cronica vietii

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Mai 20, 2011 3:24 pm

Viata noastra ne intereseaza foarte mult pe noi,din toate punctele de vedere.In acest topic,vom vorbi anumite lucruri legate de viata noastra in general,unde vom face o cronica la cum am vrea noi sa fie viata,ce parere avem noi in general despre viata,cu toate bucuriile si necazurile cu care ne confruntam.
cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 46

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: cronica vietii

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Mai 27, 2011 1:48 pm

Orice om viseaza sa aibe o viata frumoasa si usoara,numai ca viata usoara nu mai exista pe nicaieri in lume.Ca sa facem o cronica a vietii,ne-ar trebui foarte mult timp,dar ca sa vorbim ce ne dorim de la viata,degeaba vorbim daca nu se intampla nimic,si viata ne rezerva numai si numai capcane,plus ca mai este posibilitatea si expresia"nu stii ce iti rezerva ziua de maine",adica azi esti,maine nu mai esti.
wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Iun 07, 2011 10:54 am

Viata mea a fost marcata de o perioada in care am numit-o in jurnalele mele"perioada de glorie",cuprinsa intre anii 1986-1990,perioada in care viata mea a inceput sa fie schimbata din zi ce trecea atunci,perioada care incepea in 4 ianuarie 1986,si se termina in 3 septembrie 1990.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Iun 16, 2011 1:20 pm

Fiecare in viata noastra,am avut o perioada de cativa ani in care ne-a mers cel mai bine,si suntem foarte multi in care perioada cea mai placuta din viata noastra a fost perioada anilor adolescentei,a anilor de liceu,ani pe care nu ii vom putea uita niciodata.
cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iun 30, 2011 1:13 pm

Viata noastra reprezinta pentru toti o cronica a felului de viata pe care il ducem fiecare.Cronica vietii este aceea in care aducem anumite concluzii asupra anumitor aspecte din viata care ne-au placut sau nu ne-au placut,si in acest caz,cronica devine de actualitate.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Iul 15, 2011 3:43 pm

Fiecare persoana are viata sa,fiecare persoana trece prin bucurii si necazuri,si de aici multi isi fac o cronica a vietii,unde anumite persoane isi scriu viata si pe caiete,viata lor personala.Este frumos sa scrii viata ta personala,dar aici trebuie sa ai si timp,pentru ca viata ta nu se scrie pe un caoet intr-o zi doua,este foarte complicat...
wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mar 15, 2012 3:23 pm

Viata este vazuta pentru multi ca avand 2 mari aspecte,un aspect negativ al vietii,si un aspect pozitiv al vietii.Aspectul negativ il reprezinta saracia si neajunsurile oamenilor care nu au ce sa puna pe masa si isi duc traiul de azi pe maine si nu mai au incredere in ziua de maine,iar aspectul pozitiv este reprezentat de bogatasi,care nu isi duc grija zilei de maine,si arunca cu bani pe orice nimicuri,iar altii stau si se chinuie o zi intreaga abia sa isi poata castiga macar painea necesara.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Mai 31, 2013 11:34 am

cronica vietii9 noastre este foarte bine determinata in momentul in care ne scriem zi de zi despre viata noastra pe diferite caiete,chiar daca nu le citeste nimeni,dar cu timpul,peste ani,vom citi cu mare drag in aceste caiete,si vom vedea prin cate am trecut prin viata noastra zi de zi.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Mier Feb 05, 2014 11:59 pm

AS DORI SA SCRIU DESPRE MINE IN VIATA AM MERS ASA CUM TATA MA INVATASE MANDRIA ORGOLIOASA INTERIORIZATA SI INCAPABILA SA IERT.VIATA A FACUT SA TREC PRINTR-O BOALA SI FIZICA SI PSIHICA PT CA RAUL DIN NOI NE DISTRUGE DESII NU AM FACUT RAU AM ZIS MULTE CUVINTE CARE AU DURUT.AM PIWERDUT SERVICIUL SI M-AM IMBOLNAVIT TREPTAT DE GLANDA ,RINICHI SI FIERE .AM FOST INTERNATA LA NEUROLOGIE PT CA AVEAM UN VAS STRANGULAT TRAIAM CU FRICA CA VOI RAMNE PARALIZATA,VORNEAM CU UN PM ATUNIC LA CARE TINEAM ENORM NUAM TINUT LA NIMENI ASA AJUNSESEM SA IL SUFOC PT CA MA SIMTEAM F RAU DOAR LANGA EL IMI ERABINE MA SIMTEAM IUBITa,NU A AVUT INCREDERE IN MINE TOTALA DE MULTE ORI SPUNEA ALTCEVA DE TEAMA .VREAM SA IL VAD EI DA DAR NU PUTEAM SPUNE DE ORGOLIU MANDRIE TE IUBESC AM ICREDRE IN TINEmA SPUS CA S-AU CHITI CU GURA PE EL SI NUARE CE SAIMI FAC ADURUT MULT NEINCREDREA SI RENUNTAREA LUI IMI ERA F RAU AVEAM NEVOIE DE EL IL AVEAM DOAR PE EL,SUPARATA AM SPUS RENUNT SI A INCHIS AM SUNAT PESTE CATEVA MINUTE SA SPUN IARTA-MA AM INCERCAT AM TRIMIS MESAJE NUA VRUT SA MAI RASPUNDA ,CERT CA IL IUBESC DOAR PE EL E TRIST SI SINGUR SUFERIM AMANDOI PT ORGOLIU LUI.EU AM INVATAT DUCANDU-MA LA UN PREOT (CA NU MAI PUTEAM NICI MERGE )CA TREBUIE SA RABZI ,SA IERTI SI SA IUBESTI SA TE POTI EXTERIORIZA SI MA SIMT FOARTE BINE AS DORI SA REPAR GRESALA DAR ORGOLIUL LUI NU MA LASA .
Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 47
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat