anii de scoala generala si de liceu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

anii de scoala generala si de liceu

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Mai 22, 2011 11:40 am

Anii de scoala,au constituit pentru foarte multi din noi,o mare importanta in viata noastra,astfel incat,dupa terminarea gradinitei,am inceput un nou pas in viata,ducandu-ne la scoala generala intai,unde aveam sa invatam sa scriem si sa citim,iar dupa terminarea anilor de scoala generala,a urmat un alt pas in viata,anii de liceu,care au constituit viitorul nostru.

Ce parere aveti despre anii de scoala generala si de liceu in general?

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: anii de scoala generala si de liceu

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Mai 27, 2011 11:42 am

Anii de scoala generala si de liceu,au constituit invatamantul nostru in general,unde cei mai importanti ani de scoala au fost anii de liceu,desi in ultimii ani de scoala generala am inceput sa invatam mai multe lucruri legate de viata.In principiu,anii de scoala generala si de liceu,au fost importanti pentru cei carora le-au placut sa invete,asa cum si mie mi-a placut foarte mult in ultimii doi ani de liceu.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iun 05, 2011 1:38 pm

In general,anii de scoala generala si de liceu au constituit ani foarte importanti pentru majoritatea dintre noi.Aici am ajuns la o constatare,unde am ajuns la concluzia ca primii ani de scoala generala,cat si ultimii 2 ani de liceu,au constituit principalii ani de scoala pentru mine,adica primii 2 ani si ultimii 2 ani...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mier Iun 15, 2011 11:14 am

Amandoua la un loc,adica atat anii de scoala generala cat si anii de liceu,au constituit pentru mine ceva foarte frumos,mai ales anii de liceu,pentru ca in anii de scoala generala nu aveam varsta necesara sa realizez ca si anii de scoala generala au fost foarte buni.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iun 26, 2011 12:17 pm

Anii de scoala generala si de liceu mi-au placut cel mai mult,indeosebi primii 3 ani de scoala generala,cat si ultimii 2 ani de liceu,care reprezinta principalii ani de scoala,care au insemnat pentru mine ceva foarte mult.Din clasa a IV-a pana in clasa a VIII-a am avut numai probleme la scoala generala nr,2,iar clasele IX-X nu au fost asa deosebite cum au fost clasele I-III si XI-XII.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Iul 15, 2011 12:39 pm

Indiferent de conditiile de trai,scoala trebuie facuta oricum,indiferent de posibilitatile sau de problemele familiale,desi in ziua de azi,familiile mai defavorizate(unele din ele)nu isi permit acest lucru,dar sunt si alte familii,care,indiferent de aceste conditii,copiii trebuie sa se duca la scoala,sa invete...
Anii de scoala generala si de liceu,constituie parte importanta pentru multi,asta numai daca mai este la moda acest lucru...

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Iul 29, 2011 4:51 pm

Pentru mine,primul an de scoala generala si ultimul an de liceu,au constituit principalele.In clasa I pentru prima oara pe bancile scolii,iar in clasa a XII-a.cand viitorul nostru batea la usa.In cei 12 ani de scoala,fiecare din noi am avut invatatori,profesori,diriginti si fel si fel de colegi,care ne-au placut sau nu,si foarte multi dintre acestia ne-au ramas prieteni adevarati pe intreg parcursul vietii.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mar 15, 2012 4:18 pm

In vremurile de atunci,anii de scoala generala si de liceu nu insemnau absolut nimic pentru mine,iar cand am terminat anii de scoala generala si am intrat la liceu,spuneam ca mai bine era la scoala generala;am terminat liceul,iar dupa ce am terminat si liceul,spuneam ca mai bine era la liceu decat la locul de munca,de unde rezulta de aici ca anii de scoala generala si de liceu ii regretam tare mult,si sunt foarte multi in ziua de azi care vor sa scape mai repede de scoala,iar mai tarziu sa regrete acest lucru.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Sept 26, 2012 1:30 pm

Anii de scoala generala si de liceu aveau sa ne placa abia dupa ce terminam scoala in totalitate,si sa ne luam cursul vietii spre alte culmi,si sa regretam amarnic anii nostri de scoala generala si de liceu,unde aici doar amintirile ne leaga...oare tinerii din ziua de azi tin cont de scoala in ziua de azi?

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 9:19 pm

Continut sponsorizat