melancolicii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

melancolicii

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Iun 10, 2011 1:55 pm

Melancolicii reprezinta o categorie de persoane care intra in stari de gandire profunda,si acestia par a fi tristi in foarte mulr situatii.Uneori si eu mai intru stari de melancolie,care dureaza foarte putin.

Ce parere aveti despre melancolici la modul general?

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: melancolicii

Mesaj  cristina la data de Mar Iun 21, 2011 3:32 pm

Melancolici intalnim din ce in ce mai multi in ziua de astazi...Raman cuprinsi in gandurile lor,uita de anumite treburi importante,si raman numai la gandul respectiv,gand care ii pun uneori in situatii neplacute,mai ales daca acest lucru se intampla la servici...

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Iul 06, 2011 4:58 pm

Intr-o stare de melancolie mai intru si eu din cand in cand,unde raman cuprins de"valurile"anumitor ganduri sau idei,gandindu-ma la foarte multe lucruri,si sunt atat de cuprins de aceasta stare,incat nu mai aud nimic si nu ma mai intereseaza nimic,decat doar atunci cand cineva mai imi da un semn distinctiv,sau ies eu singur cu greu din starea respectiva.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Joi Iul 21, 2011 1:14 pm

Melancolicii sau oamenii ingandurati,sunt persoane cuprinse de ganduri care ii impresoara,si raman in melancolie un timp.Sunt cazuri si situatii cu care m-am intalnit,unde anumiti melancolici au uitat chiar si de mancarea de pe aragaz,care,din cauza cuprinderii lor in melancolie,au uitat mancarea pe foc care s-a ars.Sa intri in melancolie nu stiu cat de bine este,dar sa nu stai in mod excesiv,ca poti avea alte probleme de ordin major.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Apr 28, 2012 1:53 pm

Intr-o stare de melancolie avansata intra acele persoane care se gandesc excesiv la persoana iubita,melancolie care te aduce in stari de uitare,uitare care poate provoca daune materiale,iar melancolicii ar trebui sa faca in asa fel incat sa nu ramana prea mult cufundati in gandurile lor,pentru ca nu se stie ce se poate intampla din cauza acestor ganduri.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 7:52 pm

Continut sponsorizat