prietenii anilor de scoala

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

prietenii anilor de scoala

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Iun 11, 2011 11:49 am

Pe parcursul anilor de scoala,ne-am facut in clasa sau in scoala respectiva,diversi prieteni,care am tinut cu acestia o legatura stransa si in timpul scolii,dar si dupa terminarea anilor de scoala.

Aveti prieteni din anii de scoala,care ati tinut legatura cu ei si dupa terminarea anilor de scoala?

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: prietenii anilor de scoala

Mesaj  cristina la data de Mier Iun 15, 2011 12:40 pm

Prietenii anilor de scoala sunt de mare importanta pentru unii,iar pentru altii,prietenii anilor de scoala sunt ca si inexistenti,astfel incat,sunt foarte multi mai ales in ziua de azi,care tin cont de prietenia pe care au avut-o acestia in anii de scoala.prietenie care ar trebui dusa aici pana la nesfarsit.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iun 26, 2011 2:26 pm

Prietenii anilor mei de scoala,au fost:Oprea Gigi,Caldararu Cami,Munteanu Daniela,Munteanu Vasilica,Lazar Marian,Petre Cristian,Oprea Victor,Comsa Ion Dan,Ion Florian,Meszaros Violeta,Voicila Cristina,Sandu Marius,Gongea Valentin(decedat),Vlad Nedelcu,Ghita Nicolae,Mitran Anisoara,Meirosu Lenuta,Morosanu Vasilica,Drajneanu Costel,Sima Mariana,Lancea Angela,Costche Tache,Toma Dragos,Neda Petrica,Danciu Iuliana,reprezentand aici in ordine,colegii pe care i-am avut in ordine de la scoala generala nr.6 din Slobnozia din 1978,pana la colegii din ultimul an de liceu,la liceul de constructii din Slobozia,in 1990.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Vin Iul 15, 2011 2:30 pm

Prietenii anilor de scoala devin importanti dupa ce am terminat anii de invatamant,si apoi,dupa o anumita perioada de timp incepem sa ii cautam,dar tarziu ne aducem aminte de acest lucru,unde de aici incepe greul,pentru ca o sa ne fie extrem de foarte greu sa ne regasim colegii din anii de scoala,daca pierdem legatura cu acestia.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Mar 16, 2012 1:57 pm

Prietenii anilor de scoala pot fi cei mai de seama din viata fiecaruia.Aici depinde si de felul cum se ajuta intre ei in clasa respectiva,asa cum s-a intimplat in cazul meu cu Oprea Gigi si Udrea Catalin cat si cu Caldararu Moni Cami la scoala generala nr.6 din Slobozia,apoi cu Sandu Marius si Ion Florian la scoala generala nr.2 din Slobozia,si cu Ghita Nicolae,Vlad Nedelcu,Mitran Anisoara,Drajneanu Costel si Simo Mariana la liceul de constructii din Slobozia,sau liceul industrial nr.2 din Slobozia.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Noi 29, 2012 6:37 pm

prietenii anilor de scoala nu se pot uita atat de usor,numai ca acestia tin legatura cu noi foarte scurta vreme,apoi dispar fara sa mai stim nimic de acestia;sunt unele situatii in care nu ne-am intalnit cu colegii nostri de scoala dupa ce au trecut ani si ani buni,si este posibil ca noi sau acestia sa nu ne mai cunoastem unul cu altul

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 7:52 pm

Continut sponsorizat