ne pasa de sfaturile altora?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

ne pasa de sfaturile altora?

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Iun 11, 2011 11:59 am

Este o intrebare care si-o pun multi.Ne intereseaza sfaturile pe care le primim de la altii sau ideile acestora care ne spun anumite lucruri care nu le stiam?
Pentru mine unul,din punctul meu de vedere,nu ma intereseaza sfaturile altora,si nu imi place sa dau sfaturi,pentru ca stiu destule lucruri legate de viata,si sfaturile sau ideile altora nu sunt genul meu.

Ce parere aveti despre acest aspect?Trebuie sa ne intereseze sfaturile altora sau nu?

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: ne pasa de sfaturile altora?

Mesaj  cristina la data de Joi Iun 16, 2011 4:03 pm

Nu ma intereseaza sfaturile altora,si nu dau sfaturi altora.Am viata mea,stiu sa ma descurc,nu dau sfaturi altora,si imi vad de viata mea,si nu am nevoie de fel si fel de sfaturi de la altii care cu sfaturile lor uneori ma ia somnul.Deci,nu imi pasa de sfaturile altora,sa isi dea lor propriilor sale persoane sfaturi,si apoi sa dea la altii...Nu sunt de acord cu acest lucru.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Iul 01, 2011 5:08 pm

Nu ma intereseaza sub nici o forma sfaturile altora,pentru ca in viata am invatat singur sa traiesc,si atiu foarte multe lucruri legate de viata,si nu am nevoie de sfatul la nimanui,pentru ca stiu sa ma descurc,asa cum m-am descurcat si pana acum...Ca mai spune cineva o anumita vorba din auzite si o retin,acelea nu sunt sfaturi,ci sfaturile sunt acelea in care anumite persoane te sfatuiesc ceea sa faci si ce sa nu faci...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mier Iul 20, 2011 4:43 pm

Asa cum nu ma intereseaza ceea ce cred altii despre mine,in asa fel nu ma intereseaza de sfaturile altora.Stiu sa ma descurc si fara sfaturile altora,pentru ca sunt barbat si trebuie sa ma descurc singur pe spinarea mea sa fac fata anumitor situatii,chiar daca sfaturile ar fi bune,numai ca acest lucru nu ma intereseaza.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Noi 22, 2011 3:35 pm

De ce sa ne pese de sfaturile altora,atata timp cit noi avem o viata in care suntem facuti ca noi insine sa stim sa ne descurcam in viata fara ajutorul sau sfaturile altora.Sunt unii oameni care dau sfaturi altora,dar cei care dau sfaturi altora,ar fi mai bine sa isi dea ei insisi sfaturi,si sa ii lase pe altii sa isi continue cursul vietii asa cum vor ei de bunavoie,fara idei si sfaturi din partea altora.
Eu unul,din punctul meu de vedere,nu ma intereseaza de sfaturile altora,pentru ca stiu sa ma descurc in orice situatii sau momente,chiar critice,singur,fara ajutorul nimanui.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Ian 31, 2013 4:05 pm

decat sa ascult sfaturile altora,mai bine stiu sa ma descurc si singur,pentru ca in viata trebuie sa te descurci cu ceea ce ai invatat,iar ca sa te streseze si sa te bata la cap cineva cu sfaturi care nu isi au rostul,mai bine pleci mai departe si nu bagi persoana respectiva in seama

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 7:56 pm

Continut sponsorizat