despre mine

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

despre mine

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Iul 05, 2011 2:28 pm

Rezumarea primului mesaj :

M am nascut in Slobozia-judetul Ialomita,la data de 19 iunie 1971,si am locuit acolo pina in anul 2006,traind in Slobozia o perioada de 35 de ani din viata,si in prezent locuiesc in Calarasi,impreuna cu parintii mei,si sunt singur la parinti.Pina in anul 2006 in Slobozia am urmat scolile generale nr.6 si nr.2,liceul industrial nr.2 de constructii din oras,si 2 mari servicii,unde mi am facut vechimea pe cartea de munca:1990-1998-B.J.A.T.M.Slobozia,si 2002-2006-Avicola Slobozia.Am fost casatorit in perioada 1996-2006,iar despre acea casnicie nu am scris nici in jurnalele mele,si nici in urmatoarele rinduri nu voi mai scrie.

Am 1,65 m. inaltime,65 de kg.,ochi albastri par saten.Culorile mele preferate sint rosu-albastru-roz.Echipa mea de fotbal la care tin este Universitatea Craiova,dar mai tin si cu Steaua.Din numele de fete care imi plac foarte mult,sint:Monica,Cristina,Elena,Mariana,Nicoleta,Mihaela,Luminita(acest nume imi place cu mult inainte de a o cunoaste pe Luminita din jurnalele mele) si Camelia(acest nume imi place cu mult inainte de a o cunoaste pe Camelia din jurnalele mele).Din nume de baieti imi plac:Cristi,Dan,George.

In perioada 1990-1998 cit am lucrat la B.J.A.T.M.,eu am lucrat ca muncitor necalificat,mai precis manipulant,unde la acea intreprindere am lucrat la 2 gestiuni:1.-legator de sarcina la podul rulant,unde incarcam diverse masini cu fel de fel de fiare(bare,corniere,etc.); 2.-manipulant la gestiunea obiecte sanitare,unde incarcam diferite masini cu obiecte sanitare,dar si cu cutii de gresie,faianta,cit si sobe de teracota.Fiind muncitor necalificat,in momentul in care veneau in baza vagoane sa le descarcam,chiar daca vagoanele erau pentru alte gestiuni,toti muncitorii necalificati erau chemati la acele vagoane,unde erau chemati pina chiar si cei care manevrau translatoarele,dar si cei de la atelierul mecanic,sau altii care nu aveau ce face.

In prezent,de ani buni B.J.A.T.M. este desfiintata.
cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 46

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: despre mine

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iul 07, 2011 10:08 am

In 1985 ramineam corijent la matematica pe toamna,fiind o lovitura foarte grea pentru mine la acea virsta,dar dupa acea corijenta,am inceput noua mea evolutie,unde merg inainte,iar dupa aceasta lovitura,intru intr-o perioada de schimbari majore,unde incep sa ma schimb intr-o perioada foarte scurta de timp,foarte brusc,si intru in noul an 1986 cu glorie si cu lauri,unde imi fac inca de la inceputul anului o prietena,care o tin pina la moartea ei in 1991,urmind apoi alte si alte zile de aur,urmind si reusita examenului de treapta I de liceu in vara,apoi spre toamna am o alta prietena.Si a tinut asa in 1987,dupa care cad brusc in 1988 cu nereusita treptei a II a de liceu,urmind ca iar sa imi pierd o vara dupa 1985.Urmeaza un alt an de aur,anul 1989,unde in ultimele zile ale anului,ramin corijent pe primul trimestru al clasei a XII a la instalatii sanitare,incheind anul 1989 cu corijenta.A inceput un nou an un an de glorie,un an de aur in istoria vietii mele,anul 1990,an care aduce mari si mari succese si schimbari majore in viata mea,incepind cercetarile ornitologice,apoi "Operatiunea Delta Dunarii",o alta prietena,si reusita examenului de bacalaureat inca din prima sesiune,in iunie 1990,ca apoi sa urmeze ca in luna septembrie 1990 sa ma angajez la B.J.A.T.M.,unde aveam sa stau pina in septembrie 1997!Iata asadar,ca dupa un mare eveniment neplacut,au urmat perioade bune de timp in care mi-a mers din ce in ce mai bine,asa ca daca m-a dat afara de la Avicola,inseamna ca lucrurile vor merge la mine din ce in ce mai bine,numai ca aici se pun doua probleme,adica doua mari lovituri,cam una dupa alta,adica a fost intii in octombrie 2005 cu moartea copilului nostru Andrei,si urmatoarea imediat,datul meu afara in februarie 2006 de la Avicola.Speram ca dupa moartea lui Andrei lucrurile vor evolua mai bine,insa nu eram sigur pe mine ca imi v-a merge din ce in ce mai bine,atita timp cit stiam ca voi relua locul de munca la echipa de depopulare,numai ca aici era problema cum pe altii ii interesa de mine si nu se interesau de ei,deci,nu vedeam nici o schimbare in bine din acest punct de vedere,astfel incit,sperantele mele ca dupa moartea lui Andrei imi v-a fi din ce in ce mai bine,acest lucru ia o intorsatura intr-un fel sa ii zic asa asteptata,si,in loc sa ma astept la ce e mai bine,ma pregatesc sa ma astept la ce e mai rau,astfel incit rezultatul se vede cu foarte putin timp de sarbatorile de iarna 2005,unde aici se vede deja ca nu este ca in anul precedent 2004,de sarbatori,deci,imi dau seama ca ceva nu este in regula cu mine,si simt ca cineva vrea sa imi faca rau sa ma dea afara,lucru care se petrece in februarie 2006;eram aproape sigur nu atunci,dar simteam ca v-a fi cit de curind ca eu sa fiu dat afara de la Avicola,mai ales in cele mai neadevarate conditii,deci stiam ca nu ma v-a mai tine mult timp acolo.Asa ca,nu are rost sa imi fac asa mari probleme ca daca m-a dat afara de la Avicola,sint distrus.NU!Nu are rost acest lucru,pentru ca nu m-a dat afara din casa,sau chiar din tara.Asa ca,stau linistit si imi vad de treaba,stau calm si cuminte,ca apoi sa imi mearga si mie bine!ASA SA IMI AJUTE DUMNEZEU!Sa imi ajute sa imi fie bine,chiar daca nu mai am servici,pentru ca eu chiar daca nu am avut pe nimeni sa ma sprijine cu acest loc de munca la Avicola,la ora actuala nu am nevoie decit de sprijinul parintilor mei si al familiei,de acest sprijin am nevoie,iar Avicola se v-a uita cit de curind,in afara de cei care mi-au facut rau si m-au lasat fara loc de munca.Avicola v-a fi uitata,si nu imi pare rau nici pe departe ca nu mai sint acolo,asa cum lui Veronica ii pare rau ca nu mai sint acolo.M-a dat afara de acolo,n-am ce regreta,mai ales ca m-a dat afara pe nedrept,fiind in concediu medical!Asta este.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iul 07, 2011 10:09 am

a dat afara de acolo,n-am ce regreta,mai ales ca m-a dat afara pe nedrept,fiind in concediu medical!Asta este. In urmatoarele rinduri,voi vorbi despre muzica.Muzica mi-a placut inca de cind eram copil,ascultind la picap diverse placi cu muzica populara,pe cind eram la blocul B5,ascultind pe Irina Loghin,Benone Sinulescu,Ionela Prodan,Ion Dolanescu,Ileana Sararoiu,si tot din acea vreme imi placea sa ascult muzica la un sonor foarte tare.Muzica usoara inca nu stiam mare lucru de ea,in afara de formatia ABBA si Boney-m,care le inregistram in memoria mintii mele,care le ascultam de foarte multe ori la radio sau la televizor,in afara de formatia Boney-m care parintii mei cumparase in 1979 din Bulgaria o placa cu aceasta formatie.Nu ascultam asa multa muzica in vremurile de atunci.Ne-am mutat de la B5,unde am ajuns la 43,unde din 1984 incep cu adevarata muzica,unde aveam 2 prieteni in blocul meu,dar la scara vecina D,intitulati Gheorghe Ludovic si Gheorghe Dobrin,care ei ascultau muzica usoara destul de foarte tare,avind pe atunci un radiocasetofon si cu picap,unde le ascultau in toamna acelui an pe Modern Talking,C.C.Catch,ABBA,Boney-m,si alti interpreti de muzica usoara romineasca si straina,chemindu-ma de foarte multe ori la ei acasa,pentru a asculta acea muzica,care incepu de atunci sa imi placa foarte foarte mult.In 1985 parintii mei cumpara diverse placi de muzica usoara cu Mirabela Dauer,Angela Similea,avind si doua placi foarte vechi cu muzica anilor'60,ca in toamna aceluias an 1985,parintii sa cumpere o placa cu formatia poloneza 2+1,care avea sa-mi placa foarte mult;in alte ordine de idei,mai ascult la aparatul de radio diverse melodii de muzica usoara straine si rominesti,ca apoi sa intre in jocul acesta si Udrea Catalin,care avea si el casetofon,si care tot pe C.C.Catch o asculta,stind pe atunci la blocul B1,si intr-o seara sa ma duc la el acasa ca sa vad un concert cu C.C.Catch la televizor.Parintii mei continua sa cumpere diverse placi cu muzica usoara,iar eu sa caut prin prieteni care au placi acasa,sa imi dea si mie sa ascult,astfel incit Viorel,care a stat la etajul 1,imi da in 1987 sa ascult o placa cu Modern Talking,iar vecina de linga noi,doamna Camelia,are si ea picap,unde ii cer toate placile cu muzica pe care le are,astfel incit imi da 2 placi de nota 10,una intitulata "rock hits",si alta intitulata "super hits";prima avea melodii extraordinare precum"Lady fantasy","Samurai",iar cealalta cu melodii precum"Runaway","Sharp dressed man",unde incepeau sa imi placa si mai mult melodiile de muzica usoara;in vara anului 1987,pe cind eram in prietenia cu Ramona,imi placea la nebunie sa o ascult la picap pe Angela Similea;in urmatorul an 1988,parintii mei cumpara placi cu Carmen Radulescu,Angela Similea,Mirabela Dauer,ca in ultimul an,1989(ultimul an reprezinta ultimul in care parintii au mai cumparat placi),parintii mei sa cumpere placi cu Stela Enache,Alexandru Jula,Gabriel Cotabita si Ilie Micolov,unde pe parcursul intregului an ascult aceste placi.Am intrat in anii'90,unde ascultam foarte multe melodii la radio,impresionindu-ma foarte mult melodia"Puterea dragostei"cu Eva Kiss,cit si "The power of love"cu Jennifer Rush,urmind apoi sa vad la televizor diferite videoclipuri cu Michael Jackson,Fine young Cannibal's,Tina Turner,Sinead o'connor,Madonna.Ma mai uitam si la alte videoclipuri,si tare mult imi placeau.Nu aveam casetofon,si era in perspectiva cumpararea unuia,care a fost sa fie pe cind eram in armata,mai exact spus in iunie 1991 parintii mei au cumparat un casetofon"International",care aveam sa il ard in iunie 1992 fara sa imi dau seama.Ispravile le incepusem inca demult,cind facusem picapul Unitra care il aveam de la B5,il facusem varza,caci,din cauza sonorului dat la maxim,boxa de la picap avea sa cada direct pe acul picapului si direct pe placi;datorita sonorului dat la maxim,vecinul de la etajul 3 care era Naca,le spune parintilor mei de muzica pe care o ascult,unde acestia imi inchid picapul.In 1990,un foarte bun prieten pe atunci Barbulescu Florin imi imprumuta un casetofon,care aveam sa i-l ard.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iul 07, 2011 10:09 am

De amintit faptul ca din 1988-1989 ascultam cu drag la unchiul meu nea Gigi foarte multa muzica disco la magnetofonul lui,cit si in 1990.Acum sa revin la subiect,unde dupa ce ii ard casetofonul lui Florin,in 1992 il ard pe al meu.Muzica usoara se parea ca se va termina cu mine,unde incep cu casetele,si gasesc acasa formatia Albatros si Generic 10,pe cind deja eram in armata,si le ascultam si pe acestea cu drag,dar nu multa vreme,ca din 1992,dinspre sfirsitul acelui an muzica usoara intra din nou in actualitate,unde prietenii mei Ion Florian si Gavrila Dan imi dau casete cu Sabrina Salerno,Toto Cutugno,Dr.Alban,U-96,pe care aveam sa le copiez pe alte casete goale cumparate de mine.Muzica usoara incepe sa evolueze,si fac rost de Snap,Jean Michel Jarre,unde ma orientez si imi gasesc o noua tinta,formatia Snap,care incepe sa imi placa din ce in ce mai mult;in toamna anului 1992,mama cumpara un casetofon Santana,care il stric si pe acesta treptat.Pina atunci,eu continui sa fac rost de muzica usoara straina,facind rost de casete audio de la diversi prieteni.Se cumpara asadar radio casetofonul dublu,unde incep sa cumpar casete audio mai ales din piata mare,apoi sa iau legatura cu Bucurie,care era singurul din oras care avea toata muzica usoara.Caut apoi maelodia "the power",unde o gasesc pe cealalta parte a strazii,linga studioul foto,si aflu de formatia Snap,care cinta aceasta melodie.Urma anul 1993,an in care aveam sa cumpar zeci si zeci de casete audio.In februarie 1993,ma reangajez din nou la B.J.A.T.M.,unde cu primul salariu,ma duc cu mama la magazinul universal Ialomita,unde imicumpar un minicasetofon cu casti;din banii de salariu,la fiecare avans sau lichidare imi cumpar casete audio,si incep cu formatia Snap,unde ma duc acasa la Bucurie,si iau albumul "the madman's return"1992 al formatiei Snap,unde cele mai ascultate melodii sint "believe in it"si "who stole it?"Ion Florian imi da un alt album al lui Toto cutugno-"insieme '92" si o caseta cu mari hituri,printre care se numara Sinead o'connor cu "nothing compares 2 u",Sandra cu "Hiroshima",Enigma cu "sadennes" si "mea culpa",Tina turner cu "the best",Roxette cu"the look"si "joyride",K.L.F.cu "last train to transcentral",dupa care incep sa imi fac diferite serii de casete audio cu astfel de melodii selectate,unde incep seriile"hits collecttion"si"selectii",unde adun toate melodiile care imi plac pe astfel de casete.Eu continui sa imi cumpar casete audio,si imi cumpar Roxette "tourism-volumul II",de pe partea cealalta a strazii,linga fintina arteziana de linga scoala 2.Manel imida citeva casete audio,unde si aici extrag alte melodii care imi plac foarte mult,unde imi fac o serie de 2 casete intitulate "hits 1993",dar melodiile erau din 1984 pina in 1993.In luna august 1993 plec in primul meu concediu de odihna cu parintii mei la Busteni,unde iau cu mine un casetofon de la tata de la servici,unde iau cu mine pe traseele care la faceam cu parintii mei iau acest casetofon cu citeva casete,unde stiu ca am luat un nou album cu Snap "exterminate",inainte sa ajungem la munte.Dupa ce ma intorc de la munte,mai fac rost de alte si alte melodii,cu mentiunea ca in vara acelui an 1993,parintii mei cumparase aparat video,unde incepeam acum si cu procurarea de videoclipuri.Spre sfirsitul anului 1993 ajung acasa la Anisoara,unde iau legatura cu fratele ei Dan,care isi cumparase combina muzicala,astfel incit ma duc din nou la doamna Camelia,unde imi da placile cu "super hits"si "rock hits",care acest Dan m-i le face pe casete audio.Ion Florian continua sa imi aduca casete audio cu diferite selectii,iar Ion Covrig sa imi dea un album cu Sandra,cu melodiile din 1992,inclusiv"hiroshima","johnny wanna live",don't be agressive".Tata ia acasa casetofonul dublu"Mekosonic",unde il duce la Calarasi.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iul 07, 2011 10:39 am

Intram in 1994,un alt an in care muzica usoara aduce alte si alte noutati la mine in casa.Dau de un alt prieten de la liceul de constructii pe nume Costel,unde ma duc intr-o zi la el,si imi copiaza o caseta video de pe MTV,cit si alte videoclipuri de pe casete video,unde imi copiaza cu Enigma "return no innocence"-"mea culpa";roxette "fading like a flowers"-"joyride",Sandra-"loreen",K.LF.-"3 a.m.eternal"si alte videoclipuri,dupa care,din luna mai 1994 incep sa ascult foarte mult muzica aparuta atunci,mai ales dupa prietenia mea cu Veronica,unde ma impresioneaza foarte mult melodiile urmatoare,precum:Maxx-"get away"-"more";Capella-"u got to let the music"-move on baby"-"u~mi";Masterboy-"feel the heat of the night";2 unlimited-"the real thing";Enigma-"return no innocence"si alte si alte melodii frumoase produse in 1994,iar ca videoclipuri ma fascineaza la maxim melodia"No more"cu Maxx,care tine si de Veronica,dar si de Marcela,la Marcela mai ales melodia si videoclipul lui Pink floyd-"high hopes"(tot in 1994);sfirsitul de an 1994 imi aduce de la B.J.A.T.M. un cadou de sarbatori,adica un minicasetofon cu casti-rosu,care aveam sa i-l dau mai tirziu lui Ion Florian,in 1995,ca sa imi dea peste 35 de casete audio pe el.Eu ajung la o cota de peste o suta de casete audio in 1995;in luna mai 1995 imi deschid de placerea prieteniei mele cu Veronica o serie de videoclipuri de pe casetele mele video,astfel incit in fiecare zi vedeam pe zi cite un videoclip,unde avea sa se termine catre sfirsitul prieteniei noastre,in iulie 1995.Apare un post de televiziune VH1,unde vad alte si alte feluri de videoclipuri,unde ma orientez catre muzica veche;incep sa inregistrez prin microfonul de la casetofon melodii de pe VH1,dar care se aud foarte prost;la Calarasi tata duce combina muzicala cu picap care o avea in birou la B.J.A.T.M.,si incep sa copiez citeva melodii de pe picap pe casete audio,astfel incit,fara sa ii fac ceva combinei,se arde,si inregistrez de pe picap pe casete tot prin microfon diverse placi,dar care nu se auzeau asa bine.Apare o porcarie de muzica-manele,care aceasta muzica o cinta numai tiganii,o muzica in care versurile care le scot din gura,precum dusmani,precum ca dau bani la cei saraci,si cind ii auzi cum se vaita in cintec la versuri te ia risul,dar pe mine ma enerveaza,si nu pot sa sufar acest gen de muzica.In 2004 imi cumpar acest calculator,unde inainte ma duceam la un tigan din cartierul 500 apartamente,si imi facea cu greu c.d.-uri cu muzica usoara.Asadar,in 2004 imi cumpar acest calculator,unde aflu si alte chestii legate de muzica,apoi,in spre sfirsitul anului 2004 inregistrez pe casete audio toata muzica usoara care imi place,si am uitat sa spun ca in octombrie 2003 mi-am cumparat o combina muzicala nu mp3.Pina in prezent am facut rost de foarte multa muzica,iar anul trecut,baiatul nasilor nostri Cezar,imi imprumuta t.v.tunnerul,unde copiez peste o mie de videoclipuri de pe postul de muzica VH1,apoi transform unele videoclipuri in mp3,ca acum o luna de zile,sa reusesc ca majoritatea casetelor audio,plus albumele,sa reusesc sa le introduc in calculator,fiind apoi transformate in mp3.In 2003-2004,imi fac o serie de casete audio intitulata "Disco",avind in serie un total de 35 de casete audio,care le-am facut cu combina.In 1994 imi fac o serie de casete audio intitulata "super hits",care a tinut din august pina in decembrie 1994,cu un total de 10 casete.Mai am 3 casete intiulate "video hits",cu melodii copiate de pe casetele video,2 casete "hits 1993-1994",si foarte foarte multe albume de muzica usoara.Aceasta este istoria muzicii mele,muzica usoara fiind singura si cea mai neschimbata arta a acestui domeniu al meu,adica mai exact spus este un foarte bun si foarte variat hobby al meu.Sint impotriva manelelor,iar muzica populara ascult foarte rar.Muzica usoara este importanta,muzica usoara romaneasca si straina este baza.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iul 07, 2011 10:41 am

scult foarte rar.Muzica usoara este importanta,muzica usoara romaneasca si straina este baza.Atit. In urmatoarele rinduri,voi vorbi despre personalitate si personalitati.Pentru mine,cuvintul personalitate reprezinta o anumita persoana care a facut pentru mine anumite lucruri,sau personele care au fost alaturi de mine.In afara de familia mea,care reprezinta principala personalitate din viata mea,si care au avut grija de mine,de educatia mea,fiind alaturi de mine,ii trec cu personalitatea numarul 1,unde nu mai am nimic de comentat despre acestia.Personalitatile din viata mea sint grupate in mai multe grupe,sau ordine de idei,anume:1.personalitati interioare;2.personalitati exterioare;3.nulitati sau egalitati cu zero barat.Personalitatile interioare reprezinta acele persoane care au avut un mare rol in viata mea,mai exact spus"Personalitati Extreme".Acest tip de personalitati este foarte foarte important.Personalitatile exterioare reprezinta acele persoane care au avut un rol mai mic in viata mea,mai exact spus"Personalitati Minuscule",foarte putin importante.Nulitatile sau egalitatile cu zero barat nu fac parte din acest capitol,insa ii voi da o alta denumire,"Satelitul personalitatilor",unde aici intra anumite persoane care reprezinta un Nimeni absolut,asa cum a fost prezentat de-a lungul acestui program de scris echipa de depopulare de la Avicola,unde,ca sa nu mai revin din nou la acelas subiect si sa inchei cu nulitatile,echipa de depopulare de la care am muncit si cei de acolo si-au batut joc de mine,o parte din ei reprezinta in final persoane intitulate NIMENI,NULITATI,EGALITATI CU ZERO BARAT,asta din considerentele mele,pentru ca cine isi merita numele,si-l merita pe deplin,dar cine nu,NU!Asadar,cei care mi-au facut in echipa de depopulare rau si au facut cu mine ce-au vrut,mi-e sila sa le pronunt numele care nu si-l merita,iar realitatea a scos la iveala ca s-au numit de-adevaratelea NIMENI~EGALI CU ZERO BARAT~NULITATI!
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iul 07, 2011 10:41 am

Perioada 1986-1995 avea sa fie perioada intitulata "goana dupa lauri si personalitati",aici unde intra anumite personalitati interioare sau extreme,anume:1.BURLAN LILIANA LUMINITA;2.CULDA CAMELIA;3.BODILCU RAMONA;4.NICOLAE ANGELA;5.ROSU MIOARA;6.HOGESCU ELENA;7.RISTEA VERONICA(face parte din familie);8.BAIRAM MARCELA;9.MIHAI CLAUDIU;10.TASCU GEORGE;11.TASCU STELICA;12.LICSANDROAIE GEORGE GABRIEL;13.BACANU MIHAELA;14.GHEORGHE LUDOVIC;15.GHEORGHE DOBRIN;16.BELCIN NICOLAE;17.CULDA ADRIAN;18.MITRAN ANISOARA;19.ION FLORIAN;20.GAVRILA DAN;21.DRAJNEANU COSTEL;22.OPREA GIGI;23.GHITA NICOLAE;24.VLAD NEDELCU;25.SIMO MARIANA;26.DRAGNESCU DAN;27.MARIN NICUSOR;28.SERBAN FLORIN;29.STOICESCU MIHAI;30.BORCIU VALENTIN;31.NICOLAE CLAUDIU;32.UDREA CATALIN;33.BARBULESCU FLORIN;34.IOSIF MARIANA;35.IOSIF NICOLETA;36.TINTA VERONICA;37.BRATU LENUTA;38.AXENTUTA GETA;39.RADU MARIAN;40.MELINTE GERMINA;41.TIU TONI;42.DINU ADRIANA;43.RADU FLORENTINA;44.DAN CRAIA;45.STAN VIOREL;46.PRICOP MIHAI;47.PETRE CRISTIAN;48.TEODORESCU ION.Pina in 1985,adica perioada 1977-1985,au intrat:49.CIRLIGEA NICOLETA;50.ZAHARIA COSTEL;51.SEICARU MIOARA;52.SANDU MARIUS.Ion Florian,Belcin Nicu,Oprea Gigi,Licsandroaie George Gabriel,Gheorghe Ludovic,Gheorghe Dobrin,Dragnescu Dan,Bacanu Mihaela,Ghita Nicolae,Vlad Nedelcu,Udrea Catalin,au facut parte si din perioada 1977-1985,adica nu toti,ci unii din ei.Persoane extrem de importante au fost si:53.CALDARARU CAMI;54.MUNTEANU VASILICA;55.OPREA VICTOR;56.CHIRILA MADALINA.Din 1996 au intrat:57.MUNTEANU DAN;58.PETRESCU EUGEN.Asadar,acestea sint principalele personalitati din viata mea.Acum,ma voi ocupa de fiecare in parte,adica:1.Luminita,cel mai cunoscut personaj din viata mea,din caietele de memorii si din jurnale,a fost prima mea prietena din perioada mea de glorie 1986-1991,prietena care a inceput in 4 ianuarie 1986,si care s-a incheiat pentru totdeauna odata cu moartea ei,in 19 mai 1991,si unde,in toata aceasta perioada am avut cu ea cele mai mari succese,ea facindu-mi istoria.Si eu am fost pentru ea o personalitate. 2.Camelia,este a doua mea prietena din perioada mea de glorie,unde ne-am cunoscut in 27 septembrie 1986,si unde ea a vrut ca eu sa devin prietenul ei,prietenie care a avut mari probleme,anume faptul ca ea a tinut foarte mult la mine,iar eu mai deloc,devenind un subiect foarte incitant tot in caietele de memorii,cit si in jurnale.Eu am reprezentat pentru Camelia o mare personalitate,asa cum s-a vazut pe intreg parcursul prieteniei noastre. 3.Ramona,care ne-am dat mina in semn de prietenie spre inserarea zilei de 12 august 1987,a devenit o mare personalitate in viata mea,dupa aventurile amoroase pe care le-am avut cu ea din 12 august 1987,invatindu-ma lucruri legate de prietenie si de viata,si invatindu-ma sa sarut cu adevarat. 4.Angela a devenit de pe 1 mai 1989,a patra mea prietena din perioada mea de glorie,devenind personalitate mai ales dupa aventura amoroasa pe care am avut-o cu ea in 23 decembrie 1989,plus faptul ca in vara anului 1990 m-a cautat la Calarasi de foarte multe ori. 5.Mioara,pe care am cunoscut-o in 27 august 1989,pe linga faptul ca era frumoasa,a avut si un suflet foarte bine determinat,mai ales faptul ca avea sa ma recunoasca fara sa o mai recunosc eu,dupa o perioada de citeva saptamini,mai bine spus in 7 octombrie 1989,Mioara fiind si a cincea mea prietena din perioada mea de glorie. 6.Elena,este ultima personalitate din perioada mea de glorie,fiind si pe ultimul loc in acest top al extremelor,unde am cunoscut-o in 4 februarie 1990,in spitalul din Slobozia,si unde la inceput a avut un caracter bizar,ca apoi sa imi aibe un comportament extraordinar,mai ales prin cuvintele ei adresate mie in scris.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iul 07, 2011 10:42 am

7.Veronica,face parte din familie,iar prietenia pe care am avut-o cu ea de pe data de 14 mai 1994,a lasat in urma cele mai frumoase amintiri,unde a fost singura care am iubit-o cu adevarat,cu mult mai mult decit Caraiman Valentina.8.Marcela,face parte din personalitati de pe data de 17 august 1994,insa nu am tinut la ea asa cum am tinut la Veronica,insa,la Marcela am fost la ea acasa de citeva ori,ca apoi sa dispara de la sfirsitul anului 1994 fara urma,personalitatea ei fiind remarcabila din vara anului 2002,devenind cel mai la actualitate subiect dezbatut la ora actuala. 9.Mihai Claudiu a devenit o personalitate mai ales prin belelele care le-a facut,invatind de la el sa beau,sa fumez,sa fug de acasa,si nu in ultimul rind sa mi-o ia pina si pe Luminita,unde cu el Luminita a murit in 19 mai 1991. 10.Tascu George a devenit personalitate odata cu cercetarile ornitologice din 3 martie 1990,si cu misterioasa"Operatiunea Delta Dunarii"din 10 martie 1990,unde George a murit in 7 ianuarie 1996. 11.Tascu Stelica,fratele lui George,a fost si el in cercetarile ornitologice din 1990,si a fost alaturi de mine in prietenia cu Caraiman Valentina din 1991,cit si in timpul armatei mele,fiind si in prezent un foarte bun prieten.12.Gabi,care s-a mutat la Brasov,a lasat o foarte buna impresie,ducindu-ma la el in casa de foarte multe ori pina in 1986,facind si schimburi de timbre filatelice cu el. 13.Mihaela,care a stat la parter si in prezent este mutata la Fundata,am avut o foarte buna relatie amicala cu ea mai ales din 1992 pina in 1994,iar inainte de 1992,Mihaela face si ea parte din perioada de glorie a mea,ducindu-ma de foarte multe ori la ea in casa,chemind-o si eu la mine in casa,iar in 1992 ne-am sarutat foarte scurt.14.Gheorghe Ludovic si 15.Gheorghe Dobrin,sint fratii care m-au chemat de foarte multe ori la ei acasa sa ascult muzica disco la ei. 16.Belcin Nicolae,binecunoscutul personaj al corijentei de la matematica din toamna anului 1985,unde el statea la mine in bloc la scara A,iar dupa sustinerea acelei corijente am devenit foarte buni prieteni,urmind apoi sa ma duc la el acasa de foarte multe ori,facind diverse schimburi de timbre. 17.Culda Adrian este fratele Cameliei,si a devenit personalitate in interventiile care m-i le acorda in momentul cind eram certat cu Camelia,devenind si acesta un foarte bun prieten,si faptul ca tot prin el reuseam sa ma impac cu Camelia de foarte multe ori. 18.Mitran Anisoara este un personaj intrat mai bine in vara anului 1992,cind am devenit prieteni,o prietenie cu probleme majore,unde ma intilneam cu ea o data pe luna,sau chiar de 2 ori pe an,ultima noastra cearta a fost inainte de Craciunul 1993,unde ne certasem definitiv,unde eu voiam sa intru in legatura de prietenie cu sora ei Liliana;pe Anisoara o cunosc inca din 1986,din primul an de liceu al clasei a IX a,unde s-a tinut de mine de foarte multe ori,aproape in fiecare zi mergea de la scoala cu mine acasa,pe drumul care il faceam eu pina acasa;era prea grasa,cu ochelari,nu era asa cine stie ce de ea ca era urita,insa a devenit si ea o personalitate importanta.

Ultima editare efectuata de catre cr_1971 in Joi Iul 07, 2011 11:08 am, editata de 1 ori
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iul 07, 2011 10:43 am

31.Nicolae Claudiu din Calarasi,sta la coltul strazii noastre,unde am fost la el acasa de foarte multe ori,facind cu el schimburi de timbre;si acum ne avem bine,dar nu prea ma mai baga in seama. 32.Udrea Catalin,coleg de clasa in primii 3 ani de scoala generala la scoala generala nr.6,a stat si linga noi linga bloc pe cind stateam la B5,apoi tot linga noi s-a mutat,eu mutindu-ma la 43,el la B2,in bloc cu Camelia.Am fost la el de foarte multe ori,mai ales ca ascultam la casetofonul lui foarte multa muzica;in timpul copilariei,m-a chemat de foarte multe ori acasa,il bateam de foarte multe ori,si mergea cu mine acasa pe unde voiam eu;ii spuneam pe atunci Lucaciu,si tot pe atunci tinea cu echipa care am tinut si eu in copilarie:Universitatea Craiova. 33.Barbulescu Florin a devenit un foarte bun prieten al meu in 1989,pe cind imi repara picapul Unitra,iar in primavara lui 1990,cid demaram proiectul"Operatiunea Delta Dunarii"a vrut sa ma ajute,iar in aprilie sau mai 1990 imi da un casetofon imprumut,pe care i-l ard. 34.Iosif Mariana,si-a facut aparitia inca din prima luna a anului 1994,unde ma suna la telefon si nu stiam cine este,pina cind i-am spus la telefon ca am o caseta audio cu Sandra,si din acea seara am cunoscut-o,fiind dintr-o familie de tigani,alaturi de sora ei: 35.Iosif Nicoleta,care aceasta din urma imi interzise sa mai vorbesc cu sora ei Mariana.Nicoleta a fost o mincatoare de bani,dar a fost foarte buna la suflet,iar sora ei Mariana se intilnea cu mine pe ascuns,ajungind pina si la mine in casa.Pe acestea doua le-am tinut pina la aparitia Veronicai in 14 mai 1994.Am fost la ele in casa de foarte multe ori,ascultind muzica la ele,iar vecini cu ele era Camelia,care incepu sa traiasca cu un tigan.Asadar,cele doua,Mariana si Nicoleta erau tiganci,iar Mariana parea mai putin,si sora ei Nicoleta era geloasa ca tin mai mult la Mariana decit la ea. 36.Tinta Veronica din Buzau,venea la bunicii ei care au stat la scara vecina D la parter,mai exact spus nepoata lui nea Sandu si a lui tanti Valerica;Veronica mi-a completat in oracol in timp ce eram internat in spital in ianuarie 1990,iar comportamentul ei foarte bine pus la punct in fata mea,mi-a lasat o impresie foarte buna,venind numai la vacante,si nu am mai vazut-o de citiva ani buni;era fan Michael Jackson. 37.Bratu Lenuta sau Elena,a facut parte din curtea casei de pe strada Rahova 70 din Calarasi,fiind cea mai serioasa chiriasa pe care am avut-o;Lenuta,a participat si la majoratul meu din 17 iunie 1989,apoi cind am cazut din tei in 16 august 1989,iar in 1990 ma punea sa o ajut sa compuna diferite scrisori pentru anumiti prieteni sau baieti pe care ii cunostea;a completat in ultimul meu oracol,iar seara cind venea de la fabrica de confectii,o mai asteptam uneori la poarta.A avut probleme majore cu sistemul nervos,si nu am mai vazut-o din 1990 din vara.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

38.Axentuta Geta,a fost o foarte buna prietena de-a Lenutei,fiind si ea invitata la majoratul meu din 17 iunie 1989,eu si cu ea imbatindu-ne,ca la plecare aproape ca eram sa ne sarutam,mai ales si faptul ca era si mai mare ca mine in virsta,eu abia avind 18 ani atunci,iar ea avea deja 24 de ani,plus ca a completat in aceeasi zi de majorat in oracolul meu,iar comportamentul ei si felul de a vorbi,o aduce ca o personalitate,mai ales in perioada mea de glorie. 39.Radu Marian,a stat la noi in bloc la scara vecina D la etajul 1,unde m-am impacat foarte bine cu el,mai ales ca faceam si diferite schimburi de timbre,si a ramas un baiat foarte cumsecade cu mine,lucru care ii da dreptul de a se numi si el printre personalitatile principale ale mele. 40.Melinte Germina,era vecina noastra de la Calarasi din spatele casei noastre,fata lui nea Gheorghita,unde,in afara faptului ca mi-a completat in ultimul oracol,cu ea stateam de vorba la poarta ei foarte mult,unde ii povesteam despre viata mea,aventuri,sau chiar despre prietenele mele,plus faptul ca am fost si la nunta ei in 1989,Germina fiind si ea inclusa in marile personalitati. 41.Tiu Toni din Drobeta Turnu Severin,a devenit cel mai bun prieten al meu pe cind eram internat in 1990 in spital,unde aveam sa ii cunosc si parintii,mai exact tatal lui,iar felul in care ne-am impacat cit am fost in spital,faptul ca am reusit sa ii fac cunostinta cu Bacanu Mihaela,plus ca si in prezent tinem amindoi legatura foarte bine,Toni se afla si el printre fruntasii marilor personalitati din viata mea. 42.Dinu Adriana,vecina de linga usa noastra de la bloc,sau fata doamnei Camelia,a intrat ca o mare personalitate in viata mea mai ales ca mi-a dat imprumut pina si picapul lor plus cele doua mari placi de aur,in afara faptului ca la sfirsitul anului 1985 am dormit linga ea la noi in bucatarie,iar in 1990 am ris pe scara cu ea si cu Mihai Claudiu,Adriana clasificindu-se si ea ca o mare personalitate,iar cind am stat pe scara cu ea si cu Claudiu,rideam cum Adriana v-a deveni mai tirziu nevasta mea,rizind atunci pe aceasta tema.Asadar,Adriana ramine o persoana foarte semnificativa.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

43.Radu Florentina,a fost revelatia inceputului anului 1991,atunci cind voiam cu orice pret sa devina prietena mea,fiind vecina de bloc cu Luminita,si care,de fiecare data cind ma intilneam cu ea mai ales in toamna anuli 1990,imi spunea ca sa o debarasez pe Luminita de Claudiu.Cind Luminita a murit,Flori,care statea pe atunci la parterul blocului 31,imi spuse de la geam ca a murit Luminita.Voiam cu orice pret sa devina prietena mea,fiind un subiect foarte avansat in ultimul capitol intitulat"SECRETE PE SPATIUL VERDE"din februarie 1991. 44.Dan Craia,care si in prezent ma am bine cu el,s-a remarcat foarte bine in primavara anului 1991,fiind alaturi de mine,mai ales in prietenia care o aveam cu Caraiman Valentina,plus ca mai faceam unele schimburi de timbre cu el in 1985-1986. 45.Stan Viorel,a stat la etajul 1 al scarii mele,unde mi-a dat sa ascult diverse placi mai ales Modern Talking,apoi albumul lui Depeche Mode din 1990 pe caseta audio,am fost de foarte multe ori la el acasa,si m-am impacat bine cu el.46.Pricop Mihai face parte din perioada 1984-1988,atunci cind el organiza in fiecare an in fiecare primavara ca baietii din bloc sa mearga in padure sau pe dealuri;cu el am facut interesante schimburi de timbre. 47.Petre Cristian a fost coleg de clasa cu mine in primii 3 ani de scoala generala la nr.6,iar in 1990 am facut cu el diverse schimburi de timbre,m-am dus de citeva ori la el acasa,unde era mutat in Calarasi,si tot el mi-a dat tot in 1990 atlasul botanic. 48.Teodorescu Ion,profesor la cenaclul Orizont care eram si eu membru din 1988,si se tinea la casa de cultura in anumite seri,unde imi prezentam opera mea literara,poeziile compuse de mine,iar intr-o seara a avut un invitat de la Calarasi,si ne-a chemat pe toti acasa la el,stind la blocul 30. 49.Cirligea Nicoleta,prima mea iubire din copilarie,pe cind eram la caminul nr.2 de linga piata,si intram de foarte multe ori la ea in clasa,pina intr-o zi cind mi-am prins degetul drept aratator la usa. 50.Zaharia Costel a fost al doilea foarte bun prieten din copilarie dupa Oprea Gigi.Costel statea peste strada de blocul nostru B5,dar si el statea la parter,si m-am avut cu el ca fratii,tatal lui lucrind pe atunci cu mama la O.C.L.;Costel era singurul baiat cu care ma jucam cel mai mult,unde am fost la el acasa de N ori;si in prezent ne impacam bine.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iul 07, 2011 10:44 am

51.Seicaru Mioara,prima mea invatatoare de la scoala generala nr.6,care mi-a dat numai note de 9 si 10 in clasele I-II-III,si care ramine o mare personalitate;in 1989,pe cind eram cu parintii mei spre pestera Ialomicioara,ne-am intilnit pe traseu cu familia doamnei invatatoare,adica cu ea,sotul si copiii acesteia. 52.Sandu Marius,foarte bun prieten de banca in clasa a VII-a la scoala 2,dar si in clasa a VIII-a;am fost la el acasa de foarte multe ori,si m-am impacat foarte bine cu el,dar si in prezent ne mai intilnim asa rar. 53.Caldararu Cami,o foarte vizata colega de clasa la scoala generala nr.6,unde in timpul clasei a III a ii faceam in timpul orelor cu ochiul,si ii trimeteam biletele in timpul orelor,avind cu ea o aventura la acea virsta,impreuna cu Oprea Gigi,intinzind-o pe Cami pe catedra,Gigi stind ascuns sub catedra;in 1984 am intrat la ea in casa,unde mama ei m-a primit,iar Cami spuse ca nu ma cunoaste,probabil amintindu-si de aventura care o avusem cu ea in 1981. 54.Munteanu Vasilica,o alta foarte buna personalitate,mai ales ca era din Moldova,iar eu am fost colega cu ea in primii 3 ani de scoala generala;nu invata bine,iar mama ei ma respecta foarte mult,ajungind la ea odata acasa;in 1986 cit si dupa 1997 m-am intilnit cu ea pe strada in Slobozia,fiind deja mutata in Suceava,unde mi-a vorbit foarte foarte frumos atunci in 1997 sau 1998,unde imi spuse ca nu se casatorise;odata cu comportamentul mamei sale in fata mea de pe cind eram deja copil,si cu cuvintele adresate de Vasilica in fata mea dupa anii'90,ramine o persoana de baza in viata mea. 55.Oprea Victor,prieten care il cunosc de la scoala 2 din clasa a IV a,am facut impreuna furtul diapozitivelor din 1982 din clasa,fiind un foarte bun prieten,facind si schimburi de timbre cu el,iar in prezent este si acum un bun prieten,fiind preot. 56.Chirila Madalina este revelatia verii 1992,unde a devenit o prietena tip "cresa"in sensul ca ea era mult mai mica decit mine,mi-a completat in ultimul oracol,cind ma suiam pe casa dupa caise ea se uita la mine foarte atent,apoi din toamna am inceput sa vorbesc foarte mult cu ea la telefon;in august 1994,pe cind eram cu Marcela in parcul Victoria din Calarasi,Madalina venise sa imi ceara un foc sa isi aprinda o tigara,lasind-o pe Marcela singura,dupa care ii spusem Madalinei in acea zi ca sint insurat cu Veronica ceea ce nu era adevarat,cu toate ca ii aratasem ei poza care o facusem cu Veronica in acea luna august 1994,poza care o aveam in sacou,fara ca Marcela sa stie,revenind dupa aceea la Marcela,Madalina plecind;cu Madalina ma salut reciproc in prezent. 57.Munteanu Dan,presedintele Societatii ornitologice din Cluj Napoca,m-a sprijinit foarte mult financiar din 1988,ajungind la Calarasi la noi in curte in august 1999. 58.Petrescu Eugen,presedintele societatii ornitologice din Tulcea,m-a sprijinit financiar,dindu-mi si o carte veche cu pasari.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iul 07, 2011 10:44 am

Acestia reprezinta principalele personalitati ale vietii mele de-a lungul timpului,persoane care au fost cu adevarat personalitati.Caraiman Valentina nu a fost introdusa in marile personalitati,pentru ca in afara faptului ca s-a maritat in timp ce eram in armata,eu eram pentru ea in timpul acelei prietenii un nimeni,sau o egalitate cu zero barat,si de aceea nu intra in marile personalitati,pentru ca eu care tineam la ea foarte mult,m-a inselat sau si-a batut joc de mine,fiind intitulata in jurnalele mele"chioampa";deci,Vali se afla cu foarte mult in exteriorul personalitatilor mele.In cadrul personalitatilor exterioare,intra doamna Silvia cu atingeri de miini,tanti Chivuta cu atingeri de miini,doamna Dorina cu atingeri de miini si cu masina care ne-a dat-o,B.d.a.cu citeva atingeri de miini si cu altceva in plus pe acest domeniu,care l-am prezentat mai anterior,apoi Burdulea Catalin de la blocul 30,unde am jucat fotbal cu el in echipa blocului 30 si ma am bine cu el si in prezent;Porumb Marius tot de la blocul 30,unde am facut cu el schimburi de timbre pina in 1990;Apostol Valentin,care a fost si el la majoratul meu din 17 iunie 1989;Rosu Florin,care ne cunoastem de la camin,apoi la scoala nr.2 si in final la Avicola la echipa de depopulare,un foarte bun si fin prieten,care ne-am avut bine intotdeauna,plus si faptul ca mama lui a lucrat cu mama.Ar mai fi fratele lui Mihai Claudiu pe nume Mihai Cristian din Ploiesti,care in 1983 si 1984 facea parte pe timp de vara in echipa de fotbal a blocului nostru"VICTORIA 43";fratii Chelbea,adica Sorin si Iuli,care au fost si ei autorii evenimentelor din seara zilei de 9 august 1990 pe malul riului Ialomita cu Luminita;Gheorghe George,care mi-a dat casete audio si am fost la el acasa aratindu-mi un joc pe casete audio si mi-l dadea si mie;fratele lui-Aurica,care era un pic mistocar si care l-am batut in 1989,iar in 1990 a mers in echipa de cercetare ornitologica alaturi si de fratii Chelbea,Tascu si Dan Craia,si in numar foarte foarte restrins Sandu Zamfir,Victor Popa Eugen,Iosif Marian-coleg de clasa la scoala nr.6,unde si in prezent ne avem bine;Sirzea Sorin,din Braila,care l-am cunoscut in ianuarie 1992 in armata,iar cind a depus el juramintul militar,parintii lui ma chemase la poarta,unde imi daduse bani,tigari si mincare,pentru a avea grija de el;Bartos Imre din Odorhiu Secuiesc,un bun coleg de armata ungur care l-am cunoscut la unitatea din Bucsani si tot cu el m-am liberat,dar a avut un comportament cam dur in fata mea,si nu se incadreaza cu Nicu,Florin si Mihai,colegi de armata extremi de buni;pe cind in ianuarie 1992 eu eram pe liber,adica nu aveam post de santinela,pe Imre l-a durut maseaua in acea zi,unde ma puse pe mine in garda in locul lui,unde in acea zi de 23 ianuarie,am tras cu arma in post,jucindu-ma cu ea.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iul 07, 2011 10:45 am

Acestea au fost personalitatile din viata mea,personalitati care vor ramine odata pentru totdeauna,si care m-am ocupat de ele si in jurnale,si in caietele de memorii,si care vor mai fi amintite in multe comentarii.Atit deocamdata.Mai remarc aici in acest subiect,faptul ca acesti prieteni care au fost amintiti anterior,ii pot numi prieteni doar cu vorba,adica mai pe scurt,nu sint asa adevarati ca prieteni,in sensul ca te baga in seama doar asa pe moment,apoi dispar,ori trec pe linga mine fara sa ma bage in seama,altii ma baga in seama mai putin,si nu ii intitulez prieteni adevarati,pentru ca prietenii adevarati se cunosc destul de foarte bine,adica merg in oras,ne facem vizite reciproc,mergem in padure undeva la un gratar,mergem in anumite locuri din tara,adica o adevarata distractie;acest lucru este la mine inexistent.Daca ar fi sa fie cum am vrut sau as vrea eu,din toata lista prietenilor mei as putea sa fac acest lucru doar asa ca vorba,nu ca fapt,cu Borciu Valentin din Calarasi,care l-am cautat acum o saptamina la fabrica de confectii si nu l-am gasit(saptamina trecuta fiind zilele de 21,22 si 23 martie a.c.),ca apoi simbata,cind m-am dus cu mama la mamaia,mamaia sa imi zica de Vali ca a intrebat de mine,unde nu l-am gasit la Biserica Sfinta Anastasia,cum imi spuse mamaia;oricum,daca era,venea la mine,asa ca nu a venit nimeni la mine.Luminita,daca traia azi,era si in prezent cea mai buna prietena a mea,si faceam cu ea aceste lucruri,lucruri de care eram si sint sigur ca era,asa cum a fost,o prietena adevarata;cu Tascu Stelica vorbesc asa-aiurea,iar daca George traia,era ca si Luminita,un prieten adevarat;Dinu Adriana doar asa,ne salutam ca sa fie bagare in seama,iar o solutie ar fi Marcela.A vorbi despre Marcela la ora 12 si 09 noaptea,ar fi ceva interesant,numai ca problema este ca nu prea imi arde de scris acum,cu toate ca am citeva date noi despre acest subiect.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iul 07, 2011 10:53 am

Se nastea atunci prin Veronica,ANDREI CEZAR.Veronica devenea mamica,iar eu tatic,unde amindoi aveam sa raminem fara acest suflet nevinovat,si dupa moartea lui in 15 octombrie 2005,toate aveau sa ne mearga din ce in ce mai rau.Acum un an la aceasta data de 4 octombrie 2005 cadea cerul pe mine dupa ce la ora 20 si 15 aflasem cu lacrimi de bucurie ca aveam un baietel,unde m-am dus la fina cu inima plina de bucurie,cind le dadusem vestea ca am un baietel.In 4 octombrie 2005,deveneam asadar tatic,tatic care nu aveam sa fiu decit 11 zile!A fost la inceput,adica in mai 2005 un copil nedorit de mine,si odata cu aceasta,doctorul ii spuse Veronicai sa intrerupa sarcina,ca nu v-a sti care v-a fi soarta copilului,mai ales ca ea a fost gravida in timp ce era bolnava cu glanda tiroida,glanda care a spus complicatiile inca de la nastere ale lui Andrei!Mai ieri puneam mina pe burta Veronicai si il simteam cu palma cum misca,si ii citeam cu draga inima si poate si cu lacrimi in ochi inainte sa se nasca,poezia"Gindacelul"de Elena Farago,din cartea"Catelusul schiop"aparuta in 1981 la editura Ion Creanga.Iata poezia"Gindacelul",care am interpretat-o cu foarte putin timp inainte sa se nasca Andrei,poezie care o voi dedica-o pentru totdeauna,si care v-a ramine cea mai frumoasa dedicatie adresata lui Andrei pe cind inca era in pintecele Veronicai:"Gindacelul":"DE CE M-AI PRINS IN PUMNUL TAU, COPIL FRUMOS,TU NU STII OARE CA-S MIC SI EU SI CA MA DOARE? DE CE MA STRINGI ASA DE RAU? COPIL CA TINE SINT SI EU, SI-MI PLACE SA MA JOC SI MIE, SI MILA TREBUIE SA-TI FIE DE SPAIMA SI DE PLINSUL MEU! DE CE SA VREI SA MA OMORI? CA AM SI EU PARINTI CA TINE, SI-AR PLINGE MAMA DUPA MINE, SI-AR PLINGE BIETELE SURORI, SI-AR PLINGE TATA MULT DE TOT, CACI AM TRAIT ABIA TREI ZILE. INDURA-TE DE EI,COPILE, SI LASA-MA CA NU MAI POT!... ASA PLINGEA UN GINDACEL IN PUMNUL CE-L STRINGEA SA-L RUPA, SI L-A DESCHIS COPILUL DUPA CE N-A MAI FOST NIMIC DIN EL! A INCERCAT SA-L MAI INVIE, SUFLINDU-I ARIPILE-N VINT, DAR A CAZUT IN TARNA FRINT SI-NTEPENIT PENTRU VECIE!... SCIRBIT DE FAPTA SA CEA REA DEGEABA PLINGI,ACUM,COPILE, CI DU-TE-N CASA-ACUM SI ZI-LE PARINTILOR ISPRAVA TA. SI ZI-LE CA DE-ACUM AI VREA SA OCROTESTI CU BUNATATE, IN CALE-TI ORICE VIETATE, ORICIT DE FAR-DE-NSEMNATATE SI-ORICIT DE MICA AR FI EA!" IN MEMORIA COPILULUI MEU SI AL LUI VERONICA,ANDREI CEZAR-4 OCTOMBRIE 2006.CU DRAGA INIMA.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iul 07, 2011 10:58 am

Greselile facute de mine in acest an 2006,m-au costat foarte foarte scump,pedepsele asupra mea fiind extrem de foarte mari;nu zic acum ca as lua apararea parintilor mei in privinta vinzarii apartamentului si nici sa se creada vreodata acest lucru,insa datoriile de la bloc erau din ce in ce mai mari si trebuiau platite,numai ca indiferenta este una din cauze,indiferenta care nu am luat-o in considerare.Eu stateam bine acolo,dar fara plata datoriilor la bloc nu era asa.Ajunsesem in jurul la maxim 23 de milioane lei,care nu exista absolut nici o posibilitate de a ajunge cu datoriile la zi,astfel ca,cu un an in urma ne vine deja instiintare ca ne da ijcl-ul in judecata,si nici acest lucru nu il consideram o gravitate.Dau dreptate celor ce au spus ca salariul meu de la Avicola era dus pe foarte multe sucuri,dulciuri si tigari,ratele ajungeau si ele sa fie neplatite la timp,banii nu ii dadeam in casa,si ii cheltuiam in nestire,ca dupa 1-2 zile sa nu mai am si sa caut sa ma imprumut.Deci,pe mine cind luam salariul sau vreo premiera,nu ma interesau datoriile,dar si ratele imi erau uneori indiferente!Eu duceam viata din 2003 pina in 2006,fiind salariat,dar datoriile nu stateau pe loc,ci cresteau.Eu aici nu pot sa ma motivez decit doar cind se apropiau sarbatorile de iarna,cit si Pastele,unde cheltuiala era strict personala.Catre sfirsitul lui 2005,mai ales incepind din octombrie,cheltuielile deveneau extrem de majore,iar datoriile cresteau intr-una,si pe mine nu ma interesa.Odata cu toate acestea,viata mea incepe sa ia o alura foarte complicata lasind pe de o parte datoriile,astfel incit din senin incep sa imi iasa in cale probleme legate de viata.Dupa nasterea copilului Andrei Cezar,atunci imediat parea ca viata mea se va schimba,schimbare care nu avea sa dureze decit 4 zile,o schimbare inselatoare.Deci,Andrei s-a nascut pe 4 octombrie 2005-marti,iar bucuria care credeam ca este si care speram in acea bucurie,se transforma deodata in durere,fapt pentru care ajung la Bucuresti la spital,iar doctora de acolo ne spune mie si lui Veronica,ca copilul are mari probleme,si nu stie soarta lui,soarta care avea sa urmeze dupa citeva zile.Viata mea devine din ce in ce mai complicata,iar Andrei moare in 15 octombrie 2005.Nu zic ca nu am gresit mult in 2005 sau in anii precedenti,dar ceea ce avea sa urmeze cu mine avea sa devina un intuneric total!Sfirsitul de an 2005 ma gaseste intr-o situatie previzibila,astfel ca in loc sa se linisteasca nenorocirea cu moartea lui Andrei,ma macina alta nenorocire,care m-i se arata foarte puternic in viziunile mele:raminerea fara servici.Da,dar de unde?Frica incepe sa prinda contur in mine,si intimpin anul nou 2006 cu mare frica sa nu ramin fara servici!In 17 ianuarie 2006 incep munca,dupa un concediu care am incercat sa fie frumos,DAR NU A FOST asa cum am vrut eu,astfel incit,in 24 sau 25 ianuarie 2006,FARA SA IMI IMAGINEZ,PIERD AUTOBUZUL!Ma duc in gara,adica la unitatea militara,unde astept o masina sa ma duca la munca si nu apare nici una,si stau in ger degeaba,apoi ajung acasa.Ma suna baietii din echipa unde nu le raspund de frica,ca dupa 2 zile,seful de echipa intitulat Catalin,ma da de la depopulare la pui morti,unde nu rezist decit citeva zile,din cauza mirosului insuportabil si a tratamentului pe care m-i l-a aplicat celalalt "sef",care ii spunea inginerului de la Doja,sa ma opreasca acolo.Ajung dupa citeva zile sa iau problema in serios,si dau de Catalin,unde il amenint ca daca nu ma da inapoi la echipa,nu ma mai duc deloc,si intru in medical.Echipa de depopulare,adica din cei cunoscuti care mi-au facut rau,abia asteptau sa intru in medical.Catalin imi spune in aceeasi zi cu amenintarea mea,ca sa ma stau o luna de zile,si ma da inapoi.El nu ia nici o masura,urmind ca sa il anunt pe cel care raspundea de mine ca vineri ma voi duce la director la birouri,unde ii spun ca luni nu se stie daca vin,zicindu-mi in acea zi de joi ca mai am 3 recuperari.Ajung la directorul mare vineri,unde ii cer sa ma dea inapoi la echipa.Luni nu ma duc la munca,stiind ca am recuperari,si stiind ca si de mine stie ca s-ar putea ca luni sa nu vin.In noaptea de luni spre marti,ma apuca ora foarte tirzie,unde am impresia ca scuip singe.Dimineata astept autobuzul in statia de la Elegant,urc,si anunt ca este posibil sa fiu internat in spital,pentru a nu avea probleme,si cobor la Central,unde ma duc la spital,si imi face analize,si nu imi gaseste absolut nimic.Imi iau concediu medical incepind cu data de 7 februarie,in loc sa fi luat de pe 6.Abia atunci Catalin incepe sa dea telefon,ca ma da afara de la servici daca nu ma duc la munca.Ii spun ca sint in medical,si nu imi spune de nici un referat,nimic.Dupa ce joi imi fac medicalul cu data de 7 februarie,in acea zi plec la Calarasi,unde la Ciulnita primesc telefon de la el,nu inainte de a-i trimite mesaj ca pina ce nu ma da inapoi la echipa,nu ies din medical.Imi spune ca ori ma duc luni la munca,ori nu ma mai duc deloc,zicindu-i ca nu se poate,pentru ca sint in medical.Eu am mai scris aceste chestii,unde a urmat asadar sa ma dea afara.Acum,logica si teoria arata in felul urmator:Eu voiam sa termin definitiv cu Avicola Slobozia,adica sa plec de acolo la un alt loc de munca,intrucit la ce eram la Avicola si la ce am ajuns-referitor la faptul ca eram in echipa de depopulare,si ajunsesem la pui morti,am hotarit sa imi iau acel medical mai mult DE A SCAPA DE ACOLO,scapare care m-a costat locul de munca.Eu trageam pe Calarasi-nu stiu ce vedeam asa deosebit,si sint hotarit sa imi gasesc de munca in Calarasi,unde pina azi,8 decembrie 2006 nu m-a primit nimeni.Oricum,cind am aflat ca m-a dat afara,asta nu era o bucurie,ci din contra m-i s-au inmuiat picioarele.Eu cind am plecat la Calarasi in acea zi de joi,nici prin cap nu-mi trecea ca aveam referatul facut.Parintii mei nu stiau ca sint dat afara,cum defel nici eu nu stiam acest lucru.Dupa citeva zile de stat in Calarasi,ma intorc inapoi la Slobozia,si abia in 14 SAU 15 FEBRUARIE MA ANUNTA CA M-A DAT AFARA!!!Ajung la abator cu medicalul,unde nu mi-l primeste,insa imi da odata cu desfacerea contractului de munca si regulamentul de ordine interioara(ROI),unde ii dau in judecata.Deci,intr-un fel nu trebuia lucrat asa din partea mea,dar am si eu un pic de motivatie,pentru ca am anuntat,si s-a spus ca nu am anuntat pe nimeni.Eu voiam sa plec de acolo cit mai repede,insa nu sa ma dea afara pe nedrept.De ce m-a dat pe nedrept?Din mai multe motive:eram in concediu medical,am anuntat ca este posibil sa ma interneze,seful de echipa a fost anuntat de mine si el nu a anuntat pe nimeni despre medicalul meu,DECI CONCLUZIA ESTE CA AM FOST LUCRAT CA SA FIU DAT AFARA.Se zicea ca nu m-a dat afara din medical,ci ca m-a dat afara ca am injurat urit pe Boloka-directorul;nici azi nu pot sa imi amintesc daca am injurat,insa daca am injurat,putea sa isi tina gura cine a spus si cine a mincat cacat,dar nu cred sa fie in autobuz asa cum s-a spus.Stiu ca l-am injurat,dar nu in autobuz,ci stiu doar la ferma de la Doja si la Bora,dar la Bora nu este sigur,deci in nici un caz in autobuz,asa cum s-a spus.O alta varianta a pirii o constituie alt cacat intitulat cel care raspundea de mine la puii morti,dar mi-e sila sa-i pronunt numele.Deci a urmat sa ma dea afara de la servici,fara sa imi dau seama,fara sa stiu sau fara sa realizez ca se putea intimpla si acest lucru.Deci,concluzia este ca am vrut sa scap de Avicola,nu zic nu,dar atita timp cit am fost dat afara pe nedrept,nu am fost de acord cu aceasta decizie.Eram in concediu medical,nu furasem nimic,numai ca gura mea a fost stricata la vorbe,vorbe care s-au auzit,si m-a dat afara.DECI REPET:AM VRUT SA SCAP DE AVICOLA,DAR NU ASA PE NEDREPT!Dupa moartea lui Andrei in octombrie 2005,a urmat sa ma dea afara de la servici in februarie 2006.Nu ma vad vinovat din absolut nici un punct de vedere,atit cu moartea lui Andrei,cit si cu datul meu afara de la servici pe nedrept!!!Incepea perioada statului acasa,din februarie 2006 pina in decembrie 2006,cu satelitul intitulat 1997-2002,cind am stat acasa,si nu m-a primit la munca absolut nimeni.Dupa ce m-a dat afara de la Avicola,i-am dat in judecata,le-am luat 11 milioane pe 17 mai 2006,si pina la procesul cu ei incep eu erorile umane,unde fac niste greseli care ma costa alte citeva luni mai tirziu dupa ce m-a dat afara
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iul 07, 2011 11:00 am

In afara de Monica din botosani care m-am intilnit cu ea in bucuresti,in afara de Lidia din Brasov care mi-a dat mesaj,apoi am vorbit cu ea si dupa aceea nu a mai tinut legatura cu mine,in afara de Mia tot din brasov care mi-a raspuns pe internet,in afara de Mihaela Moise din buzau care mi-a raspuns pe net de 2 ori si am si telefonul ei,in afara de Iola din aiud care m-a sunat pe mobil si am vorbit cu ea foarte mult,si recent in afara de Mihaela Claudia din brasov care mi-a raspuns pe net de 2-3 ori si e posibil ca ea sa fie,restul le numesc niste incapabile,tinind cont de faptul ca acel rest nu au raspuns la nici un mesaj,mai ales ca am trimes la bucuresti cred ca vreo 10,la braila vreo 8,si celelalte din alte zone ale tarii.Mai este de mentionat si am uitat sa o pun pe Mary Lou din slobozia,care m-am intilnit cu ea in 6 ianuarie in slobozia.Restul le numesc panarame.A urmat sa imi fac cont si pe siturile noi 2 si sentimente,unde am tinut legatura bine cu Mirela din bistrita nasaud,Olga din Calarasi care m-am intilnit cu ea in oras,si Mary dobrin,unde am fost cu ea mai mult in conflicte,dar nu ne-am intilnit.In 2 martie a.c. am dat examen pentru obtinerea licentei de operator p.c. facind cursuri.La sfirsitul lunii februarie imi cumpar telefon mobil cu camera,mp3 si aparat foto,urmind ca de pe 9 pina pe 16 martie sa ma angajez la jalnicul Aldis,unde a fost rupere de oase nu jucarie,carind carucioare de carne de peste 240 kg.,unde am stat doar o saptamina,ca nu mai rezistam la asa munca.Acum urmeaza Avicola Calarasi,unde este se pare ceva sigur,sau continuarea depopularii de la Avicola Slobozia,unde REGRET CU DURERE ca am plecat de acolo.Sa vad acum ce subiect mai imi vine sa scriu,dar oricum am sa scriu de ceea ce ma doare mai tare,tinind cont ca nu am uitat de apartamentul de la Slobozia,de Avicola Slobozia sau de greselile facute de mine in 2006.Cit despre viitor,nu vad mare scofala,la cum mi-a mers pina acum.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iul 07, 2011 11:01 am

incepeam sa ascult aproape zilnic formatia Tatu si Class,la Tatu fiind de foarte multe ori melodia"Nas ne dogonia"avind si videoclip,iar la Class ascultam numai"Pentru dragoste";de foarte multe ori melodia lui James Last-"der einsame hirt"la nai;Dr.Alban-"One love"de foarte multe ori;Sonique-"Sky"si"It feel so good";Bomfunk Mc's-"Freestyler",si foarte multe videoclipuri printre care Melanie C.-"It turn to you",Therapy-"Diane",Eurythmics-"Love is stranger"si"Here come the rain again",aproape toate cu Abba.Mai ascultam la Abba foarte mult melodia"The day before you came",cit si Florin Chilian-"Chiar daca","Intoarce-te cind dorm","Lumi albe","So why";Roxette-"Listen to you heart","It must have been love","Dangerous"si "The look";Depeche Mode-"Policy of truth","Sweet perfection","World in my eyes";Sandra-"Hiroshima","Everlasting love",In the heat of the night";Madonna-"Frozen";Sarah Connor-"From sarah with love";The Short-"Bonna serra seneorina",Barbra Streisand-"Woman in love",Laura Braningan-"Self control",Mihaela Runceanu-"De-ar fi sa vii",Falco-"All the stars",Modern Talking-"Brother louie"si"Geronimos Cadillac",Scotch-"Disco band"si"Delirio mind",Marina Voica-"Si afara ploua",Angela Similea-"Un albastru infinit",Aurelian Andreescu-"Copacul",Compact-"Dupa ani si ani" si "Un alt inceput",Ana Maria-"Ochii tai",Depeche Mode-"Enjoy the silence",K-pital-"Hei!",Moody Blues-"Night in my saiting",Ice Mc-"Scream"si"Easy",Nightwish-"Nemo",Jewell-"Foolish games",Theatre of tragedy-"Siren",Marcel Pavel-"Frumoasa mea",Maxx-"No more",Les Sacre-"Yeho noha",N~D-"Nu e vina mea",Metallica-"Nothing else matters",2 Brothers on the 4th floor-"Come take my hand",Ana Lesko-"Inocenta",Scorpions-"Holliday" si pe Anne's-"Te vreau linga mine. Ascultam aproape toate melodiile lui Tatu,si vizionam zilnic videoclipul lui Nightwish-"Sleeping sun",unde urma dupa el Tatu-"Nas ne dogonia".Aceste melodii si videoclipuri le ascultam mereu,adica aproape in fiecare zi,astfel incit ma apuca uneori cu videoclipurile ora foarte tirzie,unde erau la un sonor destul de foarte tare,dar nu am avut probleme cu sonorul,mai ales ca muzica pe care o ascultam era o muzica unde nu o auzeai la radio sau nu o vedeai la televizor decit extrem de foarte rar.Cind ascultam muzica,fie ca afara era ger,ninsoare sau chiar viscol,eu deschideam geamul de la sufragerie,unde boxele de la combina erau chiar linga geam,pe masa din sufragerie.Vara,lasam pe zi transperantele jos,unde era racoare si bine,iar seara le ridicam,in eventualitatea vizionarii unor videoclipuri sau a unor concerte,unde imi placeau luminile care se vedeau in acele videoclipuri sau concerte.La fel procedam cu transperantele si cind ploua cu tunete si fulgere,unde le ridicam in cursul zilei daca aceste fenomene se produceau.Muzica incepeam sa o ascult uneori de la ora 9,30 dimineata,dar mai ales la orele 13-14,si dupa orele 18.Sonorul era cuprins intre volumele 28-34,uneori 38 sau maxim(40)adica acele melodii care au fost prezentate mai sus.Cu exceptia unor melodii care se auzeau extrem de foarte tare la volumul 28,volumul il dadeam la cel putin 26!Era melodia lui James Last la nai care ajungea la volumul 36,Tatu la volumul 34 cind era Nas ne dogonia,iar cele doua videoclipuri,adica cel al lui Nightwish-Sleeping sun ajungea la volumul 34-35,iar la Tatu la Nas ne dogonia nu puteam sa dau mai sus de 32 ca se auzea prost,foarte rau.La volum aproape maxim era Class-pentru dragoste si Florin Chilian-Chiar daca,iar melodiile lui Sandra erau la volumul 34-35.Din toate melodiile prezentate mai sus sau din cele pe care le ascultam,daca era una care ajungea la volumul 28 sau minim 26,adica 99% erau la peste volumul 30 al combinei.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iul 07, 2011 11:03 am

In lunile mai,iunie si iulie 2006,tot la Slobozia la apartamentincepeam sa fac un joc care aveam sa il tin tot in calculator la un volum extrem de foarte tare:Mad caps,adica "Intoarce capacele",unde acest joc care il am si acum si il joc si in prezent,acolo il tineam la volum cuprins intre 19-23 la combina.Acest joc are capace de sucuri,care trebuie sa faci de acelas tip de capac 2-3 sau mai multe capace care trebuie sa le intorci sau sa le misti.Cind dadea o bomba de o anumita culoare a capacelor si apasam pe ea,se auzea foarte tare,si nici azi nu am uitat cum am facut in runda 2 un total de 43 de milioane,in luna mai 2006,cind a dat bomba pentru capace roz,iar cind se faceau multe capace negre,trebuia sa dea bomba neagra ca sa scap de ele sa nu pierd jocul.Culorile bombelor cit si a capacelor sint roz,portocalii,rosii,albastre,verzi si negre.Acest joc il tineam la volumul 19-20 si dupa ora 12 noaptea unde ma apuca tirziu cu el.In cursul zilei sonorul acestui joc il tineam la volumul 22-23.Cind jucam Castelul Wolfenstein si ajungeam la un capitol care avea un sunet sau o melodie de concert de opera care imi place foarte mult,sonorul acelui capitol ajungea la 28-30.Cind afara ploua prea tare,muzica sau aceste doua jocuri reveneau la un sonor normal,sau daca nu,le opream de tot iesind din ele.Cind Veronica se operase de glanda tiroida anul trecut in mai 2006 si apoi era sa moara pina la Bucuresti,eu ascultam fara grija muzica"la maxim".In luna aprilie 2006 intra in joc Elena din Andrasesti,unde pina sa obtin banii dupa procesul cu Avicola,Elena incepe sa imi dea mesaje pe mobil si bipuri care depasesc ora 2,30 noaptea.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iul 07, 2011 11:04 am

Veronica era prin spitale si tratamente,eu vorbeam singur cu telefonul sa ma auda lumea.Atit m-a dus mintea sa fac asa ceva.Toate acestea la un loc nu reprezenta un pericol sau o drama,toate acestea nu reprezenta nimic sa imi distruga rostul vietii la ceea ce avea sa urmeze de pe 21 iulie 2006;la calculator stateam pina foarte tirziu,apucindu-ma uneori si 4 dimineata la el,chiar si mai tirziu,unde aveam sa stau cu ore nedormite record,ajungind sa ma culc si la 10-11 dimineata,dupa mai bine de 24 de ore nedormite,astfel incit imi transformam noptile in zile si zilele in nopti.Cit lucram la Avicola,ora 23 era o ora extrem de foarte riscanta de somn,pentru ca trebuia ca in jur de 2,30-3,30 dimineata sa ma trezesc sa ma duc la munca,astfel incit ma culcam chiar si in jur de ora 21 dar foarte rar,cel mai mult ora 22 era ora normala;cind veneam de la munca,rareori ma culcam 2-3 ore,si seara ma culcam cam la aceeasi ora;dormeam dupa ce veneam de la munca imediat numai in cazul in care in seara precedenta dormeam foarte putin.Cind am pierdut ultima oara autobuzul in 26 sau 27 ianuarie 2006,urmind apoi sa ma dea afara,in dimineata aceea m-am trezit bine dupa un somn bun,numai ca autobuzul a venit prea devreme decit ora normala,deci am ajuns in statia de la Elegant cu 2-3 minute dupa ce trecuse autobuzul.Singura sau unica mare problema era faptul ca eu plecam intotdeauna de acasa la fix,ajungind in statie de fiecare data cu un minut inainte sa vina autobuzul.Dupa inceperea procesului cu ei in martie,pe mine nu ma interesa gasirea unui loc de munca,cit ma interesau banii care aveam sa ii obtin,de frica sa nu imi gasesc de munca si sa nu mai am nici o posibilitate de a lua banii.Acelas lucru l-am facut si in mai,cind Avicola ma cheama inapoi la munca,si de frica sa nu incep munca si apoi sa gaseasca motive sa ma dea afara si nici banii sa nu ii iau,fac greseala de a imi da demisia pe loc,urmind ca in 17 mai 2006 sa imi dea cele 11 milioane,ca intr-o saptamina sa ramin in 500 mii,si pina la sfirsitul lunii sa ramin fara nici un ban!Casetele audio,unele dintre ele incepusem sa le inregistrez pe calculator in februarie-martie 2006,unde aveam sa le transform in mp3,si apoi sa le copiez pe c.d.-uri,facind vreo 4 c.d.-uri.In oras ieseam zilnic,unde ma duceam si dupa munca si sa ma mai plimb sau sa imi fac prieteni,de foarte multe ori eram la Stelica Tascu,unde ii ceream de mincare,ii faceam c.d.-uri cu filme de desene animate si mai imi dadea bani.La fina ma duceam ori sa cer bani,ori cafea si zahar.Foamea imi ajunse cutitul la os si pina sa iau banii dupa proces,si dupa ce ii luasem.Acasa stateamin cursul zilei foarte rar,astfel ca nici duminicile nu le aveam linistite,referitor la lipsa mincarii si a banlior.Nici aceasta"foame"nu reprezenta nimic la ceea ce avea sa urmeze de pe 21 iulie 2006.Cu atit m-am ales din banii de pe proces:cu tv tunner,unde aveam sa inregistrez filme,videoclipuri,documentare,si nu in ultimul rind citeva din meciurile c.m.de fotbal Japonia~Coreea,facind 9 c.d.-uri,adica 18 meciuri.Era iunie 2006 si nu se prevestea nimic...
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iul 07, 2011 11:06 am

Sa ajung un pic mai inapoi,si sa ma duc in jurul anului 2004,unde la inceputul lunii mai 2004 imi fac rate pe cind lucram la Avicola Slobozia,si imi cumpar calculator,care a fost cumparat cu diferite dedicatii din partea Veronicai,unde nu voia calculator,ci voia centrala sau masina de spalat.Incep asadar un mare chin al ratelor,unde de la magazinul xpo cumpar acest calculator,unde costa 13 milioane 600 mii,si trebuia sa platesc 26 de milioane pina in 2008,calculator care nu este performant,dar este foarte bun.Avea sa fie instalat in sufragerie,unde masa era trasa la geam,si unde avea sa stea pina in ultima zi la acel apartament,28 octombrie 2006.Acolo era instalat calculatorul.Nu stiam sa umblu la el sub nici o forma,astfel ca platesc 400 mii care atunci erau bani ca si acum,ca sa imi instaleze programul windows pentru functionarea calculatorului.Dupa citeva zile ajung la concluzia ca nu sint in stare de acest calculator,unde incep sa ma enervez,si dezinstalez fara sa stiu windows-ul,dupa care incep sa umblu ca disperatul dupa program de functionare.Pina acolo intru in bios,si incep sa fac niste dereglari ale calculatorului tot fara sa imi dau seama,ca pina la urma din nervozitatea pe care o aveam ca tineam calculatorul ca bibelou,eram hotarit sa il ard.Pina la urma nu a fost asa,si il chem pe Marian de la blocul 30,care imi instaleaza windows-ul.De aici incep foarte foarte usor sa invat,dupa care caut tot ca disperatul programul Nero de copiere a c.d.-urilor pe care tot Marian mi-l da si il sterg.Eu aveam deja zeci de c.d.-uri track cu muzica de la tiganul de Florin din 500,unde ma duceam la el sa imi faca muzica.Incep dupa aceea cu jocuri,unde il chem pe baiatul doamnei Gina de la ferma de la Ghe.Doja,doamna care aduce un mare interes la atingerile de miini.Baiatul acestei femei vine la mine acasa,unde imi aduce ca jocuri"Mina de diamante",iar ca filme seria "Razboiul stelelor" si" Harry Potter"plus alte filme,muzica si jocuri.Dupa un alt scurt timp apare baiatul nasei Cezar,unde imi aduce "X treme rally"si "Max Payne 2"(jocuri)plus alte filme si jocuri,unde ma invata cum se copiaza c.d.-urile,si incep si eu sa imi revin incet cu calculatorul.In iunie 2004 am deja jocul cu mortaciuni"Half-life"caremi-l da Cristi de la scara C.Incet incet incep sa copiez pe c.d.-uri ce am pe calculator,adica jocuri,filme si muzica,in afara de"Max Payne 2"care mi-l facuse Cezar.Incep sa caut si programe,unde gasesc si primesc tot in iunie 2004 "winamp,nero,bs player,div x"care eu habar nu aveam pentru ce sint bune,astfel incit muzica,filmele si inregistrarea c.d.-urilor constituiau elementul de baza al acestor programe.Imi lipsea foarte mult"Direct X"principalul program al jocurilor,unde il gasesc si pe acesta.Cezar mai imi aduce"Return to castle Wolfenstein"si raliuri,ca tot in iunie 2004 sa imi scrie un pripas pe o foaie consola armelor la"Half life"care o invat treptat.Sterg"Pinball"din calculator,iar baiatul cel mic al lui Predescu(vecin cu noi la etajul 2),imi da jocul"3 D ultra pinball demo".Treptat treptat cu trecerea timpului ajung sa invat sa instalez windows-ul singur,dupa ce il instalase Cezar de foarte multeori,astfel ca cumpar de la George de la Xpo windows xp butabil,unde il instala c.d.-ul singur,doar ca trebuia sa ii scriu serialul si alte citeva chestii extrem de simple.Instalarea windowsului de catre mine devine o mare performanta a mea,si calculatorul il invat din ce in ce mai bine,incepind sa imi fac programe de scris,cit si copierea de c.d.-uri pentru colegi din echipa de depopulare,copierea de c.d.-uri la mine in calculator,ca apoi sa copiez pe c.d.-uri muzica si filmele cit si jocurile care le primesc de la diferiti prieteni,si iata ca am facut bine ceea ce am facut,de am ajuns sa am aproape 200 de c.d.-uri cu muzica,filme si jocuri.Invatasem calculatorul,invatasem apoi sa transform trackurile cu muzica in mp3 si multe multe altele.Aceasta a fost mica istorioara a acestui calculator care am avut cu el la inceput complicatii majore(Max Payne se incarca foarte greu din cauza memoriei foarte mici a calculatorului care avea 96 de rami pina in toamna anului trecut 2006,cind am acum peste 350 de rami).Cit jucam Max Payne 2,ma enervam pe faptul ca se incarca jocul intr-un hal de greu,astfel incit i-am dat un pumn greu carcasei sau tablei unitatii.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iul 07, 2011 11:06 am

La inceputul lunii septembrie 2004 incepeam sa scriu un capitol cam in genul acestuia,numai ca au fost vreo citeva zeci de rinduri,care aveam sa il sterg odata cu reinstalarea windowsului in septembrie acelas an,unde aveam sa pierd citeva chestiuni si definitii extrem de foarte importante,mai ales despre ce credeam despre acest calculator,cit si despre Avicola Slobozia la echipa de depopulare.Subiectul nu a fost copiat pe c.d.si era ultima oara cind dezinstalam windowsul fara sa copiez pe c.d.-uri ceea ce aveam pe calculator.Programul care puteam sa scriu titlurile melodiei si interpretul era inca de la inceput Cdex,unde eu aveam sa scriu toate c.d.-urile cu muzica.Aflu de construirea melodiilor mp3,si incep sa adun la un loc trackurile,trackuri care le adun intr-un folder,pina cind se formeaza capacitatea de 700 mb a melodiilor,unde intr-un mp3 intra 160 de melodii,iar pe un track maxim 22.Copiez toate trackurile care m-i le facuse Florin din 500 ap.pe calculator prin programul cdex,dupa care le transform in mp3.Aduc si imi aduce Cezar videoclipuri,filme si concerte,care incep sa le copiez pe c.d.-uri.Inspre toamna-iarna 2004,rwiterul cedeaza la sutele de c.d.uri copiate,si citeva zile stau fara inregistrari c.d.uri,unde il duc la xpo,si mi-l schimba cu unul nou dupa citeva zile.In ianuarie 2005 vine Cezar cu aparatul de fotografiat,unde imi face poze cu mine in sufragerie,care m-i le face apoi imediat pe calculator.Tastatura aproape o invat,iar in primavara lui 2005,adica in aprilie,deschid acest mare si lung capitol intitulat"Despre mine",alaturi de celalalt"Amintiri".La inceputul lunii iunie 2005,Cezar imi imprumuta tv.tunnerul lui,unde incep sa copiez videoclipuri de pe Vh1,pina in noiembrie cind mi-l lasa.Inca din iulie,incep sa transform videoclipurile in mp3 cu un alt program Nero.Ajung in noiembrie 2005 la peste 1000 de videoclipuri,totalizind 14 c.d.uri cu videoclipurile de pe Vh1,si foarte putine de pe atomic(vreo 3-4).In luna mai 2006 imi cumpar eu tv.tunner,unde copiez videoclipuri,filme,documentare,concerte si show-uri,marea performanta cel putin pina azi 27 aprilie 2007 este telenovela"Betty cea urita,care din februarie a.c.de cind a inceput,am reusit cam cu greu sa fac 6 c.d.uri,iar al saptelea este in plina desfasurare,pierzind doar 7 episoade.Cam asa a fost si este situatia cu calculatorul,care am scapat de rate odata cu vinzarea apartamentului de la Slobozia.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iul 07, 2011 11:07 am

Anii 2000 petrecuti la Slobozia,mai ales perioada anilor 2002-2006,au fost intr-un anumit fel ani citusi de putin realizabili,si poate chiar mai mult decit atit.Cu toate conflictele pe care le aveam la servici la Avicola in echipa de depopulare,am dus-o boiereste!Ma trezeam de noapte,dar veneam acasa devreme,si plus de toate acestea,aveam un salariu in care mincam absolut tot ce voiam eu,si beam sucuri in fiecare zi,si toate acestea nu imi lipseau in nici o zi,plus ca mai luam si bonuri.Nimic nu imi lipsea pina intr-o zi a anului 2006,cind avea sa ma dea afara pe nedrept,si de atunci,din februarie 2006,viata mea incepea un proces de transformare socant de distrugatoare pe intreg parcursul anului 2006!Aveam sa ramin fara servici,fara apartament si fara femeie,proces inceput din octombrie 2005 dupa moartea lui Andrei,baiatul meu.Rezulta acum perioada de realizari:octombrie 2002-octombrie 2005,adica in octombrie 2002 incepeam serviciul la Avicola Slobozia,si se termina odata cu moartea lui Andrei,o perioada de 3 ani de zile,unde am dus viata cu adevarat.Incepea sa miroasa a lacrimi inca din vara lui 2005,cind neajunsurile mele se ivise odata cu ratele care le facusem.Dar nici acest lucru nu era atit de grav,caci aveam servici.Din octombrie 2005 se aude din departare glasul iadului,si aud sunetul lacrimilor de durere,cit si clopotele si talangile nereusitelor si al pierderilor,unde vad apusul unei ere de lauri:2002-2005!Incepea era groazei vietii mele,era esecurilor mele,era pierderilor mele.Primul semn aduce moartea copilului meu Andrei,unde intr-un fel ne asteptam la asa ceva,dar nu ne asteptam la asa ceva la ceea ce avea sa urmeze cu mine si cu viata mea incepind din 2006.M-i se arata semne si semne,unde simturile mele o iau razna,unde inima imi spune ca voi ramine fara serviciul de la Avicola.Scriu in acest capitol cu mult inainte sa se produca evenimentul,si prin surprindere primesc lovitura de gratie ca m-a dat afara de la servici in februarie 2006,simtire avuta inca din luna noiembrie-decembrie 2005.Se aude acum un glas care avea sa puna stapinire pe mine si sa fiu depasit de situatie:foamea,care avea sa aibe un glas trecator,un glas intr-un fel mai domol.Mai lipsea ceva din aceste glasuri.Clopotele si talangile se aud in zare din ce in ce mai dese si din ce in ce mai tare.Eram pregatit pentru orice,dar nu pentru ceea ce avea sa vina.Se aude in zare un sunet ciudat,un sunet asurzitor,un glas necunoscut,un glas extrem de cutremurator,un glas in care sint luat prin surprindere si aruncat in haos,glas care avea sa fie unul doar de moment,in care nu vad si nu aud nimic ca nu pot,ca pina la urma sa aflu:era glasul in care aveam sa ramin fara apartamentul de la Slobozia,glas in care parintii mei aveau sa imi faca acest lucru:ma doboara la pamint,intru in intunericul singuratatii,unde dau de un labirint in care nu gasesc nici o iesire:parintii mei,Calarasi,Rahova 70,unde ma obliga sa ramin cu ei in curte,si incerc sa ma ridic dar nu pot ca nu am voie de la Dumnezeu,si deodata ma prabusesc si cad in acest haos in care sint aruncat de parintii mei,si nu ma mai vad.Si nimic nu vad,nici o iesire din acest haos,unde incerc sa ies dar am oprire.Viata mea incepe sa se tulbure deodata din limpezimea in care era ca lacrima odata cu venirea mea aici in aceasta curte unde stau cu parintii mei din luna iulie 2006.Haosul inca nu a trecut,dar acum in acest haos ma astept sa aud alte si alte glasuri ale groazei,in loc sa aud glasul pacii vietii mele,glasul bucuriei vietii mele,glasul iesirii din acest infern al vietii mele in care traiesc din iulie 2006,sau glasul limpede al vietii mele.Dar deocamdata in acest haos vad ca stau pe loc ca nu pot sa imi schimb viata,ca nu vrea Dumnezeu,dar oricind ma astept la ORICE ORICE problema,nenorocire sau necaz,esec,pierdere sau nereusita,ca mie astea imi da Dumnezeu,altceva nu astept sa imi dea,pentru ca la ce am cerut si ce mi-a dat,nu are rost sa mai comentez.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Iul 07, 2011 11:08 am

19.Ion Florian a devenit cel mai bun prieten al meu inca din clasa a V a a scolii generale nr.2,unde ne-am intilnit si la liceul de constructii,avind o popularitate foarte mare in societate,si cu toate ca i se spunea Rumburak si avea capul triunghi,a fost si este un foarte bun prieten,mai ales din 1992,cu casetele audio,ajungind sa doarma pina si la mine acasa in 1993. 20.Gavrila Dan,este productie 1992,odata cu casetele de muzica usoara cu U96 si Dr.Alban 1992,ca apoi sa devina un foarte bun prieten,venind la mine acasa de foarte multe ori. 21.Drajneanu Costel,cel mai bun prieten din clasa,in clasele XI-XII,coleg de banca cu mine. 22.Oprea Gigi,prietenul meu din copilarie,fiind in aceeasi clasa cu el la caminul nr.2,cit si in banca in primele 3 clase de scoala generala la scoala generala nr.6,prietenie care a tinut si in anii '90,si care in prezent,nu mai stiu de citiva ani buni de el,auzind doar acum un an de la fratele lui Marian,ca lucreaza la Tandarei. 23.Ghita Nicolae,a intrat in personalitati de valoare din toamna anului 1986,cind am ajuns la el acasa la Slobozia Noua impreuna cu Vlad Nedelcu,unde Ghita mi-a dat atunci sute si sute de timbre,iar in ziua cind am fost la el acasa,eu,fiind ametit de bautura,dadeam la peste fara momeala,adica aruncam undita cu cirligul gol;pe Ghita il stiu din primele 3 clase ale scolii generale nr.6. 24.Vlad Nedelcu,acelas coleg ca si cu Ghita atit la scoala nr.6 cit si in clasele IX-X la liceul de constructii,unde m-am avut foarte bine cu el si din 1993,pina in prezent. 25.Simo Mariana,o foarte buna colega de clasa ,mai ales in clasa a XII a,ajutindu-ne reciproc atunci cind ne ascultau profesorii la tabla,lasind o impresie si un comportament foarte fin la banchetul de la Sinaia in 7,8 si 9 iunie 1990,cit si faptul ca ne-am recunoscut unul cu altul in 1996 sau 1997 la Urziceni de unde este ea,pe cind ma duceam la munte cu Veronica si cu masina. 26.Dragnescu Dan a lasat o impresie buna in 1986 si 1987,cit si spre sfirsitul anilor '90 si inceputul anilor 2000,fiind la el acasa de foarte multe ori,mai ales in 1985 si 1986. 27.Marin Nicusor,cel mai bun prieten din armata,la u.m.02197 din Fundulea,de pe data de 23 mai 1991,din Slobozia,unde el a fost cu muzica rap pe atunci,formatia lui preferata era Technotronic,dindu-mi si mie in 1993 sa inregistrez caseta cu aceasta formatie.In armata am fost alaturi unul cu altul,pina m-am despartit de el si de acea unitate,ajungind la Bucsani,in Giurgiu,locul lui fiind ocupat acolo de: 28.Serban Florin din Dor Marunt,unde cu el am fost prieten pina la liberare,si de multe ori am incercat amindoi si am reusit in septembrie 1991 sa fugim acasa.Pe linga el,a mai existat si un al treilea foarte bun prieten in armata,cunoscut tot la Bucsani,anume: 29.Stoicescu Mihai din Bucuresti,unde el era din ciclul ianuarie,iar eu mai,Mihai,care,cu el am fugit acasa,si tot cu el am stat prin arestul acelei unitati miltare,iar cind am plecat odata pe bune,iar eu abia asteptam sa ajung acasa,el zicea ca vrea sa ma duca la el acasa,sa vad unde sta,si nu m-am dus,iar acum in prezent nu stiu absolut nimic de el,dar trebuie sa il gasesc.La fel si Florin,dar Nicu nu ma mai intereseaza asa mult. 30.Borciu Valentin din Calarasi,a devenit personalitate din 1988,atunci cind ma medita la matematica si fizica dupa nereusita examenului de treapta a II a de liceu,si care a ramas si in prezent un foarte bun prieten,ducindu-ma de foarte multe ori la el acasa,dar a vindut casa de pe strada T.Vladimirescu unde statea,si nu ma mai intilnesc cu el asa des.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iul 17, 2011 1:42 pm

Din cele 7 prietene ale perioadei de glorie,pe Luminita,Elena,Vali si putin Angela,le-am facut eu.Cu Angela a fost ca ma duceam la Biserica si vorbeam cu ea,insa fara interventia nimanui;Camelia,ea a intervenit sa fiu prietenul ei prin fratele ei Adi;Pe Ramona am facut-o cu Mirela,iar pe Mioara prin fratele ei care era chirias la noi,Gigi.Din toate cele 7 prietene,Luminita,Camelia,Ramona,Angela si Vali au stiut sigur ca erau prietenele mele,iar Mioara si Elena mai putin.Nu am cerut prietenia decit Luminitei,Vali,Ramona,care acestea au stiut cel mai sigur ca le iubesc;a stiut si Angela foarte mult;Camelia a stiut ca sintem prieteni,dar nu am luat eu in seama,raminind ca Mioara si Elena sa stie putin,poate deloc.Mioara poate a stiut si a pastrat secret,eu nu i-am spus ca vreau sa fim prieteni,dar in acele 3 zile,poate 4 de foc am tinut la ea foarte mult,si nu a stiut;cu Elena a fost la fel ca si cu Mioara,dar Elena a simtit ca tin la ea;oricum,chiar daca au stiut,chiar daca n-au stiut,,eu pe Mioara si Elena le-am considerat prietene de prietene;am tinut la amindoua foarte mult,dar Mioara,in cele 4 zile stiute si de ea,a lasat in urma ei cele mai nesterse urme,si a simtit si ea ca tin la ea.Indiferent de cum am crezut,,au intrat in sufletul meu si vor ramine de neuitat.Angela,care a simtit rapid mirosul dragostei mele,lasa si ea in urma amintiri nesterse;a stiut ca o iubesc,poate ea nu m-a iubit,dar dragostea pe care am facut-o amindoi mai ales de 2 ori,a spus totul.Deci,toate intra intr-un rang foarte inalt,toate cele 7 prietene intra la cea mai inalta tensiune!Logic,din cite s-au observat in perioada 1989-1990,Angela m-a iubit si ea,cu toate ca il voia pe Valentin,care a facut meditatie cu mine,dar gindind logic si fara nici un gind aiurea,gindind logic deci,Valentin nu a vrut-o pe Angela din cite s-au vazut in toamna lui 1989;a vazut ca nu tine la ea,a revenit la mine,urmind ca odata cu inceperea noului an 1990 sa ma cert cu ea,apoi,dupa alte simbete sau duminici am incercat sa ma impac cu ea dar nu a vrut,iar dupa putin timp de cind ne-am impacat,a urmat ca sa ne certam din nou,insa acum ea a umblat sa ne impacam foarte multe saptamini,ca apoi sa accept din nou sa fiu cu ea,iar cele 2 calimari de cerneala daruite de ea cit si partidele micute dar romantice de dragoste,au spus ca Angela m-a vrut foarte mult in 1990.Cind m-am dus cu ea la cofetarie si cu Vali si era cofetaria inchisa,Vali nici macar nu a bagat-o in seama vorbind mai mult cu mine,daca a vazut ca nu o baga el in seama.Asadar,Angela ramine un subiect controversat in sensul ca m-a iubit pe ascuns,in taina,sa stiu sau fara sa stiu,numai ca la partida din 23 decembrie 1989,ea nu parea indragostita de mine cit era indragostita de bluza de lina pe care o purtam,dar,in afara de bluza,a acceptat sa o string in brate,a acceptat sa pun mina pe ea peste tot,mi-a dat raspuns practic la stringerea de mina aplicind aceeasi formula,si a acceptat sa o sarut pe obraz,plus ca in anul 1990 s-au operat aceleasi aplicatii,ceea ce rezulta ca Angela,cu toate ca n-am ajuns sa facem sa ne iubim sexual,in parte ea m-a iubit si trupeste,dar cu gindul,si,in afara de aceasta,s-a vazut ca Angela ma iubeste foarte mult sufleteste,vazind-o ultima oara in perioada de glorie,in 10 februarie 1991,si,cam asa arata pe scurt urmele lasate de Angela in 1989-1990,urme nesterse,incepind de la oracolul complectat pe 1 mai 1989 in curtea de pe strada Rahova 70,continuat cu dragostea facuta amindoi in 23 decembrie 1989,cearta din 13 ianuarie 1990 si impacarea noastra,si in sfirsit,cele 2 calimari cu cerneala,plus celelalte partide de dragoste facute amindoi in acelas an 1990 atit la mine in curte,cit si putin cind o conduceam pina la blocuri,unde mergeam cu ea pina la sfirsitul strazii Rahova,Angela devenind si ea o prietena cu aventuri amoroase,ocupind un loc de frunte-locul 2 in partidele de dragoste,insa aici a lipsit sarutul,unde cind eu am vrut sa o sarut la gura,a dat capul intr-o parte.Angela,cu partidele din 23 decembrie 1989 si 1990,nu ramine un mister,ramine ceva adevarat,real,descoperit.Aceasta a fost Angela anilor 1989-1990,insa o intrece cu mult pe Camelia,care cu amindoua m-am certat cel mai mult;Angela ramine asadar o pprietena foarte mult de discutat,o prietena care a lasat multe in urma ei!
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Iul 17, 2011 1:43 pm

alt subiect principal al anului 1989 incepind din 27 august,cind,in seara acelei zile,am considerat suta la suta ca Mioara a devenit prietena mea cu adevarat!In seara in care am stat cu ea de vorba la masa,s-au pus in discutie diferite scene demonice,care au fost ori din filme,ori reale,insa nu prea aratau a fi reale,insa au fost unele scene care erau reale cum imi spunea ea,dar cred ca multe au fost din filme.Asa cum ei ii plac foarte mult filmele de groaza,imi povestea cum la miezul noptii au inceput sa bata clopotele la Biserica intr-o comuna,si imi povestea foarte multe scene de groaza,care iata nu mai imi amintesc atit de bine ceea ce am mai discutat cu ea pina tirziu in noapte,iar la ceea ce am auzit din povestirile ei,m-i se facea pielea gaina,imi tiuia capul,insa,in Mioara am avut mare incredere,si un moment gasit abia in "Arhiva vietii",arata ca in timp ce eram la masa cu ea,am intins fara sa vad piciorul sub masa,si am atins piciorul meu de al ei,dar nu l-a dat la o parte,fiind si acesta un gest al ei destul de foarte bine gindit si realizat,unde m-a pus intr-o situatie foarte interesanta,mai ales ca piciorul acesteia a ramas la atingere intact,nemiscat,intilnindu-ma aici cu un caz foarte neintilnit,pentru ca daca atingeam din intimplare piciorul alteia,si m-am intilnit si in cazul celor 6 prietene in afara de Mioara,categoric il dadea la o parte,Mioara fiind considerata singura prietena care nu mi-a creat nici o problema,fiind dintre toate cele 7,singura care a fost cu mine cea mai cuminte,calma,linistita si cumsecade in cele 4 zile in care ne-am vazut.Ochii ei verzi-albastri,mi-au placut sa ii vad la lumina becului,si chiar i-am spus acest lucru ei in fata,si alintind-o Miorita.Cind am cunoscut-o,ne-am dat amindoi mina in semn de prietenie;in seara zilei de 28 august 1989,unde am fost baut,aveam sa stau cu Mioara de vorba bancuri,filme de groaza,despre ingeri,si tot in acea zi,fratele ei Gigi imi daduse o curea ca sa o pun la pantaloni sa ajung in bilci,ca pe 29 august sa i-o inapoiez,iar inainte de a pleca la Vlad Tepes,a venit Vali,care il voia Angela prieten.O surpriza de proportii am avut-o in 7 octombrie 1989,unde,cind am dat de eanici nu o mai cunosteam,zicindu-mi in Ciulnita ca este Mioara.Asadar,Mioara este considerata o buna prietena,aflind si dindu-si seama ca tin la ea!Din 1992 nu mai stiu de Mioara decit ca m-am intilnit cu fratele ei Gigi,si mi-a spus ca se marita,insa nu avea de ce sa imi para rau,caci in acele 4 zile am stiut ce este si cine este Mioara,iar daca o continuam sa o caut,si o gaseam,Vali era departe de ea,dar acum,la actuala,Mioara este mai buna!Atit,dar Mioara v-a mai fi scrisa in multe alte rinduri,pentru ca merita.
cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat