jurnal IX

Pagina 3 din 4 Inapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

jurnal IX

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Noi 22, 2011 2:44 pm

Rezumarea primului mesaj :

In ziua de azi,joi 11 august 2011,deschid portile celui de-al noualea jurnal,untr-un alt format fata de celelalte jurnale...
In acest jurnal sint prezentate precum m-am obisnuit,principalele zile din viata mea,de la copilarie pina in prezent.Se vor face fel si fel de analize si comentarii din toate punctele de vedere,comentarii care sint scrise la ceea ce gindesc pe momentele respective.
Majoritatea jurnalelor au avut ca pincipiu de baza prietenele mele.unde cel mai abundent si cel mai excesiv lucru discutat in jurnale,a fost dupa cum bine se stie,principala mea prietena din viata in perioada 1986-1991,BURLAN LILIANA LUMINITA,si in mare parte critici dure la adresa lui MIHAI CLAUDIU GABRIEL si CARAIMAN VALENTINA,principalele mari personaje ale jurnalelor precedente,incepute in 1990.
Pe linga persoanele scrise anterior,vor intra de asemenea ca in celelalte jurnale,perioada 1985-1991,apoi perioada 1992-1996,perioada 1996-2006,si in ultima masura,perioada 2006-2011,cea mai complicata si si cea mai neplacuta perioada penru mine.
In acest context,intra principalele subiecte:1.PRIETENE;2.PRIETENI;3.SCOALA;4.ANIVERSARI;5.HOBBY,fiecare dintre acestea cu evenimente si intimplari,apoi mai intra:6.SERVICI;7.SLOBOZIA;8.CALARASI;9.EVENIMENTE;10.MESSENGER SI INTERNET,toate acestea la un loc,cit ai alte evenimente importante,facind parte din notiunile de :ANALIZE,COMENTARII,CONCLUZII,CAZURI,INTIMPLARI,AMINTIRI.

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

Re: jurnal IX

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Dec 18, 2011 7:02 pm

S.J.A.-ADMINISTRATIE PUBLICA 2007-2010:
In luna septembrie 2007 imi vine in minte o idee,astfel incit vreau sa ma inscriu la o facultate la Spiru Haret,insa nu eram atit de hotarit sau de orientat spre ce facultate sa ma indrept,fapt pentru care ma gindeam cumva la management sau biologie,ca pina la urma,mama sa zica sa ma inscriu la stiinte juridice si administrative,la specialitatea administratie publica,facultate care mai bine nu o faceam,indiferent ca era una sau alta.
In luna octombrie 2007 ma inscriu la aceasta facultate,unde incep sa imi cumpar anumite manuale legate de drept,pentru a ma apuca de invatat pentru cele 2 sesiuni pe care le aveam de dat.In acest moment,sefii de tura de la politia comunitara ma iau in ris ca m-am inscris la facultate,si ma poreclesc"procurorul",care nu avea nici o legatura procuratura sau dreptul,cu administratia publica.In cep sa imi iau cu mine la servici in turele pe care le faceam,manualele de drept administrativ,penal si civil,si ma apuc sa citesc,si eventual sa invat pentru sesiunea pe care o aveam de dat in uianuarie-februarie 2008.Binenteles,facultatea era privata,apartinea de Brasov,si ma costa pe an,cam 7 sau 8 milioane de lei,sau mai mult.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Dec 18, 2011 7:03 pm

Ajung sa fac rost de pe net de teste grila,care le iau cu mine la servici in ianuarie 2008.Nu mai imi amintesc la cite examene am picat,dar restante nu am avurt decit una sau doua.
Anul 2 s-a desfasurat in aceeasi masura,unde dadeam pe sesiune cam 7-8 examene,restante nu prea am avut decit o restanta in ultimul an,din cauza ca invatasem la materia pentru drept,in loc sa invat la materia pentru administratie publica.Ma pregateam pentru licenta pe care am dat-o in iulie 2010,licenta care am trecut-o cu bine acum un an.Se copia la examene foarte mult,dar pina la un moment dat,unde binenteles am copiat si eu,dar la foarte multe am invatat de pe grilele de pe net,iar la licenta nu am copiat pentru ca nu se putea copia,si am terminat si facultatea.Aceasta a fost facultatea pe care am facut-o intre 2007-2010.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Dec 19, 2011 2:35 pm

SIBIU-OCTOMBRIE 2007:
In octombrie 2007,intru fortat in concediul de odihna,dupa data de 10 sau 11 octombrie.Pe net,pe saitul sentimente,cunosc o fata,care vorbesc cu ea pe chat,si se da din Sibiu.In acel moment realizez ca este ceva serios cu ea,fara sa imi dau seama de teapa pe care aveam sa o iau,astfel incit devin din ce in ce mai credul in acea"curva",si ajung sa cred orice cuvint al eiunde urma sa ne intilnim sa ne vedem,si sa ne...casatorim!!!Imi propune ea prima intilnire ca sa ma duc la ea la Sibiu,sa o cunosc si pe ea si pe parintii eiastfel incit,in 17 octombrie parca,in timp ce eram in concediu,plec hotarit ca ma insor la Sibiu!Mama cit si tata nu miros a bine plecarea mea,nu cred ca voi face nimic,ca pina la urma sa plec fara pic de minte la 36 de ani pe care ii aveam,sa plec la Sibiu!Legaturile telefonice cu ea se tineau lant.Am plecat cu autobuzul la Bucuresti pe la ora 14 si ceva,ca la ora 18 sa ajung in Gara de Nord,iar trenul spre Sibiu era la 12 noaptea,unde stau 6 ore in Gara de Nord,timp in care o sun pe Monica Filip ca sa ne intilnim pentru ultima oara in gara ca ma insor,si binenteles nu vine!Urc in trenul de Arad cel de 12 noaptea,panarama asta de femeie vorbeste cu mine la telefon pina la ora 2 noaptea,ca dupa ce trec de Sinaia,sa nu mai imi raspunda la telefon,si sa nu iau in seama.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Dec 19, 2011 2:36 pm

Ma apropii de Sibiu,o sun pe nenorocita intr-una,nu raspunde,iar eu atunci incep sa ma gindesc ca nu ma asteapta nimeni acolo!Chiar asa se si intimpla,ajung in Sibiu in gara,nu ma asteapta nimeni,sun si parasuta nu raspunde,ca intr-un tirziu,la ora 6 dimineata,sa imi spuna ca vine in 10 minute.Se face ora 7,ora 8,si ea nu mai vine,ramin si fara credit la telefon ca imi mincase creditul casuta ei vocala,dar se descarca si bateria,ca intr-un tirziu sa imi raspunda.Ma trimete intr-un cartier,iau taxiul,ajung,ca dupa putin timp fara sa o vad,ea ma vede de pe undeva,suna la telefon,si spune:"du-te acasa,ca nu esti de mine".Plec inapoi,o injur la telefon si o fac in fel si chip,iar la ora 14 plec inapoi acasa.Ramin in Bucuresti peste noapte,ca a doua zi sa plec acasa.
Aceasta a fost adevarata curva din Sibiu care mi-a facut acest lucru,care nu l-am uitat,si trebuia scris

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Dec 19, 2011 2:36 pm

ALDIS-APRILIE 2007:
Inainte sa ma angajez la politia comunitara,in luna aorilie 2007 ma duc sa ma angajez la Aldis,la fabrica de mezeluri,ca necalificat.Ajung acolo,unde ma cheama la munca,iar dimineata aveam autobuz la 7 fara un sfert parca,in fiecare dimineata.Avea nevoie de transator carne,iar daca nu ma pricepeam,ma incadreaza la carat carucioare,adica la rupere de oase.In jurul orei 12 era o pauza de masa,unde aveam mincare calda,atit ciorba cit si felul 2,ne dadea parca o data pe saptamina si un baton de salam.
Incep a cara carucioare extrem de foarte grele cu carne,unde cel mai greu era sa trec de rampa,unde,cu carucioare grele de peste 180 kg.trebuia sa urc o rampa de 50 de metri,iar daca nu reuseam sa urc,carucioarele veneau inapoi la vale.Plecam de dimineata si ajungeam acasa mort de oboseala,unde nici nu mai mincam acasaci direct ma duceam la culcare la somn,iar a doua zi dimineata eram mort de oboseala,urmind ca apoi sa revin din nou la aceeasi munca groaznica.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Dec 19, 2011 2:37 pm

Carucioarele depaseau si 200 kg.,la 60 de kg. care le aveam eu.Ajungeam ca sa ramin si peste program,cu mult,foarte mult,astfel incit,in loc sa plec la orele 16-17,aveam sa ajung acasa,chiar si dupa ora 21,ca a doua zi,aceeasi munca.Nu caram numai carucioare,desi 99 % numai acest lucru il faceam,ci mai spalam carucioare,ori transam,pina umpleam carucioarele.
Vazind ca situatia este extrem de foarte complicata,iar munca bruta era prea bruta,oboseala care nu o mai simteam avea sa ma depaseasca,iar parintii mei vazind ca situatia este extrem de foarte critica,renunt la acea munca,unde si acestia erau de acord.Nu stiu daca am rezistat o saptamina,insa la munca fizica extrem de bruta pe care o aplicasem acolo,ajungind acasa"praf",pe toata munca mea de acolo,imi daduse doar suma de 400 de mii de lei sau 200 de mii,fapt pentru care nu am mai vrut sa aud de Aldis,ca nu meritau banii ce-i luasem,la ce munca eram supus...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Dec 23, 2011 5:57 pm

BORCIU VALENTIN-IULIE 2006:
In luna iulie 2006,imediat dupa ce am venit definitiv la Calarasi,ajung acasa la bunul meu prieten Borciu Valentin,care era casatorit cu Nicoleta,pe care o cunosteam de pe cind era mai mica,mult mai mica decit mine la virsta,fiind mai mica decit mine cu 14 ani,una din cele 2 fete ale Florentinei,cu care mamaia se ducea cu ea la biserica de pe cind eram eu copil.Asadar,am ajuns la Vali acasa,la o garsoniera confort 2,dupa ce isi vinduse casa de pe str.Tudor Vladimirescu.Ajung la el acasa,unde de la usa se aud inca de pe scara tipete,urlete si cearta.Bat la usa,unde cred ca nu imi raspunde nimeni,si intru in casa.Inauntru,era pentru Vali,era iadul!Nicoleta,care era mai mica decit el la virsta si decit mine,il batea pe Vali intr-un hal dse nedescris,unde il vazusem pe Vali plin de zgirieturi pe spate,fata lui rosie,iar Nicoleta tipa la el.Am vazut cum ii cara palme lui Vali,cred ca si citiva pumni,dupa care nicoleta reuseste sa il bata pe vali,pina ce il baga pe acesta in sifonier,unde il inchide acolo,apoi ea nu mai stiu unde pune cheia,pina cind intru eu in actiune si ma dau la ea,aproape sa o iau la bataie.
In acest moment acesteia ii trece furia,pentru ca am folosit niste expresii dure la adresa ei,tip la ea foarte violent,unde ii spun sa se potoleasca,si sa il lase in pace pe Vali.Daca nu facea ca mine,eram obligat sa o dau afara din casa,pentru ca era proprietatea lui Vali,si daca nu ilasa in pace pe Vali,ori chem politia,ori o iau pe ea la bataie.In acest moment aceasta imi da cheia,incepe sa plinga tot cu tipete,si il eliberez pe Vali din sifonier.
Dupa ce l-am scos din sifonier pe Vali ca nu putea sa se miste din cauza loviturilor,Nicoleta a inceput sa tipe si mai tare,luind florile de la nunta,si aruncindu-le de la balcon de la etajul 4.La un moment de neatentie al meu,,Nicoleta ii mai da vreo 2 palme lui Vali,apoi o imbrincesc si cade in pat,spunindu-i ca daca mai face vreo miscare si nu il lasa in pace pe Vali si mai da in el,o sa aibe probleme.A ramas nemiscata pina ce a trebuit sa puna masa sa mincam,iar la masa era sa ia cutitul sa-l bage in Vali.Am tinut-o de mina,i-am dat o palma,apoi s-a linistit de tot,mincind in liniste fasole.Seara,dupa ora 1 noaptea,am ajuns si eu acasa.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Dec 23, 2011 5:57 pm

NOIEMBRIE-DECEMBRIE 2007:
In luna noiembrie 2007 revin la servici la politia comunitara,insa de data asta nu mai sint la postul de la balastiera,pentru ca postul se desfiintase in luna octombrie,astfel incit,sint incadrat in 2 posturi in care frigul avea sa imi creeze mari probleme,mai ales in turele de zi.Sint trimis cind la postul din parcul Dumbrava,cind la postul de la cimitirul de linga liceul auto.Liniste nu aveam in nici unul din posturi,desi turele de noapte de la cimitir pareau mai linistite.
Spre sfirsitul lunii noiembrie incepe sa ma dea in cimitirul de linga liceul auto,acolo unde in turele de zi era un calvar pentru mine,mai ales in zilele friguroase;ajungeam sa imi incalzesc mainile inghetate la luminarile care le luam in baraca.Intr-o tura de noapte,unul din sefii de tura imi spune ca cineva i-a distrus crucea mamei sale din cimitir,unde imi da imparteala,ca dupa o jumatate de ora de la intrarea in post,sa vina cu o cazma noaptea,sa fac o mica groapa si sa pun crucea,ca apoi mai tirziu sa am misiunea de a tamaia si de aprinde luminari la mormint!Afara,pe linga faptul ca era si noapte,mai era si un frig,dar si un vint extrem de puternic,urmat de o ploaie torentiala rece.In vint si pe ploaie incerc sa aprind luminarile,nu reusesc decit abia foarte tirziu,mai vine inca o data controlul sa vada ce am facut(in jur de ora 21),dupa care ma lasa in pace.Dupa atita frig tras afara in ploaie,adorm imediat dupa masa de la 22,45,in jur de ora 23 si ceva adorm,si ma trezesc dupa ora 3 si jumatate dimineata.In acele ture de acolo,avea sa ma schimbe foarte de dimineata Mircea,cu motocicleta lui albastra.
Luna decembrie ma gaseste in aceleasi locuri in frig ba in cimitir,ba in parcul Dumbrava,unde in acel timp iau cu mine manualele de drept,ca sa invat pentru sesiunea pe care o aveam in ianuarie-februarie 2008.La posturile de la cimitirul de peste linie de linga liceul auto,sau in parcul Dumbrava,eram mai aproape de casa.Sarbatorile de iarna ma gasesc cam tot pe acolo,si imi inchei anul 2007 cu servici,dar nu eram in tura de servici,un an care aducea in prim plan,moartea mamaiei Angela.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Dec 23, 2011 5:58 pm

1-2 IANUARIE 2008:
Intrarea in noul an 2008 ma gaseste in primele clipe acasa,unde stau cu parintii mei,iar dupa scurt timp,dupa 12 noaptea pe mes si pe la televizor,unde abia dupa ora 5 incerc sa adorm,pentru ca aveam sa stau pe net,unde aveam calculatorul pe hol.Dau sa adorm,ca imediat dupa ora 6 sa primesc telefon de la servici,unde,in loc de urari de bine si"la multi ani",primesc injurii si umiliri grele din partea sefului de tura,unde ma intreaba de ce nu sint la munca,ca pe 1 ianuarie 2008 eram in tura de zi,pe cind eu stiam dupa grafic ca in ziua de 2 ianuarie sint de servici,grafic modificat fara sa stiu,asa cum niciodata nu a fost organizat cum trebuie graficul.Nici nu maninc,ma ridic din pat unde abia adormisem,si plec la servici cu intirziere,aproape nepregatit,nu zic nimic de injuriile la care am fost supus,si imi vad de treaba.
A doua zi,pe 2 ianuarie,aveam sa fiu tot in tura de zi,tot la acelas post de la Consid,o zi extrem de foarte violenta in fenomene meteorologice,unde in acea zi aveam sa trec la servici de un viscol de zile mari,si de zapada de aproape 1 metru;postul de la Consid era impartit in 2 posturi,astfel ca in acea zi eram la postul 2,mult mai departe.Lemne de foc aveam acolo,nu era problema,,pentru ca nici eu nu ma asteptam la o asa vreme,care incepuse din ce in ce mai rau spre mai tirziu!Am reusit sa fac cu telefonul mobil o poza si cu o inregistrare video din acea zi cu viscolul cel mare de pe 2 ianuarie 2008,unde eram pregatit din aproape toate punctele de vedere,unde apa,suc si mincare aveam.Nu se parea a fi problema majora la intoarcere,unde la ora 18 fara ceva,trebuia sa plec la sediu,si apoi acasa,numai ca dupa ce am plecat din postul 2 pe acelas viscol si zapada,am realizat ca zapada imi ajunge mai sus de genunchi,unde am facut o juma de ora de la postul 2 la postul 1,unde in maxim 5 minute era normal.Colegul nu plecase,eu abia abia respiram prin ce zapada si prin ce viscol trecusem,si foarte tirziu am juns la sediu si acasa,in jur de ora 20,30 parca,pe cind la maxim ora 19 eram acasa.Dupa tura de pe 2 ianuarie,au urmat 4 zile libere,de stat acasa.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Dec 23, 2011 5:58 pm

FEBRUARIE-MAI 2008:
In februarie 2008 intru in concediul de odihna,unde imi invat pentru prima sesiune pe care o aveam pentru facultate.
In luna martie revin la servici,unde sint scos de la Consid si trimis la scoala nr.8,unde acolo stateam inauntru.Tin sa amintesc faptul ca la Consid aveam sa sparg geamuri la hale si sa injur in fel si chip,pentru faptul ca nu eram de acord cu postul de la Consid,unde ma vede una sau mai multe persoane,unde ma pling lor de postul la care eram incadrat.
Asadar,in martie sint la scoala 8,unde faceam acolo numai ture de noapte;veneam dupa o raceala extrem de puternica,pe care o aveam din ianuarie.La scoala eram 2 nopti una dupa alta,cu 2 libere;plecam in post normal,nu schimbam pe nimeni,si nu ma schimba nimeni,si veneam cu taxiul,unde nici ora 6 fara un sfert dimineata nu era,si eu eram acasa.Ma mai ducea din cind in cind Mircea cu motocicleta.Aveam acolo liniste desi era scoala,iar daca era frig ori ploaie,aveam oricum sa stau inauntru intr-o camera cu soba,iar daca venea controlul,trebuia sa bata de afara in usa,ori in geam.Singura prostioara facuta acolo a fost aceea ca am luat din parchet,si bagam parchetul in soba sa ma incalzesc,asa cum faceau si ceilalti colegi ai mei,si se cunostea putin parchetul luat.Inainte de ultimele ture de acolo,am resuit sa ia citeva albume cu diapozitive si un atlas istoric,plus citeva caiete.
In aprilie sint iarasi dat la postul de la Consid citeva ture,ca apoi sa ma dea in postul de la g.a.z.de linga bilci,ultimul post inaintea internarii in spital in luna mai.Pina acolo mai ma da 1-2 ture in parcul Big,ca apoi sa revin din nou la g.a.z.tot in camera cu soba,,numai ca la poarta sefii trebuiau ca sa sune pentru a intra.De un timp simteam ca am dureri insuportabile in stinga jos si ca scuip singe,si nu mai puteam sta pe partea stinga culcat;ajung sa fac analizele,ca apoi sa imi iasa rezultatele foarte negative,si internare in spital la plamini,la spitalul de pneumofitziologie din Calarasi.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Dec 23, 2011 5:59 pm

SPITAL PNEUMOFITZIOLOGIE 2008:
Trebuia sa ma internez de urgenta,astfel ca am mai aminat internarea cu citeva zile,pentru faptul ca aveau sa vina finii la noi,iar eu mai aveam de facut ture la servici,care nu le mai facusem.
In ziua de luni 26 mai 2008 ma internez la spital,unde imi gaseste la plaminul sting probleme majore,suspect de t.b.c.,unde analizele spun totul,iar rezultatul era raceala puternica pe care am avut-o in ianuarie acel an,si netratata la timp,plus binenteles tigarile.Intru asadar ca internat in spital,unde din acea zi aveam sa incep un tratament extrem de foarte dur in medicamente si... penicilina,injectii...Mama imi luase tigarile acasa,apoi pleca si ea acasa...Pe linga toate acestea,se apropia si sesiunea de examene la facultate;dupa scurt timp,se interneaza tot acolo si tata dupa mine.Directorul spitalului era sotul verisoarei sale,adica a tatalui meu.Ma muta din salon,unde prima data eram la etajul 2 cu salon in spatele spitalului,iar apoi in fata spitalului,la acelas etaj 2.
Se parea ca voi face istorie exact ca in 23 ianuarie 1990,dar nu a fost sa fie asa.Incep sa ma atasez de bolnavii din spital,si sa imi fac prieteni de o valoare minuscula,iar acasa sa ajung in fiecare saptamina.
De aici,lumea internetului la mine,devine din ce in ce mao atractiva,unde incep sa scot de pe net fel si fel de seriale vechi,printre care"Linia maritima Onedin","Dallas","Heidi","Sandy belle"si multe altele,precum seriile cu Bugs Bunny,Duffy Duck,seriale care incep sa le descarc in timp ce veneam acasa in invoire.
Julia din Budapesta o cunoscusem inca din februarie 2008 de pe sentimente.ro,si nu aveam sa fiu cu ea decit pina in septembrie acelas an,numai la telefon,si pe mes.Invoiri aveam acces pentru inceput,de simbata pina duminica seara,ca apoi mai tirziu,sa le am de miercuri sau joi,pina luni sau marti.Trecusem primul an de facultate cu bine,iar in spital ma aveam bine mai cu toata lumea,mai ales ca in cel mai scurt timp aveam sa devin vedeta spitaluluimai ales prin ceea ce aveam sa ii fac unui coleg de salon,inainte de externarea mea din 13 august 2008.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

ISPRAVA DIN SPITAL-2008:
Invoirile mele acasa deveneau din ce in ce mai dese,desi cu oamenii de acolo ma priveau cu ochi buni,iar dupa un timp incep sa ma afirm si sa devin vedeta spitalului,cu o isprava...
Aveam in salon un baiat,care era mai mic ca mine la virsta cu vreo 15 ani sau mai bine,numai ca acesta avea sa imi creeze probleme majore mai ales inainte de culcare,unde sforaia si vorbea foarte tare in somn,de ma speria;il avertizasem de multe ori acel lucru,dar nu avea ce sa faca.In ultimele mele zile din spital,imi vine o idee trasnita,unde aproape de ora 12 noaptea nu puteam dormi din cauza problemei lui;incep sa il misc usor pe el cu pat cu tot,si sa incep sa-l scot cu pat cu tot pe holul spitalului.Mai intai de toate,pedalez patul,unde il urc aproape de tavan si nu se trezeste,apoi il las jos.Incep sa il misc apoi din salon,el sforaie,se mai trezeste din cind in cind,ca facusem zgomot ca nu aveam loc sa ies cu el din cauza patului meu,dupa care adoarme la loc.In timpul asta de chin,rid de nu mai pot in hohote mai incet,si ma indrept spre usa.In acest timp,ma vede un bolnav de la alt salon,ca dupa 1-2 minute sa se adune lumea pe tot holul,si sa vada spectacolul meu,cum il scot pe acel baiat cu pat cu tot,fara sa se trezeasca.Rid si o parte din bolnavi,baiatul se mai trezeste din cind in cind,adoarme la loc si sforaie,iar eu imi continui singur efortul de a-l scoate din salon.Reusesc sa il scot 3 sferturi din salon pe hol,se aduna si bolnavii de la alte etaje,mai am o juma de metru,si reusesc sa il scot cu pat cu tot,dupa care il imping in fata usii doctorului meu,apoi pedalez patul.Pe hol era un ris mai ceva ca la show,sau in filmele tari de comedie!Baiatul ramine nemiscat,apoi eu ma duc la el sa il trezesc,si il intreb ce cauta pe hol,unde se sperie si intra in salon,facindu-ma ca nu stiu nimic.Holul era plin de hohote de ris,apoi am luat cu el patul in salon.A doua zi,deveneam vedeta spitalului...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

CONCEDIU MEDICAL 2008-2009:
Externarea din spital din 12 sau 13 august 2008,avea sa imi aduca un concediu medical de inca 6 luni de zile de stat acasa,fara politie comunitara,fara nimic,pentru a lua tratamentul.
In timpul internarii in spital,imi fac la BRD o descoperire de card de 31 de milioane de lei in luna iulie,descoperire care aveam sa ma simt bine cu ea,si care avea sa imi aduca mari probleme majore,mai ales in acest an 2011.Pe linga banii pe care ii luasem de pe descoperirea de card in iulie 2008,mai imi intrau si banii de salariu.Am uitat sa precizez faptul ca in ianuarie sau februarie 2008,am cumparat calculator nou.
Asadar,urma sa stau toata toamna si toata iarna 2008-2009 acasa in concediu medical,unde aveam sa stau linistit fara stresul de la servici,atit de Craciun,cit si de Anul Nou.
In acest timp imi continui tratamentul cu pastile si controale medicale si analize,iar sarbatorile de iarna 2008-2009 ma gasesc in foarte multi bani,mai ales de pe descoperirea de card din iulie,unde nu cheltuisem asa de multi bani,astfel incit,de sarbatorile de iarna si de revelion,am un total de 12 sau mai multe milioane.
Revelionul il petrec binenteles acasa cu ai mei,insa fara grija ca a doua zi ma duc la munca,asa cum s-a intimplat in dimineata zilei de 1 ianuarie 2008,unde tot anul mi-a mers rau!
Descarcarile filmelor si desenelor animate,reprezentau pentru mine o mare victorie,cit si muzica la fel,toate in vara anului 2008,pe cind eram internat in spital,si binenteles cu calcularoul nou negru cumparat in februarie 2008,care aveam sa ii sparg carcasa si aproape sa il distrug in vara aceluias an,ca in aprilie 2011 a.c.,aproape sa ramin fara el.Asadar,concediul medical ma gaseste bine de sarbatori si de anul nou,unde ma mut in camera de la strada cu calculator cu tot;imi impodobesc pomul de iarna cu bine,iar revelionul 2008-2009,are sa mi-l strice Cristina Argentina.Urma anul 2009,cu inca 2 luni in concediu medical,pina pe 1 martie.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Dec 23, 2011 6:00 pm

LIZIERA 2009:
In luna martie 2009 aveam sa revin la locul de munca de la politia comunitara,unde sint dat la o cladire care trebuia demolata,mai incolo de liziera,aproape de soseaua Sloboziei.De bine ce incep munca dupa o internare in spital de 3 luni,plus alte 6 luni in medical,sint asadar trimes sa fac de paza in frig si in curent,pentru ca in martie nu era asa cald.In luna aprilie 2009 ma muta de la cladire in parcul Speranta,un parc unde in zona numai tigani erau.In 25 aprilie 2009,la ora 20,23,se produce un cutremur de pamint de 5,7 grade pe scara Richter,unde ma sperii ingrozitor.In parcul Speranta trebuia sa am grija de banci...
A urmat luna mai,luna in care din parcul Speranta,sint dat in liziera,unde aveam sa stau acolo pina in luna noiembrie,apoi in decembrie.Liziera se afla linga bilci,si devenea al doilea mare post important in politia comunitara,dupa cel de la balastiera.
Toata vara o petrec in liziera,alaturi de 2 caini,unul Spic de tipa Alsacian,si un maidanez pe nume Tiganul.Cu acestia m-am distrat mai toata vara,mai ales cind incercam sa le bag paie in nas,unde am si filmat cu telefonul mobil.Am avut probleme majore cu un cal alb,impreuna cu stapinul sau-un tigan interlop,care mi-a dat o palma in decembrie 2009 ca nu am salutat,cal care m-a alergat mai mult el prin preajma salcimilor de acolo.Cu tiganul respectiv am avut probleme si in vara,unde avea sa ma injure si sa ma scuipe,din cauza aceluias cal prost al sau!
In liziera aveam sa fac acolo aproape 10 mii de poze cu telefonul mobil,si sa incep sa compun fel si fel de glume mai ales in turele de noapte,si sa iau de acolo acasa un salcim,care il am si acum.In liziera aveam sa stau pina pe 1 octombrie 2009,unde urma ca imediat in acea zi sa intru in concediul meu de odihna pe 2009!

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

SLOBOZIA 2009:
6-7-8-9-OCTOMBRIE 2009-SLOBOZIA:
Odata intrat in concediu,imi vine ideea de a pleca la Slobozia,idee pe care o pun in practica in zilele de 6,7,8 si 9 octombrie 2009,unde urma sa ajung la locurile in care am stat,mai ales la blocul 43 pina in 2006!Aveam sa stau 4 zile de aur si sa dorm la fina,unde aveam sa fac poze din diferite pozitii ale blocului 43,cit si a scarii E a blocului,plus usa apartamentului care am stat;aveam sa fac poze din mirificul spate al blocului in care am stat din diferite pozitii si unghiuri ale geamurilor de la sufragerie,bucatarie si balcon,acolo unde am stat,binenteles toate modificate cu geam termopan.Aveam sa fotografiez pina si contoarul de gaze,treptele de la scara si usa care am stat,in diferite pozitii.Am ajuns sa fotogarafiez blocul 43 si scara E chiar de pe acoperisul blocului 30,cu ajutorul lui Ionel Stoica;aveam sa fotografiez pancarda cu blocul 43 scara E,sa fotografiez chiar si cutia postala,care binenteles era modificata;daca imi raspundea doamna Camelia la usa,fotografiam mai aproape blocul nostru.M-am intilnit cu foarte multi,unde la mine la scara a raspuns de la parter Mihaela Bacanu,care m-a bagat in casa,si am vorbit cu ea;m-am intilnit cu Nica Mihai si cu Buga de la echipa de depopulare de la Avicola;m-am intilnit cu Iosif Marian,care a fost coleg de clasa cu mine la scoala generala nr.6;m-am intilnit cu Marian Cojocaru,care am fost cu el de multe ori sa prindem pasari si sa luam floarea soarelui;m-am intilnit cu Mihai Claudiu,apoi am ajuns la liceul de constructii care am invatat din 1986 pina in 1990,unde am dat de dirigintele meu Dan Dragomir,unde in acea zi aveam sa aflu ca pe colega din clasa a-XII-a,o cheama SIMA,nu SIMO MARIANA!
Am fost zile de aur la Slobozia!M-am intilnit cu Stelica Tascu,unde am fost la el acasa,si apoi la cimitir la mormintul lui George Tascu,unde am facut poze!Am facut poze la blocul 31,cel care a stat Luminita,B2-Camelia,apoi la Blocul B5,unde am stat prima oara,blocul B24 al lui Oprea Gigi,cit si poze cu scoala generala nr.6 si 2.
Deci,au fost niste zile extraordinare la Slobozia,iar in ultima zi am facut poze pe dealuri la podul de tevi,iar in ultima seara la fina am deschis un capitol ca cel"Despre mine",legat de Slobozia,capitol inceput pe calculatorul lui Dan,la fina acasa.Foarte frumos!

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

NOIEMBRIE-DECEMBRIE 2009:
Urmeaza sa revin din concediu inapoi la locul de munca la politia comunitara in luna noiembrie.unde iar sint schimbat de la postul de la liziera,sa fac serviciul impreuna cu politia judetean,cel mai prost post la care am putut fi dat,unde trebuia sa fac patrula pe strada impreuna cu masina politiei sau cu unul din agenti,plus un jandarm.Frigul era principalul post al sefilor la care ma daduse din nou,iar riscul imbolnavirii din nou tot mai mare,plus alte riscuri din partea anumitor persoane.Luna noiembrie nu o inchei toata cu politia,unde cer sa mi se schimbe postul,pentru ca stateam in turele de noapte numai in frig,astfel ca imi gaseste un alt post la fel de foarte periculos si de prost,la cimitirul de linga bilci,linga tigani,acolo unde frigul ma face praf,mai ales in turele de zi!
Intru in luna decembrie cam tot in acelas post,cu unele exceptii in care eram 1-2 ture la postul de la bilci,la poarta.Riscul acolo era prea mare,si colegii de acolo vorbesc cu sefii ca acel post nu este de mine,astfel incit ma da 1-2 ture la postul de linga hotelul Calarasi,unde parea mai bine si mai cald.
Aproape de sarbatorile de iarna reuseste in sfirsit sa ma dea in postul de la liziera,unde acolo eram sa fac ultimele mele ture la politia comunitara,si sa imi iau adio de la liziera.
Aproape de sarbatori ajunge la mine Popovici Mircea Sorin,unde fac citeva poze cu el acolo in post.Turele de zi erau cele mai groaznice acolo,din cauza ca eram extrem de foarte frig,iar seara o duceam bine la caldura.Iau o luminare extrem de groasa de acasa,unde,intr-una din ture ma incalzesc in baraca si inegresc baraca la maxim,dar noroc cu colegul care facuse mai inainte o alta belea in baraca,unde era sa ia foc cu resoul.
Ultimele 2 ture din 2009 ma gasesc la liziera,unde fac tura de zi pe 30 decembrie,iar tura de noapte in 31 decembrie,unde prind asadar revelionul la servici,la postul de la liziera!
Se incheia un an greu pentru mine,cu foarte multa liniste.
Urma anul 2010,un an de pomina ca si 2011!

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Ian 07, 2012 5:05 pm

FINISH POLITIA COMUNITARA-MAI 2010:
Eram hotarit ca sa intru in concediu de odihna asa cum trebuia sa intru,numai ca aveam sa intru in concediu dupa data de 11 ianuarie.Pina acolo ma da pe la prefectura la caldura si ziua si noaptea(linga muzeu),apoi intru in concediu pina in februarie.In luna februarie se termina si cu liziera cu mine,astfel incit ma da in parcul Jirlau,parc pe care avea sa ma dea afara de acolo definitiv!In turele de zi acelas frig,iar noaptea la caldura,la resou.In februarie participam la tragere cu arma,dupa cursurile de agent de paza.
Parcul Jirlau avea sa fie parcul in care,de la o scindura rupta de la o banca rupta cu mult inainte de a ajunge in post,ma imbirliga cineva de la"primaria lui peste"din Calarasi,ca a gasit in apa o scindura a unei banci rupte!Pina acolo avea sa imi dea sa pazesc pe scuar trandafirii,de la spital pina la Aldis,unde inca din prima tura de noapte,avea sa imi dispara ultimul trandafir,si sa imi faca referat in acest sens!Nu iau in seama ca peste o luna aveam sa fiu dat afara,si nu fac nici o contestatie la referat!
Urmeaza luna mai,de fapt luna aprilie,unde nenorocitul de la primarie ma spune,unde apar imediat sefii mari cu masina,,iar unul din ei,mare lider de kkt,si al doilea dupa seful de tura,incepe sa ma injure ca la usa cortului de fata cu ceilalti sefi intr-un mod extrem de dur,si cu amenintarea ca ma da afara!Referatul la trandafir in anuleaza,si imi face referat la banca rupta!Dupa ce ma injura ca la usa cortului,pleaca,ca apoi,dupa ce sun la sediu,sa isi ceara scuze!
Pina la data de 15 mai 2010,primesc acasa preaviz ca ma da afara de la servici incepind cu 1 iunie 2010,preaviz gasit in cutia postala.Ultima tura aveam sa o fac parca pe 22 mai 2010 la acelas post!
Visul mamaiei mele Angela era spulberat si indeplinit pe o perioada de 3 ani de zile la politia comunitara,unde am avut un servici usor si fara efort fizic,asa cum spunea saraca mamaia pe cind traia si se ruga pentru mine!Eu eram prabusit si secerat la pamint de pe 22 mai 2010!
Imi luam adio pentru totdeauna de la politia comunitara,dat afara pentru o scindura rupta la o banca!

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Ian 07, 2012 5:06 pm

IUNIE-DECEMBRIE 2010:
Nu vedeam o mare problema faptul ca ma daduse in somaj,mai ales ca era vara si trebuia sa caut de munca si sa ma angajez in alta parte,numai ca a fost o mare extrema problema majora,ca nu am gasit de munca,si nu ma angaja nimeni.
Descoperirea de card era cea mai mare problema aici,mai ales ca abia in luna iulie 2010 imi veni primii bani,iar in iunie pentru mai nu imi daduse decit 2 milioane si ceva nenorocitii de la politia comunitara,ca restul pina la 5 milioane,oprise tinuta!
Banca nu aveam sa o mai platesc,si abia in luna iulie,in jurul datei de 21 iulie imi venea somajul,somaj care il aveam pe o perioada de 9 luni de zile,la 4 milioane 200 de mii/luna.
Incep sa imi caut de munca fara rezultat facindu-mi fel si fel de c.v.-uri"false"(adica nu ma angaja nimeni),chiar si pe marile calduri de foc cautam un loc de munca,pina am renuntat.
Din cauza neintelegerilor grosolane cu parintii mei,ajung sa ma cert urit cu tata si sa ma iau la bataie cu el in august 2010,pentru ca nu isi vad de viata lor si nu ma lasa in pace sa imi fac viata asa cum vreau eu,si incearca sa ma dirijeze fara rezultat!
Vara lui 2010 se apropie de sfirsit,eu de munca nu am,astfel incit,in loc sa imi achit o parte din bani la descoperirea de card,incep sa imi scot banii din banca de la B.C.R.,pe care am sa ii cheltui o mare parte din ei,cu o nimfomana casatorita din Bucuresti!Nu ma asteptam ca gasirea unui loc de munca sa reprezinte o asa o mare problema,si ma trezesc in 2010,ca in perioada 1997-2002!Vara trece si nu am servici,vine toamna si frigul,si eu stau acasa de pe urma banilor de somaj,sau a acelor pe care oo mai scoteam de la B.C.R.!
Pomul de iarna il instalez pe 4 decembrie parca,si scot ultimii 7 milioane de la B.C.R.,pe care ii aprovizionez in pomul de iarna!Urmeaza sarbatorile de iarna si revelionul,iar anul 2010 se incheie extrem de foarte prost!
Urma anul 2011,cu 5 luni JALNICE!

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Ian 07, 2012 5:06 pm

IANUARIE-MAI 2011:
Urmeaza anul 2011,unde in ianuarie si februarie nu pare nimic,desi ma pregateam de o perioada extrem de foarte jalnica,unde ma asteptam la ce era mai greu,si poate mai rau!Spre sfirsitul lunii februarie 2011 incep cursurile de formator,cursuri care nu aduc nimic nou.In luna ianuarie ajung la Slobozia pentru a imi face o cerere de angajare la o firma de paza.
Luna aprilie 2011 incepe extrem de foarte prost,astfel incit imi busesc si stric rau calculatorul care nu mai mergea sub nici o forma,unde ajung cu acesta si la reparat,unde nici acolo nu poate sa ii faca nimic;ard poate fara intentie sistemul de alimentare la calculatorul vechi,iar cel nou mi-l repara un om.Dupa citeva zile ajung sa vind hardul de 160 giga,plus dvd-rwiterul cu 500 de mii de lei vechi,pentru ca nici somaj nu mai aveam.De asemeneape linga toate acestea,mama imi spune dupa alte citeva zile ca imi inchide calculatorul,in sensul ca nu ma mai lasa la calculator.Luna aprilie se incheie extrem de foarte prost pentru mine,mai ales ca plecam in oras sa imi caut un loc de munca in zadar,unde imi fac fel si fel de c.v.-uri de angajare,fara rezultat.
Intru in luna mai,unde pe data de 5 mai ma suna patroana de la Slobozia pentru angajare,unde ma suna de dimineata si nu raspund,pentru ca dormeam si aveam telefonul pe silentios,iar cind m-am trezit si am sunat,a spus ca a angajat pe altcineva.Ziua de 11 mai 2011 este o zi sub orice critica pina dupa ora 15,zi in care se incheie cu o veste mare si importanta pentru mine,unde ma suna iar patroana de la firma de paza din Slobozia,unde imi spune ca a doua zi sa ma prezint la Slobozia.Ajung pe 12 mai la Slobozia,unde aici semnez contractul de munca,unde sint angajat la firma de paza unde lucrez si acum,ca in aceeasi zi de 12 mai sa intru in prima mea tura de servici,la o ferma a Avicolei Calarasi!De atunci am inceput si eu schimbarile majore in bine,iar perioada martie-mai 2011 este ca stearsa din memorie,unde in 11 mai ajungeam sa umblu o zi intreaga pentru o suta de mii de lei,ca sa imi cumpar un pachet de tigari!Deci,anul 2011 este jalnic si sub orice critica dina ianuarie pina in mai,mai ales lunile martie,aprilie,si o parte din mai 2011!

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Ian 07, 2012 5:07 pm

INTERNET 2007-2011:
Internetul a constituit o parte foarte importanta pentru mine mai ales din luna iunie 2007 de cind am internet acasa,unde acesta m-a schimbat intr-un mod surprinzator.
Contul pe neogen il aveam din ianuarie 2007,iar dupa neogen a urmat cont pe sentimente;inainte de toate,un baiat de la o sala de net din Calarasi,imi face adresa de mes cristi_ro_2007,iar pina in iunie ma duc din ce in ce mai des la net in oras.
Tata imi face cadou de ziua mea de nastere abonament la net,pe 19 iunie 2007,si de atunci am net acasa.
Stiam sa scriu din tastatura,dar nu stiam foarte multe lucruri pe net,lucruri care aveam sa le invat cel mai rapid!Nu stiam ce este acela update la antivirus,nu stiam ce este adobe player,dar in cel mai scurt timp le fac,desi mare lucru nu stiam!Incep sa imi aduc prieteni pe messenger,dar marea problema era antivirusul,unde prima data am avut AVG,un antivirus foarte bun!In 2008 imi iau calculator nou,si odata cu acesta,incep sa invat sa bag muzica pe mes,sa vada cei din lista mea,ce muzica ascult!Renunt la AVG dar foarte greu,dupa care incep sa scot de pe Strong Dc filme si muzica,iar mai tirziu sa renunt la AVG si sa fac NOD 32 la antivirus,unde in vara incep sa descarc cu U torrent filme,seriale,desene animate,ca in toamna lui 2008 sa imi fac un blog personal despre mine,despre viata,unde imi public pe net mare parte din jurnalele mele,unde ajung as in ale netulu!Descarc de pe net fel si fel de programe utile,programe de vazut filme,jocuri si multe altele,plus ca atunci cind eram cu facultatea in sesiune,de pe net faceam exercitii on-line!Mai imi fac un blog intitulat blogul lui cristi_ro_2007,unde la fel ca primul,imi expun jurnalele,ca in luna ianuarie 2011 imi fac un forum gratuit cu chat,despre viata,prieteni!Internetul asadar avea sa ma schimbe in totalitate,mai ales ca era comunicare intensa,si aveam sa invat si sa devin profesionist in ale internetului!

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Cam aceasta a fost pe scurt perioada 2006-2011,o perioada de haos,o perioada in care viata mea avea sa se schimbe din ce in ce mai prost dupa ce m-a dat afara de la Avicola Slobozia,si dupa ce s-a vindut apartamentul de la Slobozia,urmind apoi sa am diferite conflicte majore cu parintii mei,urmind apoi sa ma angajez la politia comunitara din Calarasi,apoi moartea mamaiei mele Angela,dupa care internetul si internarea in spital,ca apoi sa urmeze cind m-a dat afara de la politia comunitara,sa nu ma angajeze nimeni,sa ajung restant la descoperirea de card de 31 de milioane,ca in final sa fiu angajat la o firma de paza din Slobozia,iar ceea ce am scris pina acum in acest jurnal,am scris numai in turele mele de noapte,nici o pagina si nici un rind nu am scris acasa,ci numai aici la servici!Voi reveni cu partea a doua a perioadei 2006-2011 atunci cind voi avea posibilitatea si materialul necesar,adica ceea ce s-a intimplat la Avicola cind m-a dat afara de acolo,si ceea ce s-a intimplat cu apartamentul de la Slobozia,scris pe calculator.Au fost scrise ultimele zile petrecute la Slobozia pe un caiet,foile nu le mai gasesc,dar sint scrise toate acestea pe calculator.
Asadar,pe un parcurs de 42 de pagini,s-a scris in "mare",ceea ce a fost in perioada 2006-2011,o perioada grea si complicata,intitulata perioada de haos 2006-2011,asa cum perioada 1986-1991 s-a numit perioada de glorie.
Cu acestea fiind spuse,inchei aici prima parte a perioadei 2006-2011,iar de pe pagina urmatoare,sa vad despre ce voi scrie... ***

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

AGENDA CAPTURI PASARI:CAPTURI PASARI 1999-2004:
CAPTURI 1999:In urmatoarele rinduri,despre pasarile pe care le-am capturat si primit din anul 1999,incepind cu 20 aprilie 1999: 1.20 APRILIE 1999-CAPTURA MASCUL FLORINTE; 2.21 APRILIE 1999-CAPTURA MASCUL FLORINTE;
3.28 APRILIE 1999-CAPTURA MASCUL STICLETE; 4.30 APRILIE 1999-C.MASCUL STICLETE; 5.30 APRILIE 1999:C.MASCUL FLORINTE; 6.30 APRILIE 1999-C.FEMELA FLORINTE; 7.3 MAI 1999-C.MASCUL STICLETE; 8.13 MAI 1999-C.FEMELA STICLETE;
9.27 MAI 1999-C.MASCUL FLORINTE; 10.31 MAI 1999-C.MASCUL FLORINTE; 11.1 IUNIE 1999-C.MASCUL FLORINTE;
12.2 IUNIE 1999-C.MASCUL FLORINTE; 13.3 IUNIE 1999-C.MASCUL STICLETE; 14.25 IUNIE 1999-C.FEMELA FLORINTE;
15.27 IUNIE 1999-C.MASCUL STICLETE; 16.27 IUNIE 1999-C.FEMELA STICLETE; 17.27 IUNIE 1999-C.FEMELA-TIP SILVIE;
18.14 IULIE 1999-C.SUBSPECIE MASCUL STICLETE; 19.20 IULIE 1999-MASCUL STICLETE; 20.20 IULIE 1999-CAPTURA
MASCUL CANARAS; 21.21 IULIE 1999-C.FEMELA CANARAS; 22.20 AUGUST 1999-C.MASCUL CANARAS; 23.8 AUGUST 1999-C.
FEMELA PRIVIGHETOARE; 24.25 NOIEMBRIE 1999-C.FEMELA FLORINTE.
A.18 APRILIE 1999-AM PRIMIT FEMELA FLORINTE; B.18 APRILIE 1999-AM PRIMIT FEMELA BOTGROS; C.25 APRILIE 1999-AM
PRIMIT FEMELA STICLETE; D.21 MAI 1999-AM PRIMIT FEMELA BOTGROS; E.18 NOIEMBRIE 1999- MASCUL STICLETE PRIMIT;
F.18 NOIEMBRIE 1999-AM PRIMIT FEMELA FLORINTE.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Ian 07, 2012 5:08 pm

25.15 APRILIE 2000-CAPTURA FEMELA FLORINTE; 26.3 MAI 2000-MASCUL FLORINTE; 27.6 MAI 2000-MASCUL FLORINTE;
28.8 MAI 2000-MASCUL FLORINTE; 29.10 MAI 2000-FEMELA FLORINTE; 30.13 MAI 2000-MASCUL FLORINTE; 31.18 MAI 2000-
FEMELA FLORINTE; 32.19 MAI 2000-FEMELA FLORINTE; 33.20 MAI 2000-FEMELA FLORINTE; 34.30 MAI 2000-MASCUL FLORINTE;
35.1 IUNIE 2000-MASCUL FLORINTE; 36.6 IUNIE 2000-MASCUL STICLETE; 37.6 IUNIE 2000-FEMELA STICLETE; 38.9 IUNIE
2000-MASCUL STICLETE; 39.9 IUNIE 2000-MASCUL STICLETE; 40.17 IUNIE 2000-MASCUL STICLETE; 41.17 IUNIE 2000-FEMELA
STICLETE; 42.17 IUNIE 2000-FEMELA STICLETE; 43.27 IUNIE 2000-FEMELA STICLETE PUI; 44.3 IULIE 2000-MASCUL FLORINTE; 45.6 IULIE 2000-MASCUL FLORINTE; 46.7 IULIE 2000-FEMELA FLORINTE; 47.15 IULIE 2000-CAPTURA PUI STICLETE; 48.15 IULIE 2000-CAPTURA PUI STICLETE; 49.24 IULIE 2000-MASCUL STICLETE; 50.26 IULIE 2000-FEMELEA
STICLETE; 51.19 AUGUST 2000-PUI STICLETE; 52.15 SEPTEMBRIE 2000-PUI FLORINTE; 53.2 SEPTEMBRIE 2000-MASCUL
FLORINTE; 54.4 SEPTEMBRIE 2000-PUI STICLETE; 55.14 SEPTEMBRIE 2000-MASCUL STICLETE; 56.16 SEPTEMBRIE 2000-FEMELA
STICLETE; 57.30 SEPTEMBRIE 2000-FEMELA FLORINTE; 58.9 OCTOMBRIE 2000-FEMELA STICLETE; 59.19 OCTOMBRIE 2000-
MASCUL STICLETE; 60.25 OCTOMBRIE 2000-FEMELA FLORINTE; 61.31 OCTOMBRIE 2000- FLORINTE MASCUL; 62.1 NOIEMBRIE
2000-MASCUL SCATIU; 63.31 OCTOMBRIE 2000-CAPTURA MASCUL SCATIU; 64.7 NOIEMBRIE 2000-MASCUL STICLETE; 65.14
NOIEMBRIE 2000-FEMELA SCATIU; 66.16 NOIEMBRIE 2000-FEMELA SCATIU; 67.16 NOIEMBRIE 2000-MASCUL STICLETE.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Ian 07, 2012 5:09 pm

G.6 IUNIE 2001-AM PRIMIT FEMELA DE STICLETE;
68.22 APRILIE 2001-CAPTURA FEMELA FLORINTE; 69.1 MAI 2001-FEMELA STICLETE; 70.7 MAI 2001-FEMELA STICLETE; 71.15
MAI 2001-FEMELA STICLETE; 72.16 MAI 2001-MASCUL STICLETE; 73.20 MAI 2001-MASCUL FLORINTE; 74.26 MAI 2001-MASCUL STICLETE; 75.28 MAI 2001-FEMELA STICLETE; 76.30 MAI 2001-CAPTURA MASCUL GRAUR; 77.31 MAI 2001-MASCUL STICLETE;
78.31 MAI 2001-MASCUL STICLETE; 79.12 IUNIE 2001-PUI STICLETE; 80.12 IUNIE 2001-PUI STICLETE; 81.14 IUNIE 2001-
MASCUL FLORINTE; 82.16 IUNIE 2001-MASCUL FLORINTE; 83.13 IULIE 2001-PUI STICLETE; 84.15 IULIE 2001-MASCUL STICLETE; 85.18 IULIE 2001-PUI STICLETE; 86.19 IULIE 2001-PUI STICLETE; 87.17 IULIE 2001-PUI STICLETE; 88.17 IULIE 2001-PUI STICLETE; 89.16 IULIE 2001-FEMELA TIP SILVIE; 90.16 SEPTEMBRIE 2001-FEMELA STICLETE; 91.25
SEPTEMBRIE 2001-MASCUL STICLETE; 92.28 SEPTEMBRIE 2001-FEMELA SCATIU; 93.28 SEPTEMBRIE 2001-FEMELA SCATIU; 94.
8 NOIEMBRIE 2001-MASCUL SCATIU; 95.5 DECEMBRIE 2001-MASCUL STICLETE; 96-2 IANUARIE 2002-MASCUL STICLETE; 97.19
IANUARIE 2002-MASCUL STICLETE; 98.20 IANUARIE 2002-FEMELA SCATIU; 99.9 MARTIE 2002-MASCUL STICLETE;100.25 MARTIE 2002-MASCUL STICLETE; 101.1 APRILIE 2002-MASCUL FLORINTE; 102.3 APRILIE 2002-MASCUL FLORINTE; 103.4 APRILIE 2002-
FEMELA FLORINTE; 104.7 APRILIE 2002-MASCUL FLORINTE; 105.11 APRILIE 2002-FEMELA STICLETE; 106.3 IUNIE 2002-
MASCUL STICLETE;

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Sam Ian 07, 2012 5:09 pm

107.8 IUNIE 2002-FEMELA STICLETE; 108.9 IULIE 2002-MASCUL STICLETE; 109.19 SEPTEMBRIE 2002-
FEMELA FLORINTE; 110.31 OCTOMBRIE 2002-FEMELA SI MASCUL SCATIU(2 odata); 111.24 NOIEMBRIE 2002-MASCUL SCATIU.
H.25 MARTIE 2002-AM PRIMIT MASCUL FLORINTE; I.25 MARTIE 2002-AM PRIMIT MASCUL CINTEZA; J.25 MARTIE 2002- AM PRIMIT
FEMELA STICLETE; K.4 APRILIE 2002-AM PRIMIT FEMELA CANEPAR; L.6 APRILIE 2002-AM PRIMIT FEMELA CINEPAR; M.1 MAI
2002-AM PRIMIT MASCUL CINTEZA; N.1 MAI 2002-AM PRIMIT FEMELA PRESURA DE IARNA; O.13 MAI 2002-AM PRIMIT FEMELA MUGURAR; P.29 MAI 2002-AM PRIMIT FEMELA STICLETE;
112.14 FEBRUARIE 2003-FEMELA FLORINTE; 113.27 MARTIE 2003-MASCUL FLORINTE; 114.4 APRILIE 2003-MASCUL STICLETE;
115.1 MAI 2003-MASCUL FLORINTE; 116.3 MAI 2003-MASCUL STICLETE; 117.9 MAI 2003-FEMELA STICLETE; 118.9 MAI 2003-FEMELA STICLETE; 119.11 MAI 2003-MASCUL STICLETE; 120.12 MAI 2003-MASCUL FLORINTE; 121.18 MAI 2003-MASCUL
STICLETE; 122.4 IUNIE 2003-FEMELA STICLETE; 123.14 IUNIE 2003-MASCUL FLORINTE; 124.15 IUNIE 2003-MASCUL FLORINTE;
125.5 AUGUST 2003-MASCUL FLORINTE; 126.6 SEPTEMBRIE 2003-FEMELA STICLETE; 127.8 OCTOMBRIE 2003-FEMELA FLORINTE;
128.13 APRILIE 2004-MASCUL FLORINTE; 129.21 APRILIE 2004-FEMELA FLORINTE; 130.1 MAI 2004-MASCUL FLORINTE.
*

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 11:39 pm