declaratii de dragoste

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

declaratii de dragoste

Mesaj  Ana la data de Sam Sept 06, 2014 10:50 pm

M-ai făcut să am încredere în tine, m-ai făcut să te iubesc, și mi-ai oferit bucurii nemărginite sufletului meu, bucurii pe care nici nu știam că le pot avea. M-ai făcut să râd, iar, deși nu știam cum e să râzi cu adevărat, din suflet. M-ai făcut să mă simt copil, iar, m-ai alintat, m-ai făcut să mă bucur de fiecare lucru care mă înconjoară. M-ai făcut să știu că atunci când eu greșesc, tu vei îndrepta, fără să ai așteptări pentru gestul tău. Tu ai fost singurul care m-ai ținut mereu îndrăgostită, pentru că nu e suficient să iubești pe cineva, trebuie să fii și îndragostit de acel cineva, ca relația și pasiunea să dureze. Să simți mereu fluturii, și să funcționeze chimia. Să dureze la cote maxime. Și îți voi fi mereu recunoscătoare pentru ceea ce ai schimbat în viața și sufletul meu, pentru trăirile noi oferite, pentru sprijinul tău.Îți mulțumesc pentru miracolul ce l-ai adus în viața mea și pentru ce ai putut realiza cu iubirea ta pentru mine. Pentru că este mai mult decât o poveste de dragoste.
"Te-am iubit, te iubesc si acum tu esti singurul pe care l-am iubit cu adevarat."
"Intelege ca totul s-a schimbat in viata mea in ziua in care m-am indragostit de tine.Nu mai am decat un singur lucru : “dragostea ta”.Daca dragostea ta ramane neschimbata atunci ma simt atat de sus si atat de stapana pe mine, incat nimic nu poate fi mai presus ca mine."
"Pentru prima iubire si pentru primul sentiment al fericirii, pentru toti trandafirii de pe pamant ce au inflorit odata cu noi, o singura declaratie de dragoste : TE IUBESC "
"Cum isi plimba vantul crengile sale nevazute printre crengile copacilor as te rog sa iti plimbi tu privirle peste randurile mele."
"In noaptea tarzie, cand vantul a adormit numai inima mea bate necontenit asupra unui dor asteptat."
"Fiindu-mi dor de tine incep sa scriu aceste randuri adevarate, poate ca acum numai asa mi se va alina dorul ce se indreapta spre tine."
"Aflandu-ma departe de tine, in linistea serii luna trece pe cer iar stelele licaresc, dar cea mai stralucitoare dintre ele, doar una mi-a soptit ca undeva departe se afla un suflet cald pe care il doresc in orice clipa a vietii mele."

Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 46
Localizare : caracal

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum