calitatile femeilor si barbatilor

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

cine sufera mai mult?barbatul sau femeia?

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Ian 13, 2011 3:03 pm

In afara de suferintele pe care le avem in viata si uneori ne apasa,in acest topic vom vorbi despre cine sufera mai mult in dragoste,ori barbatul,ori femeia.
Parerea mea este ca in drgaoste barbatul nu cred ca sufera atit de mult fata de cum sufera femeia,desi in multe cazuri si barbatul sufera din cauza femeii,pentru ca aceasta din anumite motive il paraseste,sau il poate parasi si fara nici un alt motiv fara a gresi unul din ei,unde cunosc si aici astfel de cazuri.
Ca sa te impaci cu o femeie dupa ce te certi cu ea,trebuie sa duci munca de lamurire,trebuie sa te rogi de ea,unde acest lucru nu mi a placut niciodata sa ma rog de o femeie sa se intoarca inapoi la mine,pe cind la noi barbatii este mult mai simplu,pentru ca la noi,noua ne convine acest lucru ca femeia sa fie iertata,deci ne multumim destul de foarte simplu daca o femeie se roaga de noi sa o iertam,pentru ca acest lucru nu este atit de complicat cum este la noi barbatii fata de ele.
In multe situatii barbatul este mai mult in dezavantaj si are mai mult de suferit decit femeia,unde la femeie aici este mult mai simplu,pentru ca la ea trebuie sa o gaseasca cineva care sa o iubeasca,desi si pina acolo si aceasta are foarte mult de suferit.
In cazul in care intr o casnicie barbatul si sotia se cearta,acestia se vor impaca in cel mai scurt timp,dar de multe ori intilnim cazuri in care certurile persista,si unul din soti v a trebui sa cedeze intr un fel.In acest caz,suferinta poate interveni la ambii parteneri,mai ales daca acestia au si copil sau copii,unde cred ca amindoi vor suferi pentru acel copil,insa daca in acea familie nu este si nu exista nici un copil,nu cred ca unul din ei v a avea de suferit.
In cazul relatiilor pe perioada de timp mai indelungata,sau ma rog a iubirilor platonice,femeia are de suferit aici numai atunci cind ii ofera barbatului placeri la pat si apoi acesta o paraseste,si de aceea spuneam mai sus ca barbatul nu prea are de suferit,pentru ca el isi face treaba cu ea la pat si apoi o lasa balta.Barbatul are de suferit de pe urma femeii,atunci cind acea femeie si a gasit pe altcineva mai bun decit el,si tot el sufera si apoi realizeaza la ceea ce nu a fost bun de si a gasit alt partener mult mai bun decit el,pentru ca femeia sufera de pe urma acelui barbat din foarte multe motive printre care alcoolul si bataia,si din aceasta cauza femeia sufera mult.Barbatul mai sufera de pe urma femeii si cind acea femeie il minte,il inseala si il tradeaza,adica il lucreaza pe la spate,sau mai pe scurt isi bate joc de sentimentele sale pentru ea.
Tu cine crezi ca are mai mult de suferit?Barbatul,ori femeia?

Ultima editare efectuata de catre Admin in Dum Ian 23, 2011 4:39 pm, editata de 1 ori

cr_1971
Admin
Admin

Puncte : 13593
Reputatie : 4555
Data de inscriere : 10/01/2011
Varsta : 45

http://prieteni.forumgratuit.ro

Sus In jos

calitatile femeilor si barbatilor

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Ian 13, 2011 3:46 pm

Cea mai mare calitate a unei femei consider ca este sinceritatea si respectul acesteia fata de toata lumea,indiferent ca aceasta nu este respectata.Respectul unei femei conteaza cel mai mult indiferent de situatie.
Calitatea unui barbat este la fel tot sinceritatea si respectul.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Re: calitatile femeilor si barbatilor

Mesaj  cristinaioana la data de Sam Ian 15, 2011 11:06 pm

Nu cred ca se poate spune ca barbatul sau femeia sufera mai mult intr-o relatie. Depinde de cat suflet pun, de cat timp dureaza, cine a gresit mai mult fata de celalalt...Se zice ca femeile sunt firi mai sensibile si de aceea ar suferi mai mult... Important e ca atunci cand vedem ca nu mai e totul asa frumos ca la inceput sa incercam sa discutam cu partenerul si sa gasim o solutie iar daca aceasta solutie nu mai exista sa mergem fiecare pe drumul nostru fara a incerca sa il invinovatim pe cel de langa noi pentru esecul relatiei.

cristinaioana
VIP
VIP

Puncte : 2388
Reputatie : 854
Data de inscriere : 12/01/2011
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj  cristinaioana la data de Sam Ian 15, 2011 11:25 pm

cred ca pentru un barbat e important ca femeia sa stie sa fie si prietena si sotie si amanta si gospodina
pentru o femeie, barbatul trebuie sa stie sa fie atent, grijuliu, sa o respecte, sa stie sa o alinte...sa ii ofere flori, sa o faca sa simta iubita si dorita

cristinaioana
VIP
VIP

Puncte : 2388
Reputatie : 854
Varsta : 36
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mier Ian 19, 2011 2:24 pm

Eu cred ca intr-o relatie,cel mai mult sufera femeia.Nu ca as fi femeie,dar asta este parerea mea,desi cred ca si barbatii sufera,insa nu cred ca sufera atat de tare precum sufera femeile.
Deci,parerea mea este ca femeia sufera mai mult decat barbatul.

cristina
moderator
moderator

Puncte : 6267
Reputatie : 4417
Data de inscriere : 16/01/2011

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Mier Ian 19, 2011 2:39 pm

Femeia are foarte multa nevoie de afectiune din partea barbatilor,iar la barbat calitatea acestuia este sa asculte si sa fie intelegator in momentele cele mai dificile,sau din toate punctele de vedere.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Ian 23, 2011 3:21 pm

Calitatile femeilior si ale barbatilor,cred ca sunt diferite unele fata de celelalte.Femeia se ocupa cu mult mai mult de treburile casnice fata de barbati,tinind cont ca femeia se ocupa in permanenta mai les de copilul pe care aceasta il naste.Barbatul se ocupa si el de treburile casnice,de bucatarie si de cumparaturi,cit si de curatenia casei.
Calitatea femeilor este ca aceasta pune foarte mult suflet in ceea ce face,iar calitatea barbatului este intelegerea.

wolfenstein
moderator
moderator

Puncte : 8805
Reputatie : 6054

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Ian 23, 2011 3:27 pm

Intr-o relatie atit de prietenie,cit si in cuplurile casatorite sau in alte feluri de relatii,consider ca intr-adevar femeia sufera mai mult decit barbatul,desi si barbatul ajunge sa poata suferi de pe urma femeii,daca aceasta face in asa fel incat acelui barbat sa ii trimita suferinta greu de imaginat.Depinde aici si de natura situatiei,unde mai sunt cazuri in care barbatul sufera mai mult decit femeia,dar aici sunt cazuri foarte rare,cazuri izolate.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Ian 31, 2011 2:11 pm

Cred ca aici exista o mare diferenta intre calitatile femeilor si cele ale barbatilor,tinand cont de faptul ca in primul rand femeia se ocupa in principal de copilul pe care aceasta il naste,iar grija pentru copilul nou nascut este mult mai mare decat grija pe care o are barbatul aici,in acest caz.
La bucatarie,pot sa spun ca este un adevarat"concurs"intre cei doi,unde atat barbatul cat si femeia se ocupa de preparatul mancarurilor.
In concluzie,nu numai femeile se ocupa de treburile casei,asta depinde si de barbatul pe care il are fiecare.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Feb 01, 2011 2:35 pm

In relatiile de iubire,parerea mea este ca femeia cred ca sufera mai mult decat barbatul,pentru ca barbatul in foarte multe cazuri sau situatii nu il intereseaza daca sufera sau nu el,propria sa persoana,insa ca sa faca rau si nu are cui sa-i faca rau,in multe cazuri barbatului ii pica din senin pe iubita sa,si o face in asa fel incat sa sufere foarte mult,ceea ce nu cred ca este ceva normal din partea barbatului.
Barbatul sufera foarte mult de gelozie si alcool,si de aceea in foarte multe situatii femeia respectiva il paraseste si il face pe acesta sa sufere,si sa ramana cu ceea ce a ales,adica sa ramana cu alcoolul si cu gelozia lui cat o vrea,unde rezulta de aici marile destramari de relatii,divorturi,sau alte aspecte legate de acest gen.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mier Feb 23, 2011 5:34 pm

Calitatile femeilor sunt foarte diferite de cele ale barbatilor,aici in primul rand pentru faptul ca femeia sufera mult mai mult decat barbatul in general in relatiile de dragoste.Calitatea femeilor este aceea ca aceasta pune foarte mult suflet in ceea ce face,iar barbatul pune si acesta suflet,insa mult mai putin decat femeia.
Cat despre suferinta,parerea mea este ca femeia are foarte mult de suferit de pe urma barbatului,numai ca aici depinde de aceasta,in sensul in care femeia a ales barbatul respectiv care a crezut ea de cuviinta,numai ca dupa un timp ajunge la concluzia ca s-a inselat singura,si suferinta acesteia ajunge la cote foarte inalte fata de suferinta barbatului...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mar 15, 2011 1:35 pm

Calitatile femeilor si barbatilor ar trebui sa fie incluse in aceeasi categorie,adica sa aibe calitatea de a avea un suflet de aur,indiferent de sex sau de persoana.Cat despre faptul ca suferinta este pusa in ambele parti,eu cred ca femeia este singura care sufera cel mai mult de pe urma barbatului,si de aceea femeia incearca sa isi caute linistea printr-o alta relatie mai linistita si mai bine determinata.
Sufera si barbatul foarte mult de pe urma femeii,insa ca sa facem o comparatie intre barbat si femeie,consider ca femeia are mult mai multe calitati decat barbatul,si tot femeia este cea care sufera mult mai mult decat barbatul.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Joi Mar 31, 2011 4:57 pm

Calitatile femeilor si ale barbatilor difera de la om la om,numai ca nu putem compara calitatile pe care le are femeia fata de barbat,sau invers.Femeia este mai gospodina,femeia umbla mai mult dupa curatenia casei si ingrijirea casei si a copiilor,bucataria,pe cand barbatul are mult mai putin decat toate acestea la un loc,unde barbatul ar trebui sa se ocupe in primul si in primul rand de datoriile pe care le are de facut in familia sa,atat datorii financiare,cat si datorii conjugale.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Apr 22, 2011 7:34 pm

Femeile au foarte multe calitati si defecte,la fel ca si barbatii.Calitatea femeilor cea mai principala,din punctul meu de vedere,cred ca este aceea ca femeia pune foarte mult suflet in ceea ce face;calitatea barbatului este in principal munca pe care acesta o depune,pentru ca in anumite situatii,femeia nu poate fi supusa la efortul fizic pe care il face barbatul;o alta calitate a barbatului foarte rar intalnita o constituie ca si acesta pune mult suflet in ceea ce face,insa nu cred ca pune atata suflet cat pune femeia.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Lun Apr 25, 2011 1:35 pm

La subcapitolul cine sufera mai mult:barbatul sau femeia,parerea mea personala este aceea ca barbatul sufera mai putin decat femeia,desi in anumite situatii si barbatul sufera mult mai mult decat aceasta.Barbatul se multumeste ca in relatia de dragoste pe care o are cu o anumita persoana,se multumeste sa faca sex cu aceasta si apoi sa o lase,unde in acest caz femeia este cea care este mintita si suferinda,din cauza naivitatii sale.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Joi Apr 28, 2011 2:11 pm

Calitatile femeilor sunt si acelea de a ierta,insa iertarea respectiva trebuie sa fie meritata pentru a ierta pe cineva,un barbat sper exemplu,daca acesta a gresit cu noi.Aici,in aceasta calitate se introduce si sufletul femeii respective,unde dupa cum bine se stie,femeia pune foarte mult suflet in ceea ce face.
Calitatile barbatului reprezinta in primul rand seriozitatea si respectul acestora fata de persoanele din jurul sau...

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Mar Mai 03, 2011 6:13 pm

Ca sa vorbim de calitatile femeilor si barbatilor,nu ne-ar lua multa vreme,dar cred ca si barbatii si femeile mint la fel,desi minciuna nu este o calitate.Nu amandoua partile au aceleasi calitati,tinind cont de faptul ca femeia este mult mai sufletista decat barbatul,desi si aceasta ascunde foarte multe taine,iar calitatile barbatilor este in primul rand ca acestia sa aibe un comportament frumos si civilizat fata de persoana pe care acesta o iubeste.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Dum Mai 08, 2011 10:30 am

In dragoste,barbatul sufera intr-o proportie mult mai mica decat suferinta femeilor,desi in foarte multe situatii,femeia cred ca greseste aici.De ce greseste femeia aici?Ea vede in prima dragoste adevarata omul cu care aceasta se casatoreste,iar mai tarziu o asteapta regretele viettii acesteia,si ii pare foarte rau ca nu trebuia sa se casatoreasca cu barbatul respectiv,parere de rau care ii aduce mare suferinta mai tarziu.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  Ana la data de Dum Mai 08, 2011 5:52 pm

Nu putem spune ca sufera barbatul sau femeia ci cel ce pune mai mult suflet intr-o relatie4.Cand investesti sentimente si iti faci sperante ca va dura mereu si deodata iti dai seama ca uneori nu merita sau atunci cand merita si celallt sufera si ti se rupe sufletul ca nu-l poti ajuta.Incerci sa ajuti si uneori faci rau si te doare ca ai facut-o si ce ce dureros e ca nu poti indrepta si ca stii ca altiul sufera din cauza ta.Dar daca nu pui suflet intr-o relatie amandoi si nu lupti pt ea atunci nu simti cat de placut e sa iubesti si sa fii iubit.

Ana
VIP
VIP

Puncte : 3473
Reputatie : 1150
Varsta : 46
Localizare : caracal

Sus In jos

Mesaj  cristina la data de Lun Mai 16, 2011 1:16 pm

Calitatile femeilor si barbatilor,difera de la om la om,unde nu toate femeile si nu toti barbatii au aceleasi calitati.Unii barbati au calitati care nu le au altii,au calitati foarte bine determinate si gandite foarte bine in ceea ce fac,iar alti barbati au calitati extrem de foarte putine,desi in principal conteaza calitatea bunului simt.La femei,calitatile femeilor sunt strans legate de suflet,unde majoritatea femeilor pun bazele calitatii sufletului la modul general.

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Dum Mai 22, 2011 3:13 pm

In dragoste,calitatile femeilor si barbatilor sunt acelea de a nu minti,de a nu insela si nu a trada dragostea si iubirea respectiva.Cine are aceste calitati,poate avea o relatie de dragoste fara nici un fel de probleme,mai ales daca increderea si iubirea adevarata ocupa un loc de frunte.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  wolfenstein la data de Mar Mai 31, 2011 11:49 am

In relatiile de dragoste,calitatile femeilor ar trebui sa fie corectitudinea din partea acestora,pentru ca in dragoste femeile ascund foarte multe si mint foarte mult,iar calitatile barbatilor in dragoste ar fi seriozitatea si sinceritatea,desi pe barbati in acest sens,seriozitatea si sinceritatea ii costa foarte scump.

wolfenstein
moderator
moderator

Sus In jos

Mesaj  cr_1971 la data de Lun Iun 06, 2011 4:47 pm

Calitatile femeilor sunt acelea ca acestea pun foarte mult suflet in ceea ce fac,plus ca sunt foarte bune gospodine si muncesc cu mare spor,iar calitatile barbatilor sunt acelea in care sinceritatea si comportamentul sunt pe primul pan in acest sens...

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

cine sufera mai mult,barbatul sau femeia?

Mesaj  cristina la data de Lun Iun 20, 2011 2:04 pm

Parerea mea personala in acest caz este aceea ca femeia sufera mult mai mult decat barbatul,tinand contde faptul ca aceasta isi asuma o anumita responsabilitate atunci cand are copil,in sensul ca atunci cand se ajunge la faza de divort,are mult mai mult de suferit decat barbatul...

cristina
moderator
moderator

Sus In jos

cine sufera mai mult,barbatul sau femeia?

Mesaj  cr_1971 la data de Vin Iul 01, 2011 4:57 pm

Din punctul meu de vedere,barbatul nu prea are de suferit asa de mult,dupa incheierea unei relatii sau casnicii,dupa divort.Femeia cred ca sufera mai mult,desi si pentru aceasta,barbatul cu care a trait o anumita perioada de timp i-a facut viata un calvar,nici aceasta nu are de suferit.

cr_1971
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat Astazi la 3:46 pm

Continut sponsorizat